query_p SELECT DISTINCT a.id, a.title, a.alias, a.introtext, a.fulltext, a.checked_out, a.checked_out_time, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, CASE WHEN c.published = 2 AND a.state > 0 THEN 2 WHEN c.published != 1 THEN 0 ELSE a.state END as state,CASE WHEN a.modified = '0000-00-00 00:00:00' THEN a.created ELSE a.modified END as modified, a.modified_by, uam.name as modified_by_name,CASE WHEN a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' THEN a.created ELSE a.publish_up END as publish_up,a.publish_down, a.images, a.urls, a.attribs, a.metadata, a.metakey, a.metadesc, a.access, a.hits, a.xreference, a.featured, a.language, LENGTH(a.fulltext) AS readmore,c.title AS category_title, c.path AS category_route, c.access AS category_access, c.alias AS category_alias,c.published, c.published AS parents_published,CASE WHEN a.created_by_alias > ' ' THEN a.created_by_alias ELSE ua.name END AS author,ua.email AS author_email,parent.title as parent_title, parent.id as parent_id, parent.path as parent_route, parent.alias as parent_alias,COALESCE(NULLIF(ROUND(v.rating_sum / v.rating_count, 0), 0), 0) AS rating, COALESCE(NULLIF(v.rating_count, 0), 0) as rating_count FROM #__content AS a LEFT JOIN #__categories AS c ON c.id = a.catid LEFT JOIN #__users AS ua ON ua.id = a.created_by LEFT JOIN #__users AS uam ON uam.id = a.modified_by LEFT JOIN #__categories as parent ON parent.id = c.parent_id LEFT JOIN #__content_rating AS v ON a.id = v.content_id WHERE a.access IN (1,1,2,3) AND c.access IN (1,1,2,3) AND c.published = 1 AND a.state = 1 AND (a.catid = 279 OR a.catid IN ( SELECT sub.id FROM #__categories as sub INNER JOIN #__categories as this ON sub.lft > this.lft AND sub.rgt < this.rgt WHERE this.id = 279)) AND (a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-08-07 13:18:22') ORDER BY c.lft, CASE WHEN a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' THEN a.created ELSE a.publish_up END DESC , a.created

TJ Sokol Ostředek (Ostředek)

Fotbalisté zahájili přípravu porážkou s Bílkovicemi

Sokol Ostředek – FK Bílkovice 2:5  (2:3)

V neděli sehráli naši fotbalisté první přípravný zápas na novou sezónu proti těžkému soupeři – fotbalistům z Bílkovic, kteří narychlo nahradili béčko Divišova, které domluvený zápas v týdnu odřeklo. Bílkovičtí byli v minulé nedohrané sezóně první v tabulce vlašimské skupin trojky a v nové se netají ambicemi postoupit do okresního přeboru. Obě strany si chtěly zahrát, přestože se spolu utkají hned v druhém kole soutěže (29.8. v Bílkovicích).

Kouč Libor „Borina“ Procházka nemohl počítat s několika dovolenkáři, ale přesto mě včetně sebe k dispozici 14 hráčů. Absentující gólmany nahradil nadějný dorostenec Tadeáš Dytrich.

První tutovku měli naši. Už v 5.minutě se řítil Kuba Horák sám na bílkovického gólmana, ale neprostřelil ho. Z protiútoku zahrozili hosté, ale jejich šanci zmařil včasným vyběhnutím náš gólman.

V 28.minutě jsme se radovali. Kuba Horák potáhl míč, prostrčil ho podél vyběhnuvšího gólmana na volného Edu, který zavěsil do odkryté branky.

Naše radost netrvalo dlouho, v podstatě po rozehrání se po chybě obrany řítil hostující hráč na našeho brankáře, který sice střelu zblokoval, ale míč se odrazil zpět k protihráči, který ho poslal do prázdné branky.

Za čtyři minuty bylo ještě hůře. Hostující úročník utekl po křídle, nacentroval na malé vápno na spoluhráče, který podruhé, patrně v ofsajdové pozici, poslal míč do naší svatyně.

Ve 36.minutě promáchl Tomáš Dytrich a hostující útočník nabídnutou příležitost využil.

Těsně před přestávkou se dostal Eda Špalek do vápna, při kličce gólmanovi byl faulován a sudí Černý rezolutně ukázal na penaltový puntík. K míči se postavil sám Eda. Nekompromisně zavěsil a dostal nás do hry.

Druhý poločas byl zcela v režii běhavějších hostů, kteří se ale nedokázali v šancích prosadit, a tak stále žila naději, že z nějakého náhodného útoku srovnáme. Hosté definitivně rozhodli dvěma slepenými góly v 88. a 90.minutě.

Nutno sportovně uznat, že hosté byli lepší a vyhráli zaslouženě. Nic se ale neděje, o body se ještě nehrálo. Věřme, že prohru oplatíme soupeři koncem srpna v mistráku.

V neděli 9.srpna od 15h přivítáme doma v dalším přípravném zápase Ondřejov.

Sestava: Dytrich Tadeáš – Měchura, Dytrich Tomáš, Škvor M., Macháček – Krajc, Uršic, Florián, Nepraš – Špalek, Horák

Střídali: Fiala, Procházka, Kančij


Fotbalisty čeká v nové sezóně vlašimská skupina

Fotbalisty čeká v nadcházející sezóně po mnoha letech znovu vlašimská skupina, kam byli spolu s Chocerady přesunuti kvůli postupu Zaječic a Václavic ze 4. třídy (třetí třídy se dobrovolně vzdalo béčko Struhařova a Nesperská Lhota).

Pořad zápasů ještě může doznat změn, ale první zápas bychom měli sehrát v sobotu 22. srpna od 17h doma proti béčku Miřetic.

Generálkou na první mistrák bude 1.kolo poháru, které naši odehrají v sobotu 15. srpna od 17h ve Václavicích.

V neděli bychom měli sehrát od 15h přípravný zápas v Divišově a o týden později (v neděli 9.8.) doma proti Ondřejovu.

Dorostenci by první soutěžní utkání měli sehrát v neděli 23.srpna od 10:15 doma proti Postupicím.

 

Nohejbalisté z Lísku u Postupic alias tým „Po 10 letech“ nenašli v neděli v Ostředku přemožitele

 Netradičně v neděli, 12. července uspořádala TJ Sokol Ostředek na víceúčelovém kurtu u fotbalového hřiště již 10.ročník nohejbalového turnaj trojic. Pořadatelé vzhledem k nepříznivé předpovědi narychlo v pátek posunuli termín o den. Některé týmy o den později bohužel nemohly dorazit, ale i tak se tradičního sportovního klání zúčastnilo 9 týmů. Počasí bylo ideální, nebylo ani horko ani zima a nepršelo.

Týmy nejprve bojovaly ve dvou základních skupinách. Utkání ve skupině se hrál na dva sety do deseti míčů. Všechny týmy postoupily do play-off, skupiny jen určily nasazení do pavouka.

Pětičlennou skupinu A vyhráli obhájci vítězství Šachisti z Týnce n/S, ale pouze o jeden jediný míč před domácím týmem Béďa, který táhl smečař David Luzum. Z přímého postupu do čtvrtfinále se radovaly ještě třetí S-Centrum z Benešova a „pořádající“ FC Holubárna. Další ostředecký tým Odpadlíci čekala kvalifikace s posledním týmem skupiny B.

Béčko ovládl tým „Po 10letech“, který se účastnil již prvního ročníku (jako „Fürbišáci“) a nyní po dlouhé odmlce dorazil do Ostředku znovu, když využil přesunutí turnaje na neděli. O druhém místě mezi divišovskými Tatankami a týneckými Broučči rozhodl jediný míč ve prospěch Broučků. Čtvrté místo patřilo Hugískům Nikoly Holubkové.

Souboj o čtvrtfinále mezi domácími Odpadlíky a Hugísky dopadl lépe pro druhý jmenovaný tým, jenž ale následně nestačil na Šachisty (6:10,7:10). Ve čtvrtfinále skončila překvapivě cesta domácího medailového želízka – týmu „Béďa“. Z kola ven ho poslali Broučci (7:10, 4:10). Nečekala se ani výhra S-Centra Martina Slavíka nad Tatankami, kterým se duel vůbec nevyvedl (10:5, 10:4). FC Holubárna sice v prvním setu tým „Po 10 letech“ trápila, ale nezvládla jeho druhou půlku a pak už mu favorit nedal šanci (6:10, 2:10).

První semifinále přineslo reprízu loňského finále a týnecké derby mezi Šachisty a Broučky, ve kterém měli navrch Šachisté (10:6, 10:6). S-Centrum druhé překvapení v řadě nepřichystalo, ale nohejbalisty z Lísku u Postupic alias „Po 10 letech“ potrápilo (6:10,8:10).

Bronzové medaile vybojovali Broučci, kteří v malém finále přehráli S-Centrum (10:6, 10:7). A dá se říci, že navázali za loňské stříbro.

Finálový zápas přinesl byl poměrně jednoznačnou záležitostí týmu „Po 10 letech“, který si poradil s obhájci vítězství a historicky se šesti výhrami nejúspěšnějším účastníkem turnaje Šachisty (10:6, 10:5). Turnaj tak poznal v desetileté historii teprve čtvrtého vítěze.

Nejlepší tři týmy si odvezli tradiční speciální ostředecké medaile, pivní ceny věnované pořadatelem a drobnosti věnované ing. Jiřím Müllerem.

Konečné pořadí 

1.

Po 10 letech

M.Fürbacher, A.Fürbacher, Benák M.

2.

Šachisté

M.Vnouček, P. Smolík, O. Frischmann

3.

Broučci

A. Bílek, M. Klíma, Z.Zeman, P. Klíma

4.

S-Centrum

M.Slavík st., M.Slavík ml., P.Jandač, M. Jandač ml.

5.

Béďa

D.Luzum, J. Nenáhlo, E.Špalek st.

6.

Tatanky

A.Svoboda, M. Dušek, P.Marek

7.

FC Holubárna

M. Škvor, R. Kotil, E. Špalek ml., F. Nerad ml.

8.

Hugísci

N.Holubková, P.Rezková, O.Kulhánek

9.

Odpadlíci

J.Müller, K.Tamme, M. Vosádka, J.Rehák

 O pořadí na 5.-8.místě rozhodl bodový zisk ze základní skupiny

 Přehled výsledků


 

Šachisti 

Broučci

S-Centrum

Béďa

Tatanky

FC Holubárna

Hugísci

Odpadlíci


 


 Foto: Kateřina Langová, Marek Škvor

Fotbalisté a stolní tenisté podali přihlášky do nové sezóny

Shodně do konce června byl stanoven termín ze strany OFS Benešov i OSST Benešov pro podání přihlášek do nové sezóny 2020/21.

 

Fotbalisté vyšlou do bojů vedle áčka ve 3.třídě, také tři mládežnická družstva. Ve všech případech se jedná o sdružené týmy.

V dorostu pokračuje úspěšná spolupráce s FK Kavalier Sázava, kterou nyní rozšíří společný tým mladší přípravky. 

Starší žáci budou i v nové sezóně hrát ve společném celku s TJ JAWA Divišov, který bude mít základnu v Divišově.

Sezóna by měla začít o víkendu 15./16.srpna prvním kolem Poháru OFS.

 

V rámci okresních soutěží ve stolním tenise budou ostředecké barvy hájit čtyři týmy - tři v soutěžích dospělých (áčko – OP2, béčko – OP3 a céčko – OP4) a mládežníci v rámci regionálního přeboru.

Po třech letech naši stolní tenisté dobrovolně opouští nejvyšší přebor OP1, protože po odchodu mladíků M.Vaigla a P. Vosátky nemá cenu tuto soutěž držet. 

Sezóna bude jako již tradičně zahájena na konci září turnajem Ostředecký Votvírák. První kolo soutěží by mělo být na pořadu dne počátkem října.

Libež vyškolila naše fotbalisty z produktivity

Sokol Ostředek - FK Libež  3:6  (1:4)

Sobotní zápas našich fotbalistů s Libží se příliš nevydařil. Utkání, které bylo součástí redukovaného Sokolského dne, se hrálo za trvalého deště, takže na tribunu přilákalo jen několik skalních fandů.

Hosté vedení bývalým ostředeckým koučem Vaškem Hromasem, kteří narychlo nahradili původně domluvené Radošovice, sice měli problém složit sestavu, ale nechtěli si ujít možnost, být prvním týmem, který vyzkouší nové šatny hostů, tak dorazili.

Náš hrající kouč Borina také počítal omluvenky, ale i tak měl k dispozici solidní počet 15 hráčů, jen řešil otázku, jak postavit obranu.

Naši začali dobře. Během prvních pěti minut se dostal Kuba Horák dvakrát sám před libežského gólmana, nedal a z prvního brejku hosté udeřili. Další šanci poté spálil Eda Špalek.

Vyrovnání přišlo v 8.minutě. Sérii tří možností skórovat zakončil Milan Škvor tvrdou střelou z malého vápna pod břevno. Krátce na to nás mohl poslat do vedení Petr Florián, ale mířil těsně vedle.

V 11.minutě přišel druhý rychlý kontr Libže a hosté opět vedli. Naši pokračovali v zahazování šancí a soupeř naše chyby potrestal dalšími dvěma góly. Jasně tak našim ukázal, jak mám vypadat produktivita. Naši hráli na pohled pěkně, ale koncovka byla žalostná.

Po změně stran vykřesal naději Lukáš Uršic, který proměnil penaltu. Bohužel brzy na to hosté opět trestali další naší chybu pátým gólem. Od další pohromy nás poté zachránil gólman Korint.

V 67. minutě jsme kopali druhou penaltu, Lukáš Uršic však poslal slabou střelu do prostředka brány. Za minutu jsme se již radovali, Vasil Kančij šel do souboje s hostujícím gólman, oba spadli a míč se dostal ke Kubovi Horákovi, který neměl problém poslat jej do prázdné brány.

Naši snížili na dvoubrankový rozdíl a ještě cítili šanci, ale za pět minut se Libež trefila po šesté a naši rezignovali.

Branky: Škvor M., Uršic, Horák

Sestava: Korint – Sadílek P., Dytrich, Uršic, Rezek – Nepraš, Škvor M., Florián, Sidor – Špalek, Horák

Střídali:  Nerad, Jiřík, Procházka, Kančij


Dorostenci nastříleli Soběhrdům šest gólů

Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava – FK Soběhrdy  6:2  (4:0)

Dorostenci včera sehráli za trvalého deště odvetu s nově vytvořeným dorostem FK Soběhrdy. Po vyrovnaném úvodu se začali prosazovat jen naši a zaslouženě vysoko vyhráli.

Branky: Svoboda T. 2, Rezek, Danyo, Míšek, Zeman

Sestava: Dytrich T. -  Bareš J., Skála, Urban, Bára – Procházka, Rezek, Zeman, Svoboda J. – Novák, Svoboda T.

Střídali: Dytrich Š., Danyo, Míšek


Fotbalisté vyzvou zítra od 16h FK Libež

V rámci zítřejšího 10.sokolského dne se utkají naši fotbalisté s týmem FK Libež. Původně domluvené Radošovice utkání odřekly kvůli nedostatku hráčů. Výkop je v 16h. V předzápase od 14h se představí přípravka proti FK Soběhrdy.

Stolní tenis - statistiky sezóny 2019/20

Přinášíme statistiky našich stolních stolních tenistů v sezóně 2019/20, která byla kvůli pandemii koronaviru ukončena dvě kola před koncem.  

 

Áčko - OP1

Tabulka

Individuální statistiky

 

Béčko - OP2

Tabulka

Individuální statistiky

 

Céčko - OP4

Tabulka

Individuální statistiky

 

Déčko - OP

Tabulka

 Individuální statistiky

 

Mládež - RP

Tabulka 

Individuální statistiky

 

 

Výměna oken a dveří fotbalových kabin v Ostředku

Obec Ostředek realizovala projekt "Výměna oken a dveří fotbalových kabin v Ostředku". Původní okna a dveře ze 70.let minulého století, kdy se kabiny postavily, už byly hodně za zenitem. Akce byla podpořena dotací ve výši 154.000 Kč ze Středočeského fondu obnovy venkova. Zakázku realizovala společnost S.O.S. okna s.r.o., celkové náklady činily 192.697Kč.

 


 

Dorostenci remizovali v Soběhrdech

FK Soběhrdy - Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava  3:3  (2:2)

Dorostenci dnes dopoledne odehráli svůj první letošní zápas. Soupeřem jim byl nově ustavený dorost Soběhrd. Trenér Tomáš Dytrich dal příležitost i některým žákům a naopak doma nechal kluky, kteří již stabilně hrají za sázavské áčko. Po zápase byl spokojen s hrou i s výsledkem, byť zpochybnil jednu ze dvou proti nám nařízenou penaltu.

Branky: Novák, Rezek, Svoboda T.

Sestava: Dytrich T. - Bareš J., Bareš V., Bára, Urban - Dytrich Š., Rezek, Procházka D., Míšek - Svoboda J. , Novák

střídali: Danyo, Zeman, Svoboda T., Králík, Fořt  

 

Fotbalisté nestačili na Mirošovice

SK Mirošovice - Sokol Ostředek  5:2  (3:2)

Včera odehráli naši fotbalisté již čtvrtý přátelský zápas v pokoronavirovém období. Představili se na půdě SK Mirošovice - účastníka okresního přeboru Prahy - východ a navázali tam na zápasy s tímto klubem hrané v 80.letech. Premiéru v ostředeckém dresu si odbyl dvacetiletý Zdeněk Nepraš, který přichází ze Sázavy, kde v sezóně 2018/19 hrál za áčko krajskou I.B třídu. 

Od začátku byl znát rozdíl třídy. Soupeř byl lepší, běhavější a hrál, co potřeboval. V první půli jsme ještě "jakž-takž" drželi krok a podařilo se nám i brankami Lukáše Uršice a Edy Špalka srovnat. V druhé půli již domácí, přestože zvolnili, jasně dominovali. K míči jsme se dostávali sporadicky a naše odkopy zachytávala domácí obrana většinou již za půlkou. Od větší pohromy nás zachránil gólman Korint, byť si gól na 4:2 za rámeček nedá.

Sestava: Škvor J. (46. Korint) - Rezek, Krejcárek, Uršic, Müller - Nepraš, Škvor M., Florián, Měchura - Novák, Špalek

Střídali: Macháček, Sadílek P., Bareš V., Sidor, Kančij  

Těsná porážka přípravky v Soběhrdech

FK Soběhrdy - Sokol Ostředek  5:3

Naše nově utvářená přípravka sehrála včera v Soběhrdech svůj první přátelský zápas. Po bojovném výkonu těsně prohrála, ale ostředečtí špunti ukázali, že pokud hrají s věkové srovnatelným soupeřem, dokáží hrát vyrovnaný zápas. Všechny tři branky našich barev vstřelil Jára Klus. Příští sobotu čeká naše odveta doma od 14h v rámci Sokolského dne.

Úvodní sestava: Matěj Nedvěd - Jára Klus, Terka Neradová - Jůlinka Lokajíčková, Kuba Nedvěd a Vojta Špalek

Střídali: Kačka Klusová, Štófa a Barča Bartošovi, Pája Šarbach a Domča Špalek 


Fotbalisté nastříleli Maršovicím sedm gólů

Sokol Ostředek – Sokol Maršovice B  7:2 (4:0)

Fotbalisté odehráli v sobotu další přátelské utkání. Soupeřem jim bylo béčko Maršovic. Původně se mělo hrát kvůli rekonstrukci našich kabin v Maršovicích, ale správce maršovického hřiště zápas zatrhl, aby se trávník nezničil pro nedělní zápas áčka. Náš správce Eda Špalek měl přístup jiný. Operativně vyrazil posekat hřiště a za pomoci Jakuba Horáka a čerstvého otce Jendy Müllera dokázali hřiště připravit.

Hrající kouč Libor Procházka viděl zápas takto: „ Soupeře hrajícího čtvrtou třídu jsme jednoznačně přehrávali a rychle vedli 4:0. Poté se objevila klasická bolest, každý začal hrát na sebe a souhra zmizela. Přitom při rychlých přihrávkách jsme se  do té doby rychle a snadno dostávali do šancí. Soupeř toho začal využívat a mohli jsme dostat i více branek. Příští týden nás čeká silnější soupeř, Mirošovice hrají okresní přebor. Na některých hráčích je stále znát zápasová pauza“.

Branky: Horák 2, Špalek 2, Rezek, Florián, Novák

Sestava: Škvor J. (46. Korint) - Rezek, Krejcárek, Uršic, Müller - Macháček, Škvor M., Florián, Procházka L. - Špalek E., Horák

střídali (hokejově): Bareš, Kančij V., Novák, Sadílek P.

 

Divoká přestřelka se smolným koncem v Soběhrdech

FK Soběhrdy - Sokol Ostředek  4:3 (3:0)

Dnes sehráli naši fotbalisté další přátelské utkání, kterými si vyplňují pauzu způsobenou zrušením soutěží kvůli koronavirové pandemii. Derby v Soběhrdech přineslo dva zcela rozdílné poločasy. V prvním kralovali domácí, po změně stran převzali otěže naši hráči. Dokázali jsme smazat třígólové manko, aby pak v závěru rozhodl smolný gól. Naši si házeli aut, ale soupeř jesličkami gólmanovi Jirkovi Škvorovi urval výhru na svou stranu.

Oproti zápasu v Trhovém Štěpánově měl nyní hrající kouč Procházka napěchovanou kabinu. Mohl tedy poslat do každé půle výrazně jinou sestavu.

Trenér shrnul zápas takto: " V první půli jsme se skoro nedostali za půlku. Domácí Bohata ml. si s námi dělal, co chtěl. Nedal se zastavit, přešel i přes čtyři hráče. Kdybychom prohrávali 0:8, nemohli bychom se divit. V druhé půli se to otočilo, mohli jsme dát gólů daleko více než jen tři. Nicméně zápas splnil účel. Zahráli jsme si, což je lepší než jen trénovat. Sestavy do obou poločasů jsem se snažil postavit vyrovnané."

Branky: Jiřík, Novák, Špalek 

Sestava - 1.poločas: Škvor J. - Dytrich, Krejcárek, Uršic, Bareš - Nerad, Škvor M., Měchura, Procházka L.  - Novák, Špalek

Sestava: - 2. poločas: Škvor J. - Müller,  Krejcárek, Dytrich (Měchura), Macháček - Jiřík, Škvor M., Uršic , Procházka D.  - Kančij (Novák), Špalek

Přátelské zápasy mládeže

Přípravka

sobota 13.6.  10:00  FK Soběhrdy - Sokol Ostředek  :

sobota 20.6.  14:00  Sokol Ostředek - FK Soběhrdy  :

 

Dorost

neděle 14.6.  10:15  FK Soběhrdy - Ostředek / Sázava

neděle 21.6.   Ostředek / Sázava - FK Soběhrdy

 

Fotbalisté začali dobu pokoronavirovou výhrou v Trhovém Štěpánově

FK Trhový Štěpánov - Sokol Ostředek  1:4 (0:2)

Naši fotbalisté přijali nabídku z Trhového Štěpánova a sehráli dnes na jeho hřišti první zápas zákazu v rámci vládních opatření proti koronavirové epidemii. hráči se dlouho těšili na první zápas, ale jak se ukázalo složit jedenáctku nebylo pro hrajícího kouče Libora Procházku jednoduchým úkolem, i když v úterý na tréninku se mu sešlo 18 hráčů. Kvůli velkému množství omluvenek dal šanci šesti dorostencům, včetně tří sázavských.

Utkání vůbec nepřálo počasí, neustále pršelo, že by člověk psa nevyhnal. Kvůli hlášenému vydatnějšímu dešti se začalo dříve a jen s krátkou přestávkou o půli.

Naši brzy vedli dvěma góly Lukáše Uršice. Domácí snížili až v úvodu, kdy v naší síti skončila tečovaná střela. V 65. minutě domácí gólman skolil skluzem Edu Špalka i svého spoluhráče a Martin Novák z dálky uklidil míč do prázdné branky. Chvíli na to za kecy uviděl červenou veterán Vasyl Kančij. Rozhodnutí přinesla 81. minuta, kdy Eda Špalek z nulového úhlu zády k bráně přeloboval všechny včetně brankáře a stanovil konečný výsledek 1:4    

Zraněný Láďa Fiala viděl utkání takto: "V první půlce byl Štěpánov aktivnější, fotbalovější, ale jen po vápno. Prvních 15 minut druhé půle tlačil, pomohl jim smolný gól v naší síti, nemohli jsme se dostat za půlku, ale pak se to srovnalo. Stále byli trochu lepší na míči a hrozili úniky po stranách, ale jejich centry a zpětné přihrávky naštěstí před brankou nikoho nenacházely nebo je obrana zblokovala. A naše góly je dorazily."

Branky: Uršic 2, Novák, Špalek

Sestava: Dytrich Tadeáš - Müller, Dytrich Tomáš, Rezek Jaroslav, Bareš Vít - Procházka David, Uršic, Měchura, Procházka Libor - Novák Martin, Špalek Eduard

střídali: Kančij, Bareš Jakub a Sadílek P.Foto: Ladislav Fiala   

Fotbalistům nahradí zrušenou sezónu přáteláky

Přehled domluvených přátelských zápasů

sobota 23.5. 17:00  FK Trhový Štěpánov - Sokol Ostředek   1:4  (0:2)

neděle 31.5. 14:00  FK Soběhrdy - Sokol Ostředek   4:3  (3:0)

sobota 6.6. 16:00  Sokol Ostředek  - Sokol Maršovice   7:2  (4:0)

sobota 13.6. 15:00  SK Mirošovice - Sokol Ostředek  5:2  (3:2)    

sobota 20.6.  16:00 Sokol Ostředek - FK Libež  :


víkend 8./9.8.  Sokol Ondřejov - Sokol Ostředek  (místo, den a čas budou upřesněny)

Práce na přístavbě fotbalových kabin zahájeny

Ve čtvrtek 23. dubna nabylo stavební povolení na přístavbu kabin právní moci, a tak jsme mohli zahájit stavbu.

Ve středu 29. dubna nám společnost Eurovia sponzorsky vyhrabala základy a v úterý 5.května nám vybetonovala základovou desku.

 

 

TJ získala dotaci od MŠMT z programu Můj klub 2020

Naše TJ uspěla se žádostí o dotaci v rámci programu Můj klub 2020.

Od MŠMT jsme obdrželi rozhodnutí o přidělení dotace ve výši 81.000 Kč na letošní rok.

Dotace bude využita na údržbu sportovního areálu včetně odměny správce, odměnu trenéra mladých fotbalistů a stolních tenistů a na sportovní vybavení.

 

 

 

Přesun buňky - skladu u fotbalových kabin

V pátek 9.dubna jsme s pomocí techniky a lidí, které bezplatně poskytla společnost Eurovia, přesunuli buňku, sloužící jako sklad ve fotbalovém areálu. Získali jsme tak přístup k místům, kde budeme letos budovat přístavbu kabin (šatna hostů, sklad) a můžeme, až bude stavební povolen pravomocné, začít hrabat základy a vybudovat základovou desku. 

Děkujeme panu Milanu Kobiánovi, za "sponzorské" odpojení této buňky od elektrického proudu.


 

Jakub Horák zvolen Ostředeckým fotbalistou roku 2019

Jakub Horák se stal vítězem 12. ročníku ankety Ostředecký fotbalista roku, tentokráte za rok 2019. Kuba získal broušenou trofej z ateliéru SONA GLASS a poukaz na sud Bernard 12° věnovaný Rodinným pivovarem Bernard. Druhý skončil obhájce titulu Petr Florián a třetí Lukáš Uršic.

Improvizované vyhlášení výsledků proběhlo dnes u fotbalových kabin před tréninkem fotbalového áčka. Ceny převzali i nejlepší střelci ze soutěže Ostředecká zlatá kopačka 2019.Čtyři z pětice nejlepších v anketě Ostředecký fotbalista roku 2019

Předání cen soutěže Ostředecká zlatá kopačka 2019


 


Koronavirus nepřeje sportu

Včerejší nařízení vlády ČR související s epidemií koronaviru výrazně omezí i činnosti naší TJ.

Na základě včerejšího rozhodnutí OFS Benešov bylo odloženo do odvolání zahájení jarní části fotbalové sezóny 2020.

Dnes VV OSST Benešov rozhodl o přerušení okresních soutěží stolních tenistů na dobu 30 dnů. O tom zda se zbylá dvě kola dohrají později bude rozhodnuto dle aktuální situace.

 

Uzavření Sokolovny v Ostředku

Vážení členové a sportovní přátelé,

na základě včerejšího nařízení vlády ČR je od dnešního dne uzavřena do odvolání ostředecká sokolovna.

Děkujeme za pochopení

Ing. Marek Škvor

předseda TJ Sokol Ostředek, z.s.

 

Jasná výhra nad Mračí zajistila béčku záchranu v OP2

Včera sehrálo béčko důležité domácí utkání s Mračí. Hrající vedoucí Marek Škvor měl k dispozici jak Aničku Holejšovskou, tak Libora Budjače. Do čtyřher nominoval kromě nich Juru Žydyka a sebe, do dvouher pak Juru nahradil Petr Vobecký.

Naši vyhráli obě čtyřhry a své vedení postupně navyšovali. O vítězství bylo jasno již v průběhu třetí série.

Anička vyhráli všechny 4 dvouhry, Libor tři a na poslední za něj zaskočil Jura, který si připsal bod. Petr s Markem uspěli ve dvou dvouhrách.

Béčko, nováček soutěže, má tak dvě kola před koncem jistotu záchrany. Na Mrač, která je na barážové předposledním místě, má dvě kola před koncem soutěže náskok 7 bodů.

OP2:  Sokol Ostředek B – SK Mrač  14:4


 

Zrušení Sokolského plesu

Vážení členové a příznivci naší TJ,

bohužel na základě dnešního nařízení vlády ČR musíme zrušit letošní Sokolský ples, který se měl konat již tuto sobotu (14.3.).

Velice nás to mrzí, protože jsme pro vás měli připravenou velmi hodnotnou tombolu.

Pokud bude nařízení vlády brzy zrušeno, pokusíme se ples či obdobnou akci uspořádat.

Výsledky ankety Ostředecký fotbalista roku 2019 vyhlásíme pravděpodobně při prvním domácím fotbalovém zápase.

Děkujeme všem našim podporovatelům, kteří nám přispěli na tombolu zrušeného plesu věcnými nebo finančními dary.

Ing. Marek Škvor

předseda TJ Sokol Ostředek, z.s.


!!! DĚKUJEME !!!

 

ADOZ barvy, s.r.o.

 

Müllerovi Jan a Eliška

Alfia Europe s.r.o. / L.Fiala

 

Nabys – Petr Sadílek

AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o.

 

Neradovi Anna a František ml.

AZS 98 s.r.o.

 

Nerad František - zámečnictví

Bouškovi Kateřina a Pavel

 

Pavelková Marie & Jan Novotný

BigBoard Praha, a.s.

 

Pecha Jaromír

ČESKÁ VEJCE CZ,  a.s.

 

Pivovar BERNARD

EGMONT – PRO FOOTBALL

 

Podblanické uzeniny Matoušek

ELEDO s.r.o.

 

Prologis Czech Republic

EVT Stavby s.r.o.

Restaurace Ostředek J.Lukeš

EUDI REAL s.r.o.

 

RotaGroup a.s.

Floriánovi Veronika a Petr

 

SPZV Ostředek a.s.  – Mich.Škvor

Hotel Akademie Naháč / M.Škvor

 

Styblíkovi Lucie a Petr

HOYA a.s.

 

Svatební salón TYANO

K2T Víno s.r.o. / R. Nedvěd

 

Šenk s.r.o.

Krosnářovi a Smítkovi

 

Škvorovi Kateřina a Marek

Lejček Miroslav a Holubková Nikola

 

Šarbach Pavel

Lemberk Josef

 

Škvorsmalt

MAZVA s.r.o.

 

Vodohospodářská společnost Benešov

Měchura Josef

 

Vlašimnet s.r.o.

 

 

 

 

 

Fotbalisté si v Ratajích otevřeli střelnici

TJ Rataje n/S - Sokol Ostředek  4:7  (1:4)

I před druhým přípravným zápasem musel kouč Libor Procházka řešit, zda složí celou jedenáctku. Omluvenek z různých důvodů se mu opět sešlo velké množství. Tak musel vzít svého syna Davida a kopačky na půdě oprášili Martin Štěch a Petr Sadílek. Zahrát si až z Prahy přijel Jayden Fernandez.

Branky: Florián (0:1), Špalek (1:2) , Sidor (1:3), Procházka D. (1:4), Sidor (1:5), Florián (1:6), Procházka D. (2:7)  

Sestava: Drahota - Fiala, Škvor M., Dytrich, Macháček - Sidor, Florián, Fernandez, Procházka D. - Špalek E., Štěch

střídali: Sadílek P., Kančij V., Müller J.


 

 

Áčko přejelo Netvořice, déčko překvapilo ve Smilkově

Včera zasáhly do bojů jen dva týmy našich stolních tenistů - áčko si doma snadno poradilo s Netvořicemi a déčko překvapivě vyhrálo ve Smilkově. 

Áčko se muselo obejít bez své jedničky Míry Janaty, ovšem nebylo to znát. Přestože soupeř dorazil v hodně silné sestavě, naši od začátku naši směřovali za výhrou. Stoprocentní byli oba mladíci Martin Vaigl a Patrik Vosátka. Krok s nimi držel i velezkušený Standa Měchura, který vyhrál rovněž všechny své dvouhry. Bod přidal Martin Vosátka, který spolu s Martin V. vyhrál i čtyřhru.

Déčko hrálo na půdě třetího týmu OP5 - béčka Smilkova a přestože mu chyběla dvojka Martin Vosádka, tak favorita hrajícího v nejsilnější sestavě dokázalo porazit. Tři body vybojovali Jindra Nenáhlo a Dan Císař, dva přidal Šimon Styblík, který se vrátil po krátké pauze zaviněné zraněním ruky. Důležitý bod urval Pepa Suchánek a spolu s Jindrou zvládli i čtyřhru.    

Béčko sehraje svůj veledůležitý souboj o záchranu doma s Mračí v úterý. Céčko bude hrát s Voticemi C až ve středu 18.3. a rovněž doma.  

OP1: Sokol Ostředek A - Sokol Netvořice A  13:5

OP5: SDH Smilkov B - Sokol Ostředek D  8:10  


 

Ostředecký pohár fotbalových přípravek ovládly Maršovice

Fotbalový oddíl uspořádal v sobotu 29. února v hale  ZŠ Sázava již 8.ročník Ostředeckého poháru pro přípravky, kterého se vedle našich špuntů zúčastnily týmy Sokol Maršovice, FK Kavalier Sázava, FK Soběhrdy, Svoboda Ratměřice, Sokol Zaječice a TJ Úročnice. 

Sokol Maršovice

V tomto pořadí skončily celky v konečné tabulce. Vítězem se stali zaslouženě mladí fotbalisté z Maršovic. Jediným účastníkem turnaje, který neokusil porážku byly třetí Soběhrdy, které tři zápasy vyhrály a třikrát remizovaly.

 

Vzadu stojí trenéři Eduard Špalek a Jaroslav Klus

Uprostřed zleva: Jůlinka Lokajíčková, Kuba Nedvěd, Jára Klus a Viky Neradová

Klečí zleva: Vojta Špalek, Domča Špalek, Terezka Neradová a Kačka Klusová

Vpředu leží Maty Nedvěd

Naši skončili na posledním 7.místě, ale statečně se soupeři v průměru až od dva roky staršími bojovali a nic jim nedali zadarmo. Všichni si zaslouží velkou pochvalu. Mile překvapil svým výborným výkonem gólman Matěj Nedvěd, pro něhož to byla velká premiéra mezi třemi tyčemi.

Nejlepším střelcem turnaje se stal maršovický Tomáš Pecina s pěti góly. Z brankářů se jury nejvíce líbily výkony zaječické Báry Smrčkové. I nejlepším hráčem turnaje byla vyhlášena dívka – Nikola Mrázková ze Soběhrd. Všichni tři ocenění obdrželi sošku, dětské šampaňské a fotbalovou knihu. Nejmladší hráč turnaje – náš Vojta Špalek si odnesl velkou čokoládu.

Tabulka - přehled výsledků

Děkujeme společnosti BAKKER s.r.o. za věnování mandarinek a banánů pro všechny zúčastněné týmy a  vydavatelství EGMONT za fotbalové knihy pro nejlepší  oceněné jednotlivce. Poděkování patří rovněž všem, kteří se podíleli na organizaci a průběhu celého turnaje.

Další ročník turnaje je naplánován na sobotu 6.února 2021.


 

FK Kavalier Sázava

FK Soběhrdy

Svoboda Ratměřice

Sokol Zaječice

TJ  Úročnice


 

 

Stolní tenisté vyšli bodově na prázdno

V 19.kole okresních soutěží si naše týmy nepřipsaly na svá bodová konta žádný bod.

Béčko hrálo v Pyšelých již ve středu. Uzavřelo tak trojici utkání s týmy ze špičky tabulky. Domácí, kterým patří druhé místo v tabulce, by chtěli do baráže. Od začátku bylo zřejmé, že body zůstanou doma. Petr Vobecký a Marek Škvor vybojovali po 2 bodech, pátý přidal Jura Žydyk. Pepa Lemberk, který zaskočil za omluveného Libora Budjače nebodoval. V úterý 10.3. čeká naše béčko zápas sezóny doma s Mračí, která ztrácí tři kola před koncem sezóny 4 body. Pokud vyhrají, jsou zachráněni. Velkou šanci dá i remíza. 

Áčko páteční zápas ve Voticích vypustilo. Ze základní sestavy hrál pouze Martin Vosátka, kterého doplnili Petr Vobecký, Jarka Bartůšková a Martin Vosádka.

Déčko se muselo obejít bez několika hráčů základu, a tak šanci dostali Vojta Kovář s Ondrou Haišem ze žákovského týmu. Stoprocentní byl Pepa Suchánek, tři body přidal Dan Císař. Moc nechybělo a naši mohli vybojovat minimálně remízu. Za stavu 8:8 Dan i Ondra prohráli svá utkání 2:3.Kousek od prvního zářezu byl i Vojta, který rovněž prohrál jednu z dvouher 2:3. 

OP1: Sokol Votice A - Sokol Ostředek A 15:3

OP2: Sokol Pyšely B - Sokol Ostředek B 13:5

OP5: Sokol Ostředek D - SK Bystřice C 8:10


Fotbalisté dostali od Libže osmičku

Sokol Ostředek - FK Libež 4:8 (1:3)

Dnešní přípravný zápas s Libží hraný na UMT ve Vlašimi se našim vůbec nevydařil.

Hrající kouč Libor Procházka utkání zhodnotil takto: "Hráli jsme jen prvních 15-20 minut. Problémy nám dělalo zpracování míče a dělali jsme hrozné chyby. Soupeř byl běhavější. Ale není nutné z tohoto zápasu dělat vědu. Chybělo několik hráčů a někteří nebyli zcela fit. Vzal jsem i své syna, hrajícího první rok za dorost. Když nepočítám zápas na soustředění, tak to byl první letošní zápas. Ještě máme před sebou dva přípravné zápasy."  

Příští sobotu hrají naši fotbalisté od 15h v Ratajích n/S.

Branky: Sidor 2, Škvor M., Špalek

Sestava: Škvor J. - Rezek, Krejcárek, Uršic, Dytrich (46.Müller) - Nerad (20. L.Procházka), Škvor M., Florián, Sidor - Špalek, Kančij (D.Procházka)  

Přehled přípravných zápasů našich fotbalistů

Pátek 21.2. - UMT Jičín:   Sokol Ostředek - Union Cerhovice  0:5  (0:1)

Neděle 1.3. 14h - UMT Vlašim:    Sokol Ostředek - FK Libež  4:8  (1:3)

Sobota 7.3.  15h:   TJ Rataje n/ S - Sokol Ostředek  (v Ratajích)

Sobota 14.3.  11h   Sokol Ostředek - JAWA Pecerady   (V Ostředku)

Výhra a tři prohry, toť bilance stolních tenistů

Po týdenní pauze se rozběhly opět soutěže stolních tenistů. Našim týmům se příliš nedařilo. Uspělo jen áčko na půdě posledních Pyšel, které jsou po porážce čtyři kola před koncem již jasným sestupujícím.

Béčko hrálo v Krusičanech již ve čtvrtek. Domácí myslí na baráž o postup, tak se nečekal lehký zápas. Na poslední chvíli se bohužel omluvil z pracovních důvodů Libor Budjač, čímž hodně klesla šance na body, což se potvrdilo i v zápase.  Vzhledem k vyrovnanému spodku tabulky potřebují naši urvat ještě jednu výhru, aby měli jistou záchranu.

Céčko s déčkem v nekompletních sestavách doma na své soupeře nestačily.

OP1: Sokol Pyšely A – Sokol Ostředek A  7:11

OP2: Krusičany A – Sokol Ostředek B  13:5

OP4: Sokol Ostředek C – Sokol Nesvačily A  6:12

OP5: Sokol Ostředek D – Sokol Louňovice C  5:13 


Fotbalisté vyrazili na zimní soustředění do Jičína

Ostředečtí fotbalisté od středy absolvují tradiční zimní soustředění v Jičíně. Pod vedením kouče Libora "Boriny" Procházky nabírají síly na jarní sezónu. Kondiční přípravu si dnes zpestřili přípravným zápasem s šestým celkem krajské I.B třídy Unionem Cerhovice. Rozdíl dvou tříd byl patrný. Naši prohráli 0:5, když po poločase byl stav 0:1. Hrálo se 2 x 35 minut na UMT. 

Martin Vosádka skončil 9. na mistrovství republiky

Ostředecký stolní tenista Martin Vosádka se v dresu klubu sluchově postižených sportovců SK Olympia Praha v sobotu účastnil Mistrovství ČR ve stolním tenise.

Ze skupiny postoupil do hlavního pavouka a nakonec obsadil pěkné 9.místo. 


 

 Osmifinále

BUREŠ Zdeněk - VOSÁDKA Martin  4:0 (6,3,10,7)

Soutěž útěchy o 9. místo

VOSÁDKA Martin - TANCIBUDEK Stanislav  4:0 (10,4,6,12)

VOSÁDKA  Martin - ŠINDLER Petr  4:0 (6,8,8,5)


Zdroj: www.csns-stolnitenis.cz

Druhé sokolské bruslení uzavřelo jarní prázdniny

V neděli uspořádala naše TJ za finanční podpory SPZV Ostředek a.s. druhé letošní sokolské bruslení na zimní stadiónu ve Vlašimi. Závěr  jarních prázdnin si přijelo zpestřit bruslením nebo ledním hokejem více jak čtyři desítky malých i velkých sportovních nadšenců.

Děkujeme SPZV Ostředek a.s. za podporu naší akce!


Mladí stolní tenisté uzavřeli základní skupinu přeboru

Mladí stolní tenisté odehráli v sobotu poslední dvojkolo základní fáze regionálního přeboru mládeže. V případě dvou výher by si uchovali teoretickou šanci postoupit do finálové skupiny o titul přeborníka okresu. Vzhledem k absenci Šimona Styblíka to byl ale úkol velmi těžký, i když se hrálo znovu v ostředecké sokolovně. Naši nastoupili v sestavě Dan Císař, Ondra Haiš, Vojta Kovář a Terezka Škvorová.

Naši prohráli oba zápasy, i když v druhém proti Sedlčanům nebyla remíza daleko. Dan s Ondrou vyhráli ve čtyřhře první set, ale další tři bohužel prohráli v koncovkách. Blízko k bodu měl Dan proti Matuškovi, vedl 2:0 na sety. Další dva sice ztratil, ale v pátém vedl 5:2. Přesto prohrál. Byla to jeho jediná prohra ve dvouhrách, dalších 5 vyhrál. Mile překvapil Ondra, který dokázal porazit sedlčanského Tatka 3:1. Pochvalu zaslouží i Vojta s Terezkou, byť nebodovali.  

Naše čeká skupina o 5.-8.místo, kde se znovu utkají se sobotními soupeři a jedním z dvojice Netvořice / Divišov. Termín i místo konání budou teprve stanoveny. 

Sokol Ostředek E - SK Bystřice E 3:7

Sokol Ostředek E - Tatran Sedlčany F 3:7


 

Louňovice, Divišov a Netvořice skončily na štítu stolních tenistů

Áčko v pátek hostilo třetí tým tabulky nejvyšší okresní soutěže - Louňovice, které za své působení mezi nejlepšími týmy okresu nikdy neporazilo, ba dokonce nezískalo ani bod. V sestavě sice chyběl Standa Měchura, ale Martin Vaigl, Míra Janata i Patrik Vosátka byli připraveni se poprat se silným soupeřem. Kvartet zkompletoval Martin Vosátka. Naši šli od začátku za výhrou. Martin V. s Mírou se sice nadřeli v pětisetové bitvě s dvojicí Hazmuka / Štěpánek, ale již během třetí série dvouher přibyl na naše konto desátý, tedy vítězný bod. Kaňkou na výhře jsou tři skreče z naší strany, které jsou nesportovním gestem k soupeři, který to k nám nemá zrovna blízko a vyhověl i s dřívějším začátkem zápasu. Zejména Patrik by měl být rád za každý zápas, ve kterém by mohl sbírat zkušenosti. Výhra znamená, že áčko na 99% splnilo svůj cíl - zachránit se. Už jen teoreticky může skončit na barážovém 11. místě, která patří Divišovu. Pět kol před koncem má náskok 14 bodů.

Béčko hostilo lídra OP2 - sousedy z Teplýšovic, které chtějí postoupit. Ani jeden tým nebyl v nejsilnějším složení. Za nás nastoupili Jura Žydyk, Petr Vobecký, Marek Škvor a Petr Stanovský. Od začátku bylo znát, že si hosté přijeli pro výhru a sbírali jeden bod za druhým, až se naši začali bát ostudného výsledku 0:18. Naštěstí nejprve Petr V. porazil Zemana a chvíli po něm si Marek poradil s bývalým ostředeckým hráčem Pavlem Šramotou (první výhra ve vzájemných zápasech). I tak se ale jedná o nejvyšší porážku týmu v probíhající sezóně. Vzhledem k výhře Mrače mají naši 5 kol před koncem náskok na předposlední místo jen 5 bodů. Jistotu by mohla přinést jedna výhra, ale los pro nejbližší kola je těžký, nebo bude potřeba neprohrát domácí duel s Mračí.

Déčko v nejsilnější sestavě uspělo v pátek na půdě třetího týmu OP5 v Divišově a oplatilo mu tak domácí listopadovou prohru. Stoprocentní byl Jindra Nenáhlo.

Céčko, mající v pátek volno, na svou žádost v sobotu ráno předehrálo zápas 19.kolo s Netvořicemi. Oba týmy jsou již zachráněny a ani nemůžou postoupit, takže si v klidu zahrály. Byl to ale velký boj, který našim barvám přinesl nejtěsnější výhru. Nejvíce se dařilo Jarce Bartůškové, která získala 3,5 bodu.            

OP1: Sokol Ostředek A - Sokol Louňovice A  11:7 

OP2: Sokol Ostředek B - Sokol Teplýšovice A  2:16

OP4: Sokol Ostředek C - Sokol Netvořice C  10:8

OP5: Sokol Divišov D - Sokol Ostředek D  5:13


 

Áčko remizovalo v Benešově, céčko porazilo Olbramovice

V pátek hrálo áčko v Benešově proti déčku, které bojuje o udržení. Kvůli účasti na bodovacím turnaji mládeže chyběl Martin Vaigl a ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit ani Standa Měchura. V sestavě s Mírou Janatou, Vosátkovými tak zaskočil Jura Žydyk z béčka. Míra s Patrikem byli stoprocentní, poradili si i s Nádvorníkem, hrajícím standardně kraj. Bod do tabulky za remízu je plusem, ale od výhry chyběl kousek, pár míčků. Jak Jura, tak Martin Vosátka prohráli s mladým Plíškem 2:3, když pátý set skončil 9:11. Nad Dvořákem vedl Martin již 2:0 na sety…

Céčko v sestavě bez Petra Stanovského, ale již s Jarkou Bartůškovou, si poradilo s Olbramovicemi. Nejvíce bodově přispěla Jarka a Petr Styblík, shodně po 3,5 bodech. Pepa Lemberk a Martin Vosádka přidali po 2,5 bodech.

Déčko doma nestačilo na suverénního lídra soutěže. Dva body získal Jindra Nenáhlo, bodík urval Pepa Suchánek.

OP1: ST Benešov D - Sokol Ostředek A  9:9

OP4: Sokol Ostředek C - SDH Olbramovice C  12:6

OP5: Sokol Ostředek D - Tatran Kamenný Přívoz B  3:15


 

Béčko porazilo v předehrávce Čerčany

Stolně-tenisové béčko předehrálo svůj zápas s Čerčany na přání soupeře již v pondělí. Soupeř na oplátku souhlasil, že se utkání odehraje v Ostředku. Šlo o hodně. Naši měli před utkáním na 8.místě 19 bodů. Soupeř byl hned za nimi se 17 body.

V našem dresu se prvně představila nová posila - Libor Budjač, který naposledy hrál před několika lety krajskou soutěž za Zruč a téměř neprohrával. V sestavě byla i zápas od zápasu výkonnostně rostoucí Anička Holejšovská. Po třítýdenní pauze zaviněné zraněním kolene nastoupil Marek Škvor a kvarteto doplnil Jura Žydyk. 

Libor přes svou nervozitu, z toho že pár let nehrál, nedal soupeřům žádnou šanci a vyhrál všechny dvouhry. Anička přidala další tři body. Jura s Markem přispěli na naše bodové konto 2 body.

Výhra přinesla důležité tři body do tabulky a větší klid do dalších zápasů. K tomu, aby se naši vyhnuli ošidné baráži o udržení, by mohla stačit už jen jedna výhra, přestože spodek tabulky je hodně vyrovnaný.

OP2: Slavoj Čerčany B - Sokol Ostředek B  6:12 


Fotbalisté skončili čtvrtí na Stříbrnoskalickém poháru starých gard

Ostředečtí fotbalisté se v sobotu zúčastnili Stříbrnoskalického poháru pro staré gardy, který pořádal TJ Meteor Stříbrná Skalice v hale ZŠ Sázava.

Na turnaj dorazilo 6 týmů, které nejprve hrály skupinu každý s každým a pořadí rozhodlo o nasazení do vyřazovací části.

Našim se ve skupině dařilo, skončili na 1.místě.

Bohužel ve vyřazovacích bojích neuspěli.

V semifinále podlehli Radošovicím (Pha-V) a v zápase o třetí místo i „domácí“ Sázavě.

Ostředečtí "staří páni" tedy obsadili nepopulární 4.místo.

Vítězem turnaje se stal SK Chocerady.

Skupina

Ostředek – Sokol Struhařov  0:0

Ostředek – FK Radošovice  3:0

Ostředek – FK Kavalier Sázava  1:3

Ostředek – Meteor Stříbrná Skalice  2:0

Ostředek – SK Chocerady  2:0

1. Ostředek 9:5 7
2. Chocerady 12:6 7
3. Sázava 10:6 6
4. Struhařov 9:3 5
5. Radošovice 9:9 4
6. Stř.Skalice 4:3 1

 Semifinále

Ostředek – Radošovice  1:2

 o 3.místo

Ostředek – Sázava  1:5 


Vzadu zleva: Škvor Milan, Starosta Tomáš, Škvor Jiří, Krejcárek Kamil, Sadílek Tomáš a Uršic Lukáš

Vpředu zleva: Florián Petr, Kančij Vasil, Procházka Libor, Drahota Martin a Fiala Ladislav

Uplynulá dvě kola přinesla stolním tenistů málo radosti

Uplynulá dvě kola přinesla našim stolním tenistům jen pramálo radosti. Výhru si připsalo jen áčko v dohrávce 12.kola ve Zbořeném Kostelci, kde hrají týnečtí stolní tenisté.

Áčko mělo za soupeře, kromě Týnce, ještě Sázavu a céčko Benešova, tedy dva nejlepší týmy soutěže. V sestavě bez tří nejlepších hráčů Janaty, Vaigla a P.Vosátky šlo jen o to udělat nějaké body, aby neprohrálo s nulou, což se povedlo. Záchrana áčka se zdá být víceméně jistá

I béčko zápas v Sázavě více méně vypustilo, mrzí ale prohra doma s béčkem Olbramovic, která komplikuje boj o záchranu. V sestavě chyběl Marek Škvor a nakonec nehrál ani Petr Stanovský, který náhle ochořel. Anička Holejšovská sice vyhrála všechny čtyři dvouhry, ale pak už to bylo slabší. Jura Žydyk přidal dva body a Petr Vobecký jeden. Jindra Nenáhlo vyšel na prázdno. Díky výhře se soupeř s 20 body dostal o bod před nás. Předposlední Benešov vyhrál a má již bodů 14. Mrač remizovala a má bodů 15. Za námi je ještě béčko Čerčan se 17 body. To hostí naši hráči již zítra v předehrávce a výhra by se hodně hodila. V každém případě, ale by našim poslední místo a přímý sestup hrozit neměl. A veřme, že se vyhnou i předposlednímu místu znamenající baráž o udržení s druhým týmem OP3.

Céčko těsně prohrálo oba své zápasy, ale o udržení v soutěži se strachovat nemusí.   

OP1: KST Týnec n/S B - Sokol Ostředek A 5:13

OP1: Kavalier Sázava - Sokol Ostředek 15:3

OP1: Sokol Ostředek A - ST Benešov C 3:15

OP2: Kavalier Sázava B - Sokol Ostředek B 13:5

OP2: Sokol Ostředek B - SDH Olbramovice B 7:11

OP4: Sokol Ostředek C - SDH Smilkov A 8:10

OP4: Sokol Pyšely C - Sokol Ostředek C 11:7

OP5: Sokol Ostředek D - Sokol Netvořice D 7:11


 Momentky z utkání Sázava B - Ostředek B

 

Mladí stolní tenisté porazili Petroupim a Netvořice

V sobotu 18.ledna pokračoval regionální přebor žáků dalším dvou kolem, které se konalo v ostředecké sokolovně. Kromě našich žáků dorazily týmy Petroupimi a Netvořic.

Naši žáci využili výhody domácího prostředí a oba soupeře porazili. V zápase s Petroupimí si Dan Císař i Šimon Styblík poradili i s Hruškou, který pravidelně boduje v zápasech OP4. Souboj s Netvořicemi byl těžší, k výhře našim pomohla skutečnost, že soupeř přijel jen se dvěma hráči.

Dvě výhry posunuli naše žáky do středu tabulky a v případě, že uspějí i v posledním dvoukole, které pořádá v sobotu 15.2. opět náš oddíl, můžou proklouznout do finálové skupiny o titul okresního přeborníka.

SDH Petroupim D - Sokol Ostředek E  2:8

Sokol Ostředek E - Sokol Netvořice E  6:4

1.

Stolní tenis Benešov F

9

7

0

2

0

71:19

21

2.

SKST Vlašim B

9

7

0

2

0

61:29

21

3.

SK Bystřice D

9

7

0

2

0

65:25

21

4.

Sokol Netvořice E

9

6

0

3

0

52:33

18

5.

Sokol Divišov E

9

6

0

3

0

51:39

18

6.

SK Bystřice E

9

5

0

4

0

45:45

15

7.

Sokol Ostředek E

9

5

0

4

0

44:46

15

8.

TJ Tatran Sedlčany F

9

3

1

5

0

41:49

10

9.

TJ Tatran Sedlčany E

9

2

2

5

0

40:50

8

10.

SDH Petroupim D

9

2

0

7

0

24:61

6

11.

SKST Vlašim C

9

1

1

7

0

23:67

4

12.

TJ Sokol Votice D

9

1

0

8

0

18:72

3

 

 

 

Stolní tenisté v novém roce ještě neztratili ani bod

Parádní jízda stolních tenistů pokračovala i v druhém letošním kole. Všech šest utkání odehraných v lednu vyhráli.

OP1: Sokol Ostředek A - Sokol Neveklov  12:6

Áčko kvůli krajskému soustředění talentovaných hráčů předehrálo svůj zápas již ve středu. K dispozici byla nejsilnější sestava a očekávalo se jak, si naši mladí hráči - Patrik Vosátka a Martin Vaigl poradí především s výbornými D.Kačmarem a P. Holým.

Po čtyřhrách byl stav nerozhodný, Patrik se Standou Měchurou nestačili na zmíněnou dvojici, ale Martin Vaigl s Mírou Janatou si snadno poradili s Valterovou s M. Kačmarem.

V první sérii si sice Martin Vosátka neporadil s D. Kačmarem, ale Patrik překvapil Holého a uspěli i Martin V. a Míra. Naši tak vedli 4:2. V druhé sérii nečekaně nestačil Míra na Holého a D.Kačmar byl nad síly Martin Vaigla. Martin Vosátka však dokázal porazit Valterovou a Patrik neměl problém s M. Kačmarem, takže jsme drželi vedení, ale nic nebylo jasné.

Před třetí sérií musela kvůli zranění odstoupit neveklovská jednička David Kačmar, který v zápase s Martinem Vaiglem šlápl na stojan ohrádky a natáhl si třísla. Holý sice porazil oba Martiny, ale byly to jediné dva body, které hosté v druhé části dvouher získali. Naši se tak mohli radovat z výhry.     

V úterý čeká áčko dohrávka v Týnci. v případě vítězství poskočí na 5.místo tabulky nejvyšší okresní třídy.

OP2: Sokol Ostředek B - SDH Olbramovice A  13:5

Béčko v pátek hostilo olbramovické áčko. V minulé sezóně byl mezi oběma týmy rozdíl dvou tříd. Hosté sestoupili z OP1, zatímco naši vyhráli OP3 a slavili postup.

Hosté našim nevyšli vstříc se žádostí o předehrání zápasu, ale nakonec se podařilo domluvit uvolnění Aničky Holejšovské z již zmíněného krajského soustředění. Vedoucí týmu mohl počítat i s Jurou Žydykem, který se stačil vrátit z Ukrajiny a také Petrem Vobeckým, který chtěl napravit slabší výkon z Louňovic. Marka Škvora, laborujícího s kolenem, nahradil Petr Stanovský.

Již v říjnu,v nekompletní sestavě, naši soupeře potrápili a věřili si, že nyní ho dokáží porazit. Za svým cílem šli razantně od začátku. Zvládli obě čtyřhry, důležité bylo, že Anička s Jurou přetlačili 3:2 Matějovského s Topolem. Body na našem kontě přibývaly a již v na konci druhé série, kdy Anička vybojovala v pětisetové bitvě s Matějovským devátý bod, bylo jasné, že neprohrajeme. Ovšem byla by škoda, takto rozehraný zápas nedovést k výhře. Desátý vítězný bod přišel hned v dalším zápase. Jura porazil Chudlářského.

Výhrou se naši s 19 body dotáhli na svého soupeře a stejně bodů má i páté čerčanské áčko. Poslední Louňovice se asi již smiřují se sestupem, ale předposlední Benešov E opět vyhrál, a tak naši mají na barážovou pozici náskok stále jen 8 bodů.     

OP4: SK Bystřice B - Sokol Ostředek C 3:15

Céčko hrálo ve čtvrtek na půdě poslední Bystřice a pro klid ve zbylé části soutěže potřebovalo vyhrát. Ačkoliv se muselo obejít bez Petr Stanovského a Pepíka Lemberka s velkým přehledem si zajistilo tři body do tabulky.


 


     

Vydařený vstup stolních tenistů do nového roku

Po krátké vánoční pauze vstoupili naši stolní tenisté v pátek do odvetné části okresních soutěží.

OP2: Sokol Louňovice B - Sokol Ostředek B  7:11

Béčko čekal velmi důležitý zápas v Louňovicích. Domácí tým se krčí na posledním 12.místě se 4 body. Naši v první části sezóny získali bodů 13, což stačí na 10.místo. Cíl našich hráčů byl jasný, bodovat a udržet soupeře na dně tabulky. Sestava - Anička Holejšovská, Petr Vobecký, Jura Žydyk a Marek Škvor dávala naději, byť Marek byl handikepován nateklým kolenem z prosincového turnaje.

Našim nevyšel tah nasadit na domácí lepší dvojici Tichá/ Kakos Aničku s Petrem, nicméně Marek s Jurou neměli proti Bébrovi s Kahounem problém a po čtyřhrám byl stav vyrovnaný. Hned v první sérii dvouher se začaly misky vah naklánět v náš prospěch. Anička si poradila s domácí jedničkou Tichou, Jura s Bébrem a Marek s Kahounem. Jen Petr, který neměl svůj den prohrál s Kakosem. Naši se dostali do vedení 2:4.

Druhá série začala dle předpokladů Anička porazila Kakose, Petr Kahouna a Jura prohrál Tichou. Marek zaváhal s Bébrem, tahal celý zápas za kratší konec, ale dokázal dostat zápas do pátého setu a ještě i srovnal na 9:9, ale poslední dva míčky patřili soupeři. Stále jsme však drželi vedení - 4:6.

Třetí série přinesla našim jistotu, že nepojedou domů bez bodu. Anička neměla problém s Kahounem. Jura si poradil s Kakosem. Petr sice proti plánu prohrál s Bébrem, ale Marek překvapil Tichou, hrající souběžně druhou ligu žen za Spartu Praha. Při vedení 2:1 na sety, dokázal trpělivostí obrátit skóre ze stavu 4:10 na vítězných 12:10 a přidal na konto našeho týmu 9.bod. Výhru pak přinesl hned první skončený zápas poslední série. Jura neměl problém s mladým Kahounem.     

Důležité tři body do tabulky znamenají, že soupeře máme náskok již 12 bodů. Předposlední Benešov ale porazil devátou Mrač, a tak na barážové 11.místo mají naši stále náskok 8 bodů. V tabulce však již přeskočili Mrač (13b.) a o skóre i béčko Olbramovic. 

OP4: Sokol Ostředek C - Sokol Teplýšovice B  10:8

Velmi důležitý zápas čekal v pátek doma i na céčko. Naši hostili v derby béčko Teplýšovic, které po první půlce drží předposlední 10. místo s pouhými třemi body. Výhra by pro naše, kteří s 12 body byli osmí, znamenala klid pro další zápasy. Obejít se ale museli bez jedničky Petra Stanovského, za kterého zaskočil Martin Vosádka a doplnil Jarku Bartůškovou, Petra Styblíka a Pepu Lemberka. Hosté dorazili, vzhledem k odložení zápasu áčka na pondělí, ve velmi posílené sestavě se zkušenými matadory Zemanem a Pessrem, čímž vyslali signál, že boj o záchranu nevzdávají.

Po čtyřhrách byl vyrovnaný stav. Jarka s Pepou porazili Gobyho se Škvorem, ale Petr s Martinem Zemana s Pessrem nezaskočili.

První série dvouher začala dle papírových prognóz. Pepa porazil Gobyho a Jarka Škvora. Martin dle předpokladů nestačil na Zemana. Petr však překvapil Pessra a jak se ukázalo, byl to rozhodující moment celého utkání. Naši, byť někdy po boji připisovali bodíky proti Gobymu a Škvorovi a naopak na prázdno vyšli proti Zemanovi s Pessrem.

Výsledkem tak byla těsná, ale důležitá výhra 10:8. Soupeři jsme v tabulce odskočili o 9 bodů a pokud teď ve čtvrtek vyhrají naši na půdě poslední Bystřice, neměli by mít se záchranou větší problém.  

OP5: Sokol Ostředek D - Sokol Nesvačily B  11:7

Déčko se tedy v souběžně hraném zápase muselo obejít bez Martina Vosádky, ale i tak nastoupilo v sestavě, která dávala šanci na výhru - Jindra Nenáhlo, Pepa Suchánek a mladíci Šimon Styblík s Danem Císařem.

Naši vyhráli obě čtyřhry a začali si kráčet pro výhru, kterou potvrdili v úvodu poslední série dvouher. Příjemně překvapil Šimon, který získal tři body. Stejně se vedlo Jindrovi. Dan vyhrál dvě dvouhry. Nedařilo se Pepovi, který uspěl až v posledním zápase s Klímou.


Novoroční sokolské bruslení se těšilo velkému zájmu

Naše TJ si připravila pro své členy a příznivce na sobotu 4.ledna dopoledne Novoroční sokolské bruslení na zimním stadiónu ve Vlašimi.

Účast byla rekordní. Na vlašimském ledě bruslilo či hrálo hokej více jak osm desítek malých i velkých bruslařů.

Velice děkujeme za váš zájem o tuto naší akci.

Další bruslení plánujeme na únor, o přesném termínu budeme s předstihem informovat.

Děkujeme SPZV Ostředek a.s. za podporu akce!

      

Silvestrovský pinčes prvně vyhrál Petr Vobecký

Stolní tenisté již po deváté zakončili kalendářní rok „Silvestrovským pinčesem“, turnajem pouze pro domácí, členy TJ a pozvané. Letošního sportovního klání, které proběhlo v sobotu 28.prosince v ostředecké sokolovně, se zúčastnilo 28 hráčů a hráček. O dětském turnaji píšeme v samostatném článku.

I letos byly pro dospělé účastníky vypsány kategorie registrovaných a příchozích. Ženy, kterých dorazilo pět, hrály na své přání s příchozími muži.

V kategorii registrovaných soupeřilo 12 hráčů, kteří byli losem rozděleni do čtyř skupin, které se hrály systémem každý s každým na dva vítězné sety. První dva z každé skupiny postoupili do čtvrtfinále. Hráče na třetích místech čekal pavouk útěchy.

Semifinálové zápasy přinesly líté boje o každý míček. Marek Škvor svou urputnou bitvu se Zdeňkem Křížem, hostem z Neveklova, přes vedení 7:5 v pátém setu nedotáhl do vítězného konce. Podobné drama nabídl i druhý semifinálový souboj mezi domácími Petrem Vobeckým a Jindrou Nenáhlem. Z postupu do  finále se nakonec radoval Vobecký.

V boji o bronz oplatil Jindra Nenáhlo Marku Škvorovi porážku ze skupiny a zaslouženě zvítězil.

Finále bylo snadnou záležitostí Petra Vobeckého, kterému stačili se Zdeňkem Křížem jen tři sety, aby se prvně v historii turnaje radoval z celkového vítězství.

 Zleva: Kříž, Vobecký a Nenáhlo

Na šestnáct příchozích hráčů čekal podobný systém, jaký byl v kategorii registrovaných. Nejprve se hrály 4 skupiny. Nejlepší dva z každé z nich čekalo čtvrtfinále, zbylí hráli pavouka útěchy.

Zleva: Fiala, Pokorný a Soustružník

Vítězem této kategorie se stal Petr Pokorný, který ve finále porazil Ladislava Fialu v poměru 2:0 na sety. Bronzovou medaili získal Michal Soustružník díky výhře 2:0 v malém finále nad Janou Zajícovou, která byla nejlepší ženou.

Zleva: Uršicová, Zajícová a Poláková

Nejlepší trojice žen byla oceněna lahvemi šampaňského. Druhá za již zmíněnou Janou Zajícovou skončila Radana Uršicová. Třetí byla Aneta Poláková.

Na závěr turnaje následovala populární obíhačka o šampaňské, které jistě potěšilo vítězného Petra Styblíka.


Konečné pořadí - registrovaní

Konečné pořadí - příchozí


Přehled všech výsledků

kategorie REGISTROVANÍ

kategorie PŘÍCHOZÍ


 Přehled vítězů turnaje (hlavní kategorie)

2019 - Vobecký Petr

2018 - Žydyk Roman

2017 - Žydyk Roman

2016 - Šramota Pavel

2015 - Škvor Marek ml.

2014 - Žydyk Roman 

2013 - Šramota Pavel

2012 - Menz František

2011 - Nenáhlo Jindřich


 

 

Dětský silvestrovský pinčes ovládli Šimon Styblík a Tereza Škvorová

V sobotu 28.prosince ráno, před turnajem dospělých, se uskutečnil dětský turnaj Silvestrovský pinčes. Letos se přihlásilo pouze šest dětí, tři chlapci a tři dívky. Hrálo se systémem každý s každým, ale pořadí se vyhlásilo zvlášť pro chlapce i dívky.

Mezi chlapci si nejlépe vedl Šimon Styblík, který vyhrál všechna utkání turnaje. Druhý byl Dan Císař a třetí Vojta Kovář. Takové by bylo i pořadí, pokud by se nevyhlašovaly obě kategorie zvlášť.

Prvenství mezi dívkami vybojovala bez ztráty setu Tereza Škvorová. Stříbrnou medaili získala Daniela Kovářová, bronz pak Míša Císařová. 

Děkujeme pánům Jiřímu Škvorovi, Jindrovi Nenáhlovi a Martinu Císařovi za organizaci turnaje. 

Tonda Panenka byl nad síly našich, přesto déčko remizovalo

Poslední letošní kolo soutěží stolních tenistů bylo roztažené do dvou týdnů. Málokterý tým chtěl hrát ještě v pátek 20.prosince a tak se často předehrávalo.

Céčko se utkalo s lídrem OP4 Divišovem již v minulém týdnu. Dlouho drželo krok, ale v závěru soupeř urval výhru.

Áčko hrálo v Divišově v úterý. Nemohl hrát Martin Vaigl, protože už vyčerpal kvótu zápasů na střídavý start (5 v každé polovině soutěže) a na poslední chvíli se omluvil i druhý mladík Patrik Vosátka. Remíza znamená první bodový zisk áčka na půdě soupeřů v této sezóně.

Déčko hostilo ve čtvrtek Čerčany, které přijely jen ve třech, ale opět nechyběl Tonda Panenka, na něhož si žádný z našich nepřišel. Remízu zachránil v poslední dvouhře Martin Vosádka.

Béčku soupeř - čerčanské áčko vstříc nevyšel a trval na pátečním termínu. Naši se tak museli obejít bez Aničky Holejšovské a Petra Vobeckého a utrpěli nejvyšší porážku této sezóny.

Nyní čeká stolní tenisty krátká vánoční přestávka. Odvetná část soutěží startuje již v pátek 3.ledna.

OP1: Sokol Divišov - Sokol Ostředek 9:9

OP2: Slavoj Čerčany A - Sokol Ostředek B 15:3

OP4: Sokol Ostředek C - Sokol Divišov C 6:12

OP5: Sokol Ostředek D - Slavoj Čerčany C 9:9


 

 

Mladí stolní tenisté porazili Benešov i Sedlčany

Žákovský tým odehrál v sobotu v Benešově další dvě utkání regionálního přeboru.

První utkání narazil na domácí, kteří měli v sestavě Dvořáka o den dříve nastoupil v Ostředku proti našemu béčku a vyhrál tři utkání. Ačkoliv domácí za stoly vyhráli, vzhledem k tomu, že jeden z domácích hráčů neměl ještě hotovou registraci, tak v oficiálním zápise se jeho utkání skrečovaly a naši si připsali nečekanou výhru. Dva body získal Šimon Styblík a po bodu Dan Císař a Vojta Kovář.

V druhém utkání nás čekaly Sedlčany. Utkání se pro nás vyvíjelo od začátku nadějně. Šimon s Danem zvládli čtyřhru a Šimon následně přetlačil 3:2 Ngueyna, ačkoliv v pátém setu již prohrával 6:10. Šimo i Dan tak přispěli k výhře 3,5 body. Vojta a Terezka Škvorová nebodovali, ale i tak se mohli radovat z týmové výhry.

Dvě výhry posunuly náš tým do středu tabulky. Další turnaj se hraje v sobotu 18. ledna v Ostředku. Přijďte naše mladé hráče povzbudit!        

ST Benešov - Sokol Ostředek  3:7

Sokol Ostředek - Tatran Sedlčany  7:3


Stolní tenisté zvládli důležitý duel s Benešovem

V desátém kole přivítalo doma áčko v derby zápase Petroupim. Oba týmy nastoupily v nejsilnějším složením a čekal se boj. Naši však čtvrtý tým tabulky porazili hladce 14:4. Stoprocentní byl Míra Janata, tři body získali Standa Měchura, Martin Vaigl i Patrik Vosátka. Duo Standa / Patrik vyhrálo i čtyřhru. V tabulce našim patří pěkné 6.místo.

Béčko čekal doma důležitý záchranářský souboj s Benešovem. Hrající vedoucí Marek Škvor nemohl počítat s Petrem Vobeckým ani s Dominikem Matoušem, jehož zranění kolene ze zápasu v Netvořicích se ukázalo vážnější. V lednu ho čeká operace křížového vazu a pak minimálně půl roční pauze. Všichni mu přejeme brzký návrat za zelené stoly. K dispozici byla nadějná Anička Holejšovská a z áčka vypomohl Martin Vosátka. Úvod se našim vyvedl, vyhráli obě čtyřhry a v první sérii tři dvouhry ze čtyř. Náskok naši dokázali držet a již v průběhu poslední série bylo jasné, že si připíší do tabulky důležité tři body. Naši vyhráli doma potřetí za sebou nejtěsnějším poměrem 10:8. V tabulce druhé nejvyšší okresní soutěže sice patří našim nadále 10.místo, ale na předposlední příčku znamenající baráž o udržení, na které je právě Benešov, mají již náskok 8 bodů.

Céčko se v tomto kole potýkalo s absencemi hráčů a i přestože svůj zápas v Petroupimi předehrálo již ve čtvrtek, tak nebylo zdaleka v top sestavě. Šanci dostali hráči z déčka. Domácí bojující o záchranu a posílení o hráče béčka nás jednoznačně porazili. Čestné body uhrál Pepa Lemberk výhrou nad Beňatinským a společně pak ve čtyřhře s Pepou Suchánkem přehráli Kyselu se Zavaďákem. 

Déčko si přivezlo z Petroupimi remízu. Tři dvouhry vyhráli Martin Vosádka a Pepa Suchánek a společně i čtyřhru. Dan Císař přidal na týmové konto dva bodíky. Mladičký Ondra Haiš sbírající ostruhy nebodoval. 

OP1: Sokol Ostředek - SDH Petroupim 14:4

OP2: Sokol Ostředek B - ST Benešov E 10:8

OP4: SDH Petroupim C - Sokol Ostředek C  16:2

OP5: SDH Petroupim D - Sokol Ostředek D 9:9


Souhrn zápasů fotbalových žáků (říjen - listopad)

Mladší žáci 7+1

FK Trhový Štěpánov - Divišov / Ostředek  0:7 (0:2)

branky: Smrkovský 4, Janoušek, Koutník, Valeš

 

Divišov / Ostředek - SK Chocerady  1:5 (1:2)

branka: Komenda

 

FC S&B Vlašim B - Divišov / Ostředek  20:0 (6:0)

 

Divišov / Ostředek - Sokol Velíš  5:2 (2:0)

branky: Koutník 3, Smrkovský, Komenda

 

FK Soběhrdy - Divišov / Ostředek  10:2 (5:2)

branky: Komenda, Smrkovský

 

Divišov / Ostředek - Sokol Dolní Kralovice  3:10  (1:5)

branky: Valeš, Komenda, Smrkovský

 

Sokol Zdislavice - Divišov / Ostředek  8:3  (4:2)

branky: Smrkovský 2, Kubík

 

Divišov / Ostředek - Sokol Teplýšovice  0:10  (0:5)

 

aktivní ostředečtí hráči v týmu: Smrkovský 


 Starší žáci 7+1

Sokol Senohraby - Divišov / Ostředek  22:0  (9:0)

 

Divišov / Ostředek - AFK Kácov  2:1 (1:0)

branky: Kukla, Škvor J.

 

Sokol Krhanice - Divišov / Ostředek  10:0  (4:0)

 

Divišov / Ostředek - Sokol Dolní Kralovice  0:13  (0:6)

 

 Sokol Zdislavice - Divišov / Ostředek  4:1 (2:1)

branka: Krosnář

 

Divišov / Ostředek - Sokol Teplýšovice 1:11 (0:4)

branka: Fořt Milan

 

aktivní ostředečtí hráči v týmu: Krosnář, Biras J., Kukla, Smrkovský

Déčko si vyšláplo na Smilkov

V devátém kole sehráli naši stolní tenisté se svými soupeři velmi vyrovnané a dramatické bitvy, když o konečném výsledku se rozhodovalo až v posledních dvouhrách.

Déčko vyhovělo soupeři ze Smilkova a vzájemný zápas předehrálo již ve čtvrtek. Vedoucí týmu Jindra Nenáhlo musel sáhnout mezi žáky, aby složil kompletní čtveřici. Soupeř, třetí tým tabulky, přijel v nejsilnějším složení, ale ani to na naše hráče nestačilo. Stoprocentní bilancí se blýskl Martin Vosádka, který patrně léčil své zranění kouzelnou mastí, protože se vrátil ve výtečné formě. Spolu s Pepou Suchánkem, který získal dva body, vyhrál i čtyřhru. Tři bodíky na konto týmu přihodil Jindra Nenáhlo.

Céčko hostilo v pátek doma Votice. Byla to přetahovaná. Každý chvilku tahal pilku, ale v závěru hosté odskočili již na 7:9. Petr Styblík s Jarkou Bartůškovou však prokázali pevné nervy. Své dvouhry zvládli a vybojovali pro náš tým remízu, již třetí v této sezoně. Tahounem byl Petr Stanovský se 4 body a ještě vyhranou čtyřhrou s Petrem Styblíkem. Jarka si připsala na své konto dvě výhry. Petr a Pepa Lemberk přispěli po bodíku.

Áčko hrálo v pátek v Netvořicích. Tentokráte šetřilo tahouny a šanci zahrát si tak dostali béčkaři Petr Vobecký, Dominik Matouš a Marek Škvor, kteří svůj zápas v Mrači předehráli již v listopadu. Doplnil je Martin Vosátka. Na naše čekalo překvapení, domácí byli jen ve třech, což znamenalo automaticky vedení 5:0. Všem ale bylo jasné, že vzhledem ke složení domácí trojice bude i tak těžké bodovat. Nakonec nechybělo mnoho. Smůlovatý zápas to byl pro Dominika. Velmi dobře rozehraný zápas s Čiperou, ve kterém vedl 2:0 na sety, prohrál a jak se ukázalo, tento bodík našim chyběl k remíze, protože ostatní tři Míru Čiperu porazili. V zápase s Netolickým ve třetím setu za stavu 1:1 Dominik uklouzl a utkání musel kvůli zranění kolene vzdát. Zranění je nakonec vážnější než se zdálo, lékaři mu nařídili minimálně 6 týdnů klidu. Dominikovi přejeme brzké uzdravení. Na Ošmeru s Netolickým nevyzrál nikdo z našich a tak se domácí radovali z výhry, kterou před zápasem vůbec nečekali.       

 OP1: Sokol Netvořice - Sokol Ostředek  10:8

OP4: Sokol Ostředek C - Sokol Votice C  9:9

OP5: Sokol Ostředek D - SDH Smilkov B  10:8


 

Stolní tenisté si připsali skalpy Votic, Pyšel a Netvořic

Naši stolní tenisté mají za sebou další úspěšné kolo. Tři týmy se radovaly z výhry.

Již v úterý, na žádost soupeře, hrálo naše céčko v Netvořicích a přivezlo cennou výhru, byť nebylo v nejsilnějším složení. Stoprocentní byla Jarka Bartůšková. Třemi body z dvouher a vyhranou čtyřhrou přispěli Petrové Stanovský a Styblík. Pepa Suchánek vyšel bodově na prázdno.

I béčko vyšlo soupeři vstříc a domácí zápas s pyšelským béčkem předehrálo již ve středu. Úvod vyšel našim dobře, favorizovaný soupeř sice dokázal vyrovnat, ale v poslední sérii strhl náš tým výhru na svou stranu. Třemi body a výhrou ve čtyřhře se na výhře podíleli Petr Vobecký a Anička Holejšovská. Dominik Matouš uspěl ve dvou dvouhrách. Jura Žydyk přidal jeden bod. I přes dvě výhry v řadě je náš tým ve vyrovnané OP2 až na 10.místě.

Áčku naopak Votice nevyhověly a trvaly na pátečním termínu zápasu. Proto byl místo Míry Janaty, který nemohl hrát, povolán prvně v této sezóně Franta Menz. Naši od začátku kráčeli za výhrou. Všechny své zápasy vyhrál mladý Martin Vaigl. Dva body na bodové konto přidali Patrik Vosátka a Franta Menz. Jednu dvouhru vyhrál Martin Vosátka. Dva zápasy v náš prospěch skrečoval hostující Januš. Čtvrtá výhra v sezóně posunula náš tým již do první poloviny tabulky.

V pátek odehrálo svůj zápas v Bystřici i naše déčko. Vzhledem k velkému počtu omluvenek nastoupili spolu s Pepou Suchánkem jen členové žákovského týmu. Přes nadějný začátek, kdy naši vedli 3:1 se z výhry radovali domácí. Pro Terezku Škvorovou se jednalo o premiéru v zápase soutěží dospělých. Ondra Haiš i Vojta Kovář, který uhrál jeden set, si svou premiéru odbyli již dříve. Nejvíce se dařilo Šimonovi Styblíkovi, který vyhrál tři dvouhry a s Pepou Suchánkem i čtyřhru. Pepa uspěl ve dvou dvouhrách.

OP1:  Sokol Ostředek A – Sokol Votice A  12:6

OP2:  Sokol Ostředek B – Sokol Pyšely B  10:8

OP4:  Sokol Netvořice C – Sokol Ostředek C  7:11

OP5:  SK Bystřice C – Sokol Ostředek D  12:6


 

Béčko si vyšláplo na lídra z Krusičan

Sedmé kolo, které odehráli naši stolní tenisté během uplynulého týdne, přineslo do jejich řad opět radost. Připsali si tři výhru a jednu remízu.

Ve čtvrtek hrálo céčko na půdě třetích Nesvačil a přivezlo nečekaně bod za remízu, i když nebylo kompletní. Všechny čtyři dvouhry vyhráli Petr Stanovský a Jarka Bartůšková. Jeden bodík přidal Petr Styblík. Martin Vosádka vyšel na prázdno.

Áčko v nejsilnější sestavě nedalo v pátečním domácím zápase posledním Pyšelům šanci a připsalo si důležité třetí vítězství do tabulky. Stoprocentní byli Míra Janata a Martin Vaigl. Tři body vybojoval Martin Vosátka. Patrik Vosátka vyhrál dvě dvouhra a pak ze zdravotních důvodů pustil Standu Měchuru, který přidal další bod.    

Souběžně hraný zápas béčka s vedoucím týmem OP2 Krusičany přinesl velký boj a drama. Naši se pustili do favorita od začátku s odhlodáním bodovat, přestože oba týmy dělilo v tabulce deset příček. Naši zkusili po předchozích nezdarem proházet složení čtyřher a vyplatilo se to. Marek Škvor s Petrem Vobecký hladce porazili dosud stoprocentní bratrskou dvojici Jahodů a Jura Žydyk s Dominikem Matoušem přetlačili v pěti setech Fulína s Chocholouškem. Vedení mělo našim zvednout sebevědomí. Po první sérii dvouher ale hosté srovnali, protože uspěl jen Marek proti Chocholouškovi. Druhá série začala slibně. Marek porazil Fulína a Dominik Chocholouška. Moc nechybělo, aby Jura zdolal hostující jedničku Martina Jahodu, přes nadějné vedení v pátém setu však nezvládl koncovku. Po druhé sérii byl tedy nadále vyrovnaný stav. Bylo zřejmé, že šanci máme přes Fulína a Chocholouška a pokud by někdo uspěl alespoň v jednom zápase proti bratrům Jahodům, tak by výhra nad favoritem byla reálná. Třetí série to naplňovala. Dominik porazil Fulína a Petr Chocholouška. Jura prohrál i s druhým bratrem Jahodou v pěti setech a Marek se proti Martinovi J. vůbec nechytl. Poslední sérii načal Jura výhrou nad Chocholouškem a když Petr zvládl pětisetovku s Fulínem, naši vedli 9:7 a měli jistotu remízy. Rozhodnutí přinesla předposlední dvouhra, Marek upinkal Luďka Jahodu a přidal na naše konto vítězný desátý bod. Lídr soutěže odešel k velké radosti našich poražen, přesto pak hostující hráči setrvali dlouhou dobu v přátelské debatě s našimi. Výhra posunula náš tým na 10.místo tabulky. Na předposlední Benešov E mají naši náskok 2 bodů.    

Déčko hrálo v pátek až v dalekých Louňovicích, kam vyrazilo v nejsilnější sestavě a od začátku tahalo za delší konec provazu. Vyhrálo obě čtyřhry a vítězný desátý bod si připsalo již ve 12. zápase. Tři body uhrál Pepa Suchánek, dva mladíci Dan Císař a Šimon Styblík. Stejnou porci bodů přidali i Jindra Nenáhlo a Martin Vosádka, který Jindru vystřídal. Pro déčko je to první výhra v sezóně.        

OP1: Sokol Ostředek A - Sokol Pyšely B  16:2

OP2: Sokol Ostředek B - Krusičany A  10:8

OP4: Sokol Nesvačily A - Sokol Ostředek C  9:9

OP5: Sokol Louňovice C - Sokol Ostředek D  5:13


Teplýšovická Těhelka našim fotbalistům svědčila

Sokol Teplýšovice B - Sokol Ostředek 0:4 (0:4)

V posledním zápase sezóny jsme se měli utkat s celkem Teplýšovic. V případě bodového zisku bychom se v polovině sezóny uvelebili v klidném středu tabulky, což by asi odpovídalo našim výkonům v průběhu celé podzimní části sezóny. Mohli bychom také prožívat zimní přípravu s pohledem upřeným k horním příčkám a nikoliv dolů. Čekal nás však soupeř neoblíbený, s nímž vzájemné souboje vždycky bývají velmi vyhecované. V průběhu týdne navíc Teplýšovice oznámily, že z důvodu špatného stavu hrací plochy na hlavním hřišti se utkání uskuteční na nechvalně proslulém tréninkovém hřišti s přiléhavou přezdívkou „Tehelné pole“. Tato informace vnesla do našich řad mírnou paniku. Zkušenější z nás však oponovali, že právě toto hřiště můžeme přetavit ve svou výhodu.

Borina před tímto zápasem snad poprvé nemusel řešit větší množství absencí. Chyběl akorát Jarda Rezek, a tak se dá říci, že jsme nastupovali takřka v ideální sestavě. Potěšil návrat Edy Sidora na levý kraj zálohy i návrat Lukáše Uršice na post předstopera. Ve středu zálohy se po delší době spolu sešli Milan Škvor a Petr Florián.

Hned od začátku zápasu jsme ukazovali, že opravdu můžeme využít volbu hřiště domácími ve svůj prospěch. Hrálo se na hřišti, které bylo na hraně regulérnosti. Těhelka je sice o poznání rovnější než v dobách své největší slávy. Množství drnů, výrazné hnědé plochy těžko identifikovatelné rostliny a silný vítr však velmi komplikovaly jakékoliv snahy o technický fotbal. Naše taktika v prvním poločase byla tedy jasná. Zvolili jsme agresivitu, bojovnost, rychlé dostupování soupeře a zejména účinné  dlouhé nákopy po větru na naše útočníky. První branky jsme se tak dočkali už v 10. minutě. Po jednom z dlouhých míčů za obranu se nedomluvil matador v brance domácích Milan Zach s obráncem a Eda Sidor pohodlně dopravil míč do prázdné branky. Hru jsme od té doby kontrolovali. V 29. minutě pak Tomáš Dytrich svým nepovedeným centrem šťastně našel úplně volného Petra Floriána na malém vápně a ten s klidem trefil přesně k tyči (0:2). Ve 34. minutě si vybrala slabší chvilku druhá legenda v dresu Teplýšovic Milan Ottl. Poté co vůbec neodhadl vysoký míč, mohl Eda Špalek postupovat sám na brankáře. Precizní oblouček přes brankáře znamenal naše vedení 0:3. Ve 42. minutě poté upravil na 0:4 opět Eda Sidor. Do kabin jsme šli za velmi příznivého výsledku.

V druhém poločase se zápas už jen dohrál. Teplýšovice neměly snahu ani vůli něco s výsledkem udělat. Naše obrana navíc fungovala velmi dobře. Poté co zahodil dvě stoprocentní šance Milan Škvor a jednu Kuba Jiřík jsme zápas dohráli za stavu 0:4.

Zápas v Teplýšovicích je možné hodnotit pouze kladně. Výborně zvolená taktika, jistota v zakončení a skvěle fungující obrana znamenaly pohodlné vítězství nad věčným rivalem. Přidali jsme tak podpis a razítko pod velmi dobře odehraný podzim. Je nutné namáhat paměť, pokud si chceme vzpomenout, kdy naposledy jsme po polovině sezóny mohli trávit zimní pauzu v klidných vodách středu tabulky. Všem klukům patří za odehraný podzim velká pochvala. Pokud v zimě dobře potrénujeme, můžeme na jaře ještě zatápět mužstvům na předních místech. To by měl být náš cíl!

Sestava: Drahota - Macháček (67. Fiala ), Krejcárek, Uršic, Dytrich (79. Jiřík ) - Měchura, Florián, Škvor M., Sidor - Horák (74. Novák ), Špalek E.

Napsal Kamil Krejcárek

Stolní tenisté nezvládli důležitou předehrávku v Mrači

SK Mrač - Sokol Ostředek B  11:7

V uplynulém týdnu měly okresní soutěže stolních tenistů volno, nicméně béčko vyhovělo žádosti Mrače a v pátek tam předehrálo zápas 10.kola. Naši posílení o Martina Vosátku z áčka věřili v bodový zisk, který by pomohl v boji o záchranu v soutěži.

Po čtyřhrách byl stav vyrovnaný a když v první sérii Martin porazil Škvora, Petr Vobecký Rabiňáka a Marek Škvor platila, naši vedli 4:2 a vypadalo to nadějně. Bohužel poté se karta začala obracet. Jura, kterému se moc nedařilo, sice silou vůle přetlačil Platila, ale domácí po dvou sériích srovnali, aby se ve třetí ujali vedení 8:6. Na úvod poslední série splnil Martin papírové předpoklady. Porazil Platila a snížil na 8:7. Definitivní rozuzlení dala pětisetovka Petra se Škvorem. Náš hráč vedl 2:0 na sety, ale nakonec odešel poražen. Případná výhra by našim ještě dávala naději alespoň na plichtu.


 

Zápas s Pyšely bohužel rozhodla jedna chyba

Sokol Ostředek - SK Pyšely  0:1 (0:1)

V posledním domácím zápase podzimní části sezóny jsme měli možnost poměřit síly s Pyšely. S průběžně druhým celkem tabulky nemáme historicky příliš příznivou bilanci. Ale tři body by nám velmi pomohli k klidnému přezimování, a proto jsme šli do zápasu odhodlaní tentokrát zvítězit.

Bohužel se nám v týdnu před zápasem začala povážlivě plnit marodka a ve čtvrtek jsme dokonce museli v zoufalství vytáhnout ze šuplíku staré zaprášené registračky bývalých aktivních hráčů .K povolání záloh nakonec nedošlo. Tak jako tak jsme ale museli nastoupit v dost improvizované sestavě. Kvůli zranění chyběli Jirka Škvor, Milan Škvor a Lukáš Uršic. Jarda Rezek se věnoval svému druhé koníčku myslivosti a Eda Sidor, ač očekáván, vůbec na zápas nedorazil. Měnil se proto opět předstoper a tentokrát dostal příležitost ukázat svou kreativitu Tomáš "Tetteh" Dytrich. Na krajích obrany pak nastoupili Láďa Fiala a Fanda Macháček. Na pravém kraji zálohy dostal od začátku příležitost Kuba Mistoler a nalevo další mladík Kuba Jiřík. Střed pole ovládali Petr Florián a Zdenda Měchura. Útočné duo Eda Špalek a Kuba Horák zůstalo naštěstí pohromadě.

První poločas byl spíš boj než fotbal. Měli jsme od začátku utkání bohužel velký problém zklidnit naši rozehrávku a dát míč na zem. Pokud jsme slibně rozjeli akci přes střed hřiště, tak naši krajní záložníci dostatečně nereagovali a nenabíhali do správných prostorů. To je ale jen daň za neustálé točení se sestavou a slabou tréninkovou morálku. Téměř jediné velké chyby jsme se dopustili ve 12. minutě zápasu, a nakonec se ukázalo, že to byla chyba pro výsledek zápasu klíčová. Rohový kop Pyšel prošel naprosto trestuhodně malým vápnem Martina Drahoty, aniž by brankář nebo obrana reagovali. Na zadní tyči pak fatálně zaspal Láďa Fiala a nechal e předskočit soupeřem, který hlavou uklízel ddo prázdné branky. Prohrávali jsme 0:1 a poločas už i tímto výsledkem skončil.

V druhé půli jsme výrazně zlepšili rozehrávku. Snažili jsme se za každou cenu hrát po zemi už od stoperů a výsledek se postupně dostavoval. Měli jsme míč na svých kopačkách a postupem času začali mačkat Pyšely jako citrón. Bohužel jsme ale míč do branky dotlačit nedokázali. Největší šanci jsme si vytvořili asi v 60. minutě. Kamil Krejcárek vysunul krásnou kolmicí přes půl hřiště do samostatného úniku Kubu Horáka, ten udělal kličku brankáři a v pádu zamířil pouze do tyče. Při následném pokusu o dorážku byl oběma nohama proti míči zkopnut Eda Špalek, ale rozhodčí penaltu nepískl. Zde se ale pískat dala! Do konce zápasu i přes naši enormní snahu se nám otočit skóre nepodařilo.

Dá se říci, že si Pyšely se štěstím odvezly tři body. především v druhém poločase jsme byli lepší a fotbalovější. Musíme však přidat ještě více na klidu v naší hře. Často se uchylujeme ke snadným nákopům či individuálním akcím, místo toho, abychom dali míč na zem a kombinací soupeře rozebrali. Chtělo by to občas ukázat koule, jak se říká. Kdy jindy si zkusit zahrát fotbal a pokusit se o překvapivé řešení než v klidných vodách středu tabulky. V neděli nastupujeme v Teplýšovicích k poslednímu utkání sezóny. Tři body by přispěli k tomu, abychom se na jaře mohli učit odvážnému fotbalu v klidném středu.

Přijeďte nás v derby podpořit!

Sestava: Drahota - Fiala, Krejcárek, Dytrich, Macháček - Mistoler (46. Kančij V.), Florián, Měchura, Jiřík - Horák, Špalek E.

Napsal: Kamil Krejcárek


Stolním tenistům se nedařilo

Uplynulé kolo nepřineslo našim stolním tenistů žádný bodový zisk.

Áčko odehrálo zápas v Louňovicích jen ve třech bez náhle zdravotně indisponovaného Patrika Vosátky. Čestný bod našich barev vybojoval Martin Vosátka, který porazil Jíšu. 

Béčko hrálo derby v Teplýšovicích. Domácí měli před sezónou postupové plány, ale zatím se jim nedaří. Dokonce v případě naší výhry mohli klesnout až na předposlední místo. Neponechali tedy nic náhodě a podruhé v sezóně povolali posilu Blehu, který hrál dříve kraj ve Zruči. Premiéru v ostředeckém dresu si odbyla nadějná jedenáctiletá Anička Holejšovská, kterou máme z Vlašimi na střídavý start. Naše body získali: Petr Vobecký 2, Jura Žydyk a Anička Holejšovská + 1 x wo. Našim tak nadále patří předposlední místo v tabulce, což by na konci sezóny znamenalo baráž o záchranu.

Déčko odehrálo v tomto týdnu dva zápasy. Nejprve ve středu dohrávalo odložený zápas u lídra v Kamenném Přívoze a v pátek hostilo doma déčko Divišova. Zápas proti Divišovu bohužel odehrálo jen ve třech. Dan Císař nedorazil, zapomněl. Při jeho účasti bychom patrně zvítězili. Stoprocentní byl Jindra Nenáhlo. Šimon Styblík přidal tři body a spolu s Jindrou vyhráli čtyřhru. Benjamínek Vojta Kovář ve své premiéře v soutěži dospělých bojoval, ale na body to zatím nestačilo. O nejtěsnější prohře rozhodlo 5 skrečovaných zápasů za neúčast čtvrtého hráče.

Céčko mělo volný los.  

OP1: Sokol Louňovice A - Sokol Ostředek A  17:1

OP2: Sokol Teplýšovice A - Sokol Ostředek B  13:5

OP5: Tatran Kamenný Přívoz B - Sokol Ostředek D  15:3

OP5: Sokol Ostředek D - Sokol Divišov D  8:10 

 

V Poříčí se fotbalistům bodovat nepodařilo

SK Posázavan Poříčí n/S B - Sokol Ostředek  3:2 (0:0)

Ve velmi dobře rozehrané sezóně nás v 11. kole čekal  souboj o třetí místo s mužstvem Poříčí. V minulé sezóně jsme s Poříčí dvakrát porazili a  sváděli s nimi do posledních kol boj o udržení. Tento rok vypadá na to, že obě mužstva se budou pohybovat o poznání výše v tabulce.

V sestavě jsme se tentokrát museli obejít bez Milana Škvora a Edy Sidora. Borina proto vysunul do středu zálohy Lukáše Uršice a příležitost zahrát si předstopera dostal opět mladý Jarda Rezek. A dostal hned možnost získávat další cenné fotbalové zkušenosti, protože příležitost nastoupit proti Ostředku si opět nenechal ujít ostředecký rodák Pavel Šimáček. 
 
První poločas začal velmi netradičně. Ambiciózní rozhodčí nechal stát za postranní čárou Tomáše Dytricha a dva hráče Poříčí, protože mu zapomněli podáním ruky projevit dostatečnou úctu. na hřiště byli vpuštěni po pár minutách s tím, že teď si to již budou pamatovat. Tato událost tak trochu předznamenala, co se asi bude odehrávat v průběhu zápasu ze strany pana rozhodčího. Svou důležitost si totiž pan sudí dokazoval celý zápas. Fotbalově jsme v první půli nepůsobili špatně, bohužel jsme spoustu našich akcí nedokázali řešit ve vaně soupeře dobře. Dvakrát se dostal do samostatného úniku Eda Špalek, ale pokaždé byl vytlačen domácími obránci mimo nebezpečí. Na druhé straně se zaskvěl skvěle chyceným samostatným nájezdem Martin Drahota a téměř jistou gólovou střelu dokázal nohou vytěsnit nad břevno. Jinak se na těžkém terénu odehrával spíš boj. První poločas nakonec skončil bezbrankovou remízou.
 
V druhé půli jsme se jako první ujali vedení my. V 56. minutě po krásné kombinaci na levé straně poslal Petr Florián přízemní centr do vápna a Kuba Horák předskočil obránce a poslal míč z voleje k tyči. V 58. minutě bylo ale bohužel srovnáno. Domácí se dostali k úniku po levé straně a přihrávku před branku doklepl za záda Martina Drahoty útočník Janků. Do vedení se pak domácí dostali v 74. minutě. Nejdříve jsme reklamovali ruku ve vápně Poříčí, bohužel to ale pan rozhodčí viděl jinak. Z následného protiútoku jsme pak hned dostali branku. Ani offside signalizovaný naším asistentem pan rozhodčí neviděl. V 76. minutě jsme dostali bohužel třetí branku a opět to nebylo bez kontroverze. Domácí na hranici vápna přetlačili naší obranu i přes zjevný faul na Kamila Krejcárka a útočník Baštýř se trefil přesně do šibenice. Bohužel pan rozhodčí opět faul neviděl. V 81. minutě se dostal k míči na hranici soupeřova vápna Petr Florián a krásnou střelou také vymetl šibenici branky Poříčí. na konci zápasu jsme se dostali k mírnému tlaku, ale už se nám podařilo pouze nastřelit tyč hlavičkou Zdendy Měchury.
 
Smolný zápas jsme nakonec prohráli 3:2. Nutno říci, že remíza by asi byla spravedlivější. Bohužel se nám tentokrát nedařilo být tolik aktivní směrem dopředu a spoustu situací především v první půli jsme neřešili dobře. Obrana pak také nebyl alespoň u dvou branek soupeře tak jistá, jak by se asi očekávalo. Nevadí, jede se dál. V posledním domácím podzimním zápase přivítáme silné Pyšely. Přijďte nás podpořit, budeme to potřebovat!

Branky: Horák, Florián

Sestava: Drahota – Macháček, Krejcárek, Dytrich, Rezek – Jiřík (55. Jiřík), Uršic, Florián, Měchura – Horák, Špalek E. (46. Novák)

Napsal: Kamil Krejcárek

 

Mladí stolní tenisté porazili Votice

Žákovský tým stolních tenistů vyrazil v sobotu na druhý turnaj regionálního přeboru do Votic, kde se utkal nejprve s Bystřicí a poté s domácími. Oproti prvnímu turnaji nahradil v sestavě nemocného Ondru Haiše Šimon Styblík, který byl výraznou posilou.

Proti bystřickému týmu jsme tahali za kratší konec. Hráči soupeře trénují třikrát týdně a jsou dále než naši. Ve čtyřhře jsme bystřické překvapili. Vojta Kovář se Šimonem připsali na naše konto první bodík. Šimon pak přidal další dva.

Domácí Votice dopadly se stejným soupeřem ještě hůře, prohrály 0:10 a tak naši cítili šanci, že by mohli proti věkově mladšímu soupeři uspět. Vojta se Šimonem ve čtyřhře nezaváhali. Nicméně po první sérii dvouher byl stav vyrovnaný. Šimon získal „povinný bod“, ale Vojta s Terezkou Škvorovou prohráli v pěti setech. Terezka zápas prohrála hlavně kvůli velké nervozitě v koncovkách, kdy ztratila sety ve kterých hodně vedla. Rozhodnutí přinesla druhá série, kdy se k Šimonovi bodově přidali i Vojta s Terkou. Šimon pak v třetí sérii naší první výhru zpečetil. 

Další turnaj čeká naše mladé hráče v sobotu 14. prosince v Benešově. Zbylé dva turnaje v lednu a únoru pořádá náš oddíl v sokolovně.

SK Bystřice - Sokol Ostředek  7:3

Sokol Votice - Sokol Ostředek  4:6


Stolní tenisté smetli Benešov

Áčko předehrávalo svůj domácí zápas s benešovským déčkem již ve středu. Jednalo se o velmi důležitý souboj. Oba týmy měly na svém kontě jen jednu výhru. V sestavě se prvně i na dvouhry objevil Míra Janata, který stále léčí zraněný sval. Chyběl stále Standa Měchura, který ale již pomalu začíná s tréninkem. Benešov přijel v silné složení s hráči hrajícími i krajskou soutěž. Nicméně oba naši mladíci Martin Vaigl a Patrik Vosátka si se všemi soupeři poradili. Všechno vyhrál i Míra a na poslední dvouhru pustil Juru Žydyka, který přetlačil Košaře. Martin Vosátka uhrál dva body. Výsledkem byla vysoká výhra, která náš celek posunula do středu tabulky.

Béčko hostilo v pátek čerčanské béčko. Nastoupilo v nejsilnějším složení včetně posily z áčka Martina Vosátky a na hosty si věřilo. Bohužel se ukázalo, že postavení soupeře v tabulce klamalo, dva ze čtyř předchozích zápasů totiž odehrálo jen ve třech. K nám přijelo kompletní a v nejsilnější sestavě.  Začátek nebyl z naší strany špatný, body za čtyřhry si oba týmy podělili a Jura Žydyk přehrál Matouška. Marek Škvor a Petr Vobecký bohužel nezvládli dramatické pětisetové souboje se Šrámkem, resp. Kučerou. Marek prohrál první dva sety 15:17 a 10:12. Martin Vosátka následně nestačil na Tomaševiče a hosté se dostali do vedení, které postupně navyšovali. Ukázalo se, že náš tým se má stále co učit. Zkušený soupeř (Tomaševič 70 let, Šrámek 62, Kučera 57) naše pořádně vyškolil. Boj o udržení v OP2 bude hodně těžký, oba hlavní soupeři Benešov E i Mrač v tomto kole vyhráli.

Céčko neuspělo v Olbramovicích a potvrdilo, že se nám tem letos nedaří. Bodově přispěli dvěma body Petr Stanovský a Pepa Lemberk. Bodík získala Jarka Bartůšková a čtyřhra Stanovský / Styblík. 

OP1: Sokol Ostředek A - ST Benešov D  16:2

OP2: Sokol Ostředek B - Slavoj Čerčany B  5:13

OP4: SDH Olbramovice C - Sokol Ostředek C  12:6


 

Dorost vyhrál v Mezně

Sokol Mezno  - Sokol Ostředek / Kavalier Sázava  2:3  (1:2)

Dorostenci prodloužili včera v Mezně svou vítěznou sérii, a tak cesta zpět autobusem, který zajistil náš klub, byla jistě veselá. Naši se prvně představili v nových světle modrých dresech.

Trenér Martin Novák nebyl ale vůbec spokojen s hrou svého týmu. Domácí hrající od 12.minuty jen v deseti hráčích předvedli bojovný výkon plný nasazení. Toto naopak našim chybělo. U našich hráčů nebyla vůbec vidět chuť do hry.

Po nevydařeném úvodu soutěže se dorostenci posunuli již na 6.místo tabulky OP.

Branky: Svoboda, Fořt, Danko

Sestava: Korint – Mistoler, Skála, Tichý, Bareš V. – Procházka, Danko, Zeman, Bareš J. – Urban, Svoboda

Střídali: Dytrich, Mach, Fořt, Hajný, Králík, Danyo


  

 

Stolním tenistům se nedařilo, bodovalo jen céčko

Čtvrté kolo nepřineslo našim stolním tenistům moc radosti. Do boje zasáhly jen tři týmy, déčko mělo volný los.

Áčko v nekompletní sestavě bez zraněných Měchury a Janaty nemělo moc šancí proti favorizovanému céčku Benešova. Dva body si připsal mladý Patrik Vosátka, jeden jeho táta Martin a společně vyhráli čtyřhru. Dvě dvouhry soupeř skrečoval. 

Béčko jelo po 14 dnech opět do Olbramovic, kde tentokráte změřilo síly s béčkem. Věřilo si na body, hrálo v nejsilnější sestavě, ale nakonec odjelo s prázdnou. Výsledkově napodobilo prohru s áčkem. Mohlo to být ale jinak. Ve čtyřhře Marek Škvor s Dominikem Matoušem nevyužili ve čtvrtém setu tři mečboly a v pátém jim k výhře nestačilo ani vedení 9:4... Naše naděje držel Jura Žydyk, které vyhrál všechny své čtyři dvouhry, dva body přidal Petr Vobecký. Marek vybojoval jen bod po hladké výhře nad Novákem, pak mu se mu už nedařilo, prohrál v pěti setech s Macháčkem i Pekárkem.

Bod si připsalo do tabulky céčko po remíze s Pyšely C. Céčko hrálo také v nejsilnější sestavě, nastoupila za ně i Jarka Bartůšková. K výhře nebylo daleko, v posledním zápase však překvapivě prohrál Petr Stanovský s Hrivnákem, který předchozí zápasy prohrál, v pěti setech. Bodově přispěli všichni naši shodně dvěma body a navíc Petrové Stanovský a Styblík vyhráli čtyřhru.

OP1:  ST Benešov  C - Sokol Ostředek A  12:6

OP2:  SDH Olbramovice B - Sokol Ostředek B  11:7

OP4:  Sokol Ostředek C - Sokol Pyšely C  9:9

Fotbalisté nasázeli votickým mladíkům šest gólů

Sokol Ostředek - SK Votice B  6:0 (2:0)

V sobotu přivítali naši fotbalisté na svém hřišti poslední tým tabulky - rezervu Votic s jednoznačným cílem - navázat na vítězství v Soběhrdech. Krásné slunečné počasí bohužel nepřilákalo na fotbal diváky, přišla nejslabší návštěva podzimu - 26 platících.

Trenér Procházka nemohl počítat s Kamilem Krejcárkem a Jardou Rezkem. K dispozici byl naopak Petr Florián a také Eda Špalek s Fandou Macháčkem, kteří vyléčili svá svalová zranění. Hosté vzhledem k souběhu zápasu áčka dorazili jen ve dvanácti lidech včetně několika dorostenců, kteří měli v nohách dopolední zápas. 

Možná právě tento fakt a umístění soupeře v tabulce naše hráče ukolébal. Votických mladíků bylo plné hřiště, my jsme byli všude až druzí. Vůbec jsme si nepřihráli a v soubojích jsme byli nedůrazní. Náš prapor naštěstí držel Jirka Škvor, který svou branku zamkl. Během první čtvrthodinky chytil soupeři 5 gólovek.

Postupně se začali osmělovat i naši, ale bez nějaké větší šance. V 25.minutě se hlavou po trestňáku prosadil Petr Florián, ale sudí Rathan branku neuznal pro ofsajd. Na druhé straně mohlo být zle. Na našeho gólmana se řítili dva útočníci, přihrávku na hráče číhajícího před prázdnou brankou stačil za minutu dvanáct poslat do bezpečí doběhnuvší Fanda Macháček, který tím napravil svá předchozí zaváhání.

V 35. minutě to konečně přišlo. Kuba Horák vzal míč, probil se až před gólmana a poslal nás do vedení. Pro hosty to muselo být kruté. Nevyužili moře šancí a my se prosadili hned z první velké příležitosti. 

V závěru poločasu se už už dostával Kuba Horák opět za obranu, byl zastaven jen za cenu faulu. K míči se postavil Milan Škvor a krásně zatočil balón přes zeď k tyči. Do šaten se šlo za pro nás příznivého stavu 2:0.

Do druhého poločasu vystřídal na postu stopera Tomáše Dytricha spěchajícího na derby Sparta - Bohemka hrající kouč Borina. Na hřišti bohužel nevydržel dlouhou, po sedmi minutách musel kvůli zranění žeber po zákroku hostující útočníka střídat. Ještě předtím si ale mohl vychutnat radost z našeho třetího gólu, který křížnou střelou zařídil Eda Sidor.

Za dalších šest minut se o slovo přihlásil Eda Špalek a bylo jasno. Votickým docházeli jak fyzické, tak psychické síly a přestávali hrozit. V 62. minutě pěkně potáhl míč Eda Špalek a našel před bránou volného Petra Floriána, který poslal popáté míč do votické svatyně.

Deset minut před koncem uzavřel skóre svou druhou brankou Eda Špalek, který ale bohužel krátce na to odkulhal kvůli obnovenému svalovému zranění a naši dohrávali o deseti, protože na lavičce už nebyl nikdo, kdo by ho mohl vystřídat. Do konce ale moc minut nezbývalo, nebylo se čeho bát, byť hosté chtěli vstřelit alespoň čestný gól. Jejich snahu zastavila tyčka naší branky. Gólman Jirka Škvor tak vychytal čisté konto a výrazně přispěl k naší výhře.

Tři body nás posunuly do klidnějších vod tabulky. Bylo by fajn ve zbývajících třech kolech ještě nějaké body přidat. Zimní pauzu bychom pak mohli trávit v relativní klidu. V neděli hrají naši borci v Poříčí, které jsme v minulé sezóně dvakrát porazili, tak proč bychom nemohli další body získat už tam. 

Sestava: Škvor J. - Měchura, Dytrich (46. Procházka, 53. Fiala), Uršic, Macháček - Sidor (73. Müller) , Škvor M., Florián, Jiřík - Horák, Špalek E.


 

 

Výhra v Soběhrdech potvrdila, že venku hrajeme lépe

FK Soběhrdy – Sokol Ostředek  1:4 (0:2)

Další z tradičních ostře sledovaných derby nám přisoudil los 9. kola soutěže. V nezvyklý čas v neděli v 10:15 jsme nastupovali k utkání se Soběhrdy. Vzájemné souboje s touto nedalekou vesnicí jsou vždy jedním z vrcholů sezóny. Nezřídka se přátelská rivalita a respekt během utkání změnila v tvrdý boj, kdy si obě mužstva nic nedala zadarmo. Proto se dalo opět očekávat vyšperkovaný zápas. Obě mužstva navíc potřebovala nutně body, aby se udržela v klidném středu tabulky. My jsme měli možnost v případě výhry dotáhnout se právě na Soběhrdy.

Z tradiční sestavy nám chyběli prakticky pouze Flori s Edou Špalkem. Experiment se změnou stopera a vysunutím Kamila Krejcárka dopředu si Borina na poslední chvíli rozmyslel, a tak jsme nastoupili v obraně jako v předchozích zápasech. Lukáš Uršic na předstoperovi a na krajích Jarda Rezek s Tomášem Dytrichem, který přijel rovnou z noční směny. Záloha nastoupila ve složení Eda Sidor, Milan Škvor, Zdenda Měchura a Kuba Jiřík. V útoku jsme spoléhali na Kubu Horáka a nadějného Martina Nováka.

Od začátku utkání jsme působili svěžejším dojmem. Soběhrdy se velmi těžce prosazovali přes naší dobře napadající záložní řadu, ojedinělé přihrávky směřující na domácí útočníky, pak spolehlivě zachytávala naše obrana. V 1ě. minutě jsme se pak dočkali zaslouženého vedení, domácí stoper předvedl velmi nepoveden odkop z vlastního malého vápna a Milan Škvor nás povedenou střelou dostal do vedení. Vedli jsme 0:1 a stále jsme byli zakousnutí do soupeře a nenechali mu vydechnout. Ve 26. minutě se vřítil do vápna výborně hrající Kuba Horák a domácí ho zastavili pouze za cenu faulu. Lukáš Uršic penaltu bezpečně proměnil. Poločas jsme dohráli za příjemného vedení 0:2. Na konci nám sice rozhodčí upřel ještě jednu penaltu za faul na Kubu Horáka, ale v kontextu druhého poločasu nás to pak zas tak mrzet nemuselo.

Ani v druhém poločase jsme totiž příliš nepolevili. V 53. minutě opět rozkmital nohy Kuba Horák a jako tank se vřítil do vápna soupeře. Domácí ho opět stihli pouze faulovat. Lukáš Uršic si mohl připsat druhou proměněnou penaltu. Poté jsme se nechali trochu zatlačit k vlastní brance, což vyústilo v branku domácích. Klid do našich řad ale vrátil v 79. minutě brankou po samostatném úniku Kuba Horák, hlavní hvězda utkání. Výsledek 1:4 pak vydržel až do konce.

Je možné říci, že utkání v Soběhrdech jsme sehráli perfektně. Výsledek 1:4 z takto prestižního utkání je pro nás velkým úspěchem. Všichni hráči bojovali a odvedli na hřišti skvělou práci, ale je třeba přeci jen vyzdvihnout jednoho. Kuba Horák měl podíl na všech brankách, přičemž tři z nich udělal naprosto sám svými skvělými průniky. Takhle má vypadat útočník, na kterého mužstvo může spoléhat. Příští týden hrajeme proti poslednímu týmu tabulky Voticím B. Bude potřeba potvrdit dobrou formu dalšími třemi body. Přijďte nás podpořit! 

Sestava: Drahota – Rezek, Krejcárek, Uršic, Dytrich (71.Müller) – Jiřík (83.Kančij V.), Škvor M. (64. Fiala), Měchura, Sidor – Horák, Novák (85. Procházka)

Napsal Kamil Krejcárek


Foto: FK Soběhrdy

Dorostenci sedmi góly vyplenili Nespeky

Sokol Nespeky / SK Pyšely – Sokol Ostředek / Kavalier Sázava  2:7 (1:4)

Dorostenci pokračují na vítězné vlně a posouvají se tabulkou nahoru. V neděli v Nespekách měl trenér Martin Novák k dispozici kluky hrající za áčko Sázavy (Danko, Skála, Svoboda) a tak i přes neúčast Jardy Rezka a Martina Nováka, kteří hráli v souběžném utkání ostředeckého áčka v Soběhrdech mohl postavit silnou sestavu. O výhře naši rozhodli již v prvním poločase. Střelecky zářil Tomáš Svoboda, autor čtyř gólů. Další zápas hrají naši až v pondělí 28.10. dopoledne v Ostředku proti Týnci.

Branky: Svoboda, Danko 2, Tichý

Sestava: Dytrich – Bareš V., Skála, Tichý, Mistoler – Bareš J., Zeman, Danko, Procházka – Svoboda, Urban

Střídali: Danyo, Hajný, Fořt  

Stolní tenisté po dramatické koncovce remizovali se Sázavou

Ve třetím kole nebyli naši stolní tenisté příliš úspěšní. V pátek odehrálo áčko a béčko premiérově souběžný dvojzápas, shodou okolností oba týmy proti Sázavě. Sázavské týmy byly po dvou kolech v čele svých soutěží, takže naše nečekali snadné zápasy a hosté navíc dorazili v nejsilnějších složení.

Áčko,kterému chyběli zranění Standa Měchura a Míra Janata a také Martin Vaigl, na hosty ze Sázavy nestačilo a brzy bylo jasno. Dva čestné body vybojoval mladý Patrik Vosátka.

Ani béčko nezačalo svůj zápas proti sázavskému béčku dobře. Rychle prohrávalo 0:4, pak ale dokázali Dominik Matouš a Petr Vobecký v pětisetových bitvách zlomit Šturce, resp. Srba a bylo to 2:4, po dalších dvouhrách ale soupeř opět odskočil na čtyřbodový rozdíl. Petr poté zvládl další pětisetovku a porazil Šturce a Jura Žydyk si poradil se Srbem. Když Dominik v úvodu třetí série si překvapivě vyskočil 3:1 na Linharta st., byli jsme jen bod od soupeře. Petr si nevěděl ale rady se Šteflíčkem, tak Sázava zvýšila náskok, který Jura snížil výhrou nad Šturcem. Kýžené srovnání ale nepřišlo. Marek Škvor hladce prohrál se Srbem, když zlom nastal v nevyužitých setbolech v druhém setu. Stav byl před poslední sérií 6:8 a zdálo se být rozhodnuto. Naši to ale nevzdali. Petr porazil Linharta (3:2), Jura překvapil Šteflíčka a konečně zabral i Marek, který zdolal Šturce (3:0). Rázem jsme vedli 9:8 a dohrávala se poslední dvouhra. Dominik začal se Srbem špatně, ale třetí a čtvrtý set vyhrál a věřili jsme, že zápas otočí. Srb však zabral, vše trefoval a vytvořil si velký náskok, který už Dominik nedotáhl. Zápas tedy skončil remízou 9:9.

Céčko uhrálo ve Smilkově jen tři body, které získali Pepa Lemberk 2 a Petr Styblík.

Déčko hrálo již ve čtvrtek v Netvořicích. Stoprocentní byl Jindra Nenáhlo, bodík přidal Šimon Styblík, který další dva zápasy prohrál v pěti setech. Premiéru v soutěži dospělých si dobyl jedenáctiletý Ondra Haiš, který dokázal s Jindrou vyhrát čtyřhru.

 OP1: Sokol Ostředek A - Kavalier Sázava A 2:16

OP2: Sokol Ostředek B - Kavalier Sázava B 9:9

OP4: SDH Smilkov A - Sokol Ostředek C 15:3

OP5: Sokol Netvořice D - Sokol Ostředek D 12:6


Fotbalisté vybojovali bodík za remízu s Krhanicemi

Sokol Ostředek - Sokol Krhanice  2:2 (1:1)

Není lehkých soupeřů ve III. třídě okresní soutěže. Po dramatickém derby s Chocerady a výprasku od Jírovic nás čekalo další těžké utkání. Na domácím hřišti jsme v 8.kole podzimní části soutěže hostili Krhanice. Fotbalově velmi dobře vybavený soupeř, v jehož řadách působí takové persony okresního fotbalu jako bratři Štěpánové nebo kanonýr Jiří Moulík, je vždy tou pravou prověrkou naší aktuální formy. Poslední zápas jsme v Krhanicích prohráli poměrně jednoznačně, ale doma se nám naopak většinou daří a neprohráváme. 

Citelný zásah do sestavy pro nás znamenala absence Petra Floriána, který se z rodinných důvodů omluvil. Jeho místo ve středu zálohy musel zaujmout Zdenda Měchura. Bohužel ani s Edou Špalkem jsme nemohli počítat, protože jeho zraněné koleno vypadá, že bude potřebovat delší dobu rekonvalescence. Naopak pozitivem byl návrat několika jiných základních stavebních kamenů základní sestavy. Lukáš Uršic a Tomáš Dytrich doléčili zranění. Eda Sidor se vrátil z návštěvy Ukrajiny. Kromě Floriho a Edy Špalka téměř ideál.

Již od samého začátku bylo patrné, že nás utkání nezastihlo v nejlepší formě. Byli jsme nepřesní, bázlivý a často jsme se uchylovali k alibistickým řešením. Byl pro nás velký problém vytvořit šanci pro naše útočníky. Soupeř se prezentoval o poznání lépe a trpělivou kombinací nás dostával často do úzkých. Především střed hřiště jsme nechávali až příliš volný. Paradoxně jsme to ale byli my, kdo udeřil jako první. Ve 23. minutě se po rohovém kopu z blízka prosadil Kuba Horák. Srovnáno bylo o deset minut později. Centrovaný míč z přímého volného kopu poslal Lukáš Uršic ve snaze o odvrácení nebezpečí hlavou za bezmocného Jirku Škvora. Ko konci poločasu jsme dovolili hostům ještě samostatný únik, ale Jirka Škvor zasáhl skvěle.

V druhé poločase měli opět více ze hry hráči Krhanic. Hned po pár minutách musel hasit další samostatný nájezd výborný Jirka Škvor, a opět úspěšně. V 63. minutě už ale hosté vedli. Ondřej Štěpán se prosadil střelou z úhlu. Borina se záhy rozhodl okysličit naše řady čerstvou krví. Tomáš Sadílek vystřídal Kubu Jiříka a v 68. minutě bylo srovnáno. Tomáš Sadílek, který mezi nás přijde jednou do roka, ukázal, že v sobě má instinkt zabijáka. Ve vápně se s přehledem našel odražený míč a skluzem ho dotlačil do brány ( 2:2 ). Na konci zápasu jsme měli více ze hry už my, bohužel však bez gólového úspěchu. Zápas tedy skončil asi zaslouženou remízou 2:2.

S odstupem času je nutné brát remízu s Krhanicemi spíše jako ztrátu. Hosté nebyli zdaleka tak silní, jak jsme je znali z posledních zápasů. Bez zraněného Jirky Moulíka nebyli tolik nebezpeční. My jsme ale předvedli velice podprůměrný výkon. Jako bychom se báli hrát, převzít odpovědnost. Často jsme se uchylovali pouze k nákopům na náhodu. Nebyli jsme schopni si vytvořit soustavný tlak. Petr Florián ve středu zálohy až příliš chyběl. Věřme, že do příštího zápasu vstoupíme tou správnou nohou. V neděli v 10:15 nás čeká další derby se sousedními Soběhrdy. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit i v tento netradiční čas. Daleko to není.

Branky: Horák, Sadílek 

Sestava: Škvor J. - Rezek (73. Fiala), Krejcárek, Uršic, Dytrich - Macháček (84. Procházka), Škvor M., Měchura, Sidor - Horák, Jiřík (64. Sadílek T.)

Napsal Kamil Krejcárek


Áčko i béčko byli blízko překvapení

Hráči áčka a béčka byli  v odehraném 2.kole velmi blízko překvapivých bodových zisků na půdě favorizovaných soupeřů.

V pátek hrálo áčko v Neveklově. Dlouho drželo naději na remízu, ačkoliv nebylo v nejsilnější sestavě. Bohužel již ve čtyřhře se objevila komplikace v podobě problémů Standy Měchury se zády, které se zápas od zápasu stupňovaly. Za stavu 9:8 pro domácí nastoupil Standa, přes velkou bolest, do závěrečné dvouhry proti Holému. Nechtěl vzdát bez boje, ale byl velmi imitován a soupeři podlehl. Tři naše body vybojoval mladý Patrik Vosátka, po dvou přidali Standa Měchura a Martin Vosátka. Uspěla také čtyřhra Standa / Patrik.

Blízko bodovému zisku bylo ve čtvrtek v Olbramovicích i béčko, přestože také nebylo v nejsilnější sestavě. Proti místnímu áčku, které ještě v minulé sezóně hrálo nejvyšší soutěž a patří tak k favoritům OP2, začali naši bez ostychu a při vedení 6:2 už domácí ani nedoufali v bodový zisk. Pak se bohužel karta začala obracet. Před poslední sérii dvouher byl stav vyrovnaný 7:7 a naši doufali, že dva bodíky vybojují. Bohužel se tak nestalo a domácí nakonec urvali výhru 11:7. Dvěma body přispěli Jura Žydyk a Marek Škvor, jednou výhrou ve dvouhře a společně ve čtyřhře přispěli Dominik Matouš a Jindra Nenáhlo. Prohra ukončila úctyhodnou sérii 22 výher béčka v řadě trvající od předminulé sezóny.

Céčko, které si svůj domácí zápas s béčkem Bystřice předehrálo již ve středu, naopak žádné překvapení nepřipustilo a soupeře jednoznačně smetlo.

 OP1: Sokol Neveklov A - Sokol Ostředek A  10:8

OP2: SDH Olbramovice A - Sokol Ostředek B  11:7

OP4: Sokol Ostředek C - SK Bystřice B  16:2


Dorostenci nastříleli Jankovu devět gólů

Sokol Ostředek / Kavalier Sázava – Sokol Jankov / Svoboda Ratměřice  9:2  (4:2)

Naši hráči se se soupeřem, který se krčí na dně tabulky, nepárali a nasázeli mu na cestu domů devět branek. Přes tuto kanonádu nebyl kouč Martin Novák zcela spokojen, jeho svěřenci stále mají na čem pracovat.

Branky: Novák 2, Svoboda 2, Bareš V., Bareš J., Urban, Skála, vlastní

Sestava: Dytrich – Mistoler, Rezek, Tichý, Bareš V. – Bareš J., Zeman, Novák, Bára – Svoboda, Procházka

Střídali: Hajný, Králík, Urban, Kopáček, Danyo, Fořt, Skála

Fotbalisté v Jírovicích popraveni Tomášem Sahulou

Sokol Jírovice – Sokol Ostředek  8:4  (5:3)

V sobotu nás čekal těžký venkovní zápas na půdě Jírovic, které léta patřily ke stálicím okresního přeboru na Benešovsku. Nyní hrají pravidelně v horní polovině tabulky III. třídy. Jírovice mají kádr vystavěný na bývalých hráčích benešovského druholigového dorostu, v útoku pak číhá na každou příležitost vstřelit gól bývalý hráč Ostředka Tomáš Sahula. Proto bylo možné toto utkání zařadit do kategorie těžších.

Jak už bývá na podzim zvykem, velmi těžko jsme tvořili sestavu. Marodka se nám bohužel rozrůstá do obřích rozměrů. Stále nebyli na zápas připraveni Lukáš Uršic a Tomáš Dytrich, nově se k nim přidal i Eda Špalek, který si na tréninku přivodil bolestivé svalové zranění a na podzim si již nezahraje. Nemohli jsme počítat ani s Edou Sidorem, který si odskočil na svou domovskou Ukrajinu. Museli jsme tedy do základu nasadit čtyři dorostence, kteří měli již dopolední zápas v nohách. Klukům se patří vyslovit velký dík za obětavost.

Hned od úvodního hvizdu bylo zřejmé, že domácí zvolili taktiku "všechno dopředu na Tomáše Sahulu". Tomuto způsobu hry jsme vydrželi čelit celé tři minuty, poté Tomáš Sahula přebral míč zády k brance, lehce se obtočil kolem Jardy Rezka a s přehledem zakončil. Ve 21. minutě jsme pak dostali téměř totožnou branku a ve 23. minutě po špatném zpracování Kamilem Krejcárkem zvyšovali domácí již na 3:0. Nesložili jsme však zbraně, začali jsme se lépe pohybovat a zvýšili jsme důraz. Postupem času jsme začali domácí přehrávat. Ve 28. minutě jsme snížili na 3:1, když Kuba Horák pěknou střelou od břevno. O dvě minuty později si Petr Florián navedl míč na střed a ukázkovou uličkou vybídl ve vápně ke skórování Kubu Jiříka (3:2). Rázem jsme byli zpět v zápase. A pokračovali jsme dál, ve 33. minutě srovnal skóre pěknou střelou Petr Florián. Bohužel jsme však do konce poločasu o příznivý výsledek přišli. Dvakrát jsme trestuhodně zapomněli na jediného nebezpečného hráče domácích Tomáše Sahulu a ten do konce poločasu stačil vstřelit svůj třetí a čtvrtý gól (5:3).

 V druhém poločase už jsme neměli bohužel morální síly na to s utkáním ještě něco udělat. Navíc hned ve 48. minutě Láďa Fiala neuhlídal Tomáše Sahulu a ten vstřelil svou pátou branku. V 56. minutě jsme pak Tomášovi dovolili vstřelit dvojnásobný hattrick. Poté už se zápas pouze dohrával a nakonec dospěl k divokému výsledku 8:4. Naší poslední branku přidal Kuba Horák.

 Nelze říci, že by Jírovice jako celek byly lepším mužstvem. Měli však ve svých řadách rozdílového hráče, s kterým jsme si za celý zápas nedokázali poradit. Lze pouze spekulovat, jak by zápas vypadal, pokud by jsme nastoupili v obraně v kompletním složení se zkušenými hráči. Musíme se asi naučit být tvrdší, ukázat soupeři hned z kraje, že souboje s námi budou bolet. Netancovat stále stejně opatrně kolem útočníka, když už má na svém kontě tři vstřelené branky. V příštím zápase hostíme na domácím hřišti celek Krhanic. Další zápas s kvalitním soupeřem bude vyžadovat naši plnou koncentraci. Přijďte nás podpořit!

Branky: Horák 2, Florián, Jiřík

Sestava: Drahota – Fiala (85.Müller), Krejcárek, Rezek (76. Kapal), Mistoler – Měchura, Škvor M., Florián, Jiřík – Horák, Novák (53. Procházka)

Napsal Kamil Krejcárek

Mladí stolní tenisté zažili svou soutěžní premiéru

V sobotu vyrazili ostředečtí mladí stolní tenisté do Vlašimi na první turnaj nově vytvořeného regionálního přeboru žáků. Postupně se zde utkali s Divišovem a dvěma domácími týmy.

Nejblíže k úspěchu byli hned v úvodním zápase proti Divišovu. Možná je škoda, že s ním nehráli až později. Pro všechny to byla soutěžní premiéra a byla na nich znát nervozita. Ondra Haiš s Vojtou Kovářem podlehli v pětisetové bitvě sestrám Hurdovým a stejně později dopadli i ve dvouhře s mladší ze sester. Nadějně proti ní rozehrála svou dvouhru i Terezka Škvorová, která po výhře v prvním setu vedla ve druhém 8:4 a ještě 9:8, ale nakonec prohrála 1:3.

Proti mladšímu vlašimskému týmu se velmi dařilo Ondrovi, který vyhrál všechny tři dvouhry a držel tak prapor našich barev. Čestný bod proti staršímu vlašimskému týmu získal Vojta Kovář, který si poradil s o hlavu větší soupeřkou.

Vystoupení našich lze hodnotit pozitivně. Ukázali, že se již něco naučili a současně viděli, na čem je potřeba zapracovat, což platí i pro jejich trenéry. Hrát zápasy je něco jiného než jen trénovat. Vyhrané dvouhry pro ně jistě budou motivací do dalšího tréninku.

Další kolo čeká náš žákovský tým v sobotu 2. listopadu ve Voticích, kde se utkají s domácími a Bystřicí.

Sokol Ostředek E - Sokol Divišov E  3:7

Sokol Ostředek E - SKST Vlašim C  3:7

Sokol Ostředek E - SKST Vlašim B  1:9


 

 

Fámózní start stolních tenistů do nové sezóny

Vstup do nové sezóny, ve které nás prvně reprezentují čtyři týmy, se našim stolním tenistům vydařil. Zaknihovali si tři výhry a jednu plichtu.

Áčko svůj zápas proti týneckému béčku předehrávalo již ve středu, protože Martin Vaigl byl povolán od pátku na krajské soustředění talentovaných hráčů. Místo nemocného Patrika Vosátky naskočil do sestavy na poslední chvíli Jura Žydyk. Míra Janata, který stále léčí zraněný sval, nastoupil jen do čtyřhry a s Martinem Vaiglem nedali Kašpárkovi s Balatou šanci. Los dvouher našim přál a rychle si vytvořili náskok 7:0, čímž získali psychickou výhodu. Překvapil mladý Martin Vaigl, který si poradil i se zkušenými Kašpárkem a Balatou a vybojoval 4 body. Papírové předpoklady naplnili Martin Vosátka a Jura Žydyk, kteří získali dva body, když shodně porazili Šípka a Pospíšila. Standa Měchura, poté co porazil Kašpárka a Pospíšila, vzhledem k rozhodnutému stavu pustil na dvě dvouhry Marka Škvora. Vítězstvím udělali naši důležitý krok za splněním svého cíle – udržení nejvyšší třídy OP.

Ve čtvrtek si odbylo svou soutěžní premiéru nově utvořené déčko v nejnižší OP5. V Nesvačilech bylo proti místnímu béčko blízko vítězství. Vedlo již 9:6, ale nakonec si připsalo pouze remízu. Body vybojovali Martin Vosádka (3), Pepa Suchánek (2), Dan Císař (2) a obě čtyřhry (Vosádka/Císař a Suchánek/Styblík M.).

V pátek nastoupilo k prvnímu zápasu v OP2 béčko. Doma hostilo béčko Louňovic, které v minulé sezóně skončilo 10. a tedy těsně uniklo baráži. Náš tým vůbec netrpěl nováčkovským ostychem a od začátku se do soupeře pustil a šel za vítězstvím. Napomohly tomu čtyřhry. Marek Škvor s Jurou Žydykem porazili Tichou (hrající současně i 2.ligu žen za Spartu Praha) s Kakosem ve třech setech. Petr Vobecký s Jarmilou Bartůškovou zdolali Bébra s Tichým. Louňovičtí sice dokázali hned v úvodu první série dvouher srovnat, ale Marek s Jurou vrátili svými výhrami vedení opět na naší stranu a v dalších sériích ho naši již jen navyšovali na konečných 13:5. K zasloužené výhře přispěli body ve dvouhrách všichni – Petr 3, Jura 3, Marek 3 a Jarka 1.

Céčko v OP4 hrálo v Teplýšovicích, v nově zrekonstruované sokolovně, s béčkem. Domácí nepostavili žádnou z posil z áčka, a tak byl zápas snadnou záležitostí našich hráčů. Stoprocentní byli Petrové Stanovský a Styblík. Pepa Lemberk vyhrál tři dvouhry a Dan dvě. I v tomto zápase jsme byli úspěšní v obou čtyřhrách.

 OP 1: Sokol Ostředek A - KST Týnec n/S B 12:6

OP2: Sokol Ostředek B - Sokol Louňovice B 12:6

OP4: Sokol Teplýšovice B - Sokol Ostředek C 3:15

OP5: Sokol Nesvačily B - Sokol Ostředek D 9:9


 Áčko


Béčko


Céčko

Těsná prohra dorostenců v Křivsoudově

FC Křivsoudov / Sokol Čechtice – Sokol Ostředek / Kavalier Sázava  2:1  (0:1)

Dorostenci bohužel vyšli tentokráte naprázdno, přestože o poločase vedli. Jak konstatoval kouč Martin Novák, dostali jsme velmi laciné góly po našich chybách. Jinak byl ale s výkonem hráčů spokojený.

Sestava: KorintBareš V. , Rezek, Tichý, Mistoler – Procházka, Novák, Zeman, Bára – Fořt, Dytrich

Střídali: Kopáček, Urban, Mach, Danyo, Hajný

Stolní tenisté na prahu nové sezóny

Naši stolní tenisté zahajují v tomto týdnu 1.kolem novou sezónu.

Ostředecké barvy v ní bude hájit rekordních 5 týmů, což nikdy v historii nebylo.

Vedle čtyř týmů v soutěži dospělých, je do žákovského regionálního přeboru přihlášen mládežnický tým.

Rozlosování jednotlivých soutěží

„A“ -  OP1

„B“ – OP2

„C“ – OP4

„D“ – OP5

„E“ – OP žáci

Domácí zápasy budou hrát všechny týmy v pátek podvečer od 18:30, pokud se některý zápas nebude předehrávat nebo odkládat.

Žákovský přebor se hraje turnajovým systémem. Jeden z turnajů (v sobotu 18. ledna) uspořádá naše TJ.

Smolné derby s Chocerady

Sokol Ostředek - SK Chocerady  2:3 (1:2)

Sobotní derby s Chocerady bylo pro naše fotbalisty velmi smůlovaté, z bodů se radovali hosté. V minulosti jsme se s choceradskými fotbalisty potkávali velmi často, ale jednalo se vždy o béčko. Nyní již druhou sezónu hrajeme s áčkem. Tak hluboko se totiž choceradský fotbal propadl z krajských výšin.

Ačkoliv se hosté před zápasem krčili u dna tabulky, nebylo je radno podcenit. Nový kouč Pučelík jim dal impuls a na nás se vždy sejdou. Ani v sobotu tomu nebylo jinak. Hosté nic nepodcenili, taktická porada jejich týmu probíhala už v době, kdy si naši teprve hledali doma tašku s věcmi a chystali se vyrazit na hřiště.

Tribuny se velmi solidně zaplnili, převahu na ní měli ale choceradští fanoušci.

Zaskakující kouč Jenda Müller musel před výkopem narychlo měnit plánovanou sestavu. Sice již byl k dispozici čerstvý otec malého Lukáška  -Kamil Krejcárek, ale po rozcvičení odkulhali Eda Špalek a Kuba Mistoler. K dispozici stále nebyli Lukáš Uršic a Tomáš Dytrich. Naši prvně nastoupili v nových zelených dresech, které jsme získali v promo akci Dress4free.

Po vzájemném oťukávání udeřili jako první naši. V 15.minutě utekl zadákům hostů Kuba Horák a řítil se sám na gólmana Šilda, který mu nepochopitelně odkryl bránu a Kuba neměl problém poslat míč do sítě.

Za minutu mohlo být ještě veseleji. Hostující gólman neudržel balón a Kuba Horák dorazil míč do sítě. Sudí Pessr však gól neuznal pro údajný faul na gólmana, který ale nebyl nikým atakován.

Tento moment zásadně ovlivnil vývoj zápasu. Místo abychom vedli o dva góly, tak jsme během pěti minut prohrávali 1:2.

Nejprve se z dálky trefil Pavlíček. Balón našemu gólmanovi zaplaval a skončil v síti. Za tři minuty po závaru před naší bránou dotlačil balón do sítě Říčař. Situace hodně připomínala náš neuznaný gól, ale nyní píšťalka sudího mlčela. Dvě rychlé branky zapůsobily na naše jako studená sprcha, ze které se dlouho nemohli oklepat.

Až v závěru poločasu trefil svou béčkovou nohou břevno Petr Florián. Hosté, asi oprávněně, vyčítali sudímu, že nepískl penaltu za faul na svého hráče.

Do druhého poločasu šli naši se záměrem rychle srovnat, což se povedlo již v 50.minutě. Po faulu na Kubu Horáka nařídil sudí Pessr penaltu, kterou Petr Florián mazácky proměnil a všichni jsme věřili v obrat. Naši se ovšem nechali nepochopitelně zatlačit do obrany, jen jsme vraceli míče na půlku a Chocerady nás za to potrestali. Centr z lajny do malého vápna poslal bohužel v 65. minutě razantně do vlastní sítě Milan Škvor.

Naši hru oživil příchod šestnáctiletého mladíka Martin Nováka. Začali jsme opět zlobit choceradskou obranu. Kuba Horák se krásně probil po lajně a jeho střela do tyčky se od hlavy choceradského gólmana odrazila jen kousek vedle. Na druhé straně zahrozilo duo Mojžíš a Kadlec a od pohromy nás zachránil jen zákrok gólmana Jirky Škvora.

V nastavení vytvořili naši hráči několik závarů v malém vápně, ale míč se do sítě nepodařilo protlačit. Střela Martina Novák se otřela jen o břevno. Sudí nastavil jen 5 minut, přestože hosté nesportovně neustálým poleháváním po trávníku po vzoru svých profesionálních kolegů od ca. 75.minuty ukrojili z hrací doby o dost více času.

Ze zápasu, kterému by slušela remíza, si tak připsali tři body do tabulky hosté. Je to škoda, pokud bychom bodovali, v druhé části podzimu by se nám hrálo lépe. Nebyl by takový tlak na body. Tabulka se začíná vyrovnávat.

Nedá se nic dělat. Doma se nám ani letos moc nedaří. Ztrátu máme možnost napravit hned v sobotu v Jírovicích.

sestava: Škvor J. - Fiala, Krejcárek, Škvor M., Rezek - Sidor, Florián, Měchura, Macháček - Jiřík (70.Novák), Horák


  

 

Dorostenci sestřelili lídra a mají první výhru

Sokol Ostředek / Kavalier Sázava - Sokol Postupice /Sokol Chotýšany  1:0  (0:0)

Dorostenci si připsali první výhru v této sezóně. Hosté do tohoto zápasu vedli tabulku. Na poslední chvíli vypadli ze sestavy kvůli svalovým zranění Jarda Rezek a Kuba Mistoler, ale i tak měl trenér Martin Novák k dispozici plnou lavičku náhradníků.

O výhře rozhodla branka Tadeáše Dytricha, který ve skluzu tečoval střelu Jakuba Bareše. Výborně pískající sudí Filip gól uznal, přestože hostující pomezní mával ofsajd, který ale nebyl.

Kouč Novák byl spokojen s výhrou, ale již ne tak s předvedou hrou. Podle jeho slov si tým vytvářel málo šancí.

Sestava: Korint - Bareš V., Danko, Zeman, Tichý - Zeman, Bareš J., Novák, Skála - Bára, Svoboda, Fořt

střídali: Dytrich, Procházka, Danyo, Kopáček, Urban, Hajný     

Ostředecký Votvírák vyhrál potřetí benešovský Dohnal

Šestý ročník turnaje Ostředecký Votvírák, který uspořádali místní stolní tenisté v sobotu 21. září na sále ostředecké sokolovny, již tradičně zahájil novou stolně-tenisová sezónu na Benešovsku. Konkurence byla největší v historii turnaje. Mezi 32 účastníky bylo sedm hráčů z krajských soutěží a řada dalších patřících do první čtyřicítky okresního žebříčku. Zastoupeno bylo celkem 7 klubů.

Ráno na účastníky čekala skupinová fáze. Šestnáctka hráčů s nejvyšším bodovým hodnocením ELO byla nasazena do jednotlivých skupin. O dalším složení skupin rozhodl los, který v pátek před turnajem provedl Petr Betuštiak.

Nejlepší dva hráči z každé skupiny postoupili do hlavního pavouka, ostatní si to rozdali v pavouku útěchy. Oba pavouky se dohrávaly až do určení celkového pořadí. 

Mezi nejlepší osmičku hlavního pavouka se probojovali jen nasazení – Jaroslav Dohnal (1.), Petr Betuštiak Petr (2.), Miroslav Zrcek (5.), Roman Žydyk (6.), Jakub Houdek (7.), Štěpán Nádvorník (8.), Vladimír Růžička (11.) a překvapivě i mladíček Martin Vaigl (12.), který bude v této sezóně hájit barvy ostředeckého áčka.  

Třetí místo získal benešovský Petr Betuštiak, který po velkém boji porazil „domácího“ Martina Vaigla v poměru 3:2 na sety. 

Aktéři zápasu o 3 místo - zleva - Betuštiak P. a Vaigl M.

Ve finále se utkal Jarda Dohnal s Mirkem Zrckem. Duel dvou benešovských hráčů nabídl zajímavý ping-pong a často se ozýval potlesk přihlížejících. Z již třetího turnajového vítězství se po výhře 3:0 na sety zaslouženě radoval Dohnal.

Finalisté - Dohnal  J. a Zrcek M.

Nejlepší trojice si z Ostředku odvezla speciální medaile a dárkové koše. Vítězný Dohnal získal do svého držení na jeden rok velký putovní pohár. Hráči na 4. až 10. místě obdrželi malou sošku stolního tenisty.

 

Finále pavouka útěchy přineslo souboj mezi divišovským Lubomírem Křížem a ostředeckým Petrem Vobeckým. Z výhry v poměru 3:0 na sety se radoval Kříž, který si tak domů odnesl dárkový koš. Na poraženého domácího hráče „zbyla“ láhev dobrého moravského vína. 

Finalisté pavouka útěchy - Kříž L. a Vobecký P.

Velmi dobrého výsledku dosáhli v silné konkurenci i další dva ostředečtí hráči – Martin Vosátka (11.) a Petr Stanovský (16.).

Nejlepší trojice si z Ostředku odvezla speciální medaile a dárkové koše. Vítězný Dohnal získal do svého držení na jeden rok velký putovní pohár. Hráči na 4. až 10. místě obdrželi malou sošku stolního tenisty.

Poděkování patří Marcele Kůrkové s Ivetou Řeháčkovou, které se postaraly o občerstvení hráčů během turnaje.   

Turnaj byl pro všechny hráče velmi dobrou přípravou na blížící se začátek nové sezóny (1.kolo se hraje již v pátek 5. října). Děkujeme všem hráčům za účast a OSST Benešov za dotaci na ceny.      


Přehled výsledků ve skupinách

Pavouci

Konečné pořadí


 

Souhrn odehraných zápasů našich žáků

Starší žáci 7+1

 Divišov / Ostředek – Sokol Tichonice 1:6 (1:3)

branka: Jíša

naši hráči: Biras J., Krosnář, Kukla

 

Divišov / Ostředek – Čechtice / Křivsoudov  0:16  (0:6)

naši hráči: Biras J., Krosnář, Kukla, Smrkovský

 

SK Posázavan Poříčí n/S – Divišov / Ostředek  10:1 (7:1)

branka: Jíša

naši hráči: Biras J., Krosnář, Kukla

 

Vltavan Křečovice – Divišov / Ostředek 3:1 (1:0)

branka: Král

 

Divišov / Ostředek –  Pyšely / Nespeky  3:8  (0:6)

Branky: Drda, Krosnář, Kukla

naši hráči: Biras J., Krosnář, Kukla, Smrkovský

 


Mladší žáci 7+1

 Divišov / Ostředek – FC Vracovice 4:7 (2:3)

branky: Veselý 3, Smrkovský

 

Čechtice / Křivsoudov - Divišov / Ostředek 12:1  (7:0)

branka: Smrkovský

 

Divišov / Ostředek  - FC S&B Vlašim  8:3 (3:2)

branky: Veselý 3, Smrkovský 2, Valeš J. 2, Komenda

Fotbalisté vybojovali tři body v Drachkově

Sokol Drachkov – Sokol Ostředek 1:2 (1:0)

V sobotu zajížděli naši fotbalisté do Drachkova na hřiště nováčka soutěže. Poslední vzájemný zápas v Drachkově na jaře 2018 jsme vyhráli a udělali krok k postupu. Drachkov měl velmi dobrý začátek sezóny, tři ze čtyř utkání vyhrál. Cílem našich byl bodový import.

Kouč Procházka měl bohužel velký problém vůbec složit jedenáctku. Marodka se po zápase s Vrchotovými Janovice rozrostla, a tak kromě Tomáše Dytricha nebyl k dispozici ani Lukáš Uršic a Láďa Fiala. Kamil Krejcárek stále držel pohotovost kvůli očekávanému přírůstku do rodiny a z pracovních důvodů se omluvili Kuba Horák, Kuba Jiřík a nakonec i Fanda Macháček. Trenér Borina tak musel povolat kluky z dorostu. Sám se postavil na post stopera. V základní sestavě nastoupilo 5 hráčů s maximálním věkem 22 let, to dlouho nepamatujeme. 

Úvod byl z naší strany rozháraný, nově složená obrana si na sebe musela zvykat. Soupeř do dokázal využít a šel brzy do vedení. V druhém poločase jsme na hřišti již dominovali a sbírali míče. Soupeř se k ničemu nedostal.

V 55. minutě zatáhl míč Eda Špalek, poslal míč na nabíhajícího Milana Škvora, který placírkou poslal míč do branky a bylo srovnáno.

Když už to vypadalo na dělbu bodů, byl v 88. minutě ve vápně sražen Eda Sidor. Sudí Svoboda ukázal na penaltu. Eda Špalek zachoval nervy a vystřelil nám důležité tři body.

V sobotu nás čeká doma prestižní derby s SK Chocerady. Soupeři se zatím moc nedaří, ale nebylo by ho radno podcenit. Má nového trenéra a zápas to bude určitě hodně vyhecovaný. Výhra by našim klukům přinesla klid do dalších zápasů. Přijďte je podpořit!

Sestava: Drahota – Mistoler, Procházka, Škvor M., Rezek – Grešla (46. Kančij V.), Florián, Měchura, Sidor – Novák (85. Matoušek), Špalek E.

Dorostenci si připsali první bod do tabulky

SK Bystřice – Sokol Ostředek / Kavalier Sázava 2:2 (2:2)

Dorostenecký tým si včera připsal do tabulky první bodík za remízu v Bystřici. Naši dokázali reagovat na rychlé vedení domácích a otočili skóre. Bystřice však dokázala těsně před poločasem vyrovnat. Ve druhé půli se již skóre nezměnilo.

Trenér Martin Novák byl zklamaný: "Bylo to na výhru, oba góly jsme dostali po hrubkách a několikrát jsme šli sami na bránu a gól nedali."

Branky: Zeman, Svoboda

Sestava: KorintBareš V., Rezek, Danko, Mistoler – Svoboda, Skála, Novák, Bára – Zeman, Dytrich

Střídali: Králík, Kodat, Biras

Vrchotky jsme vůbec nepotrápili

Sokol Ostředek - Sokol Vrchotovy Janovice 1:4 (0:3)

V sobotu přivítali naši fotbalisté na domácím hřišti lídra soutěže z Vrchotových Janovic. Všichni jsme věřili, že by mohli navázat na výkon proti Čerčanům a hlavního kandidáta na postup do přeboru potrápit a třeba i bodík vydolovat.

Výhra nad Čerčany byla bohužel vykoupena několika zraněnými. Chyběl tak Tomáš „Tetteh“ Dytrich a Láďa Fiala. Lukáš Uršic sice hlásil, že by to mohlo jít, ale jak se ukázalo během zápasu, tak ho svalové zranění hodně handicapovalo. K dispozici nebyl stále ani Kamil Krejcárek a z rodinných důvodů se omluvil ještě i Petr Florián.

Na stopera se tak musel stáhnout Milan Škvor a ve středu zálohy se představila zcela nová dvojice Zdeněk Měchura s Kubu Jiříkem. Na lavičce byli připraveni na pokyn zaskakujícího kouče Jendy Müllera zasáhnout do hry již jen mladíci Mistoler, Novák a Grešla a nestor Vasil Kančij.

Jestliže byl náš tým po zápase s Čerčany vynášen skoro do nebes, tak za zápas s Vrchotkami si moc chválit nezaslouží. Soupeře jsme moc nepotrápili, bez problémů si hnán velkou diváckou podporou, kráčel pro tři body. Naši spolu na hřišti skoro nekomunikovali, nedokázali jsme v záloze podržet míč. Ztráceli jsme ho zbrklými přihrávkami.

V druhé půli soupeř prostřídal a zvolnil, ale i tak dokázal skóre navýšit. To ho možná ukolébalo a našim se podařilo snížit, když Martin Novák našel před bránou Kubu Horáka. Moc nechybělo, aby krátce na to přidal druhý gól Eda Sidor, který ale jinak nebyl na hřišti moc vidět.

Překvapení se nekonalo, ale není třeba věšet hlavu. Lepšího soupeře asi letos nepotkáme. Výkony dorostenců Jakuba Mistolera a Martina Nováka ve druhé půli jsou příslibem do budoucna.

V sobotu hrajeme na půdě nováčka v Drachkově, poslední zápas jsme tam před dvěma roky vyhráli. Bylo by fajn to nyní zopakovat

Sestava: Škvor J. - Rezek, Škvor M., Uršic (46. Mistoler), Macháček - Sidor, Měchura, Jiřík (64. Kančij), Nerad (47. Novák) - Špalek E., Horák (83. Grešla)


Dorostenci zůstávají bez bodu

I po třetím odehraném kole zůstávají naši dorostenci bez bodového zisku. Trenér Martin Novák se musí neustále vypořádávat s velkým množstvím omluvenek a také se skutečností, že kluci, kteří hrají zápasy za sázavské áčko či béčko nemají povoleno hrát za dorost, pokud se hraje ve stejný den.

V dnešním zápase hraném v Sázavě jsme nestačili na sdružený tým Maršovice / Neveklov. V minulém týdnu si dojel tým pro vysokou porážku do Trhového Štěpánova.


FK Trhový Štěpánov - Sokol Ostředek / Kavalier Sázava 6:1 (5:0)

branka: Bára

sestava: Korint - Bareš V., Rezek, Tichý, Mistoler - Bareš J., Bára, Novák, Zeman - Hybeľ, Fořt

střídali: Dytrich T., Králík, Hajný, Biras,Hrůša, Kodat


Sokol Ostředek / Kavalier Sázava - Sokol Maršovice / Sokol Neveklov  0:2 (0:0)

sestava: Korint - Bareš V.,  Rezek, Hybeľ, Mistoler - Bareš J., Bára, Novák, Zeman - Fořt, Dytrich T.

střídali: Mach, Hajný, Biras, Kodat, Hrůša


Tabulka po 3.kole

Webové stránky používají cookies., na web. stránkách běží scripty, které umožní vlastníkovi web. stránek získávat statistická data o uživatelích webu (např. Google Analytics, Facebook Pixel a SKlik). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

  Skrýt tuto informaci