query_p SELECT DISTINCT a.id, a.title, a.alias, a.introtext, a.fulltext, a.checked_out, a.checked_out_time, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, CASE WHEN c.published = 2 AND a.state > 0 THEN 2 WHEN c.published != 1 THEN 0 ELSE a.state END as state,CASE WHEN a.modified = '0000-00-00 00:00:00' THEN a.created ELSE a.modified END as modified, a.modified_by, uam.name as modified_by_name,CASE WHEN a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' THEN a.created ELSE a.publish_up END as publish_up,a.publish_down, a.images, a.urls, a.attribs, a.metadata, a.metakey, a.metadesc, a.access, a.hits, a.xreference, a.featured, a.language, LENGTH(a.fulltext) AS readmore,c.title AS category_title, c.path AS category_route, c.access AS category_access, c.alias AS category_alias,c.published, c.published AS parents_published,CASE WHEN a.created_by_alias > ' ' THEN a.created_by_alias ELSE ua.name END AS author,ua.email AS author_email,parent.title as parent_title, parent.id as parent_id, parent.path as parent_route, parent.alias as parent_alias,COALESCE(NULLIF(ROUND(v.rating_sum / v.rating_count, 0), 0), 0) AS rating, COALESCE(NULLIF(v.rating_count, 0), 0) as rating_count FROM #__content AS a LEFT JOIN #__categories AS c ON c.id = a.catid LEFT JOIN #__users AS ua ON ua.id = a.created_by LEFT JOIN #__users AS uam ON uam.id = a.modified_by LEFT JOIN #__categories as parent ON parent.id = c.parent_id LEFT JOIN #__content_rating AS v ON a.id = v.content_id WHERE a.access IN (1,1,2,3) AND c.access IN (1,1,2,3) AND c.published = 1 AND a.state = 1 AND (a.catid = 279 OR a.catid IN ( SELECT sub.id FROM #__categories as sub INNER JOIN #__categories as this ON sub.lft > this.lft AND sub.rgt < this.rgt WHERE this.id = 279)) AND (a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2020-01-25 00:09:36') ORDER BY c.lft, CASE WHEN a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' THEN a.created ELSE a.publish_up END DESC , a.created

TJ Sokol Ostředek (Ostředek)

Stolní tenisté v novém roce ještě neztratili ani bod

Parádní jízda stolních tenistů pokračovala i v druhém letošním kole. Všech šest utkání odehraných v lednu vyhráli.

OP1: Sokol Ostředek A - Sokol Neveklov  12:6

Áčko kvůli krajskému soustředění talentovaných hráčů předehrálo svůj zápas již ve středu. K dispozici byla nejsilnější sestava a očekávalo se jak, si naši mladí hráči - Patrik Vosátka a Martin Vaigl poradí především s výbornými D.Kačmarem a P. Holým.

Po čtyřhrách byl stav nerozhodný, Patrik se Standou Měchurou nestačili na zmíněnou dvojici, ale Martin Vaigl s Mírou Janatou si snadno poradili s Valterovou s M. Kačmarem.

V první sérii si sice Martin Vosátka neporadil s D. Kačmarem, ale Patrik překvapil Holého a uspěli i Martin V. a Míra. Naši tak vedli 4:2. V druhé sérii nečekaně nestačil Míra na Holého a D.Kačmar byl nad síly Martin Vaigla. Martin Vosátka však dokázal porazit Valterovou a Patrik neměl problém s M. Kačmarem, takže jsme drželi vedení, ale nic nebylo jasné.

Před třetí sérií musela kvůli zranění odstoupit neveklovská jednička David Kačmar, který v zápase s Martinem Vaiglem šlápl na stojan ohrádky a natáhl si třísla. Holý sice porazil oba Martiny, ale byly to jediné dva body, které hosté v druhé části dvouher získali. Naši se tak mohli radovat z výhry.     

V úterý čeká áčko dohrávka v Týnci. v případě vítězství poskočí na 5.místo tabulky nejvyšší okresní třídy.

OP2: Sokol Ostředek B - SDH Olbramovice A  13:5

Béčko v pátek hostilo olbramovické áčko. V minulé sezóně byl mezi oběma týmy rozdíl dvou tříd. Hosté sestoupili z OP1, zatímco naši vyhráli OP3 a slavili postup.

Hosté našim nevyšli vstříc se žádostí o předehrání zápasu, ale nakonec se podařilo domluvit uvolnění Aničky Holejšovské z již zmíněného krajského soustředění. Vedoucí týmu mohl počítat i s Jurou Žydykem, který se stačil vrátit z Ukrajiny a také Petrem Vobeckým, který chtěl napravit slabší výkon z Louňovic. Marka Škvora, laborujícího s kolenem, nahradil Petr Stanovský.

Již v říjnu,v nekompletní sestavě, naši soupeře potrápili a věřili si, že nyní ho dokáží porazit. Za svým cílem šli razantně od začátku. Zvládli obě čtyřhry, důležité bylo, že Anička s Jurou přetlačili 3:2 Matějovského s Topolem. Body na našem kontě přibývaly a již v na konci druhé série, kdy Anička vybojovala v pětisetové bitvě s Matějovským devátý bod, bylo jasné, že neprohrajeme. Ovšem byla by škoda, takto rozehraný zápas nedovést k výhře. Desátý vítězný bod přišel hned v dalším zápase. Jura porazil Chudlářského.

Výhrou se naši s 19 body dotáhli na svého soupeře a stejně bodů má i páté čerčanské áčko. Poslední Louňovice se asi již smiřují se sestupem, ale předposlední Benešov E opět vyhrál, a tak naši mají na barážovou pozici náskok stále jen 8 bodů.     

OP4: SK Bystřice B - Sokol Ostředek C 3:15

Céčko hrálo ve čtvrtek na půdě poslední Bystřice a pro klid ve zbylé části soutěže potřebovalo vyhrát. Ačkoliv se muselo obejít bez Petr Stanovského a Pepíka Lemberka s velkým přehledem si zajistilo tři body do tabulky.


 


     

Vydařený vstup stolních tenistů do nového roku

Po krátké vánoční pauze vstoupili naši stolní tenisté v pátek do odvetné části okresních soutěží.

OP2: Sokol Louňovice B - Sokol Ostředek B  7:11

Béčko čekal velmi důležitý zápas v Louňovicích. Domácí tým se krčí na posledním 12.místě se 4 body. Naši v první části sezóny získali bodů 13, což stačí na 10.místo. Cíl našich hráčů byl jasný, bodovat a udržet soupeře na dně tabulky. Sestava - Anička Holejšovská, Petr Vobecký, Jura Žydyk a Marek Škvor dávala naději, byť Marek byl handikepován nateklým kolenem z prosincového turnaje.

Našim nevyšel tah nasadit na domácí lepší dvojici Tichá/ Kakos Aničku s Petrem, nicméně Marek s Jurou neměli proti Bébrovi s Kahounem problém a po čtyřhrám byl stav vyrovnaný. Hned v první sérii dvouher se začaly misky vah naklánět v náš prospěch. Anička si poradila s domácí jedničkou Tichou, Jura s Bébrem a Marek s Kahounem. Jen Petr, který neměl svůj den prohrál s Kakosem. Naši se dostali do vedení 2:4.

Druhá série začala dle předpokladů Anička porazila Kakose, Petr Kahouna a Jura prohrál Tichou. Marek zaváhal s Bébrem, tahal celý zápas za kratší konec, ale dokázal dostat zápas do pátého setu a ještě i srovnal na 9:9, ale poslední dva míčky patřili soupeři. Stále jsme však drželi vedení - 4:6.

Třetí série přinesla našim jistotu, že nepojedou domů bez bodu. Anička neměla problém s Kahounem. Jura si poradil s Kakosem. Petr sice proti plánu prohrál s Bébrem, ale Marek překvapil Tichou, hrající souběžně druhou ligu žen za Spartu Praha. Při vedení 2:1 na sety, dokázal trpělivostí obrátit skóre ze stavu 4:10 na vítězných 12:10 a přidal na konto našeho týmu 9.bod. Výhru pak přinesl hned první skončený zápas poslední série. Jura neměl problém s mladým Kahounem.     

Důležité tři body do tabulky znamenají, že soupeře máme náskok již 12 bodů. Předposlední Benešov ale porazil devátou Mrač, a tak na barážové 11.místo mají naši stále náskok 8 bodů. V tabulce však již přeskočili Mrač (13b.) a o skóre i béčko Olbramovic. 

OP4: Sokol Ostředek C - Sokol Teplýšovice B  10:8

Velmi důležitý zápas čekal v pátek doma i na céčko. Naši hostili v derby béčko Teplýšovic, které po první půlce drží předposlední 10. místo s pouhými třemi body. Výhra by pro naše, kteří s 12 body byli osmí, znamenala klid pro další zápasy. Obejít se ale museli bez jedničky Petra Stanovského, za kterého zaskočil Martin Vosádka a doplnil Jarku Bartůškovou, Petra Styblíka a Pepu Lemberka. Hosté dorazili, vzhledem k odložení zápasu áčka na pondělí, ve velmi posílené sestavě se zkušenými matadory Zemanem a Pessrem, čímž vyslali signál, že boj o záchranu nevzdávají.

Po čtyřhrách byl vyrovnaný stav. Jarka s Pepou porazili Gobyho se Škvorem, ale Petr s Martinem Zemana s Pessrem nezaskočili.

První série dvouher začala dle papírových prognóz. Pepa porazil Gobyho a Jarka Škvora. Martin dle předpokladů nestačil na Zemana. Petr však překvapil Pessra a jak se ukázalo, byl to rozhodující moment celého utkání. Naši, byť někdy po boji připisovali bodíky proti Gobymu a Škvorovi a naopak na prázdno vyšli proti Zemanovi s Pessrem.

Výsledkem tak byla těsná, ale důležitá výhra 10:8. Soupeři jsme v tabulce odskočili o 9 bodů a pokud teď ve čtvrtek vyhrají naši na půdě poslední Bystřice, neměli by mít se záchranou větší problém.  

OP5: Sokol Ostředek D - Sokol Nesvačily B  11:7

Déčko se tedy v souběžně hraném zápase muselo obejít bez Martina Vosádky, ale i tak nastoupilo v sestavě, která dávala šanci na výhru - Jindra Nenáhlo, Pepa Suchánek a mladíci Šimon Styblík s Danem Císařem.

Naši vyhráli obě čtyřhry a začali si kráčet pro výhru, kterou potvrdili v úvodu poslední série dvouher. Příjemně překvapil Šimon, který získal tři body. Stejně se vedlo Jindrovi. Dan vyhrál dvě dvouhry. Nedařilo se Pepovi, který uspěl až v posledním zápase s Klímou.


Novoroční sokolské bruslení se těšilo velkému zájmu

Naše TJ si připravila pro své členy a příznivce na sobotu 4.ledna dopoledne Novoroční sokolské bruslení na zimním stadiónu ve Vlašimi.

Účast byla rekordní. Na vlašimském ledě bruslilo či hrálo hokej více jak osm desítek malých i velkých bruslařů.

Velice děkujeme za váš zájem o tuto naší akci.

Další bruslení plánujeme na únor, o přesném termínu budeme s předstihem informovat.

Děkujeme SPZV Ostředek a.s. za podporu akce!

      

Silvestrovský pinčes prvně vyhrál Petr Vobecký

Stolní tenisté již po deváté zakončili kalendářní rok „Silvestrovským pinčesem“, turnajem pouze pro domácí, členy TJ a pozvané. Letošního sportovního klání, které proběhlo v sobotu 28.prosince v ostředecké sokolovně, se zúčastnilo 28 hráčů a hráček. O dětském turnaji píšeme v samostatném článku.

I letos byly pro dospělé účastníky vypsány kategorie registrovaných a příchozích. Ženy, kterých dorazilo pět, hrály na své přání s příchozími muži.

V kategorii registrovaných soupeřilo 12 hráčů, kteří byli losem rozděleni do čtyř skupin, které se hrály systémem každý s každým na dva vítězné sety. První dva z každé skupiny postoupili do čtvrtfinále. Hráče na třetích místech čekal pavouk útěchy.

Semifinálové zápasy přinesly líté boje o každý míček. Marek Škvor svou urputnou bitvu se Zdeňkem Křížem, hostem z Neveklova, přes vedení 7:5 v pátém setu nedotáhl do vítězného konce. Podobné drama nabídl i druhý semifinálový souboj mezi domácími Petrem Vobeckým a Jindrou Nenáhlem. Z postupu do  finále se nakonec radoval Vobecký.

V boji o bronz oplatil Jindra Nenáhlo Marku Škvorovi porážku ze skupiny a zaslouženě zvítězil.

Finále bylo snadnou záležitostí Petra Vobeckého, kterému stačili se Zdeňkem Křížem jen tři sety, aby se prvně v historii turnaje radoval z celkového vítězství.

 Zleva: Kříž, Vobecký a Nenáhlo

Na šestnáct příchozích hráčů čekal podobný systém, jaký byl v kategorii registrovaných. Nejprve se hrály 4 skupiny. Nejlepší dva z každé z nich čekalo čtvrtfinále, zbylí hráli pavouka útěchy.

Zleva: Fiala, Pokorný a Soustružník

Vítězem této kategorie se stal Petr Pokorný, který ve finále porazil Ladislava Fialu v poměru 2:0 na sety. Bronzovou medaili získal Michal Soustružník díky výhře 2:0 v malém finále nad Janou Zajícovou, která byla nejlepší ženou.

Zleva: Uršicová, Zajícová a Poláková

Nejlepší trojice žen byla oceněna lahvemi šampaňského. Druhá za již zmíněnou Janou Zajícovou skončila Radana Uršicová. Třetí byla Aneta Poláková.

Na závěr turnaje následovala populární obíhačka o šampaňské, které jistě potěšilo vítězného Petra Styblíka.


Konečné pořadí - registrovaní

Konečné pořadí - příchozí


Přehled všech výsledků

kategorie REGISTROVANÍ

kategorie PŘÍCHOZÍ


 Přehled vítězů turnaje (hlavní kategorie)

2019 - Vobecký Petr

2018 - Žydyk Roman

2017 - Žydyk Roman

2016 - Šramota Pavel

2015 - Škvor Marek ml.

2014 - Žydyk Roman 

2013 - Šramota Pavel

2012 - Menz František

2011 - Nenáhlo Jindřich


 

 

Dětský silvestrovský pinčes ovládli Šimon Styblík a Tereza Škvorová

V sobotu 28.prosince ráno, před turnajem dospělých, se uskutečnil dětský turnaj Silvestrovský pinčes. Letos se přihlásilo pouze šest dětí, tři chlapci a tři dívky. Hrálo se systémem každý s každým, ale pořadí se vyhlásilo zvlášť pro chlapce i dívky.

Mezi chlapci si nejlépe vedl Šimon Styblík, který vyhrál všechna utkání turnaje. Druhý byl Dan Císař a třetí Vojta Kovář. Takové by bylo i pořadí, pokud by se nevyhlašovaly obě kategorie zvlášť.

Prvenství mezi dívkami vybojovala bez ztráty setu Tereza Škvorová. Stříbrnou medaili získala Daniela Kovářová, bronz pak Míša Císařová. 

Děkujeme pánům Jiřímu Škvorovi, Jindrovi Nenáhlovi a Martinu Císařovi za organizaci turnaje. 

Tonda Panenka byl nad síly našich, přesto déčko remizovalo

Poslední letošní kolo soutěží stolních tenistů bylo roztažené do dvou týdnů. Málokterý tým chtěl hrát ještě v pátek 20.prosince a tak se často předehrávalo.

Céčko se utkalo s lídrem OP4 Divišovem již v minulém týdnu. Dlouho drželo krok, ale v závěru soupeř urval výhru.

Áčko hrálo v Divišově v úterý. Nemohl hrát Martin Vaigl, protože už vyčerpal kvótu zápasů na střídavý start (5 v každé polovině soutěže) a na poslední chvíli se omluvil i druhý mladík Patrik Vosátka. Remíza znamená první bodový zisk áčka na půdě soupeřů v této sezóně.

Déčko hostilo ve čtvrtek Čerčany, které přijely jen ve třech, ale opět nechyběl Tonda Panenka, na něhož si žádný z našich nepřišel. Remízu zachránil v poslední dvouhře Martin Vosádka.

Béčku soupeř - čerčanské áčko vstříc nevyšel a trval na pátečním termínu. Naši se tak museli obejít bez Aničky Holejšovské a Petra Vobeckého a utrpěli nejvyšší porážku této sezóny.

Nyní čeká stolní tenisty krátká vánoční přestávka. Odvetná část soutěží startuje již v pátek 3.ledna.

OP1: Sokol Divišov - Sokol Ostředek 9:9

OP2: Slavoj Čerčany A - Sokol Ostředek B 15:3

OP4: Sokol Ostředek C - Sokol Divišov C 6:12

OP5: Sokol Ostředek D - Slavoj Čerčany C 9:9


 

 

Mladí stolní tenisté porazili Benešov i Sedlčany

Žákovský tým odehrál v sobotu v Benešově další dvě utkání regionálního přeboru.

První utkání narazil na domácí, kteří měli v sestavě Dvořáka o den dříve nastoupil v Ostředku proti našemu béčku a vyhrál tři utkání. Ačkoliv domácí za stoly vyhráli, vzhledem k tomu, že jeden z domácích hráčů neměl ještě hotovou registraci, tak v oficiálním zápise se jeho utkání skrečovaly a naši si připsali nečekanou výhru. Dva body získal Šimon Styblík a po bodu Dan Císař a Vojta Kovář.

V druhém utkání nás čekaly Sedlčany. Utkání se pro nás vyvíjelo od začátku nadějně. Šimon s Danem zvládli čtyřhru a Šimon následně přetlačil 3:2 Ngueyna, ačkoliv v pátém setu již prohrával 6:10. Šimo i Dan tak přispěli k výhře 3,5 body. Vojta a Terezka Škvorová nebodovali, ale i tak se mohli radovat z týmové výhry.

Dvě výhry posunuly náš tým do středu tabulky. Další turnaj se hraje v sobotu 18. ledna v Ostředku. Přijďte naše mladé hráče povzbudit!        

ST Benešov - Sokol Ostředek  3:7

Sokol Ostředek - Tatran Sedlčany  7:3


Stolní tenisté zvládli důležitý duel s Benešovem

V desátém kole přivítalo doma áčko v derby zápase Petroupim. Oba týmy nastoupily v nejsilnějším složením a čekal se boj. Naši však čtvrtý tým tabulky porazili hladce 14:4. Stoprocentní byl Míra Janata, tři body získali Standa Měchura, Martin Vaigl i Patrik Vosátka. Duo Standa / Patrik vyhrálo i čtyřhru. V tabulce našim patří pěkné 6.místo.

Béčko čekal doma důležitý záchranářský souboj s Benešovem. Hrající vedoucí Marek Škvor nemohl počítat s Petrem Vobeckým ani s Dominikem Matoušem, jehož zranění kolene ze zápasu v Netvořicích se ukázalo vážnější. V lednu ho čeká operace křížového vazu a pak minimálně půl roční pauze. Všichni mu přejeme brzký návrat za zelené stoly. K dispozici byla nadějná Anička Holejšovská a z áčka vypomohl Martin Vosátka. Úvod se našim vyvedl, vyhráli obě čtyřhry a v první sérii tři dvouhry ze čtyř. Náskok naši dokázali držet a již v průběhu poslední série bylo jasné, že si připíší do tabulky důležité tři body. Naši vyhráli doma potřetí za sebou nejtěsnějším poměrem 10:8. V tabulce druhé nejvyšší okresní soutěže sice patří našim nadále 10.místo, ale na předposlední příčku znamenající baráž o udržení, na které je právě Benešov, mají již náskok 8 bodů.

Céčko se v tomto kole potýkalo s absencemi hráčů a i přestože svůj zápas v Petroupimi předehrálo již ve čtvrtek, tak nebylo zdaleka v top sestavě. Šanci dostali hráči z déčka. Domácí bojující o záchranu a posílení o hráče béčka nás jednoznačně porazili. Čestné body uhrál Pepa Lemberk výhrou nad Beňatinským a společně pak ve čtyřhře s Pepou Suchánkem přehráli Kyselu se Zavaďákem. 

Déčko si přivezlo z Petroupimi remízu. Tři dvouhry vyhráli Martin Vosádka a Pepa Suchánek a společně i čtyřhru. Dan Císař přidal na týmové konto dva bodíky. Mladičký Ondra Haiš sbírající ostruhy nebodoval. 

OP1: Sokol Ostředek - SDH Petroupim 14:4

OP2: Sokol Ostředek B - ST Benešov E 10:8

OP4: SDH Petroupim C - Sokol Ostředek C  16:2

OP5: SDH Petroupim D - Sokol Ostředek D 9:9


Souhrn zápasů fotbalových žáků (říjen - listopad)

Mladší žáci 7+1

FK Trhový Štěpánov - Divišov / Ostředek  0:7 (0:2)

branky: Smrkovský 4, Janoušek, Koutník, Valeš

 

Divišov / Ostředek - SK Chocerady  1:5 (1:2)

branka: Komenda

 

FC S&B Vlašim B - Divišov / Ostředek  20:0 (6:0)

 

Divišov / Ostředek - Sokol Velíš  5:2 (2:0)

branky: Koutník 3, Smrkovský, Komenda

 

FK Soběhrdy - Divišov / Ostředek  10:2 (5:2)

branky: Komenda, Smrkovský

 

Divišov / Ostředek - Sokol Dolní Kralovice  3:10  (1:5)

branky: Valeš, Komenda, Smrkovský

 

Sokol Zdislavice - Divišov / Ostředek  8:3  (4:2)

branky: Smrkovský 2, Kubík

 

Divišov / Ostředek - Sokol Teplýšovice  0:10  (0:5)

 

aktivní ostředečtí hráči v týmu: Smrkovský 


 Starší žáci 7+1

Sokol Senohraby - Divišov / Ostředek  22:0  (9:0)

 

Divišov / Ostředek - AFK Kácov  2:1 (1:0)

branky: Kukla, Škvor J.

 

Sokol Krhanice - Divišov / Ostředek  10:0  (4:0)

 

Divišov / Ostředek - Sokol Dolní Kralovice  0:13  (0:6)

 

 Sokol Zdislavice - Divišov / Ostředek  4:1 (2:1)

branka: Krosnář

 

Divišov / Ostředek - Sokol Teplýšovice 1:11 (0:4)

branka: Fořt Milan

 

aktivní ostředečtí hráči v týmu: Krosnář, Biras J., Kukla, Smrkovský

Déčko si vyšláplo na Smilkov

V devátém kole sehráli naši stolní tenisté se svými soupeři velmi vyrovnané a dramatické bitvy, když o konečném výsledku se rozhodovalo až v posledních dvouhrách.

Déčko vyhovělo soupeři ze Smilkova a vzájemný zápas předehrálo již ve čtvrtek. Vedoucí týmu Jindra Nenáhlo musel sáhnout mezi žáky, aby složil kompletní čtveřici. Soupeř, třetí tým tabulky, přijel v nejsilnějším složení, ale ani to na naše hráče nestačilo. Stoprocentní bilancí se blýskl Martin Vosádka, který patrně léčil své zranění kouzelnou mastí, protože se vrátil ve výtečné formě. Spolu s Pepou Suchánkem, který získal dva body, vyhrál i čtyřhru. Tři bodíky na konto týmu přihodil Jindra Nenáhlo.

Céčko hostilo v pátek doma Votice. Byla to přetahovaná. Každý chvilku tahal pilku, ale v závěru hosté odskočili již na 7:9. Petr Styblík s Jarkou Bartůškovou však prokázali pevné nervy. Své dvouhry zvládli a vybojovali pro náš tým remízu, již třetí v této sezoně. Tahounem byl Petr Stanovský se 4 body a ještě vyhranou čtyřhrou s Petrem Styblíkem. Jarka si připsala na své konto dvě výhry. Petr a Pepa Lemberk přispěli po bodíku.

Áčko hrálo v pátek v Netvořicích. Tentokráte šetřilo tahouny a šanci zahrát si tak dostali béčkaři Petr Vobecký, Dominik Matouš a Marek Škvor, kteří svůj zápas v Mrači předehráli již v listopadu. Doplnil je Martin Vosátka. Na naše čekalo překvapení, domácí byli jen ve třech, což znamenalo automaticky vedení 5:0. Všem ale bylo jasné, že vzhledem ke složení domácí trojice bude i tak těžké bodovat. Nakonec nechybělo mnoho. Smůlovatý zápas to byl pro Dominika. Velmi dobře rozehraný zápas s Čiperou, ve kterém vedl 2:0 na sety, prohrál a jak se ukázalo, tento bodík našim chyběl k remíze, protože ostatní tři Míru Čiperu porazili. V zápase s Netolickým ve třetím setu za stavu 1:1 Dominik uklouzl a utkání musel kvůli zranění kolene vzdát. Zranění je nakonec vážnější než se zdálo, lékaři mu nařídili minimálně 6 týdnů klidu. Dominikovi přejeme brzké uzdravení. Na Ošmeru s Netolickým nevyzrál nikdo z našich a tak se domácí radovali z výhry, kterou před zápasem vůbec nečekali.       

 OP1: Sokol Netvořice - Sokol Ostředek  10:8

OP4: Sokol Ostředek C - Sokol Votice C  9:9

OP5: Sokol Ostředek D - SDH Smilkov B  10:8


 

Stolní tenisté si připsali skalpy Votic, Pyšel a Netvořic

Naši stolní tenisté mají za sebou další úspěšné kolo. Tři týmy se radovaly z výhry.

Již v úterý, na žádost soupeře, hrálo naše céčko v Netvořicích a přivezlo cennou výhru, byť nebylo v nejsilnějším složení. Stoprocentní byla Jarka Bartůšková. Třemi body z dvouher a vyhranou čtyřhrou přispěli Petrové Stanovský a Styblík. Pepa Suchánek vyšel bodově na prázdno.

I béčko vyšlo soupeři vstříc a domácí zápas s pyšelským béčkem předehrálo již ve středu. Úvod vyšel našim dobře, favorizovaný soupeř sice dokázal vyrovnat, ale v poslední sérii strhl náš tým výhru na svou stranu. Třemi body a výhrou ve čtyřhře se na výhře podíleli Petr Vobecký a Anička Holejšovská. Dominik Matouš uspěl ve dvou dvouhrách. Jura Žydyk přidal jeden bod. I přes dvě výhry v řadě je náš tým ve vyrovnané OP2 až na 10.místě.

Áčku naopak Votice nevyhověly a trvaly na pátečním termínu zápasu. Proto byl místo Míry Janaty, který nemohl hrát, povolán prvně v této sezóně Franta Menz. Naši od začátku kráčeli za výhrou. Všechny své zápasy vyhrál mladý Martin Vaigl. Dva body na bodové konto přidali Patrik Vosátka a Franta Menz. Jednu dvouhru vyhrál Martin Vosátka. Dva zápasy v náš prospěch skrečoval hostující Januš. Čtvrtá výhra v sezóně posunula náš tým již do první poloviny tabulky.

V pátek odehrálo svůj zápas v Bystřici i naše déčko. Vzhledem k velkému počtu omluvenek nastoupili spolu s Pepou Suchánkem jen členové žákovského týmu. Přes nadějný začátek, kdy naši vedli 3:1 se z výhry radovali domácí. Pro Terezku Škvorovou se jednalo o premiéru v zápase soutěží dospělých. Ondra Haiš i Vojta Kovář, který uhrál jeden set, si svou premiéru odbyli již dříve. Nejvíce se dařilo Šimonovi Styblíkovi, který vyhrál tři dvouhry a s Pepou Suchánkem i čtyřhru. Pepa uspěl ve dvou dvouhrách.

OP1:  Sokol Ostředek A – Sokol Votice A  12:6

OP2:  Sokol Ostředek B – Sokol Pyšely B  10:8

OP4:  Sokol Netvořice C – Sokol Ostředek C  7:11

OP5:  SK Bystřice C – Sokol Ostředek D  12:6


 

Béčko si vyšláplo na lídra z Krusičan

Sedmé kolo, které odehráli naši stolní tenisté během uplynulého týdne, přineslo do jejich řad opět radost. Připsali si tři výhru a jednu remízu.

Ve čtvrtek hrálo céčko na půdě třetích Nesvačil a přivezlo nečekaně bod za remízu, i když nebylo kompletní. Všechny čtyři dvouhry vyhráli Petr Stanovský a Jarka Bartůšková. Jeden bodík přidal Petr Styblík. Martin Vosádka vyšel na prázdno.

Áčko v nejsilnější sestavě nedalo v pátečním domácím zápase posledním Pyšelům šanci a připsalo si důležité třetí vítězství do tabulky. Stoprocentní byli Míra Janata a Martin Vaigl. Tři body vybojoval Martin Vosátka. Patrik Vosátka vyhrál dvě dvouhra a pak ze zdravotních důvodů pustil Standu Měchuru, který přidal další bod.    

Souběžně hraný zápas béčka s vedoucím týmem OP2 Krusičany přinesl velký boj a drama. Naši se pustili do favorita od začátku s odhlodáním bodovat, přestože oba týmy dělilo v tabulce deset příček. Naši zkusili po předchozích nezdarem proházet složení čtyřher a vyplatilo se to. Marek Škvor s Petrem Vobecký hladce porazili dosud stoprocentní bratrskou dvojici Jahodů a Jura Žydyk s Dominikem Matoušem přetlačili v pěti setech Fulína s Chocholouškem. Vedení mělo našim zvednout sebevědomí. Po první sérii dvouher ale hosté srovnali, protože uspěl jen Marek proti Chocholouškovi. Druhá série začala slibně. Marek porazil Fulína a Dominik Chocholouška. Moc nechybělo, aby Jura zdolal hostující jedničku Martina Jahodu, přes nadějné vedení v pátém setu však nezvládl koncovku. Po druhé sérii byl tedy nadále vyrovnaný stav. Bylo zřejmé, že šanci máme přes Fulína a Chocholouška a pokud by někdo uspěl alespoň v jednom zápase proti bratrům Jahodům, tak by výhra nad favoritem byla reálná. Třetí série to naplňovala. Dominik porazil Fulína a Petr Chocholouška. Jura prohrál i s druhým bratrem Jahodou v pěti setech a Marek se proti Martinovi J. vůbec nechytl. Poslední sérii načal Jura výhrou nad Chocholouškem a když Petr zvládl pětisetovku s Fulínem, naši vedli 9:7 a měli jistotu remízy. Rozhodnutí přinesla předposlední dvouhra, Marek upinkal Luďka Jahodu a přidal na naše konto vítězný desátý bod. Lídr soutěže odešel k velké radosti našich poražen, přesto pak hostující hráči setrvali dlouhou dobu v přátelské debatě s našimi. Výhra posunula náš tým na 10.místo tabulky. Na předposlední Benešov E mají naši náskok 2 bodů.    

Déčko hrálo v pátek až v dalekých Louňovicích, kam vyrazilo v nejsilnější sestavě a od začátku tahalo za delší konec provazu. Vyhrálo obě čtyřhry a vítězný desátý bod si připsalo již ve 12. zápase. Tři body uhrál Pepa Suchánek, dva mladíci Dan Císař a Šimon Styblík. Stejnou porci bodů přidali i Jindra Nenáhlo a Martin Vosádka, který Jindru vystřídal. Pro déčko je to první výhra v sezóně.        

OP1: Sokol Ostředek A - Sokol Pyšely B  16:2

OP2: Sokol Ostředek B - Krusičany A  10:8

OP4: Sokol Nesvačily A - Sokol Ostředek C  9:9

OP5: Sokol Louňovice C - Sokol Ostředek D  5:13


Teplýšovická Těhelka našim fotbalistům svědčila

Sokol Teplýšovice B - Sokol Ostředek 0:4 (0:4)

V posledním zápase sezóny jsme se měli utkat s celkem Teplýšovic. V případě bodového zisku bychom se v polovině sezóny uvelebili v klidném středu tabulky, což by asi odpovídalo našim výkonům v průběhu celé podzimní části sezóny. Mohli bychom také prožívat zimní přípravu s pohledem upřeným k horním příčkám a nikoliv dolů. Čekal nás však soupeř neoblíbený, s nímž vzájemné souboje vždycky bývají velmi vyhecované. V průběhu týdne navíc Teplýšovice oznámily, že z důvodu špatného stavu hrací plochy na hlavním hřišti se utkání uskuteční na nechvalně proslulém tréninkovém hřišti s přiléhavou přezdívkou „Tehelné pole“. Tato informace vnesla do našich řad mírnou paniku. Zkušenější z nás však oponovali, že právě toto hřiště můžeme přetavit ve svou výhodu.

Borina před tímto zápasem snad poprvé nemusel řešit větší množství absencí. Chyběl akorát Jarda Rezek, a tak se dá říci, že jsme nastupovali takřka v ideální sestavě. Potěšil návrat Edy Sidora na levý kraj zálohy i návrat Lukáše Uršice na post předstopera. Ve středu zálohy se po delší době spolu sešli Milan Škvor a Petr Florián.

Hned od začátku zápasu jsme ukazovali, že opravdu můžeme využít volbu hřiště domácími ve svůj prospěch. Hrálo se na hřišti, které bylo na hraně regulérnosti. Těhelka je sice o poznání rovnější než v dobách své největší slávy. Množství drnů, výrazné hnědé plochy těžko identifikovatelné rostliny a silný vítr však velmi komplikovaly jakékoliv snahy o technický fotbal. Naše taktika v prvním poločase byla tedy jasná. Zvolili jsme agresivitu, bojovnost, rychlé dostupování soupeře a zejména účinné  dlouhé nákopy po větru na naše útočníky. První branky jsme se tak dočkali už v 10. minutě. Po jednom z dlouhých míčů za obranu se nedomluvil matador v brance domácích Milan Zach s obráncem a Eda Sidor pohodlně dopravil míč do prázdné branky. Hru jsme od té doby kontrolovali. V 29. minutě pak Tomáš Dytrich svým nepovedeným centrem šťastně našel úplně volného Petra Floriána na malém vápně a ten s klidem trefil přesně k tyči (0:2). Ve 34. minutě si vybrala slabší chvilku druhá legenda v dresu Teplýšovic Milan Ottl. Poté co vůbec neodhadl vysoký míč, mohl Eda Špalek postupovat sám na brankáře. Precizní oblouček přes brankáře znamenal naše vedení 0:3. Ve 42. minutě poté upravil na 0:4 opět Eda Sidor. Do kabin jsme šli za velmi příznivého výsledku.

V druhém poločase se zápas už jen dohrál. Teplýšovice neměly snahu ani vůli něco s výsledkem udělat. Naše obrana navíc fungovala velmi dobře. Poté co zahodil dvě stoprocentní šance Milan Škvor a jednu Kuba Jiřík jsme zápas dohráli za stavu 0:4.

Zápas v Teplýšovicích je možné hodnotit pouze kladně. Výborně zvolená taktika, jistota v zakončení a skvěle fungující obrana znamenaly pohodlné vítězství nad věčným rivalem. Přidali jsme tak podpis a razítko pod velmi dobře odehraný podzim. Je nutné namáhat paměť, pokud si chceme vzpomenout, kdy naposledy jsme po polovině sezóny mohli trávit zimní pauzu v klidných vodách středu tabulky. Všem klukům patří za odehraný podzim velká pochvala. Pokud v zimě dobře potrénujeme, můžeme na jaře ještě zatápět mužstvům na předních místech. To by měl být náš cíl!

Sestava: Drahota - Macháček (67. Fiala ), Krejcárek, Uršic, Dytrich (79. Jiřík ) - Měchura, Florián, Škvor M., Sidor - Horák (74. Novák ), Špalek E.

Napsal Kamil Krejcárek

Stolní tenisté nezvládli důležitou předehrávku v Mrači

SK Mrač - Sokol Ostředek B  11:7

V uplynulém týdnu měly okresní soutěže stolních tenistů volno, nicméně béčko vyhovělo žádosti Mrače a v pátek tam předehrálo zápas 10.kola. Naši posílení o Martina Vosátku z áčka věřili v bodový zisk, který by pomohl v boji o záchranu v soutěži.

Po čtyřhrách byl stav vyrovnaný a když v první sérii Martin porazil Škvora, Petr Vobecký Rabiňáka a Marek Škvor platila, naši vedli 4:2 a vypadalo to nadějně. Bohužel poté se karta začala obracet. Jura, kterému se moc nedařilo, sice silou vůle přetlačil Platila, ale domácí po dvou sériích srovnali, aby se ve třetí ujali vedení 8:6. Na úvod poslední série splnil Martin papírové předpoklady. Porazil Platila a snížil na 8:7. Definitivní rozuzlení dala pětisetovka Petra se Škvorem. Náš hráč vedl 2:0 na sety, ale nakonec odešel poražen. Případná výhra by našim ještě dávala naději alespoň na plichtu.


 

Zápas s Pyšely bohužel rozhodla jedna chyba

Sokol Ostředek - SK Pyšely  0:1 (0:1)

V posledním domácím zápase podzimní části sezóny jsme měli možnost poměřit síly s Pyšely. S průběžně druhým celkem tabulky nemáme historicky příliš příznivou bilanci. Ale tři body by nám velmi pomohli k klidnému přezimování, a proto jsme šli do zápasu odhodlaní tentokrát zvítězit.

Bohužel se nám v týdnu před zápasem začala povážlivě plnit marodka a ve čtvrtek jsme dokonce museli v zoufalství vytáhnout ze šuplíku staré zaprášené registračky bývalých aktivních hráčů .K povolání záloh nakonec nedošlo. Tak jako tak jsme ale museli nastoupit v dost improvizované sestavě. Kvůli zranění chyběli Jirka Škvor, Milan Škvor a Lukáš Uršic. Jarda Rezek se věnoval svému druhé koníčku myslivosti a Eda Sidor, ač očekáván, vůbec na zápas nedorazil. Měnil se proto opět předstoper a tentokrát dostal příležitost ukázat svou kreativitu Tomáš "Tetteh" Dytrich. Na krajích obrany pak nastoupili Láďa Fiala a Fanda Macháček. Na pravém kraji zálohy dostal od začátku příležitost Kuba Mistoler a nalevo další mladík Kuba Jiřík. Střed pole ovládali Petr Florián a Zdenda Měchura. Útočné duo Eda Špalek a Kuba Horák zůstalo naštěstí pohromadě.

První poločas byl spíš boj než fotbal. Měli jsme od začátku utkání bohužel velký problém zklidnit naši rozehrávku a dát míč na zem. Pokud jsme slibně rozjeli akci přes střed hřiště, tak naši krajní záložníci dostatečně nereagovali a nenabíhali do správných prostorů. To je ale jen daň za neustálé točení se sestavou a slabou tréninkovou morálku. Téměř jediné velké chyby jsme se dopustili ve 12. minutě zápasu, a nakonec se ukázalo, že to byla chyba pro výsledek zápasu klíčová. Rohový kop Pyšel prošel naprosto trestuhodně malým vápnem Martina Drahoty, aniž by brankář nebo obrana reagovali. Na zadní tyči pak fatálně zaspal Láďa Fiala a nechal e předskočit soupeřem, který hlavou uklízel ddo prázdné branky. Prohrávali jsme 0:1 a poločas už i tímto výsledkem skončil.

V druhé půli jsme výrazně zlepšili rozehrávku. Snažili jsme se za každou cenu hrát po zemi už od stoperů a výsledek se postupně dostavoval. Měli jsme míč na svých kopačkách a postupem času začali mačkat Pyšely jako citrón. Bohužel jsme ale míč do branky dotlačit nedokázali. Největší šanci jsme si vytvořili asi v 60. minutě. Kamil Krejcárek vysunul krásnou kolmicí přes půl hřiště do samostatného úniku Kubu Horáka, ten udělal kličku brankáři a v pádu zamířil pouze do tyče. Při následném pokusu o dorážku byl oběma nohama proti míči zkopnut Eda Špalek, ale rozhodčí penaltu nepískl. Zde se ale pískat dala! Do konce zápasu i přes naši enormní snahu se nám otočit skóre nepodařilo.

Dá se říci, že si Pyšely se štěstím odvezly tři body. především v druhém poločase jsme byli lepší a fotbalovější. Musíme však přidat ještě více na klidu v naší hře. Často se uchylujeme ke snadným nákopům či individuálním akcím, místo toho, abychom dali míč na zem a kombinací soupeře rozebrali. Chtělo by to občas ukázat koule, jak se říká. Kdy jindy si zkusit zahrát fotbal a pokusit se o překvapivé řešení než v klidných vodách středu tabulky. V neděli nastupujeme v Teplýšovicích k poslednímu utkání sezóny. Tři body by přispěli k tomu, abychom se na jaře mohli učit odvážnému fotbalu v klidném středu.

Přijeďte nás v derby podpořit!

Sestava: Drahota - Fiala, Krejcárek, Dytrich, Macháček - Mistoler (46. Kančij V.), Florián, Měchura, Jiřík - Horák, Špalek E.

Napsal: Kamil Krejcárek


Stolním tenistům se nedařilo

Uplynulé kolo nepřineslo našim stolním tenistů žádný bodový zisk.

Áčko odehrálo zápas v Louňovicích jen ve třech bez náhle zdravotně indisponovaného Patrika Vosátky. Čestný bod našich barev vybojoval Martin Vosátka, který porazil Jíšu. 

Béčko hrálo derby v Teplýšovicích. Domácí měli před sezónou postupové plány, ale zatím se jim nedaří. Dokonce v případě naší výhry mohli klesnout až na předposlední místo. Neponechali tedy nic náhodě a podruhé v sezóně povolali posilu Blehu, který hrál dříve kraj ve Zruči. Premiéru v ostředeckém dresu si odbyla nadějná jedenáctiletá Anička Holejšovská, kterou máme z Vlašimi na střídavý start. Naše body získali: Petr Vobecký 2, Jura Žydyk a Anička Holejšovská + 1 x wo. Našim tak nadále patří předposlední místo v tabulce, což by na konci sezóny znamenalo baráž o záchranu.

Déčko odehrálo v tomto týdnu dva zápasy. Nejprve ve středu dohrávalo odložený zápas u lídra v Kamenném Přívoze a v pátek hostilo doma déčko Divišova. Zápas proti Divišovu bohužel odehrálo jen ve třech. Dan Císař nedorazil, zapomněl. Při jeho účasti bychom patrně zvítězili. Stoprocentní byl Jindra Nenáhlo. Šimon Styblík přidal tři body a spolu s Jindrou vyhráli čtyřhru. Benjamínek Vojta Kovář ve své premiéře v soutěži dospělých bojoval, ale na body to zatím nestačilo. O nejtěsnější prohře rozhodlo 5 skrečovaných zápasů za neúčast čtvrtého hráče.

Céčko mělo volný los.  

OP1: Sokol Louňovice A - Sokol Ostředek A  17:1

OP2: Sokol Teplýšovice A - Sokol Ostředek B  13:5

OP5: Tatran Kamenný Přívoz B - Sokol Ostředek D  15:3

OP5: Sokol Ostředek D - Sokol Divišov D  8:10 

 

V Poříčí se fotbalistům bodovat nepodařilo

SK Posázavan Poříčí n/S B - Sokol Ostředek  3:2 (0:0)

Ve velmi dobře rozehrané sezóně nás v 11. kole čekal  souboj o třetí místo s mužstvem Poříčí. V minulé sezóně jsme s Poříčí dvakrát porazili a  sváděli s nimi do posledních kol boj o udržení. Tento rok vypadá na to, že obě mužstva se budou pohybovat o poznání výše v tabulce.

V sestavě jsme se tentokrát museli obejít bez Milana Škvora a Edy Sidora. Borina proto vysunul do středu zálohy Lukáše Uršice a příležitost zahrát si předstopera dostal opět mladý Jarda Rezek. A dostal hned možnost získávat další cenné fotbalové zkušenosti, protože příležitost nastoupit proti Ostředku si opět nenechal ujít ostředecký rodák Pavel Šimáček. 
 
První poločas začal velmi netradičně. Ambiciózní rozhodčí nechal stát za postranní čárou Tomáše Dytricha a dva hráče Poříčí, protože mu zapomněli podáním ruky projevit dostatečnou úctu. na hřiště byli vpuštěni po pár minutách s tím, že teď si to již budou pamatovat. Tato událost tak trochu předznamenala, co se asi bude odehrávat v průběhu zápasu ze strany pana rozhodčího. Svou důležitost si totiž pan sudí dokazoval celý zápas. Fotbalově jsme v první půli nepůsobili špatně, bohužel jsme spoustu našich akcí nedokázali řešit ve vaně soupeře dobře. Dvakrát se dostal do samostatného úniku Eda Špalek, ale pokaždé byl vytlačen domácími obránci mimo nebezpečí. Na druhé straně se zaskvěl skvěle chyceným samostatným nájezdem Martin Drahota a téměř jistou gólovou střelu dokázal nohou vytěsnit nad břevno. Jinak se na těžkém terénu odehrával spíš boj. První poločas nakonec skončil bezbrankovou remízou.
 
V druhé půli jsme se jako první ujali vedení my. V 56. minutě po krásné kombinaci na levé straně poslal Petr Florián přízemní centr do vápna a Kuba Horák předskočil obránce a poslal míč z voleje k tyči. V 58. minutě bylo ale bohužel srovnáno. Domácí se dostali k úniku po levé straně a přihrávku před branku doklepl za záda Martina Drahoty útočník Janků. Do vedení se pak domácí dostali v 74. minutě. Nejdříve jsme reklamovali ruku ve vápně Poříčí, bohužel to ale pan rozhodčí viděl jinak. Z následného protiútoku jsme pak hned dostali branku. Ani offside signalizovaný naším asistentem pan rozhodčí neviděl. V 76. minutě jsme dostali bohužel třetí branku a opět to nebylo bez kontroverze. Domácí na hranici vápna přetlačili naší obranu i přes zjevný faul na Kamila Krejcárka a útočník Baštýř se trefil přesně do šibenice. Bohužel pan rozhodčí opět faul neviděl. V 81. minutě se dostal k míči na hranici soupeřova vápna Petr Florián a krásnou střelou také vymetl šibenici branky Poříčí. na konci zápasu jsme se dostali k mírnému tlaku, ale už se nám podařilo pouze nastřelit tyč hlavičkou Zdendy Měchury.
 
Smolný zápas jsme nakonec prohráli 3:2. Nutno říci, že remíza by asi byla spravedlivější. Bohužel se nám tentokrát nedařilo být tolik aktivní směrem dopředu a spoustu situací především v první půli jsme neřešili dobře. Obrana pak také nebyl alespoň u dvou branek soupeře tak jistá, jak by se asi očekávalo. Nevadí, jede se dál. V posledním domácím podzimním zápase přivítáme silné Pyšely. Přijďte nás podpořit, budeme to potřebovat!

Branky: Horák, Florián

Sestava: Drahota – Macháček, Krejcárek, Dytrich, Rezek – Jiřík (55. Jiřík), Uršic, Florián, Měchura – Horák, Špalek E. (46. Novák)

Napsal: Kamil Krejcárek

 

Mladí stolní tenisté porazili Votice

Žákovský tým stolních tenistů vyrazil v sobotu na druhý turnaj regionálního přeboru do Votic, kde se utkal nejprve s Bystřicí a poté s domácími. Oproti prvnímu turnaji nahradil v sestavě nemocného Ondru Haiše Šimon Styblík, který byl výraznou posilou.

Proti bystřickému týmu jsme tahali za kratší konec. Hráči soupeře trénují třikrát týdně a jsou dále než naši. Ve čtyřhře jsme bystřické překvapili. Vojta Kovář se Šimonem připsali na naše konto první bodík. Šimon pak přidal další dva.

Domácí Votice dopadly se stejným soupeřem ještě hůře, prohrály 0:10 a tak naši cítili šanci, že by mohli proti věkově mladšímu soupeři uspět. Vojta se Šimonem ve čtyřhře nezaváhali. Nicméně po první sérii dvouher byl stav vyrovnaný. Šimon získal „povinný bod“, ale Vojta s Terezkou Škvorovou prohráli v pěti setech. Terezka zápas prohrála hlavně kvůli velké nervozitě v koncovkách, kdy ztratila sety ve kterých hodně vedla. Rozhodnutí přinesla druhá série, kdy se k Šimonovi bodově přidali i Vojta s Terkou. Šimon pak v třetí sérii naší první výhru zpečetil. 

Další turnaj čeká naše mladé hráče v sobotu 14. prosince v Benešově. Zbylé dva turnaje v lednu a únoru pořádá náš oddíl v sokolovně.

SK Bystřice - Sokol Ostředek  7:3

Sokol Votice - Sokol Ostředek  4:6


Stolní tenisté smetli Benešov

Áčko předehrávalo svůj domácí zápas s benešovským déčkem již ve středu. Jednalo se o velmi důležitý souboj. Oba týmy měly na svém kontě jen jednu výhru. V sestavě se prvně i na dvouhry objevil Míra Janata, který stále léčí zraněný sval. Chyběl stále Standa Měchura, který ale již pomalu začíná s tréninkem. Benešov přijel v silné složení s hráči hrajícími i krajskou soutěž. Nicméně oba naši mladíci Martin Vaigl a Patrik Vosátka si se všemi soupeři poradili. Všechno vyhrál i Míra a na poslední dvouhru pustil Juru Žydyka, který přetlačil Košaře. Martin Vosátka uhrál dva body. Výsledkem byla vysoká výhra, která náš celek posunula do středu tabulky.

Béčko hostilo v pátek čerčanské béčko. Nastoupilo v nejsilnějším složení včetně posily z áčka Martina Vosátky a na hosty si věřilo. Bohužel se ukázalo, že postavení soupeře v tabulce klamalo, dva ze čtyř předchozích zápasů totiž odehrálo jen ve třech. K nám přijelo kompletní a v nejsilnější sestavě.  Začátek nebyl z naší strany špatný, body za čtyřhry si oba týmy podělili a Jura Žydyk přehrál Matouška. Marek Škvor a Petr Vobecký bohužel nezvládli dramatické pětisetové souboje se Šrámkem, resp. Kučerou. Marek prohrál první dva sety 15:17 a 10:12. Martin Vosátka následně nestačil na Tomaševiče a hosté se dostali do vedení, které postupně navyšovali. Ukázalo se, že náš tým se má stále co učit. Zkušený soupeř (Tomaševič 70 let, Šrámek 62, Kučera 57) naše pořádně vyškolil. Boj o udržení v OP2 bude hodně těžký, oba hlavní soupeři Benešov E i Mrač v tomto kole vyhráli.

Céčko neuspělo v Olbramovicích a potvrdilo, že se nám tem letos nedaří. Bodově přispěli dvěma body Petr Stanovský a Pepa Lemberk. Bodík získala Jarka Bartůšková a čtyřhra Stanovský / Styblík. 

OP1: Sokol Ostředek A - ST Benešov D  16:2

OP2: Sokol Ostředek B - Slavoj Čerčany B  5:13

OP4: SDH Olbramovice C - Sokol Ostředek C  12:6


 

Dorost vyhrál v Mezně

Sokol Mezno  - Sokol Ostředek / Kavalier Sázava  2:3  (1:2)

Dorostenci prodloužili včera v Mezně svou vítěznou sérii, a tak cesta zpět autobusem, který zajistil náš klub, byla jistě veselá. Naši se prvně představili v nových světle modrých dresech.

Trenér Martin Novák nebyl ale vůbec spokojen s hrou svého týmu. Domácí hrající od 12.minuty jen v deseti hráčích předvedli bojovný výkon plný nasazení. Toto naopak našim chybělo. U našich hráčů nebyla vůbec vidět chuť do hry.

Po nevydařeném úvodu soutěže se dorostenci posunuli již na 6.místo tabulky OP.

Branky: Svoboda, Fořt, Danko

Sestava: Korint – Mistoler, Skála, Tichý, Bareš V. – Procházka, Danko, Zeman, Bareš J. – Urban, Svoboda

Střídali: Dytrich, Mach, Fořt, Hajný, Králík, Danyo


  

 

Stolním tenistům se nedařilo, bodovalo jen céčko

Čtvrté kolo nepřineslo našim stolním tenistům moc radosti. Do boje zasáhly jen tři týmy, déčko mělo volný los.

Áčko v nekompletní sestavě bez zraněných Měchury a Janaty nemělo moc šancí proti favorizovanému céčku Benešova. Dva body si připsal mladý Patrik Vosátka, jeden jeho táta Martin a společně vyhráli čtyřhru. Dvě dvouhry soupeř skrečoval. 

Béčko jelo po 14 dnech opět do Olbramovic, kde tentokráte změřilo síly s béčkem. Věřilo si na body, hrálo v nejsilnější sestavě, ale nakonec odjelo s prázdnou. Výsledkově napodobilo prohru s áčkem. Mohlo to být ale jinak. Ve čtyřhře Marek Škvor s Dominikem Matoušem nevyužili ve čtvrtém setu tři mečboly a v pátém jim k výhře nestačilo ani vedení 9:4... Naše naděje držel Jura Žydyk, které vyhrál všechny své čtyři dvouhry, dva body přidal Petr Vobecký. Marek vybojoval jen bod po hladké výhře nad Novákem, pak mu se mu už nedařilo, prohrál v pěti setech s Macháčkem i Pekárkem.

Bod si připsalo do tabulky céčko po remíze s Pyšely C. Céčko hrálo také v nejsilnější sestavě, nastoupila za ně i Jarka Bartůšková. K výhře nebylo daleko, v posledním zápase však překvapivě prohrál Petr Stanovský s Hrivnákem, který předchozí zápasy prohrál, v pěti setech. Bodově přispěli všichni naši shodně dvěma body a navíc Petrové Stanovský a Styblík vyhráli čtyřhru.

OP1:  ST Benešov  C - Sokol Ostředek A  12:6

OP2:  SDH Olbramovice B - Sokol Ostředek B  11:7

OP4:  Sokol Ostředek C - Sokol Pyšely C  9:9

Fotbalisté nasázeli votickým mladíkům šest gólů

Sokol Ostředek - SK Votice B  6:0 (2:0)

V sobotu přivítali naši fotbalisté na svém hřišti poslední tým tabulky - rezervu Votic s jednoznačným cílem - navázat na vítězství v Soběhrdech. Krásné slunečné počasí bohužel nepřilákalo na fotbal diváky, přišla nejslabší návštěva podzimu - 26 platících.

Trenér Procházka nemohl počítat s Kamilem Krejcárkem a Jardou Rezkem. K dispozici byl naopak Petr Florián a také Eda Špalek s Fandou Macháčkem, kteří vyléčili svá svalová zranění. Hosté vzhledem k souběhu zápasu áčka dorazili jen ve dvanácti lidech včetně několika dorostenců, kteří měli v nohách dopolední zápas. 

Možná právě tento fakt a umístění soupeře v tabulce naše hráče ukolébal. Votických mladíků bylo plné hřiště, my jsme byli všude až druzí. Vůbec jsme si nepřihráli a v soubojích jsme byli nedůrazní. Náš prapor naštěstí držel Jirka Škvor, který svou branku zamkl. Během první čtvrthodinky chytil soupeři 5 gólovek.

Postupně se začali osmělovat i naši, ale bez nějaké větší šance. V 25.minutě se hlavou po trestňáku prosadil Petr Florián, ale sudí Rathan branku neuznal pro ofsajd. Na druhé straně mohlo být zle. Na našeho gólmana se řítili dva útočníci, přihrávku na hráče číhajícího před prázdnou brankou stačil za minutu dvanáct poslat do bezpečí doběhnuvší Fanda Macháček, který tím napravil svá předchozí zaváhání.

V 35. minutě to konečně přišlo. Kuba Horák vzal míč, probil se až před gólmana a poslal nás do vedení. Pro hosty to muselo být kruté. Nevyužili moře šancí a my se prosadili hned z první velké příležitosti. 

V závěru poločasu se už už dostával Kuba Horák opět za obranu, byl zastaven jen za cenu faulu. K míči se postavil Milan Škvor a krásně zatočil balón přes zeď k tyči. Do šaten se šlo za pro nás příznivého stavu 2:0.

Do druhého poločasu vystřídal na postu stopera Tomáše Dytricha spěchajícího na derby Sparta - Bohemka hrající kouč Borina. Na hřišti bohužel nevydržel dlouhou, po sedmi minutách musel kvůli zranění žeber po zákroku hostující útočníka střídat. Ještě předtím si ale mohl vychutnat radost z našeho třetího gólu, který křížnou střelou zařídil Eda Sidor.

Za dalších šest minut se o slovo přihlásil Eda Špalek a bylo jasno. Votickým docházeli jak fyzické, tak psychické síly a přestávali hrozit. V 62. minutě pěkně potáhl míč Eda Špalek a našel před bránou volného Petra Floriána, který poslal popáté míč do votické svatyně.

Deset minut před koncem uzavřel skóre svou druhou brankou Eda Špalek, který ale bohužel krátce na to odkulhal kvůli obnovenému svalovému zranění a naši dohrávali o deseti, protože na lavičce už nebyl nikdo, kdo by ho mohl vystřídat. Do konce ale moc minut nezbývalo, nebylo se čeho bát, byť hosté chtěli vstřelit alespoň čestný gól. Jejich snahu zastavila tyčka naší branky. Gólman Jirka Škvor tak vychytal čisté konto a výrazně přispěl k naší výhře.

Tři body nás posunuly do klidnějších vod tabulky. Bylo by fajn ve zbývajících třech kolech ještě nějaké body přidat. Zimní pauzu bychom pak mohli trávit v relativní klidu. V neděli hrají naši borci v Poříčí, které jsme v minulé sezóně dvakrát porazili, tak proč bychom nemohli další body získat už tam. 

Sestava: Škvor J. - Měchura, Dytrich (46. Procházka, 53. Fiala), Uršic, Macháček - Sidor (73. Müller) , Škvor M., Florián, Jiřík - Horák, Špalek E.


 

 

Výhra v Soběhrdech potvrdila, že venku hrajeme lépe

FK Soběhrdy – Sokol Ostředek  1:4 (0:2)

Další z tradičních ostře sledovaných derby nám přisoudil los 9. kola soutěže. V nezvyklý čas v neděli v 10:15 jsme nastupovali k utkání se Soběhrdy. Vzájemné souboje s touto nedalekou vesnicí jsou vždy jedním z vrcholů sezóny. Nezřídka se přátelská rivalita a respekt během utkání změnila v tvrdý boj, kdy si obě mužstva nic nedala zadarmo. Proto se dalo opět očekávat vyšperkovaný zápas. Obě mužstva navíc potřebovala nutně body, aby se udržela v klidném středu tabulky. My jsme měli možnost v případě výhry dotáhnout se právě na Soběhrdy.

Z tradiční sestavy nám chyběli prakticky pouze Flori s Edou Špalkem. Experiment se změnou stopera a vysunutím Kamila Krejcárka dopředu si Borina na poslední chvíli rozmyslel, a tak jsme nastoupili v obraně jako v předchozích zápasech. Lukáš Uršic na předstoperovi a na krajích Jarda Rezek s Tomášem Dytrichem, který přijel rovnou z noční směny. Záloha nastoupila ve složení Eda Sidor, Milan Škvor, Zdenda Měchura a Kuba Jiřík. V útoku jsme spoléhali na Kubu Horáka a nadějného Martina Nováka.

Od začátku utkání jsme působili svěžejším dojmem. Soběhrdy se velmi těžce prosazovali přes naší dobře napadající záložní řadu, ojedinělé přihrávky směřující na domácí útočníky, pak spolehlivě zachytávala naše obrana. V 1ě. minutě jsme se pak dočkali zaslouženého vedení, domácí stoper předvedl velmi nepoveden odkop z vlastního malého vápna a Milan Škvor nás povedenou střelou dostal do vedení. Vedli jsme 0:1 a stále jsme byli zakousnutí do soupeře a nenechali mu vydechnout. Ve 26. minutě se vřítil do vápna výborně hrající Kuba Horák a domácí ho zastavili pouze za cenu faulu. Lukáš Uršic penaltu bezpečně proměnil. Poločas jsme dohráli za příjemného vedení 0:2. Na konci nám sice rozhodčí upřel ještě jednu penaltu za faul na Kubu Horáka, ale v kontextu druhého poločasu nás to pak zas tak mrzet nemuselo.

Ani v druhém poločase jsme totiž příliš nepolevili. V 53. minutě opět rozkmital nohy Kuba Horák a jako tank se vřítil do vápna soupeře. Domácí ho opět stihli pouze faulovat. Lukáš Uršic si mohl připsat druhou proměněnou penaltu. Poté jsme se nechali trochu zatlačit k vlastní brance, což vyústilo v branku domácích. Klid do našich řad ale vrátil v 79. minutě brankou po samostatném úniku Kuba Horák, hlavní hvězda utkání. Výsledek 1:4 pak vydržel až do konce.

Je možné říci, že utkání v Soběhrdech jsme sehráli perfektně. Výsledek 1:4 z takto prestižního utkání je pro nás velkým úspěchem. Všichni hráči bojovali a odvedli na hřišti skvělou práci, ale je třeba přeci jen vyzdvihnout jednoho. Kuba Horák měl podíl na všech brankách, přičemž tři z nich udělal naprosto sám svými skvělými průniky. Takhle má vypadat útočník, na kterého mužstvo může spoléhat. Příští týden hrajeme proti poslednímu týmu tabulky Voticím B. Bude potřeba potvrdit dobrou formu dalšími třemi body. Přijďte nás podpořit! 

Sestava: Drahota – Rezek, Krejcárek, Uršic, Dytrich (71.Müller) – Jiřík (83.Kančij V.), Škvor M. (64. Fiala), Měchura, Sidor – Horák, Novák (85. Procházka)

Napsal Kamil Krejcárek


Foto: FK Soběhrdy

Dorostenci sedmi góly vyplenili Nespeky

Sokol Nespeky / SK Pyšely – Sokol Ostředek / Kavalier Sázava  2:7 (1:4)

Dorostenci pokračují na vítězné vlně a posouvají se tabulkou nahoru. V neděli v Nespekách měl trenér Martin Novák k dispozici kluky hrající za áčko Sázavy (Danko, Skála, Svoboda) a tak i přes neúčast Jardy Rezka a Martina Nováka, kteří hráli v souběžném utkání ostředeckého áčka v Soběhrdech mohl postavit silnou sestavu. O výhře naši rozhodli již v prvním poločase. Střelecky zářil Tomáš Svoboda, autor čtyř gólů. Další zápas hrají naši až v pondělí 28.10. dopoledne v Ostředku proti Týnci.

Branky: Svoboda, Danko 2, Tichý

Sestava: Dytrich – Bareš V., Skála, Tichý, Mistoler – Bareš J., Zeman, Danko, Procházka – Svoboda, Urban

Střídali: Danyo, Hajný, Fořt  

Stolní tenisté po dramatické koncovce remizovali se Sázavou

Ve třetím kole nebyli naši stolní tenisté příliš úspěšní. V pátek odehrálo áčko a béčko premiérově souběžný dvojzápas, shodou okolností oba týmy proti Sázavě. Sázavské týmy byly po dvou kolech v čele svých soutěží, takže naše nečekali snadné zápasy a hosté navíc dorazili v nejsilnějších složení.

Áčko,kterému chyběli zranění Standa Měchura a Míra Janata a také Martin Vaigl, na hosty ze Sázavy nestačilo a brzy bylo jasno. Dva čestné body vybojoval mladý Patrik Vosátka.

Ani béčko nezačalo svůj zápas proti sázavskému béčku dobře. Rychle prohrávalo 0:4, pak ale dokázali Dominik Matouš a Petr Vobecký v pětisetových bitvách zlomit Šturce, resp. Srba a bylo to 2:4, po dalších dvouhrách ale soupeř opět odskočil na čtyřbodový rozdíl. Petr poté zvládl další pětisetovku a porazil Šturce a Jura Žydyk si poradil se Srbem. Když Dominik v úvodu třetí série si překvapivě vyskočil 3:1 na Linharta st., byli jsme jen bod od soupeře. Petr si nevěděl ale rady se Šteflíčkem, tak Sázava zvýšila náskok, který Jura snížil výhrou nad Šturcem. Kýžené srovnání ale nepřišlo. Marek Škvor hladce prohrál se Srbem, když zlom nastal v nevyužitých setbolech v druhém setu. Stav byl před poslední sérií 6:8 a zdálo se být rozhodnuto. Naši to ale nevzdali. Petr porazil Linharta (3:2), Jura překvapil Šteflíčka a konečně zabral i Marek, který zdolal Šturce (3:0). Rázem jsme vedli 9:8 a dohrávala se poslední dvouhra. Dominik začal se Srbem špatně, ale třetí a čtvrtý set vyhrál a věřili jsme, že zápas otočí. Srb však zabral, vše trefoval a vytvořil si velký náskok, který už Dominik nedotáhl. Zápas tedy skončil remízou 9:9.

Céčko uhrálo ve Smilkově jen tři body, které získali Pepa Lemberk 2 a Petr Styblík.

Déčko hrálo již ve čtvrtek v Netvořicích. Stoprocentní byl Jindra Nenáhlo, bodík přidal Šimon Styblík, který další dva zápasy prohrál v pěti setech. Premiéru v soutěži dospělých si dobyl jedenáctiletý Ondra Haiš, který dokázal s Jindrou vyhrát čtyřhru.

 OP1: Sokol Ostředek A - Kavalier Sázava A 2:16

OP2: Sokol Ostředek B - Kavalier Sázava B 9:9

OP4: SDH Smilkov A - Sokol Ostředek C 15:3

OP5: Sokol Netvořice D - Sokol Ostředek D 12:6


Fotbalisté vybojovali bodík za remízu s Krhanicemi

Sokol Ostředek - Sokol Krhanice  2:2 (1:1)

Není lehkých soupeřů ve III. třídě okresní soutěže. Po dramatickém derby s Chocerady a výprasku od Jírovic nás čekalo další těžké utkání. Na domácím hřišti jsme v 8.kole podzimní části soutěže hostili Krhanice. Fotbalově velmi dobře vybavený soupeř, v jehož řadách působí takové persony okresního fotbalu jako bratři Štěpánové nebo kanonýr Jiří Moulík, je vždy tou pravou prověrkou naší aktuální formy. Poslední zápas jsme v Krhanicích prohráli poměrně jednoznačně, ale doma se nám naopak většinou daří a neprohráváme. 

Citelný zásah do sestavy pro nás znamenala absence Petra Floriána, který se z rodinných důvodů omluvil. Jeho místo ve středu zálohy musel zaujmout Zdenda Měchura. Bohužel ani s Edou Špalkem jsme nemohli počítat, protože jeho zraněné koleno vypadá, že bude potřebovat delší dobu rekonvalescence. Naopak pozitivem byl návrat několika jiných základních stavebních kamenů základní sestavy. Lukáš Uršic a Tomáš Dytrich doléčili zranění. Eda Sidor se vrátil z návštěvy Ukrajiny. Kromě Floriho a Edy Špalka téměř ideál.

Již od samého začátku bylo patrné, že nás utkání nezastihlo v nejlepší formě. Byli jsme nepřesní, bázlivý a často jsme se uchylovali k alibistickým řešením. Byl pro nás velký problém vytvořit šanci pro naše útočníky. Soupeř se prezentoval o poznání lépe a trpělivou kombinací nás dostával často do úzkých. Především střed hřiště jsme nechávali až příliš volný. Paradoxně jsme to ale byli my, kdo udeřil jako první. Ve 23. minutě se po rohovém kopu z blízka prosadil Kuba Horák. Srovnáno bylo o deset minut později. Centrovaný míč z přímého volného kopu poslal Lukáš Uršic ve snaze o odvrácení nebezpečí hlavou za bezmocného Jirku Škvora. Ko konci poločasu jsme dovolili hostům ještě samostatný únik, ale Jirka Škvor zasáhl skvěle.

V druhé poločase měli opět více ze hry hráči Krhanic. Hned po pár minutách musel hasit další samostatný nájezd výborný Jirka Škvor, a opět úspěšně. V 63. minutě už ale hosté vedli. Ondřej Štěpán se prosadil střelou z úhlu. Borina se záhy rozhodl okysličit naše řady čerstvou krví. Tomáš Sadílek vystřídal Kubu Jiříka a v 68. minutě bylo srovnáno. Tomáš Sadílek, který mezi nás přijde jednou do roka, ukázal, že v sobě má instinkt zabijáka. Ve vápně se s přehledem našel odražený míč a skluzem ho dotlačil do brány ( 2:2 ). Na konci zápasu jsme měli více ze hry už my, bohužel však bez gólového úspěchu. Zápas tedy skončil asi zaslouženou remízou 2:2.

S odstupem času je nutné brát remízu s Krhanicemi spíše jako ztrátu. Hosté nebyli zdaleka tak silní, jak jsme je znali z posledních zápasů. Bez zraněného Jirky Moulíka nebyli tolik nebezpeční. My jsme ale předvedli velice podprůměrný výkon. Jako bychom se báli hrát, převzít odpovědnost. Často jsme se uchylovali pouze k nákopům na náhodu. Nebyli jsme schopni si vytvořit soustavný tlak. Petr Florián ve středu zálohy až příliš chyběl. Věřme, že do příštího zápasu vstoupíme tou správnou nohou. V neděli v 10:15 nás čeká další derby se sousedními Soběhrdy. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit i v tento netradiční čas. Daleko to není.

Branky: Horák, Sadílek 

Sestava: Škvor J. - Rezek (73. Fiala), Krejcárek, Uršic, Dytrich - Macháček (84. Procházka), Škvor M., Měchura, Sidor - Horák, Jiřík (64. Sadílek T.)

Napsal Kamil Krejcárek


Áčko i béčko byli blízko překvapení

Hráči áčka a béčka byli  v odehraném 2.kole velmi blízko překvapivých bodových zisků na půdě favorizovaných soupeřů.

V pátek hrálo áčko v Neveklově. Dlouho drželo naději na remízu, ačkoliv nebylo v nejsilnější sestavě. Bohužel již ve čtyřhře se objevila komplikace v podobě problémů Standy Měchury se zády, které se zápas od zápasu stupňovaly. Za stavu 9:8 pro domácí nastoupil Standa, přes velkou bolest, do závěrečné dvouhry proti Holému. Nechtěl vzdát bez boje, ale byl velmi imitován a soupeři podlehl. Tři naše body vybojoval mladý Patrik Vosátka, po dvou přidali Standa Měchura a Martin Vosátka. Uspěla také čtyřhra Standa / Patrik.

Blízko bodovému zisku bylo ve čtvrtek v Olbramovicích i béčko, přestože také nebylo v nejsilnější sestavě. Proti místnímu áčku, které ještě v minulé sezóně hrálo nejvyšší soutěž a patří tak k favoritům OP2, začali naši bez ostychu a při vedení 6:2 už domácí ani nedoufali v bodový zisk. Pak se bohužel karta začala obracet. Před poslední sérii dvouher byl stav vyrovnaný 7:7 a naši doufali, že dva bodíky vybojují. Bohužel se tak nestalo a domácí nakonec urvali výhru 11:7. Dvěma body přispěli Jura Žydyk a Marek Škvor, jednou výhrou ve dvouhře a společně ve čtyřhře přispěli Dominik Matouš a Jindra Nenáhlo. Prohra ukončila úctyhodnou sérii 22 výher béčka v řadě trvající od předminulé sezóny.

Céčko, které si svůj domácí zápas s béčkem Bystřice předehrálo již ve středu, naopak žádné překvapení nepřipustilo a soupeře jednoznačně smetlo.

 OP1: Sokol Neveklov A - Sokol Ostředek A  10:8

OP2: SDH Olbramovice A - Sokol Ostředek B  11:7

OP4: Sokol Ostředek C - SK Bystřice B  16:2


Dorostenci nastříleli Jankovu devět gólů

Sokol Ostředek / Kavalier Sázava – Sokol Jankov / Svoboda Ratměřice  9:2  (4:2)

Naši hráči se se soupeřem, který se krčí na dně tabulky, nepárali a nasázeli mu na cestu domů devět branek. Přes tuto kanonádu nebyl kouč Martin Novák zcela spokojen, jeho svěřenci stále mají na čem pracovat.

Branky: Novák 2, Svoboda 2, Bareš V., Bareš J., Urban, Skála, vlastní

Sestava: Dytrich – Mistoler, Rezek, Tichý, Bareš V. – Bareš J., Zeman, Novák, Bára – Svoboda, Procházka

Střídali: Hajný, Králík, Urban, Kopáček, Danyo, Fořt, Skála

Fotbalisté v Jírovicích popraveni Tomášem Sahulou

Sokol Jírovice – Sokol Ostředek  8:4  (5:3)

V sobotu nás čekal těžký venkovní zápas na půdě Jírovic, které léta patřily ke stálicím okresního přeboru na Benešovsku. Nyní hrají pravidelně v horní polovině tabulky III. třídy. Jírovice mají kádr vystavěný na bývalých hráčích benešovského druholigového dorostu, v útoku pak číhá na každou příležitost vstřelit gól bývalý hráč Ostředka Tomáš Sahula. Proto bylo možné toto utkání zařadit do kategorie těžších.

Jak už bývá na podzim zvykem, velmi těžko jsme tvořili sestavu. Marodka se nám bohužel rozrůstá do obřích rozměrů. Stále nebyli na zápas připraveni Lukáš Uršic a Tomáš Dytrich, nově se k nim přidal i Eda Špalek, který si na tréninku přivodil bolestivé svalové zranění a na podzim si již nezahraje. Nemohli jsme počítat ani s Edou Sidorem, který si odskočil na svou domovskou Ukrajinu. Museli jsme tedy do základu nasadit čtyři dorostence, kteří měli již dopolední zápas v nohách. Klukům se patří vyslovit velký dík za obětavost.

Hned od úvodního hvizdu bylo zřejmé, že domácí zvolili taktiku "všechno dopředu na Tomáše Sahulu". Tomuto způsobu hry jsme vydrželi čelit celé tři minuty, poté Tomáš Sahula přebral míč zády k brance, lehce se obtočil kolem Jardy Rezka a s přehledem zakončil. Ve 21. minutě jsme pak dostali téměř totožnou branku a ve 23. minutě po špatném zpracování Kamilem Krejcárkem zvyšovali domácí již na 3:0. Nesložili jsme však zbraně, začali jsme se lépe pohybovat a zvýšili jsme důraz. Postupem času jsme začali domácí přehrávat. Ve 28. minutě jsme snížili na 3:1, když Kuba Horák pěknou střelou od břevno. O dvě minuty později si Petr Florián navedl míč na střed a ukázkovou uličkou vybídl ve vápně ke skórování Kubu Jiříka (3:2). Rázem jsme byli zpět v zápase. A pokračovali jsme dál, ve 33. minutě srovnal skóre pěknou střelou Petr Florián. Bohužel jsme však do konce poločasu o příznivý výsledek přišli. Dvakrát jsme trestuhodně zapomněli na jediného nebezpečného hráče domácích Tomáše Sahulu a ten do konce poločasu stačil vstřelit svůj třetí a čtvrtý gól (5:3).

 V druhém poločase už jsme neměli bohužel morální síly na to s utkáním ještě něco udělat. Navíc hned ve 48. minutě Láďa Fiala neuhlídal Tomáše Sahulu a ten vstřelil svou pátou branku. V 56. minutě jsme pak Tomášovi dovolili vstřelit dvojnásobný hattrick. Poté už se zápas pouze dohrával a nakonec dospěl k divokému výsledku 8:4. Naší poslední branku přidal Kuba Horák.

 Nelze říci, že by Jírovice jako celek byly lepším mužstvem. Měli však ve svých řadách rozdílového hráče, s kterým jsme si za celý zápas nedokázali poradit. Lze pouze spekulovat, jak by zápas vypadal, pokud by jsme nastoupili v obraně v kompletním složení se zkušenými hráči. Musíme se asi naučit být tvrdší, ukázat soupeři hned z kraje, že souboje s námi budou bolet. Netancovat stále stejně opatrně kolem útočníka, když už má na svém kontě tři vstřelené branky. V příštím zápase hostíme na domácím hřišti celek Krhanic. Další zápas s kvalitním soupeřem bude vyžadovat naši plnou koncentraci. Přijďte nás podpořit!

Branky: Horák 2, Florián, Jiřík

Sestava: Drahota – Fiala (85.Müller), Krejcárek, Rezek (76. Kapal), Mistoler – Měchura, Škvor M., Florián, Jiřík – Horák, Novák (53. Procházka)

Napsal Kamil Krejcárek

Mladí stolní tenisté zažili svou soutěžní premiéru

V sobotu vyrazili ostředečtí mladí stolní tenisté do Vlašimi na první turnaj nově vytvořeného regionálního přeboru žáků. Postupně se zde utkali s Divišovem a dvěma domácími týmy.

Nejblíže k úspěchu byli hned v úvodním zápase proti Divišovu. Možná je škoda, že s ním nehráli až později. Pro všechny to byla soutěžní premiéra a byla na nich znát nervozita. Ondra Haiš s Vojtou Kovářem podlehli v pětisetové bitvě sestrám Hurdovým a stejně později dopadli i ve dvouhře s mladší ze sester. Nadějně proti ní rozehrála svou dvouhru i Terezka Škvorová, která po výhře v prvním setu vedla ve druhém 8:4 a ještě 9:8, ale nakonec prohrála 1:3.

Proti mladšímu vlašimskému týmu se velmi dařilo Ondrovi, který vyhrál všechny tři dvouhry a držel tak prapor našich barev. Čestný bod proti staršímu vlašimskému týmu získal Vojta Kovář, který si poradil s o hlavu větší soupeřkou.

Vystoupení našich lze hodnotit pozitivně. Ukázali, že se již něco naučili a současně viděli, na čem je potřeba zapracovat, což platí i pro jejich trenéry. Hrát zápasy je něco jiného než jen trénovat. Vyhrané dvouhry pro ně jistě budou motivací do dalšího tréninku.

Další kolo čeká náš žákovský tým v sobotu 2. listopadu ve Voticích, kde se utkají s domácími a Bystřicí.

Sokol Ostředek E - Sokol Divišov E  3:7

Sokol Ostředek E - SKST Vlašim C  3:7

Sokol Ostředek E - SKST Vlašim B  1:9


 

 

Fámózní start stolních tenistů do nové sezóny

Vstup do nové sezóny, ve které nás prvně reprezentují čtyři týmy, se našim stolním tenistům vydařil. Zaknihovali si tři výhry a jednu plichtu.

Áčko svůj zápas proti týneckému béčku předehrávalo již ve středu, protože Martin Vaigl byl povolán od pátku na krajské soustředění talentovaných hráčů. Místo nemocného Patrika Vosátky naskočil do sestavy na poslední chvíli Jura Žydyk. Míra Janata, který stále léčí zraněný sval, nastoupil jen do čtyřhry a s Martinem Vaiglem nedali Kašpárkovi s Balatou šanci. Los dvouher našim přál a rychle si vytvořili náskok 7:0, čímž získali psychickou výhodu. Překvapil mladý Martin Vaigl, který si poradil i se zkušenými Kašpárkem a Balatou a vybojoval 4 body. Papírové předpoklady naplnili Martin Vosátka a Jura Žydyk, kteří získali dva body, když shodně porazili Šípka a Pospíšila. Standa Měchura, poté co porazil Kašpárka a Pospíšila, vzhledem k rozhodnutému stavu pustil na dvě dvouhry Marka Škvora. Vítězstvím udělali naši důležitý krok za splněním svého cíle – udržení nejvyšší třídy OP.

Ve čtvrtek si odbylo svou soutěžní premiéru nově utvořené déčko v nejnižší OP5. V Nesvačilech bylo proti místnímu béčko blízko vítězství. Vedlo již 9:6, ale nakonec si připsalo pouze remízu. Body vybojovali Martin Vosádka (3), Pepa Suchánek (2), Dan Císař (2) a obě čtyřhry (Vosádka/Císař a Suchánek/Styblík M.).

V pátek nastoupilo k prvnímu zápasu v OP2 béčko. Doma hostilo béčko Louňovic, které v minulé sezóně skončilo 10. a tedy těsně uniklo baráži. Náš tým vůbec netrpěl nováčkovským ostychem a od začátku se do soupeře pustil a šel za vítězstvím. Napomohly tomu čtyřhry. Marek Škvor s Jurou Žydykem porazili Tichou (hrající současně i 2.ligu žen za Spartu Praha) s Kakosem ve třech setech. Petr Vobecký s Jarmilou Bartůškovou zdolali Bébra s Tichým. Louňovičtí sice dokázali hned v úvodu první série dvouher srovnat, ale Marek s Jurou vrátili svými výhrami vedení opět na naší stranu a v dalších sériích ho naši již jen navyšovali na konečných 13:5. K zasloužené výhře přispěli body ve dvouhrách všichni – Petr 3, Jura 3, Marek 3 a Jarka 1.

Céčko v OP4 hrálo v Teplýšovicích, v nově zrekonstruované sokolovně, s béčkem. Domácí nepostavili žádnou z posil z áčka, a tak byl zápas snadnou záležitostí našich hráčů. Stoprocentní byli Petrové Stanovský a Styblík. Pepa Lemberk vyhrál tři dvouhry a Dan dvě. I v tomto zápase jsme byli úspěšní v obou čtyřhrách.

 OP 1: Sokol Ostředek A - KST Týnec n/S B 12:6

OP2: Sokol Ostředek B - Sokol Louňovice B 12:6

OP4: Sokol Teplýšovice B - Sokol Ostředek C 3:15

OP5: Sokol Nesvačily B - Sokol Ostředek D 9:9


 Áčko


Béčko


Céčko

Těsná prohra dorostenců v Křivsoudově

FC Křivsoudov / Sokol Čechtice – Sokol Ostředek / Kavalier Sázava  2:1  (0:1)

Dorostenci bohužel vyšli tentokráte naprázdno, přestože o poločase vedli. Jak konstatoval kouč Martin Novák, dostali jsme velmi laciné góly po našich chybách. Jinak byl ale s výkonem hráčů spokojený.

Sestava: KorintBareš V. , Rezek, Tichý, Mistoler – Procházka, Novák, Zeman, Bára – Fořt, Dytrich

Střídali: Kopáček, Urban, Mach, Danyo, Hajný

Stolní tenisté na prahu nové sezóny

Naši stolní tenisté zahajují v tomto týdnu 1.kolem novou sezónu.

Ostředecké barvy v ní bude hájit rekordních 5 týmů, což nikdy v historii nebylo.

Vedle čtyř týmů v soutěži dospělých, je do žákovského regionálního přeboru přihlášen mládežnický tým.

Rozlosování jednotlivých soutěží

„A“ -  OP1

„B“ – OP2

„C“ – OP4

„D“ – OP5

„E“ – OP žáci

Domácí zápasy budou hrát všechny týmy v pátek podvečer od 18:30, pokud se některý zápas nebude předehrávat nebo odkládat.

Žákovský přebor se hraje turnajovým systémem. Jeden z turnajů (v sobotu 18. ledna) uspořádá naše TJ.

Smolné derby s Chocerady

Sokol Ostředek - SK Chocerady  2:3 (1:2)

Sobotní derby s Chocerady bylo pro naše fotbalisty velmi smůlovaté, z bodů se radovali hosté. V minulosti jsme se s choceradskými fotbalisty potkávali velmi často, ale jednalo se vždy o béčko. Nyní již druhou sezónu hrajeme s áčkem. Tak hluboko se totiž choceradský fotbal propadl z krajských výšin.

Ačkoliv se hosté před zápasem krčili u dna tabulky, nebylo je radno podcenit. Nový kouč Pučelík jim dal impuls a na nás se vždy sejdou. Ani v sobotu tomu nebylo jinak. Hosté nic nepodcenili, taktická porada jejich týmu probíhala už v době, kdy si naši teprve hledali doma tašku s věcmi a chystali se vyrazit na hřiště.

Tribuny se velmi solidně zaplnili, převahu na ní měli ale choceradští fanoušci.

Zaskakující kouč Jenda Müller musel před výkopem narychlo měnit plánovanou sestavu. Sice již byl k dispozici čerstvý otec malého Lukáška  -Kamil Krejcárek, ale po rozcvičení odkulhali Eda Špalek a Kuba Mistoler. K dispozici stále nebyli Lukáš Uršic a Tomáš Dytrich. Naši prvně nastoupili v nových zelených dresech, které jsme získali v promo akci Dress4free.

Po vzájemném oťukávání udeřili jako první naši. V 15.minutě utekl zadákům hostů Kuba Horák a řítil se sám na gólmana Šilda, který mu nepochopitelně odkryl bránu a Kuba neměl problém poslat míč do sítě.

Za minutu mohlo být ještě veseleji. Hostující gólman neudržel balón a Kuba Horák dorazil míč do sítě. Sudí Pessr však gól neuznal pro údajný faul na gólmana, který ale nebyl nikým atakován.

Tento moment zásadně ovlivnil vývoj zápasu. Místo abychom vedli o dva góly, tak jsme během pěti minut prohrávali 1:2.

Nejprve se z dálky trefil Pavlíček. Balón našemu gólmanovi zaplaval a skončil v síti. Za tři minuty po závaru před naší bránou dotlačil balón do sítě Říčař. Situace hodně připomínala náš neuznaný gól, ale nyní píšťalka sudího mlčela. Dvě rychlé branky zapůsobily na naše jako studená sprcha, ze které se dlouho nemohli oklepat.

Až v závěru poločasu trefil svou béčkovou nohou břevno Petr Florián. Hosté, asi oprávněně, vyčítali sudímu, že nepískl penaltu za faul na svého hráče.

Do druhého poločasu šli naši se záměrem rychle srovnat, což se povedlo již v 50.minutě. Po faulu na Kubu Horáka nařídil sudí Pessr penaltu, kterou Petr Florián mazácky proměnil a všichni jsme věřili v obrat. Naši se ovšem nechali nepochopitelně zatlačit do obrany, jen jsme vraceli míče na půlku a Chocerady nás za to potrestali. Centr z lajny do malého vápna poslal bohužel v 65. minutě razantně do vlastní sítě Milan Škvor.

Naši hru oživil příchod šestnáctiletého mladíka Martin Nováka. Začali jsme opět zlobit choceradskou obranu. Kuba Horák se krásně probil po lajně a jeho střela do tyčky se od hlavy choceradského gólmana odrazila jen kousek vedle. Na druhé straně zahrozilo duo Mojžíš a Kadlec a od pohromy nás zachránil jen zákrok gólmana Jirky Škvora.

V nastavení vytvořili naši hráči několik závarů v malém vápně, ale míč se do sítě nepodařilo protlačit. Střela Martina Novák se otřela jen o břevno. Sudí nastavil jen 5 minut, přestože hosté nesportovně neustálým poleháváním po trávníku po vzoru svých profesionálních kolegů od ca. 75.minuty ukrojili z hrací doby o dost více času.

Ze zápasu, kterému by slušela remíza, si tak připsali tři body do tabulky hosté. Je to škoda, pokud bychom bodovali, v druhé části podzimu by se nám hrálo lépe. Nebyl by takový tlak na body. Tabulka se začíná vyrovnávat.

Nedá se nic dělat. Doma se nám ani letos moc nedaří. Ztrátu máme možnost napravit hned v sobotu v Jírovicích.

sestava: Škvor J. - Fiala, Krejcárek, Škvor M., Rezek - Sidor, Florián, Měchura, Macháček - Jiřík (70.Novák), Horák


  

 

Dorostenci sestřelili lídra a mají první výhru

Sokol Ostředek / Kavalier Sázava - Sokol Postupice /Sokol Chotýšany  1:0  (0:0)

Dorostenci si připsali první výhru v této sezóně. Hosté do tohoto zápasu vedli tabulku. Na poslední chvíli vypadli ze sestavy kvůli svalovým zranění Jarda Rezek a Kuba Mistoler, ale i tak měl trenér Martin Novák k dispozici plnou lavičku náhradníků.

O výhře rozhodla branka Tadeáše Dytricha, který ve skluzu tečoval střelu Jakuba Bareše. Výborně pískající sudí Filip gól uznal, přestože hostující pomezní mával ofsajd, který ale nebyl.

Kouč Novák byl spokojen s výhrou, ale již ne tak s předvedou hrou. Podle jeho slov si tým vytvářel málo šancí.

Sestava: Korint - Bareš V., Danko, Zeman, Tichý - Zeman, Bareš J., Novák, Skála - Bára, Svoboda, Fořt

střídali: Dytrich, Procházka, Danyo, Kopáček, Urban, Hajný     

Ostředecký Votvírák vyhrál potřetí benešovský Dohnal

Šestý ročník turnaje Ostředecký Votvírák, který uspořádali místní stolní tenisté v sobotu 21. září na sále ostředecké sokolovny, již tradičně zahájil novou stolně-tenisová sezónu na Benešovsku. Konkurence byla největší v historii turnaje. Mezi 32 účastníky bylo sedm hráčů z krajských soutěží a řada dalších patřících do první čtyřicítky okresního žebříčku. Zastoupeno bylo celkem 7 klubů.

Ráno na účastníky čekala skupinová fáze. Šestnáctka hráčů s nejvyšším bodovým hodnocením ELO byla nasazena do jednotlivých skupin. O dalším složení skupin rozhodl los, který v pátek před turnajem provedl Petr Betuštiak.

Nejlepší dva hráči z každé skupiny postoupili do hlavního pavouka, ostatní si to rozdali v pavouku útěchy. Oba pavouky se dohrávaly až do určení celkového pořadí. 

Mezi nejlepší osmičku hlavního pavouka se probojovali jen nasazení – Jaroslav Dohnal (1.), Petr Betuštiak Petr (2.), Miroslav Zrcek (5.), Roman Žydyk (6.), Jakub Houdek (7.), Štěpán Nádvorník (8.), Vladimír Růžička (11.) a překvapivě i mladíček Martin Vaigl (12.), který bude v této sezóně hájit barvy ostředeckého áčka.  

Třetí místo získal benešovský Petr Betuštiak, který po velkém boji porazil „domácího“ Martina Vaigla v poměru 3:2 na sety. 

Aktéři zápasu o 3 místo - zleva - Betuštiak P. a Vaigl M.

Ve finále se utkal Jarda Dohnal s Mirkem Zrckem. Duel dvou benešovských hráčů nabídl zajímavý ping-pong a často se ozýval potlesk přihlížejících. Z již třetího turnajového vítězství se po výhře 3:0 na sety zaslouženě radoval Dohnal.

Finalisté - Dohnal  J. a Zrcek M.

Nejlepší trojice si z Ostředku odvezla speciální medaile a dárkové koše. Vítězný Dohnal získal do svého držení na jeden rok velký putovní pohár. Hráči na 4. až 10. místě obdrželi malou sošku stolního tenisty.

 

Finále pavouka útěchy přineslo souboj mezi divišovským Lubomírem Křížem a ostředeckým Petrem Vobeckým. Z výhry v poměru 3:0 na sety se radoval Kříž, který si tak domů odnesl dárkový koš. Na poraženého domácího hráče „zbyla“ láhev dobrého moravského vína. 

Finalisté pavouka útěchy - Kříž L. a Vobecký P.

Velmi dobrého výsledku dosáhli v silné konkurenci i další dva ostředečtí hráči – Martin Vosátka (11.) a Petr Stanovský (16.).

Nejlepší trojice si z Ostředku odvezla speciální medaile a dárkové koše. Vítězný Dohnal získal do svého držení na jeden rok velký putovní pohár. Hráči na 4. až 10. místě obdrželi malou sošku stolního tenisty.

Poděkování patří Marcele Kůrkové s Ivetou Řeháčkovou, které se postaraly o občerstvení hráčů během turnaje.   

Turnaj byl pro všechny hráče velmi dobrou přípravou na blížící se začátek nové sezóny (1.kolo se hraje již v pátek 5. října). Děkujeme všem hráčům za účast a OSST Benešov za dotaci na ceny.      


Přehled výsledků ve skupinách

Pavouci

Konečné pořadí


 

Souhrn odehraných zápasů našich žáků

Starší žáci 7+1

 Divišov / Ostředek – Sokol Tichonice 1:6 (1:3)

branka: Jíša

naši hráči: Biras J., Krosnář, Kukla

 

Divišov / Ostředek – Čechtice / Křivsoudov  0:16  (0:6)

naši hráči: Biras J., Krosnář, Kukla, Smrkovský

 

SK Posázavan Poříčí n/S – Divišov / Ostředek  10:1 (7:1)

branka: Jíša

naši hráči: Biras J., Krosnář, Kukla

 

Vltavan Křečovice – Divišov / Ostředek 3:1 (1:0)

branka: Král

 

Divišov / Ostředek –  Pyšely / Nespeky  3:8  (0:6)

Branky: Drda, Krosnář, Kukla

naši hráči: Biras J., Krosnář, Kukla, Smrkovský

 


Mladší žáci 7+1

 Divišov / Ostředek – FC Vracovice 4:7 (2:3)

branky: Veselý 3, Smrkovský

 

Čechtice / Křivsoudov - Divišov / Ostředek 12:1  (7:0)

branka: Smrkovský

 

Divišov / Ostředek  - FC S&B Vlašim  8:3 (3:2)

branky: Veselý 3, Smrkovský 2, Valeš J. 2, Komenda

Fotbalisté vybojovali tři body v Drachkově

Sokol Drachkov – Sokol Ostředek 1:2 (1:0)

V sobotu zajížděli naši fotbalisté do Drachkova na hřiště nováčka soutěže. Poslední vzájemný zápas v Drachkově na jaře 2018 jsme vyhráli a udělali krok k postupu. Drachkov měl velmi dobrý začátek sezóny, tři ze čtyř utkání vyhrál. Cílem našich byl bodový import.

Kouč Procházka měl bohužel velký problém vůbec složit jedenáctku. Marodka se po zápase s Vrchotovými Janovice rozrostla, a tak kromě Tomáše Dytricha nebyl k dispozici ani Lukáš Uršic a Láďa Fiala. Kamil Krejcárek stále držel pohotovost kvůli očekávanému přírůstku do rodiny a z pracovních důvodů se omluvili Kuba Horák, Kuba Jiřík a nakonec i Fanda Macháček. Trenér Borina tak musel povolat kluky z dorostu. Sám se postavil na post stopera. V základní sestavě nastoupilo 5 hráčů s maximálním věkem 22 let, to dlouho nepamatujeme. 

Úvod byl z naší strany rozháraný, nově složená obrana si na sebe musela zvykat. Soupeř do dokázal využít a šel brzy do vedení. V druhém poločase jsme na hřišti již dominovali a sbírali míče. Soupeř se k ničemu nedostal.

V 55. minutě zatáhl míč Eda Špalek, poslal míč na nabíhajícího Milana Škvora, který placírkou poslal míč do branky a bylo srovnáno.

Když už to vypadalo na dělbu bodů, byl v 88. minutě ve vápně sražen Eda Sidor. Sudí Svoboda ukázal na penaltu. Eda Špalek zachoval nervy a vystřelil nám důležité tři body.

V sobotu nás čeká doma prestižní derby s SK Chocerady. Soupeři se zatím moc nedaří, ale nebylo by ho radno podcenit. Má nového trenéra a zápas to bude určitě hodně vyhecovaný. Výhra by našim klukům přinesla klid do dalších zápasů. Přijďte je podpořit!

Sestava: Drahota – Mistoler, Procházka, Škvor M., Rezek – Grešla (46. Kančij V.), Florián, Měchura, Sidor – Novák (85. Matoušek), Špalek E.

Dorostenci si připsali první bod do tabulky

SK Bystřice – Sokol Ostředek / Kavalier Sázava 2:2 (2:2)

Dorostenecký tým si včera připsal do tabulky první bodík za remízu v Bystřici. Naši dokázali reagovat na rychlé vedení domácích a otočili skóre. Bystřice však dokázala těsně před poločasem vyrovnat. Ve druhé půli se již skóre nezměnilo.

Trenér Martin Novák byl zklamaný: "Bylo to na výhru, oba góly jsme dostali po hrubkách a několikrát jsme šli sami na bránu a gól nedali."

Branky: Zeman, Svoboda

Sestava: KorintBareš V., Rezek, Danko, Mistoler – Svoboda, Skála, Novák, Bára – Zeman, Dytrich

Střídali: Králík, Kodat, Biras

Vrchotky jsme vůbec nepotrápili

Sokol Ostředek - Sokol Vrchotovy Janovice 1:4 (0:3)

V sobotu přivítali naši fotbalisté na domácím hřišti lídra soutěže z Vrchotových Janovic. Všichni jsme věřili, že by mohli navázat na výkon proti Čerčanům a hlavního kandidáta na postup do přeboru potrápit a třeba i bodík vydolovat.

Výhra nad Čerčany byla bohužel vykoupena několika zraněnými. Chyběl tak Tomáš „Tetteh“ Dytrich a Láďa Fiala. Lukáš Uršic sice hlásil, že by to mohlo jít, ale jak se ukázalo během zápasu, tak ho svalové zranění hodně handicapovalo. K dispozici nebyl stále ani Kamil Krejcárek a z rodinných důvodů se omluvil ještě i Petr Florián.

Na stopera se tak musel stáhnout Milan Škvor a ve středu zálohy se představila zcela nová dvojice Zdeněk Měchura s Kubu Jiříkem. Na lavičce byli připraveni na pokyn zaskakujícího kouče Jendy Müllera zasáhnout do hry již jen mladíci Mistoler, Novák a Grešla a nestor Vasil Kančij.

Jestliže byl náš tým po zápase s Čerčany vynášen skoro do nebes, tak za zápas s Vrchotkami si moc chválit nezaslouží. Soupeře jsme moc nepotrápili, bez problémů si hnán velkou diváckou podporou, kráčel pro tři body. Naši spolu na hřišti skoro nekomunikovali, nedokázali jsme v záloze podržet míč. Ztráceli jsme ho zbrklými přihrávkami.

V druhé půli soupeř prostřídal a zvolnil, ale i tak dokázal skóre navýšit. To ho možná ukolébalo a našim se podařilo snížit, když Martin Novák našel před bránou Kubu Horáka. Moc nechybělo, aby krátce na to přidal druhý gól Eda Sidor, který ale jinak nebyl na hřišti moc vidět.

Překvapení se nekonalo, ale není třeba věšet hlavu. Lepšího soupeře asi letos nepotkáme. Výkony dorostenců Jakuba Mistolera a Martina Nováka ve druhé půli jsou příslibem do budoucna.

V sobotu hrajeme na půdě nováčka v Drachkově, poslední zápas jsme tam před dvěma roky vyhráli. Bylo by fajn to nyní zopakovat

Sestava: Škvor J. - Rezek, Škvor M., Uršic (46. Mistoler), Macháček - Sidor, Měchura, Jiřík (64. Kančij), Nerad (47. Novák) - Špalek E., Horák (83. Grešla)


Dorostenci zůstávají bez bodu

I po třetím odehraném kole zůstávají naši dorostenci bez bodového zisku. Trenér Martin Novák se musí neustále vypořádávat s velkým množstvím omluvenek a také se skutečností, že kluci, kteří hrají zápasy za sázavské áčko či béčko nemají povoleno hrát za dorost, pokud se hraje ve stejný den.

V dnešním zápase hraném v Sázavě jsme nestačili na sdružený tým Maršovice / Neveklov. V minulém týdnu si dojel tým pro vysokou porážku do Trhového Štěpánova.


FK Trhový Štěpánov - Sokol Ostředek / Kavalier Sázava 6:1 (5:0)

branka: Bára

sestava: Korint - Bareš V., Rezek, Tichý, Mistoler - Bareš J., Bára, Novák, Zeman - Hybeľ, Fořt

střídali: Dytrich T., Králík, Hajný, Biras,Hrůša, Kodat


Sokol Ostředek / Kavalier Sázava - Sokol Maršovice / Sokol Neveklov  0:2 (0:0)

sestava: Korint - Bareš V.,  Rezek, Hybeľ, Mistoler - Bareš J., Bára, Novák, Zeman - Fořt, Dytrich T.

střídali: Mach, Hajný, Biras, Kodat, Hrůša


Tabulka po 3.kole

Smutná zpráva - opustil nás Pepík Bartoš

Dnes nás všechny zarmoutila smutná zpráva.

Zemřel Pepík Bartoš.

Bývalý ligový hráč Bohemians, který hrával i v Benešově.

V druhé polovině 90.let minulého století se objevil v Ostředku.

Hrával za áčko, které později trénoval, ale hlavně se ujal nově vytvořeného dorostu.

Pepík vychoval patrně nejlepší generaci ostředeckých fotbalistů.

Nebýt jeho, Ostředek by nikdy nehrál okresní přebor.

Pepíku, děkujeme! Nikdy nezapomeneme!

Odpočívej v pokoji!

 

 

 

Nové cvičební náčiní v sokolovně

Naše TJ získala dotaci ve výši 49.500 Kč ze Středočeského Fondu sportu, volného času a primární prevence v rámci Tématického zadání „Podpora volnočasových, sportovních a vzdělávacích aktivit“ na nákup švédské bedny, kozy, můstku, 5 lavic a 5 žíněnek.

Nářadí již dorazilo a je k dispozici v sokolovně ke cvičení.

Celkové náklady na projekt činily 62.400, klub tedy v rámci spoluúčasti doplatil 12.900 Kč ze svých prostředků.


 

Fotbalisté po famózní první půli porazili Čerčany

Sokol Ostředek - Slavoj Čerčany 5:3 (4:1)

V sobotu sehráli naši fotbalisté důležitý domácí zápas s Čerčany. Hosté se po roční epizodě v přeboru, kde se 6 získanými body nehráli ani druhé housle, vrátili do trojky a i v úvodu sezóny navázali na loňské bodové „zisky“. Naši potřebovali potvrdit tři body z Úročnice, aby se mohlo zapomenout na fiasko s Lešany.

Už to vypadalo, že kouč Borina bude mít až na Kamila Krejcárka držícího pohotovost před očekáváným přírůstkem do rodiny, prvně v této sezóně kompletní základní kádr a bude tedy řešit, koho dát do základu. Na poslední chvíli se z rodinných důvodů omluvil gólman Jirka Škvor a ve středu natažený sval nepustil do zápasu ani Jardu Rezka.

Do branky se postavil Martin Drahota, který už má v pořádku zraněný prst. Na oba kraje obrany byli nasazeni rychlíci Zdeněk Měchura a Fanda Macháček. Místo stopera bylo přisouzeno zkušenému Tomáši Dytrichovi a před ním hrál Lukáš Uršic, který se rozhodl zkusit, co vydrží sval natažený při zápase s Lešany. Záloha s útokem hrála v podstatě ve standardním složení.

Motivace našim rozhodně nechyběla. Hosté si k nám přijel pro tři body. Na svých webových stránkách nás nepovažovali za soupeře, který by jim měl zkomplikovat cestu za výhrou. Navíc všichni máme v paměti poslední vzájemné utkání z jara 2015, kdy nás doma nehorázně zařízl sudí Murgač pomáhající Čerčanům k bezproblémovému postupu z pralesa.

Naši vlétli do zápasu způsobem, jakým dlouho ne. Takto vydařený první poločase nebyl z naší strany dlouho vidět, a to jak herně, tak i takticky. Hosté nevěděli, co mají hrát.

Už ve 2.minutě se Eda Špalek prosadil z úhlu bodlem ke vzdálenější tyči. O tři minutky později se nejlépe ve vápně orientoval Kuba Horák, ale jeho hlavička skončila jen na břevně.

V 11.minutě krásně zatáhl balón do malého vápna velmi agilní Eda Špalek, ale trefil jen tyčku brány velmi nejistého čerčanského Hájka. Bohužel za chvíli se opět potvrdilo staré pravidlo „nedáš – dostaneš“. Za obranu si zaběhl hostující Řezníček a nedal našemu gólmanovi šanci.

Vyrovnání naši aktivitu nijak neovlivnilo. V podstatě hned z protiakce vyslal na bránu krásnou střelu Eda Sidor, který sehrál výborný zápas, za což jako odměnu schytal nespočetné množství faulů od hostujících hráčů. Gólman Hájek vyrazil jeho střelu jen na břevno a od něj za bránu. Na následný roh si naběhl právě Eda Sidor a razantní placírkou nás poslal opět do vedení.

Hosté poté občas zazlobili, ale naše obrana dirigovaná Tomášem „Tettehem“ Dytrichem si vždy věděla rady a nebezpečí zažehnala.

Neuběhla ani půlhodina půl hodina, když naši zahrávali z výhodně pozice trestný kop. Postavil se k němu Eda Špalek. Střela sice mířila na čerčanského gólmana, ale ten si ji vrazil do brány. Krátce na to byl ve vápně faulován Milan Škvor, jehož dva prsty u nohy jsou díky tomuto zákroku fialové ještě teď. Sudí Svoboda ukázal rezolutně na penaltový puntík. Eda Špalek mazácky proměnil a zkompletoval svůj hattrick.

Hosté byli zcela vykolejení. Škoda, že se je nepodařilo dorazit pátou brankou. Na noze ji měl Kuba Horák, který se prodral do vápna, ale mířil těsně vedle. Ale i tak naši předvedli fantastický poločas.

Druhý poločas začali naši, jak skončili první. Hřebíček do čerčanské rakve mohl zatlouct Eda Špalek. Místo střely však pár metrů před bránou volil nesobecky přihrávku na volného Kubu Jiříka, hostující bek jí však stačil zablokovat.

V 52. minutě přišel moment, který ovlivnil naši hru. Kvůli svalovému zranění musel střídat Petr Florián a od té doby jsme ztratili střed zálohy a míč se začal neustále vracet zpět směrem k naší bráně.

V 56. minutě se dostal do vápna hostující útočník. Jeho střet s naším gólmanem posoudil sudí jako faul a Židlík z nařízené desítky snížil na 4:2. Hostům narostla křídla, která ale velmi brzy přistřihla pátá branka v jejich síti. Eda Špalek se vřítil do vápna a střelou ke vzdálenější tyči nedal vyběhnuvšímu gólmanovi šanci a opět jsme vedli o tři góly.

V 76. minutě se řítil útok hostí směrem k naší bráně. Na Lukášovi Uršicovi bylo vidět, že se opět přihlásil zraněný sval. Ač se snažil, kulhající nemohl útok Čerčan zastavit. Říha, jinak první gólman Čerčan, snížil na rozdíl dvou branek.

Po Florim musel střídat i Lukáš a bylo ještě hůře. O pár minut později odkulhal ze hřiště i Tomáš Dytrich. Naši však velkou bojovností odolávali lavině útoků soupeře, který chtěl využít naše oslabení.

My jsme ale hrozili brejky. Při jednom z nich byl ve vápně faulován Eda Špalek, píšťalka sudího však zůstala němá. Přečkali jsme i čtyřminutové nastavení a mohli oslavit další tři body do tabulky.

Věřme, že Čerčany byly tím soupeřem, na kterém jsme se doma chytli a vybudujeme doma opět nedobytnou tvrz, jak tomu bývalo dříve. Již tento týden nás čeká těžší oříšek. Vrchotovy Janovice, které nemají jiný cíl než se po sestupu do přeboru hned vrátit.

Důležité bude nadále makat a předvádět stejné výkony. Tak jak bylo potřeba zapomenout na Lešany, je potřeba neusnout po tomto zápase na vavřínech a opájet se tím, jak se povedl. Zápasů nás čeká stále hodně.

Sestava: Drahota - Měchura, Dytrich (79. Nerad), Uršic (76. Fiala), Macháček - Sidor, Škvor M., Florián (52.Procházka, 85. Müller), Jiřík - Špalek E., Horák


 

 

Přestavlky ukončily naši letošní pouť pohárem

Sokol Ostředek - Sokol Přestavlky 2:6 (2:1)

Včera sehráli naši fotbalisté další kolo okresního poháru. Doma je čekal těžký soupeř - účastník okresního přeboru z Přestavlk. Středeční odpolední termín není moc šťastný, tak je otázkou, zda by další postup byl vlastně výhrou nebo spíše trestem. Naši nastoupili v kombinované sestavě, chybělo několik kluků ze základu a tak dostali příležitost další a také dorostenci.

V prvním poločase drželi naši se soupeřem krok. Šanci poslat nás do vedení měl v 15. minutě Eda Špalek, který po chybné rozehrávce přestavlcké obrany udělal kličku brankáři Tomanovi, na půl odkrytou branku ovšem netrefil.

Do vedení jsme šli až ve 21. minutě, kdy se po závaru před hostující brankou trefil Petr Florián. Radost netrvala dlouho, hned za minutu hosté po chybě obrany srovnali.

Následně nás několikrát od pohromy zachránil gólman Kristian Korint, sedmnáctiletý dorostenec, pro kterého to byla premiéra v dresu ostředeckého áčka.  

Ve 38. minutě zatáhl balón do vápna Petr Florián a poslal nás opět do vedení.

Do druhé půle hosté poslali čtyři nové hráče, zejména Mrázek byl na hřišti hodně znát. Neuběhla ani minuta a hosté pohodlně vyrovnali, když byli rychlejší u míče, který vyrazil před sebe gólman Korint. Hosté pak nadále trestali chyby naší nedůsledné obrany a po 10 minutách druhé půle bylo hotovo. Naši se už nedokázali prosadit. Hosté nás v druhé půli přehráli a stačilo jim na to vycházkové tempo.

Porážka sice mrzí, ale alespoň nemusíme řešit další zápas uprostřed týdne. Důležitější budou tři body v sobotu proti Čerčanům, které na svém webu napsali, že Ostředek je tým, na kterém by se měli chytit. Je potřeba je tedy poslat domů s brekem.

Sestava: Korint - Rezek (18. Matoušek), Procházka (54. Bareš), Škvor M., Dytrich (66. Fiala) - Macháček, Jiřík, Florián, Grešla (24. Měchura) - Špalek E., Mistoler (46. Kančij V.)


 

Fotbalisté přivezli důležité tři body z Úročnice

TJ Úročnice - Sokol Ostředek 1:3 (1:2) 

K druhému utkání nové sezóny jsme cestovali na hřiště Úročnice, kde se nám v poslední době dařilo. Po posledním domácím výbuchu s Lešany jsme nutně potřebovali bodovat, abychom neztratili kontakt s ostatními mužstvy. V Úročnici se vždy hraje dobře, místní hřiště je na poměry okresního fotbalu nadstandardní. Krásně střižený trávník a zázemí hodné ligového fotbalu je vždy odměnou v probíhající sezóně.
 
Sestavu jsme opět doslova lepili. Z posledního utkání si odnesl zranění stehenního svalu Lukáš Uršic a tak musel na pozici předstopera zaskočit záložník Milan Škvor. Místo něj se k Florimu do středu zálohy postavil Borina. Na becích nastoupil Jarda Rezek a Láďa Fiala. Na pravém kraji zálohy navrátilec Eda Sidor a nalevo Kuba Jiřík. Útočné duo Eda Špalek a Kuba Horák se opět sešlo pohromadě po jednozápasové absenci Edy Špalka.
 
Do utkání jsme vstoupili skvěle. Hned ve 4. minutě se po samostatném úniku prosadil Kuba Horák. Domácí obrana vypadala od začátku zranitelně, tak jsme se snažili dál hrát přímočaře a využívat rychlíků Edy Sidora a Kuby Jiříka na stranách hřiště.  Oba naši útočníci se také snažili razit si nejkratší cestu k brance. Srovnáno bylo až v 35. minutě. Neuhlídali jsme ve vápně domácího Hoška a ten prostřelil jinak výborně chytajícího Jirku Škvora. Vedení na svou stranu jsme si však vzali hned o 4 minuty později a byl to opět Kuba Horák. Poločas skončil naším nejtěsnějším vedením 1:2.
 
Druhá půle se odehrávala v podobném duchu jako ta první. Naše obrana hrála velmi slušně a Jirka Škvor chytal skvěle. Ojedinělé šance domácí zahazovali. Útok se na druhé straně srdnatě snažil o pojišťovací branku. V 60. minutě se na hřiště poprvé za dospělé v mistráku dostal šestnáctiletý dorostenec Martin Novák a zanechal velmi dobrý dojem. Nervózní druhý poločas nakonec rozlousknul Kuba Horák, který po samostatném úniku dosáhl v 83. minutě hattricku. Utkání jsme vyhráli 3:1.
 
V druhém utkání jsme zanechali o poznání lepší dojem než v domácím zápase s Lešany. bojovali jsme a šli si od začátku za vítězstvím. Velmi dobře! Musíme to za týden potvrdit proti Čerčanům. Přijďte nás podpořit!
 
Sestava: Škvor J. - Fiala, Krejcárek, Škvor M., Rezek - Sidor (72. Nerad), Florián, Procházka (59.Novák), Jiřík (87.Mistoler) - Špalek E. (90.Grešla), Horák
 
Napsal: Kamil Krejcárek

Dorostenci zahájili sezónu porážkou s Pravonínem

Sokol Ostředek / Kavalier Sázava - Sokol Pravonín / Sokol Kondrac 0:4 (0:3)

Našim dorostencům se vstup do sezóny nepovedl. Předvedli velmi špatný výkon. Za vedra nebyla u nikoho vidět chuť hrát fotbal. Nedokázali jsme si vůbec přihrát, soupeř nás předčil ve všem. První střelu na soupeřovu branku jsme vyslali až ve druhém poločase. Gólovku jsme si nevytvořili žádnou.

Sestava: Dytrich - Bareš V., Tichý, Rezek, Mistoler - Skála - Zeman, Procházka, Novák, Svoboda - Bareš J.

střídali: Králík, Mach, Hajný, Fořt, Hybel, Bára, Korint

trenér: Martin Novák


Start do sezóny fotbalistům hrubě nevyšel

Sokol Ostředek - Sokol Lešany 0:4 (0:1)

K prvnímu zápasu nové sezóny přijely na naše hřiště Lešany, které bylo možno jako nováčka soutěže považovat za papírově hratelného soupeře. Všichni jsme si uvědomovali, že úspěšně zvládnuté utkání může být tím správným odrazovým můstkem pro další zápasy. Hrací plocha byla po důsledné letní péči správce Edy Špalka opět výborně připravená, počasí nám přálo, mělo nám tedy na prahu nové sezóny hrát vše do karet.

Pouze složení kádru nebylo takové, jaké bychom si asi představovali. K ideálu jsme měli daleko. Eda Špalek a Jarda Rezek využili poslední prázdninové týdny k dovolené. Tomáš Dytrich se nemohl dostavit z rodinných důvodů. Do Čech se ještě nevrátil Eda Sidor. Především obranu se nám nedaří vůbec stabilizovat a nastupuje prakticky, kdo je k mání. O nějaké souhře nemůže být příliš řeč. Tentokrát padla volba na pozice beků na Borinu a Láďu Fialu. Na předstopera si stoupl Lukáš Uršic. Střed zálohy hrál Petr Florián s Milanem, na krajích potom rychlíci Zdenda Měchura a Fanda Macháček. V útoku nastoupil se sebezapřením Kuba Horák, který ještě před zápasem musel ledovat nateklý kotník. Parťáka mu tentokrát místo Edy dělal mladý Kuba Jiřík.

Do utkání jsme špatně nevstoupili a měli jsme více ze hry. Postupem času se však ukázalo, že to byly právě Lešany, kdo nastoupil do utkání se zataženou ruční brzdou a postupem času se rozjížděli k lepšímu a lepšímu výkonu. Náš výkon dá se říci stagnoval, naše snaha směrem dopředu byla platonická a prakticky jsme si s výjimkou hlavičky Lukáše Uršice nedokázali vytvořit vyloženou šanci. Poměrně slušně rozjeté útoky končily před vápnem hostí nepřesnou přihrávkou nebo včasným zásahem obrany Lešan. Oproti tomu naše obrana působila velice těžkopádně, nesouhra byla více než znatelná a pohybově jsme měli velké problémy. Především s hostujícím rychlíkem Kačerem jsme si nedokázali vůbec poradit a nestíhali jsme prakticky ani faulovat. Ve 40. minutě jsme pak dostali zaslouženou branku, když jsme nedoběhli vyražený míč Jirkou Škvorem a právě hostující Kačer pohodlně skóroval (0:1).

Pokud byl první poločas z naší strany laxní, tak druhý poločas byl vyloženě odfláknutý. Naše hra bez zájmu a bez pohybu neměla šanci na úspěch. Dopředu jsme nebyli nebezpeční a dozadu jsme nebyli důslední. Výsledkem toho všeho byl konečný stav 0:4. Nemá cenu zde vypisovat, kdo udělal chybu před kterým gólem, kdo fyzicky nestačil "tempu" utkání a kdo už pak jen čekal na milosrdný konečný hvizd. Každý si dokáže sám zhodnotit svůj přínos pro tým v utkání a porci práce, kterou odvedl. Nelze se ani omlouvat tím, že jsme museli během utkání vystřídat zraněného Lukáše Uršice a Zdendu Měchuru. 

Rychle zapomenout a za týden v Úročnici začít od nuly, bojovat jeden za druhého a i sami za sebe. Máme na to, jenom si věřit a dřít.

Sestava: Škvor J. – Fiala (60. Matoušek), Krejcárek, Uršic (31.Mistoler), Procházka (46. Nerad) – Měchura (77. Kančij), Florián, Škvor M., Macháček - Horák, Jiřík

Napsal Kamil Krejcárek 


Fotbalisté prošli po divoké přestřelce s Tichonicemi do dalšího kola Poháru OFS

Sokol Ostředek – Sokol Tichonice 7:4  (4:3)

První soutěžní zápas před začátkem nové sezóny jsme sehráli v rámci okresního poháru, kdy jsme měli možnost přivítat na našem hřišti celek Tichonic hrající druhou skupinu III. třídy okresní soutěže. Na žádost soupeře bylo toto utkání velmi netradičně sehráno v sobotu v 10:15. Ano, již dávno jsme někteří odvykli dorosteneckým časům, zápasům s vločkami s jogurtem v žaludku a přetrvávající chutí zubní pasty v ústech. I některé předzápasové rituály museli vzít za své. Museli jsme se však vyrovnat i s tímto.

Kádr v začátku sezóny a v době letních dovolených ještě není tak konsolidovaný. Fanda Nerad, Fanda Macháček, Kuba Jiřík a Jirka Škvor se omluvili a třeba Tomáš Dytrich v době zápasu chodí domů z práce. S ním jsme tedy počítat  nemohli. Stále se čeká také, kdy se Eda Sidor vrátí z Ukrajiny. Na druhou stranu máme příležitost do sestavy zapracovávat dravé mládí. Svou premiéru mezi dospělými si tak odbyl nadějný obránce Vítek Bareš. Improvizovat jsme museli hlavně v obraně, na pravém beku nakonec nastoupil Borina a na levého postavil Jardu Rezka. Zbytek sestavy je možno považovat za standardní.

Úvod zápasu nám hrubě nevyšel. Stoper Kamil Krejcárek nejspíš stále ještě ve sladké dřímotě poslal hned první míč na kopačky útočníka, který mohl podniknout rychlý brejk do naší otevřené obrany. Gólem naštěstí úvodní útok neskončil. V 6. minutě se již hostující tým mohl radovat. Kamil Krejcárek ve snaze hrát míč z prvního doteku na Borinu tentokrát přihrál soupeři o poznání přesněji a ten měl možnost zopakovat si svůj samostatný únik. Tentokrát byl již soupeř v zakončení přesný a vyvstala otázka, zda si Kamil nechce na poslední chvíli vyvzdorovat přestup nebo nucené ukončení kariéry od vedení klubu. Milan Škvor sice v 10. minutě srovnal skóre. Ale naše radost netrvala dlouho. Psychický rozklad šéfa obrany z úvodu utkání vnesl nervozitu na kopačky i jeho mladších spoluhráčů včetně brankáře a po desetiminutovce mizerných přihrávek a školáckých chyb jsme ve 22. minutě prohrávali již 3:1.

Když to viděla záloha a útok, tak si nejspíš řekli, že jedinou šancí na úspěch je přestřílet vlastní chybující obranu. Ve 30. minutě Kuba Horák bezpečně proměnil penaltu a v 32. minutě Lukáš Uršic zakroutil z úctyhodné vzdálenosti přímý kop přesně k tyči. V 36. minutě pak dával na 4:3 po hezkém průniku Eda Špalek. Poločas skončil divokým výsledkem 4:3.

V druhém poločase jsme již tahali za delší konec a viditelně fyzicky utrápeného soupeře jsme postupem času dostávali pod tlak. V 52. minutě se trefil Petr Florián po hezké kombinaci s Edou Špalkem. Utkání se pak již dohrávalo na polovině soupeře. V 70. minutě se ještě soupeř nadechl ke zkorigování výsledku, aby ho následně v 72. minutě dorazil Jenda Muller, který nastoupil po roce rekonvalescence z těžkého zranění. Jenda přebral přihrávku na půli a nikým neatakován opatrně doběhl do velkého vápna a vystřelil na vzdálenější tyč. Trefil se přesně. Vítej zpět Jendo! Na konečných 7:4 upravil v 76. minutě utkání Eda Špalek.

Na velmi rozpačité soutěžní utkání bude třeba rychle zapomenout. Nakonec jsme soupeře přestříleli, ale je třeba mít větší jistotu v zadních řadách. Pochvalu si tedy zaslouží útok, naopak černý puntík si připsala obrana. Velmi dobrý dojem opět zanechali mladí hráči. Poprvé hrající Vítek Bareš také ukázal, že může být budoucností našeho fotbalu v Ostředku. V utkání si vedl velmi slušně.

V sobotu od 17 h nás doma čeká první mistrák - utkání s nováčkem z Lešan. Přijďte nás podpořit na prahu nové sezóny! 

Sestava: Drahota - Procházka, Krejcárek, Uršic, Rezek - Měchura, Škvor, Florián, Grešla - Horák, Špalek

Střídali: Matoušek, Müller, Mistoler, Bareš

Napsal Kamil Krejcárek

Čtyři góly po půli přinesly výhru v derby v Choceradech

SK Chocerady – Sokol Ostředek 3:4 (2:0)

Včera sehráli naši fotbalisté v Choceradech druhý přípravný zápas na novou sezónu. I když nešlo o body, vzájemné zápasy s nedalekým  soupeřem od řeky Sázavy jsou vždy velmi prestižní. Přes několik omluvenek měl hrající trenér Libor Procházka k dispozici opět slušný počet hráčů.

V prvním poločase se střelecky prosadili jen domácí. Naši opět předváděli, že v koncovce jsou neškodní. Obrat nastal až ve druhé půli. Zatímco naši pokračovali ve svém tempu, choceradští začali šlapat vodu a fyzicky odpadli. Herní převahu jsme vyjádřili čtyřmi góly a ještě řadou neproměněných příležitostí. Domácí pak už jen snížili.

V sobotu čeká naše hráče 1.kolo poháru. Netradičně dopoledne od 10.15 hostíme Tichonice.

Branky: Měchura, Florián, Špalek a Horák

Sestava: Škvor J. – Macháček, Krejcárek, Rezek, Dytrich – Jiřík, Škvor M., Florián, Měchura – Horák, Špalek

Střídali: Procházka, Fiala, Mistoler, Grešla

Fotbalisté zahájili přípravu výhrou v Ratajích

TJ Rataje n/S – Sokol Ostředek 2:3 (0:1)

Naši fotbalisté sehráli včera v Ratajích první přípravné utkání na novou sezónu. Domácí hrající třetí třídu na Kutnohorsku jsou již našim tradiční soupeřem pro začátek každé sezóny.

Vzhledem k několika omluvenkám povolal hrající trenér Libor Procházka veterána Vasila Kančije a tři dorostence, vedle již otrkanějších Jardy Rezka a Jakuba Mistolera si prvně za dospělé zahrál i brzy šestnáctiletý Martin Novák. Po půlroční pauze se v kabině hlásil navrátilec Kuba Horák.

V úvodní půlhodině se naši vytvořili převahu, ale vytěžili z ní jen jednu branku, řadu šancí spálili. Poté se začala točit sestava a soupeř hru vyrovnal a po přestávce i skóre.

Na vyrovnání reagovali naši dvěma góly, na které dokázali domácí reagovat již jen snížením.

Další přípravný zápas sehrají ostředečtí fotbalisté v neděli 11. srpna od 17h v Choceradech.

Branky: Florián, Uršic, Horák

Sestava: Drahota – Dytrich, Procházka, Uršic, Rezek – Jiřík, Florián, Škvor M., Měchura – Špalek, Horák

Střídali: Fiala, Nerad, Mistoler, Novák, Kančij

TJ získala dotaci od MŠMT z programu Můj klub 2019

Naše TJ uspěla se žádostí o dotaci v rámci programu Můj klub 2019.

Od MŠMT jsme obdrželi rozhodnutí o přidělení dotace ve výši 84.000 Kč na letošní rok.

Dotace bude využita na údržbu sportovního areálu včetně odměny správce, odměnu trenéra mladých fotbalistů a stolních tenistů a na sportovní vybavení.

 

 

 

Fotbalisté znají los podzimní části sezóny

Páteční losovací aktiv OFS Benešov stanovil rozlosování podzimní části fotbalové sezóny 2019/20.

Naše áčko zůstává v "benešovské" skupině III. třídy.

Dorost, pokračující pod hlavičkou Ostředek / Sázava, bude hrát dvanáctičlenný okresní přebor, tentokráte bez týmů z jiných okresů. Domácí zápasy bude hrát střídavě u nás a v Sázavě.

Los utkání - III. třída sk. A

OP dorost

Nohejbalový turnaj vyhráli pošesté týnečtí Šachisté

 

Šachisti Týnec

V sobotu 13. července uspořádala TJ Sokol Ostředek, z.s. na kurtu u fotbalového hřiště již devátý ročník nohejbalového turnaje trojic. Tradiční sportovního klání se těšilo velkému zájmu, zúčastnilo se ho rekordních 12 týmů. Dlouho to vypadalo, že přes nepříznivou předpověď počasí se déšť Ostředku vyhne, ale bohužel dorazil. Skupinovou fázi se ještě podařilo odehrát za sucha, vyřazovací boje se kvůli dešťovým přeháňkám hodně protáhly.

Týmy nejprve bojovaly ve dvou základních skupinách. Utkání ve skupině se hrála na jeden set. Nejlepší čtveřice z každé skupiny postoupila do čtvrtfinále.

Nabitou skupinu A vyhráli s přehledem hlavní favorité a obhájci vítězství Šachisti Týnec před dalším týneckým týmem Broučči, který byl nováčkem turnaje. Až třetí skončili Benešáci, kteří se netajili ambicemi na vítězství. Poslední postupové místo vybojovali díky výhře v derby s FC Holubárnou domácí Dědci II. Na mladíky z Maršovic zbylo poslední šesté místo.

V béčku kraloval tým Davida Luzuma – Divošáci, kteří si poradili i s Bratranci vedenými Martinem Vosádkou. Třetí místo obsadil další domácí tým Dědci I. Z postupu se radoval i benešovský tým bývalého ostředeckého hráče Martina Slavíka – MIJASLA. Dramatickou bitvu dvou dalších turnajových nováčků o nepostupové 5.místo lépe zvládli Sešívaní budoucího Ostřeďáka Petra Ištvana, kteří porazili 15:13 Hugísky vedené Nikolou Holubkovou.

První tři čtvrtfinále dopadla dle papírových předpokladů a postup do bojů o medaile si vybojovali týmy ze skupiny A. Poslední čtvrtfinále mezi domácími Dědky II. a Divošáky přineslo napínavý boj. Ostředečtí staří páni mladíkům zatápěli, v obou setech měli setbol, ale do semifinále šli nakonec po výhře (10:9, 10:9) Divošáci.

Již během posledního čtvrtfinále začalo pršet a na začátku prvního semifinále přišla velká průtrž. Turnaj musel být na dlouho dobu přerušen. Pořadatelům se za pomoci přítomných hráčů podařilo louže vymést a hřiště připravit tak, aby se mohlo pokračovat.

První semifinále přineslo zajímavý souboj mezi Šachisty a Benešáky, kteří už v minulosti spolu hráli i finále. Z výhry (10:8, 10:6) se radovali týnečtí hráči. V druhém semifinále nedali Broučci moc šancí Divošákům (10:4, 10:8).

Bronzové medaile zůstaly doma. Tým Davida Luzuma přes prohraný první set porazil v malém finále Benešáky (5:10, 10:7, 10:8).

Finálový zápas přinesl týnecké derby mezi Šachisty a Broučky. Zajímavé bylo, že oba týmy svým vzájemným duelem ve skupině ráno celý turnaj otevíraly.

Šachisté výhrou ve dvou setech (10:6, 10:5) obhájili loňské vítězství a připsali si na své konto šestou turnajovou výhru v devítileté historii turnaje.  

Nejlepší tři týmy si odvezli tradiční speciální ostředecké medaile a soudky piva věnované pořadatelem.

Konečné pořadí 

 

Přehled – skupiny

Vyřazovací pavouk


Šachisti

Broučči

Divošáci


Benešáci

 Dědci II

Bratranci

 

Dědci I

MIJASLA

FC Holubárna

Sešívaní

Maršovice

Hugísci


Foto: P.Chamrádová, P.Ištvan, M.Škvor, R.Kotil

Plán letní přípravy fotbalistů áčka

Úterý 30.7. 18 h - 1.trénink – hřiště Ostředek

 Neděle 4.8. 17h – přípravný zápas  TJ Rataje n/S – Sokol Ostředek  2:3

 Neděle 11.8. 17h – přípravný zápas SK Chocerady – Sokol Ostředek 

 Sobota 17.8. 10.15h – 1. kolo poháru OFS Benešov: Sokol Ostředek - Sokol Tichonice

 Sobota 24.8. 17h – mistrovské utkání -  Sokol Ostředek - Sokol Lešany

Pája Rezková získala olympijské stříbro

Pavlína Rezková vybojovala jako členka dívčího fotbalového týmu Středočeského kraje stříbrnou medaili na Hrách IX.letní olympiády dětí a mládeže, které pořádal od 23. do 28. června Liberecký kraj.

Středočešky vyhrály svou skupinu, ale ve finále nestačily na dívky z Jihomoravského kraje.

"Papáje" velice gratulujeme ke skvělému úspěchu a přejeme jí, ať se jí nadále ve sportu i životě daří. 


O sokolském dni nezbyla na domácí bohužel žádná medaile

V sobotu 22. června uspořádal náš klub v pořadí již devátý ročník akce zvané „Sokolský den“, který byl i tentokráte věnován dvěma turnajům malých fotbalistů – 8. ročníku turnaje „O pohár starosty obce Ostředek – JOMA CUP“ pro mladší přípravky a 7. ročníku turnaje starších žáků „O pohár SPZV Ostředek a.s.“.

Na zeleném pažitu se prohánělo 113 malých fotbalistů i fotbalistek, kterým nezkazily radost z fotbalu ani rozmary počasí. Prvně nám nepřálo počasí a větší část dne pršelo. Při největším lijáku musely být oba turnaje dokonce na půlhodinky přerušeny. 

Turnaje mladší přípravky se zúčastnilo šest týmů – FK Kavalier Sázava, Sokol Zaječice, SK Chocerady, TJ Úročnice, Sokol Maršovice a domácí špunti. Dopoledne se hrála skupinová fáze. Z každé ze skupin postoupily první celky přímo do semifinále, druhé a třetí týmy spolu hrály křížem čtvrtfinále.  

Skupinu A ovládli suverénně choceradští hráči, kteří nastříleli ve dvou zápasech 24 branek a nenarazili na větší odpor. O druhé místo bojovali naši proti Maršovicím. Přes rychlý vedoucí gól Járy Kluse se z výhry radoval soupeř a zajistil si lepší pozici do čtvrtfinále.

V béčku obdobným způsobem kralovala Sázava. Druhé místo si bez větších těžkostí vybojovaly Zaječice, které porazily Úročnici.

Zatímco první čtvrtfinále mezi našimi a Zaječicemi byl jednoznačnou záležitostí soupeře, tak druhé mezi Maršovicemi a Úročnicí bylo velmi dramatické a o postupujícím rozhodly až penalty.

V semifinále potvrdily oba favorité papírové předpoklady, ačkoliv Chocerady definitivně zlomily odpor Zaječic až ve druhém poločase.

Zápas o 5. místo přinesl opakování zápasu mezi našimi a Maršovice. Naši dokázali reagovat na vedoucí gól soupeře Ráďou Špalkem, ale do půle se soupeř trefil znovu. Naši se nevzdali a opět Ráďa a za chvíli Jára Klus srovnali na 3:3. Po přestávce kvůli průtrži mračen jako by našim zvlhl prach, zatímco soupeř se trefil za záda Šími Kotila ještě třikrát. Naši tedy skončili šestí, ale za bojovný výkon si zaslouží velkou pochvalu.

V zápase o bronz měly více sil Zaječice, na úročnické tak zbylo nepopulární čtvrté místo.

Finálový zápas mezi Chocerady a Sázavou byl vrcholem turnaje. Sázava dokázala dvakrát srovnat vedení Chocerad. Všichni už se začali těšit na penaltový rozstřel. Ten odmítl choceradský Adam Střelka, který svou brankou rozhodl, že 1. místo a zlaté medaile poputují do Chocerad. Někteří hráči Sázavy finálovou prohru oplakali.

SK Chocerady - vítěz turnaje JOMA CUP 2019

Nejlepším střelcem turnaje se s dvanácti brankami po rozstřelu dvou hráčů se shodným počtem branek stal choceradský Jan Vlach. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Dominik Sedláček ze Sázavy a titul nejlepšího gólmana získala zaječická Bára Smrčková. Každý z oceněných si odnesl sošku a dětské šampaňské.

Zleva: B. Smrčková, Jan Vlach a Dominik Sedláček

První tři týmy si z Ostředku odvezly obligátní poháry a medaile. Všechny týmy pak byly odměněny taškou plnou sladkostí, které věnoval Hotel Akademie Naháč a míči, které věnovala firma JOMA. 

Přehled výsledků

Tabulky

Play off


Starší žáci zápolili ve sedmém ročníku turnaje O pohár SPZV Ostředek a.s. Vedle dvou domácích týmů hrající pod názvem Ostředek / Sázava se v něm představili fotbalisté Sokola Maršovice, Sokola Struhařov a FK Trhový Štěpánov. Turnaj se hrál systémem každý s každým.

Ostředek / Sázava "B"

Naše béčko vstoupilo do turnaje velmi dobře. Nejprve v derby přehrálo áčko a pak zaskočilo favorizovaný Trhový Štěpánov. V dalších zápasech už ale bohužel vyšlo bodově na prázdno a vzhledem k menšímu počtu vstřelených branek při rovnosti bodů se Struhařovem obsadili neoblíbenou bramborovou pozici. Škoda stačila jedna výhra a naši by skončili minimálně druzí. Zápas s Maršovicemi měli dobře rozehraný vedli 2:1, ale soupeř jim pak nasázel tři góly.

FK Trhový Štěpánov - starší žáci - vítěz turnaje SPZV Ostředek CUP 2019    

Z vítězství se poprvé v historii radoval Trhový Štěpánov, který při stejném počtu bodů nastřílel více než druhé Maršovice.

Korunu nejlepšího střelce si se sedmi brankami vystřílel štěpánovský Michal Rakáš. Maršovický Matěj Pauer byl vyhlášen nejlepším brankářem.  Ocenění pro nejlepšího hráče převzal struhařovský Richard Červenka.

Přehled výsledků

Tabulka


Všem partnerům Sokolského dne - obci Ostředek, SPZV Ostředek a.s, Hotelu Akademie Naháč, JOMA Sportu  i těm, kteří se na zdárném průběhu celé akce podíleli, patří naše velké poděkování.

TJ JAWA Divišov děkujeme za zapůjčení druhé sady branek.

K bezproblémovému průběhu akce přispěli i oba rozhodčí – „profík“ Vojta Šonský a „laik“ Martin Novák, který se ujal nevděčné role vzhledem k omluvě druhého sudího.

Už se všichni těšíme na jubilejní desátý ročník Sokolského dne, který by se měl uskutečnit v sobotu 20. června 2020.  


 

FK Kavalier Sázava - přípravka (2.místo)

 Sokol Zaječice - přípravka (3.místo)

 TJ  Úročnice - přípravka (4. místo)

 Sokol Maršovice - přípravka (5. místo)

Ostředecká přípravka (6. místo)


 


Sokol Maršovice - starší žáci (2.místo)

Sokol Struhařov - starší žáci (3.místo)

Ostředek / Sázava "A"  (5.místo)


 

Michal  Rakáš

Matěj Pauer

Richard Červenka 


 

Stolní tenisté vyšlou do nové sezóny rekordních 5 týmů

Stolně-tenisový oddíl bude v nové sezóně reprezentovat rekordních 5 družstev.

Áčko pokračuje v nejvyšší okresní soutěži OP1. Béčko se pokusí jako nováček udržet druhou třídu OP. Céčko se netají ambicemi vyhrát OP4.

Nově bylo přihlášeno déčko, které bude hrát nejnižší soutěže OP5. V týmu dostanou šanci naši mladí nadějní hráči.

Další novinkou je okresní přebor žáků, který se bude hrát formou několika turnajů za účasti 4 tříčlenných družstev. Jeden z turnajů bude také v Ostředku. 

Co se týká kádru, nakonec se podařilo dojednat pokračování střídavého startu mladého Martina Vaigla, který spolu se stejně starým Patrikem Vosátkou dostanou šanci v áčku vedle zkušených Míry Janaty a Standy Měchury.

Novými tvářemi jsou Petr Vobecký a Jarmila Bartůšková, kteří přišli na přestup z Nesvačil, resp. Čerčan.

Koncem září uspořádá oddíl tradiční turnaj Ostředecký Votvírák.

Pavlína Rezková je v nominaci na olympiádu

Ostředecká odchovankyně Pája Rezková je v nominaci dívčí fotbalové reprezentace Středočeského kraje na IX. Letní olympiádu dětí a mládeže, která dnes začíná v Liberci. Držíme jí palce, aby se jí turnaj vydařil.

Na dětské olympiádě se bude do pátku 28. června soutěžit celkem v 65 disciplínách. 

Malinká ostředecká stopa je i v soutěži stolních tenistů. Nominovaná Veronika Poláková nastoupila v minulé sezóně v pěti zápasech za ostředecké béčko.   

Pavlína Rezková

Web olympiády 2019

 

Fotbalisté nastříleli Mysliči sedmičku

Sokol Ostředek - FC Myslíč 7:1 (3:1) 

V poslední zápase sezóny jsme na domácím hřišti přivítali Myslič. V zápase se suverénně posledním týmem tabulky se již prakticky o nic nehrálo. Pouze velká matematická shoda okolností mohla znamenat komplikace při udržení soutěže. Mohli jsme nastoupit s lehkými hlavami a s odhodláním odčinit podzimní nelichotivý výsledek vzájemného zápasu, který je dodnes výraznou kaňkou na celé sezóně. Myslič se však posledním zápasem moc nezaobírala a dorazila v počtu 8 hráčů.
 
Komplikací před zápasem pro nás byla snad jen složitá doprava Edy Sidora na zápas, jehož jel na mirošovické nádraží vysvobodit Láďa Fiala a museli jsme se tak na úvod zápasu obejít bez nich. Okolo 20. minuty ale už Eda mohl nastoupit. Jinak sestava zůstala prakticky beze změny, pouze na předstopera se vrátil mladý Jarda Rezek a v útoku vedle Edy Špalka nastoupil Kuba Jiřík. 
 
Hrát proti osmi lidem je skoro za trest, jak jsme záhy zjistili. Náš tým zápas od začátku příliš nebavil a nastoupili jsme do něj s očekáváním, že všechno půjde samo a ve vycházkovém tempu nasypeme soupeři ranec gólů.  O to větší rozčarování přišlo ve 20. minutě, kdy hostující Sosnovec proběhl naší obranou a střelou šajtlí se trefil přesně k tyči. Prohrávali jsme 0:1 proti týmu, který hrál v osmi lidech a jehož brankář vykopával míče z brankoviště bodlem. Naštěstí jsme záhy zařadili o jeden rychlostní stupeň navíc a Eda Sidor ihned po svém nástupu rozvlnil utaženou křížnou střelou síť. Pak již během prvního i druhého poločasu padaly míče již jen do soupeřovi sítě. Jakým je komplexním fotbalistou, ukázal Petr Florián, který dosáhl v zápase hattricku, když se mu podařilo vstřelit gól levou nohou, pravou nohou i hlavou. Branku dal i Zdenda Měchura, Fanda Macháček a Lukáš Uršic. Dokonce i Kamil Krejcárek se dvakrát pokusil ohrozit soupeřovu branku, což zvykem nebývá. V poklidném tempu jsme pak zápas dovedli k vítězství 7:1.
 
Sezónu jsme nakonec zakončili na 10. místě se ziskem 31 bodů. Hlavní cíl, který jsme si vytyčili na začátku, byl splněn. Podařilo se nám soutěž udržet. Do další sezóny nás ale čeká spousta práce, často jsme měli problémy především sami se sebou a konec sezóny jsme dohrávali ve viditelné herní i fyzické křeči. Do nového ročníku to chce především zlepšit tréninkovou morálku, ostatní pak postupně přijde záhy. Jistě se také už budeme moci těšit na návrat marodů Jendy Mullera a Milana Škvora. A možná i na nějakou zajímavou posilu! 

Sestava: Drahota - Dytrich, Krejcárek, Rezek, Macháček - Nerad, Uršic, Florián, Měchura - Špalek, Jiřík

Střídali: Procházka, Sidor, Mistoler, Fiala

Napsal: Kamil KrejcárekDorostenci zakončili sezónu domácí porážkou s Týncem

TJ Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava - FK Týnec n/S "B"  1:6 (0:1)

Dorostence čekal v posledním kole doma papírově slabší soupeř. Bohužel trenér Budka se musel obejít bez několika hráčů základní sestavy. Trio Skála, Danko a Svoboda nedostalo povolení nastoupit od trenéra sázavského áčka. Jarda Rezek dal přednost hasičským závodům a nedorazil ani Jakub Kouřimský. Tým tak musela doplnit čtveřice starších žáků, aby mohl nastoupit v kompletní jedenáctce.

Absence několik hráčů byla znát. V první půli držel náš prapor svými zákroky gólman Kristián Korint. V druhé půli našim došly síly a soupeř začal své šance proměňovat. Čestnou branku vstřelil v samém závěru Martin Novák.

Ani vysoká porážka nic nezměnila na konečném pěkném 5. místě v tabulce. V rámci okresu naši skončili dokonce třetí. Škoda časté absence hráčů, hrajících i za sázavské áčko, medailová pozice nebyla daleko.

Poděkování patří Vaškovi Budkovi, který tým na jaře vedl jako hlavní trenér. Od nové sezóny se dorostu opět ujme Martin Novák.

Sestava: Korint - Bareš J., Tichý, Bareš V., Mistoler - Novák, Jiřík, Procházka D. - Králík, Dytrich Š., Kopáček 


Přes porážku v Teplýšovicích jsou fotbalisté zachráněni!

Sokol Teplýšovice B – Sokol Ostředek 3:0 (0:0)

Poslední letošní derby nás čekalo v sobotu v Teplýšovicích. Zároveň se jednalo o předposlední zápas letošní sezóny. Nelze úplně říci, že bychom stále měli hrát o bytí a nebytí. Vývoj ve spodních patrech tabulky po předchozím kole byl spíše příznivý a pokud by v tomto kole Miličín nevyhrál ve Voticích, tak jsme se již na nikoho ohlížet nemuseli. Přesto je chuť porazit blízkého souseda vždy nezávislá na aktuální situaci. Chtěli jsme Teplýšovice i s ohledem na podzimní domácí porážku na jejich hřišti potupit.

Do sestavy se nám k všeobecné spokojenosti vrátil Eda Sidor a opět kvůli absenci útočníkú musel zastat pozici druhého forvarda vedle Edy Špalka. Jinak byla sestava prakticky beze změny, museli jsme pouze na poslední chvíli nahrazovat chybějícího Jardu Rezka. Tohoto úkolu se nakonec zhostil velezkušený Tomáš Dytrich.

Hned od úvod zápasu jsme se museli vyrovnávat s vlastní nekoncentrovaností a s velkým počtem nepřesností. I když trávník na teplýšovském hřišti byl velmi kvalitní, nemohli jsme se dostat k naší tradiční kombinační hře. Když už se nám podařilo vsítit branku, byl Fanda Macháček v offsidu. A protože těsně před poločasem Tomáš Dytrich na brankové čáře zabránil vlastním pupíkem brance domácích, skončil první poločas nerozhodně 0:0.

Ve druhém poločase jsme už bohužel podlehli svižné hře o poznání mladších hráčů soupeře, které dirigoval z pozice stopera nestárnoucí Milan Ottl. V 61. minutě jsme inkasovali poprvé, z hranice vápna se zkušeně z přímého kopu trefil právě Milan Ottl. Další dvě branky vsítil rychlý Matoušek a zápas jsme tak prohráli 3:0.

Především na výkon v druhém poločase hrdí být nemůžeme. Bohužel se opět ukázala naše psychická labilita, kdy s inkasovaným gólem se na naše kopačky hned přilepí nervozita. Nikdo si pak nic nedovolí, nikdo nechce strhnout ostatní nebo vzít odpovědnost na sebe. Každý hledá jen ty nejjednodušší řešení. Tedy s výjimkou Petra Floriána, ale ten to sám neuhraje. Naštěstí v neděli k překvapení nedošlo. Votice doma deklasovali Miličín 6:0 a pomohli nám k záchraně ve třetí třídě. Můžeme si tak jít užít poslední letošní utkání proti poslední Mysliči bez zbytečných nervů.

Bude hezky, přijďte na pivo a klobásu!!

Sestava: Drahota – Fiala (81.Mistoler), Krejcárek, Dytrich (82. Kančij), Macháček - Měchura, Florián, Uršic, Nerad (70. Grešla) - Sidor, Špalek

Napsal Kamil Krejcárek

Dorostenci dostali v Hradištku osmičku

Dorost: Slovan Hradištko – Sokol Ostředek / Kavalier Sázava  8:1  (4:0)

branka: Jiřík

sestava: Korint – Mistoler, Rezek, Bareš V., Bareš J. – Novák, Jiřík, Procházka – Zeman, Tichý, Jech

střídali:  Dytrich T., Kopáček, Kouřimský, Králík, Šváb


Starší žáci: Kavalier Sázava / Sokol Ostředek –  FK Červené Pečky 1:4 (1:0)

branka: Dytrich Š.

ostředečtí hráči: Bareš V., Fořt, Biras, Hrůša, Kukla, Hajný


Mladší žáci:  Sokol Mezno - JAWA Divišov / Sokol Ostředek  2:6 (1:3)

branky: Pokorný 2, Jíša, Škvor, Bumbálek, Šturc

ostředečtí hráči: Biras J., Krosnář, Smrkovský

Bojovný výkon přinesl důležitou výhru nad Poříčím

Sokol Ostředek - SK Posázavan Poříčí n/S B 2:1 (1:1)

O první červnové sobotě jsme na našem hřišti přivítali Poříčí nad Sázavou B. Nejen slunné počasí, vychlazené pivo, ale jistě i důležitost nadcházejícího zápasu přilákaly na tribuny ostředeckého hřiště rekordní návštěvu sezóny (60 platících diváků). Hrál se totiž přímý souboj o záchranu, protože Poříčí na nás v den zápasu ztrácelo dva body a pokud jsme chtěli už tři kola před koncem soutěže výrazněji eliminovat hrozbu sestupu, museli jsme bezpodmínečně vyhrát. V dresu soupeře se možná poprvé od mládežnických let v soutěžním zápase představil na našem pažitu ostředecký rodák, velmi zkušený fotbalista a trenér poříčského áčka Pavel Šimáček. Především pro nastoupivšího Jardu Rezka se jednalo o velkou školu fotbalu.

Opět jsme bohužel poměrně těžko lepili sestavu. I přes význam utkání se nahromadilo v týdnu před zápasem hodně omluvenek. Milan Škvor už na jaře nejspíš nezasáhne. Omluva přišla i od útočníků Patrika Krajce a Edy Sidora. Adam Fantys se rozhodl, že už nebude chodit vůbec. Nastoupit do základní sestavy tak museli dorostenci Kuba Jiřík a Jarda Rezek, kteří měli v nohách dopolední těžký zápas s Nespeky. Kuba Mistoler byl připravený na lavičce. Patří jim za jejich pomoc velký dík! V obraně se i po výkonu v minulém zápase měnilo pouze jedno místo, místo Ládi Fialy nastoupil Fanda Macháček. Jarda Rezek nastoupil opět na předstoperu a právě on měl strážit velezkušeného Pavla Šimáčka. Záloha i útok zůstaly prakticky beze změny, pouze místo Edy Sidora nastoupil Kuba Jiřík.

Chtěli jsme hned od začátku soupeře zatlačit. Skvěle připravené hřiště (ano, trávníkáři se opět vyznamenali) mělo být tím nejlepším pomocníkem v naší kombinační hře, kterou se snažíme prezentovat. Avšak ani Poříčí nechtělo tahat za kratší konec, své akce se snažili rozjíždět přes velmi pohyblivé střední záložníky a za vydatné podpory Pavla Šimáčka vpředu. První dvacetiminutovka tak přinesla spíše jen náznaky šancí na obou stranách. Ve 20. minutě jsme ale posadili soupeře na koně. Jarda Rezek ve vápně odehrál míč od nohou útočníka hostí a následný kontakt s jeho nohou vyhodnotil rozhodčí jako penaltový faul. Naše zřejmě oprávněné protesty nebyly brány v potaz a hosté penaltu proměnili, i když Jirka Škvor si na míč sáhl ( 0:1 ). Mohli jsme se chvíli cítit ublíženě, ale spravedlnosti za dost bylo učiněno o 10 minut později, když Kamil Krejcárek ve snaze hrát míč ve vápně tentokrát vyloženě sestřelil rozběhnutého útočníka Poříčí. Píšťalka rozhodčího zůstala však němá. Je nutné uznat, že v součtu obou penaltových zákroků v našem vápně je jedna odpískaná penalta tak akorát. Ve 34. minutě se nám pak podařilo vyrovnat. Eda Špalek ve vápně soupeře prodloužil hlavičkou za sebe a Lukáš Uršic z blízkosti prostřelil hostujícího brankáře (1:1). Poločas tedy skončil smírně.

Druhý poločas byl spíše velký boj, fotbalová válka o každý metr hřiště. Oba týmy si uvědomovali důležitost utkání a ani jeden nechtěl udělat chybu v obraně. Více šancí jsme si přeci jen ale vypracovali my. Eda Špalek se několikrát dostal do vápna a zakončoval. Při největší šanci pak trefil při dorážce tyčku odkryté branky Poříčí. Až v 84. minutě jsme se dočkali zaslouženého vedení. Eda Špalek nabíhal do vápna na přetažený centr z levé strany a po dařilo se mu se dostat k míči těsně před brankářem, špičkou kopačky jej přehodil a k překvapení všech si dezorientovaný obránce hostí vstřelil hlavou ukázkového vlastňáka. Ano, i takové branky se v boji o záchranu počítají. Konec zápasu se nám podařilo dohrát i přes platonický tlak hostí vcelku s klidem. Velmi důležité vítězství jsme pak mohli oslavit vychlazeným Bernardem ze sudu, který byl před zápasem slíben za výhru předsedou klubu.

Zápas s Poříčím byl příkladně odbojovaný. Věděli jsme, co je v sázce a každý se snažil ze sebe vydat to nejlepší. Bojovali jsme jeden za druhého a tak to má být. Do posledních dvou zápasů to chce nastavený trend udržet. Při souhře okolností ještě nemusíme být zachráněni a tak je důležité zopakovat výkon z tohoto zápasu a vybojovat ještě minimálně 3 body. V sobotu jedeme sehrát poslední letošní derby do Teplýšovic. Bylo by skvělé získat bod(y) znamenající definitivní záchranu.

Sestava: Škvor J. - Macháček, Krejcárek, Dytrich, Rezek - Měchura, Florián, Uršic, Nerad (63. Mistoler) - Jiřík (82. Fiala), Špalek

Napsal: Kamil Krejcárek


Dorostenci v nekompletní sestavě zdolali třetí Nespeky

Dorost:  Sokol Ostředek / Kavalier Sázava – Sokol Nespeky / SK Pyšely 1:0 (1:0)

Naši dorostenci sehráli těžký zápas proti třetím Nespekám. Bohužel k dispozici nebyli Danko a Skála, kteří měli odpoledne povinnosti v sázavském áčku a trenéři dostali ještě pokyn šetřit i Svobodu. Do pole musel druhý gólman T. Dytricha a narychlo dorazila čtveřice starších žáků. I přes toto oslabení naši dokázali vyhrát brankou Marka Jecha ze závěru první půle. Tým podržel gólman Kristian Korint, který čelil několika samostatným nájezdům hostujících hráčů. V aktuální tabulce jsou dorostenci čtvrtí, jen tři body právě za Nespeky. Šanci na medailové umístění tak stále mají.

Sestava: KorintMistoler, Rezek, Tichý, Bareš J. – Svoboda T., Jiřík, Novák – Zeman, Králík, Dytrich T.

Střídali: Jech, Hrůša, Kopáček, Procházka D. 


Starší žáci:  TJ Kouřim – Kavalier Sázava / Sokol Ostředek 2:6 (1:1)

Branky: Fořt 2, Dytrich Š. 2, Procházka D., Kopáček

Ostředečtí hráči: Hajný, Bareš V., Hrůša, Fořt, Kukla 


Mladší žáci:  JAWA Divišov / Sokol Ostředek – SK Olbramovice 1:4 (0:4)

Branka: Jíša

Ostředečtí hráči: Biras, Krosnář, Smrkovský

Zápas ve Voticích se fotbalistům nepovedl

SK Votice B – Sokol Ostředek 6:1 (5:1)

Ve 23. kole naší soutěže jsme jeli na hřiště Votic. Bylo možné očekávat, že domácí na nás budou speciálně nažhavení. Po skončení podzimního utkání na našem hřišti jsme je totiž usvědčili z nasazení hráče, který byl v trestu za předchozí disciplinární provinění. Následná mravenčí práce našeho předsedy, který se spravedlnosti domáhal až na Strahově v sídle FAČR,  vyústila v kontumaci utkání v náš prospěch a dodatečné připsání 3 bodů. Přestože jsme byli v právu, lze se domnívat, že soupeř bude lačnit po pomstě. 
 
Poměrně těžko jsme se dávali dohromady již v týdnu před zápasem. Pro Milana Škvora bohužel sezóna skončila kvůli zraněnému nártu. Z pracovních důvodů chyběl i Patrik Krajc. Do středu zálohy se musel posunout Lukáš Uršic a místo Patrika na hrot k Edovi Špalkovi Eda Sidor. Na předstopera nastoupil nadějný Jarda Rezek, který však měl v nohách dopolední utkání dorostu. Kamil Krejcárek a Láďa Fiala také nebyli úplně fit, ale nedalo se nic dělat.
 
K samotnému utkání lze jen těžko něco více psát. Votice nastoupily viditelně posílení o několik hráčů A-týmu a podle toho to také vypadalo. Naše mužstvo bylo možné rozdělit na dvě naprosto odlišné poloviny. Záloha a útok se srdnatě prali se soupeřovými obránci a snažili se něco vymyslet. Naproti tomu obrana působila především v první půli naprosto tragikomicky a svými hrubkami podkopávala snahu svých spoluhráčů o důstojnější průběh utkání. Po poločase jsme prohrávali 5:1. Každý z nás dobře ví, pod kterým gólem se podepsal, kde byl nedůsledný a kde vůbec rychlostně nestačil soupeřovým hráčům. Nemá cenu ukazovat na jednotlivce, zápas jsme nezvládli jako tým. V druhé půli jsme soupeři, který znatelně povolil, povolili přidat ještě jeden gól a z Votic jsme si odvezli nejtěžší porážku jara.
 
V sobotu hrajeme další velmi důležitý zápas v boji o záchranu. S Poříčím se bude hrát o 6 bodů. S hlavami nahoře a s podporou našich fanoušků si půjdeme pro vítězství. Přijďte nás prosím podpořit! Potřebujeme Vás!

Sestava: Škvor J. – Fiala (55. Mistoler), Krejcárek (75. Procházka), Rezek, Dytrich (46. Macháček) – Měchura, Florián, Uršic, Sidor – Nerad (66. Kančij), Špalek

Napsal: Kamil Krejcárek

Dorostenci pokračují ve své jízdě, vyhráli v Čerčanech

Dorost: Slavoj Čerčany – Sokol Ostředek / Kavalier Sázava 0:2 (0:2)

Branky: Novák, Skála

Sestava: KorintMistoler, Skála, Rezek, Danko – Svoboda, Jiřík, Novák – Zeman, Tichý, Kouřimský

Střídali: Dytrich, Králík, Šváb, Bareš J.


Starší žáci: Kavalier Sázava/Sokol Ostředek – SK Konárovice  9:0 (5:0)

Hráno v Ostředku

Branky: Fořt 3, Míšek, Procházka, Hrabánek, Kukla, Ofner

Ostředečtí hráči: Hajný, Fořt, Bareš V., Hrůša, Kukla


Mladší žáci: SK Votice – JAWA Divišov / Sokol Ostředek 6:2 (4:2)

Branky: Veselý, Jíša

Ostředečtí hráči: Smrkovský, Biras, Krosnář

Fotbalové turnaje v rámci Sokolského dne již plně obsazeny

Oba fotbalové turnaje mládeže, které jsou součástí letošního sokolského dne pořádaného v sobotu 22.června, jsou již plně obsazeny.

Turnaje JOMA CUP 2019 pro mladší přípravky se kromě našich špuntů budou účastnit týmy SK Chocerady, FK Kavalier Sázava, TJ Úročnice, Sokola Zaječice a Sokola Maršovice.

Obsazení turnaje SPZV CUP 2019 pro starší žáky je následující: Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava, Sokol Struhařov, FK Trhový Štěpánov a Sokol Maršovice.

 

 

Fotbalisté o pouťi nezvládli zápas s Popovicemi

Sokol Ostředek - Sokol Popovice  3:4  (3:2)

Ve velmi důležitém utkání jsme se střetli s celkem Popovic, které na nás před tímto zápasem měly ztrátu 6 bodů a jsou tedy přímým konkurentem v boji o udržení v soutěži. Věděli jsme, že Popovice hrají na jaře velmi dobře a jejich výsledky toho byly důkazem. Ani my jsme se však neprezentovali úplně špatně proti předním týmům tabulky a navíc byla na naší straně podzimní výhra na hřišti soupeře. Výhra v tomto zápase nás mohla prakticky uklidnit, protože ztrátu by celky pod námi včetně Popovic měly již složité dohnat. 

V kabině před zápasem se hlásil takřka kompletní kádr, i když někteří s předem avizovanými šrámy na těle. Chyběl pouze Fanda Nerad a Ondra Matoušek. Po delší době byl naopak do zápasu opět připravený Milan Škvor, který se tak vrátil k Petru Floriánovi do středu zálohy. Na krajích zálohy nastoupili pak hbití Eda Sidor a Zdenda Měchura, byla tak možnost trápit Popovice rychlými náběhy po křídlech, které měl režírovat právě Milan Škvor. Obrana byla obdobná jako v zápase s Krhanicemi, pouze se na své místo levého beka vrátil Tomáš Dytrich. Útok Špalek a Krajc již začíná být standardním.

Začali jsme lépe a prosadit jsme se dokázali už v 6. minutě. Milan Škvor převzal na polovině hřiště míč, po levé straně rozkmital své nohy Eda Sidor a dostal od Milana milimetrový míč za obranu. Samostatný nájezd zakončil kličkou a rázem jsme vedli (1:0 ). Akce přesně podle plánu. Bohužel jsme pak zaspali v obraně, spoléhali jsme se až příliš na to, že Martin Vosátka odmává ofside. Dvakrát jsme nechali útočníka hostí samotného dohrát akci, podruhé už nás Heřmánek potrestal (1:1 ). Ve 25. minutě bohužel musel střídat Kamil Krejcárek, který si natáhl stehenní sval. Ve 30. minutě se podařilo Patrikovi Krajcovi opět navýšit naše vedení na rozdíl jednoho gólu, ale vydrželi jsme to pouze 8 minut a soupeř opět vyrovnal. Ve 40. minutě se vřítil do vápna Eda Špalek a byl faulován hostujícím obráncem. Lukáš Uršic nařízenou penaltu s přehledem proměnil. Do kabin jsme šli za vedení 3:2. 

Druhý poločas se nám bohužel vůbec nepovedl. Nejprve musel pro zranění pravého kotníku střídat Milan Škvor, což byl již druhý citelný zásah do sestavy. V rozmezí 61. a 63. minuty jsme pak dvakrát inkasovali, když soupeř potrestal trestuhodné nedůslednosti v naší obraně. Prohrávali jsme 4:3 a po zbytek zápasu jsme se na příliš šancí nezmohli. Útočné akce se snažil tahat Eda Sidor, ale často byl záhy zastaven nevybíravým zákrokem. Srovnat se nám bohužel nepodařilo.

Zápas s Popovicemi se nám vůbec nepovedl. Utkání, které jsme měli jednoznačně vyhrát, jsme nakonec ztratili vlastními chybami a umožnili tak soupeři se dotáhnout na rozdíl pouhých 3 bodů. Není tentokrát co chválit, je nutné rychle zapomenout a hledět dopředu k dalším zápasům. Náskok stále máme a většinu soupeřů, kteří jsou za námi, máme ještě možnost porazit. Příští kolo jedeme na horkou půdu do Votic. Bylo by dobré přivézt body

Sestava: Škvor J. - Rezek, Krejcárek (25. Macháček), Uršic, Dytrich - Měchura, Škvor M. (49.Procházka), Florián, Sidor - Špalek E., Krajc (74.Mistoler)

Napsal: Kamil Krejcárek


 

Mladší žáci nastříleli Načeradci 12 gólů

Mladší žáci: JAWA Divišov / Sokol Ostředek - Blaník Načeradec 12:1 (8:0)

branky: Komenda 3, Jíša 3, Smrkovský 2, Škvor 2, Šturc, Koutník

ostředečtí hráči: Smrkovský, Biras J., Trutnovský


Starší žáci: Štítarský SK - Kavalier Sázava / Sokol Ostředek 1:3 (0:1)

branky: vlastní, Fořt, Hrabánek

ostředečtí hráči: Bareš V., Fořt


Dorost: Sokol Ostředek / Kavalier Sázava - Sokol Chotýšany / FK Bílkovice 3:0

Hosté se po předchozí telefonické domluvě nedostavili.  


Tři vstřelené góly nám v Krhanicích na body nestačily

Sokol Krhanice - Sokol Ostředek 5:3 (2:0)

Po nešťastném zápase s první Bystřicí z předchozího týdne nás čekal další těžký soupeř. Jeli jsme autobusem, který vypravil klub, na hřiště třetích Krhanic a mohli jsme se poprávu obávat náročného utkání. Krhanice disponují výborným mužstvem s několika hvězdami okresního fotbalu. Bratři Štěpánové hráli dlouhá léta divizi v Benešově. Útočník Jiří Moulík dal v předchozích dvou zápasech neskutečných 16 branek! Společně pak se svým kolegou z útoku Novákem vsítili tuto sezónu dohromady přes 70 gólů, což je suma, kterou si u nás v týmu umíme jen těžko představit. Takže především naše obrana byla pod psychickým tlakem už někdy od středy.

Nebylo pak úplně překvapivé, že omluvenky před zápasem dorazily především od obránců. Postupně se omluvili kvůli zraněním či jiným povinnostem oba beci i předstoper. Jarda Rezek nakonec přeci jen dorazil, ale musel jít na pozici pravého beka. Levého beka si zahrál navrátilec Fanda Macháček. Pozici předstopera a roli osobního strážce střelce Moulíka dostal Lukáš Uršic, který měl koleno stále nateklé, ale ukázal, že je opravdový bojovník. Vyrukovali jsme tedy na nejlépe střílející tým soutěže se zbrusu novou obranou. Potěšující byla účast Edy Sidora na zápase, protože ten je vždy posilou pro naší ofenzívu. Stoupl si na pravý kraj zálohy. Ve středu zálohy a vlevo jsme hráli ve stejném složení jako v minulém zápase. Do útoku se vrátil k Edovi Špalkovi po jednozápasové pauze Patrik Krajc.

Hned od úvodního hvizdu bylo patrné, že budeme čelit velké ofenzivní síle soupeře. Krhanice se prezentovaly výborným pohybem, rychlostí i fotbalovostí. Útočníci si často měnili místa a pokoušeli se presovat naše obránce hluboko v naší obranné polovině. Přesto jsme se jim v úvodních 20 minutách vyrovnali a dokonce je možné říci, že jsme byli i lepší. Velmi aktivním presinkem jsme soupeře mírně zaskočili a podařilo se nám vytvořit si i první šance. Bylo však jasné, že není možné v takovém tempu vydržet hrát celý zápas. Jakmile jsme polevili, Krhanice nás okamžitě potrestali akcí jako z učebnice moderního fotbalu. Eda Sidor zaspal na pravé straně a volný prostor využil k náběhu domácí Novák, který tam hned dostal přesnou přihrávku. Ani Jarda Rezek už neměl šanci chytit rychlého útočníka domácích. Novák pak dával před bránu nabíhajícímu Moulíkovi, který uklízel do odkryté branky. Okamžitě bylo zřejmé, proč právě tito dva nastříleli takovou kupu branek. Druhou branku jsme pak dostali ve 32. minutě. Po rohovém kopu vracel Moulík obloučkem míč před branku, kde v malém vápně vysoký Víšek neměl problém zakončit. Do konce poločasu jsme se již jen bránili. 

Do druhého poločasu jsme nastupovali s vědomím, že pokud se nám podaří vstřelit rychlý gól, můžeme Krhanice ještě potrápit. Do Csaplárovi pasti se však soupeř vlákat nenechal a již v 53. minutě zvyšoval Moulík na zadní tyči hlavou po přesném centru Štěpána. Pak jsme ukázali i my, že si umíme vypracovat branku krásnou fotbalovou akcí. Eda Špalek v 60. minutě zatáhl balón na levou stranu a předložil pod sebe nabíhajícímu Edovi Sidorovi, ten zakončil přesně ke vzdálenější tyči (3:1). O tři minuty později jsme však po skrumáži v našem brankovišti inkasovali čtvrtý gól (4:1 ). Uvolněné utkání se pomalu měnilo v přestřelku, obě mužstva si chtěla zahrát fotbal a divákům se utkání muselo líbit. V 66. minutě jsme se dotáhli na rozdíl dvou branek, Eda Špalek ukázal příkladnou bojovnost a prosadil se proti dvojici obránců. Špičkou kopačky umístil míč za záda brankáře Krhanic (4:2).  V 70. minutě pak Moulík vstřelil hattrick, když s Novákem opět rozebrali v rychlosti naší obranu. Na konečných 5:3 upravil z penalty Eda Špalek. 

V Krhanicích jsme absolvovali školu fotbalu. Přesto je třeba říci, že i přes pět inkasovaných branek jsme nehráli špatné utkání. Snažili jsme se s domácími hrát fotbal, přinutit je presinkem k chybám, zkoušeli jsme se vyrovnat soupeři v rychlosti i fotbalovosti, měli jsme možnost se měřit s lepším. Můžeme si z tohoto utkání odnést spoustu cenných poznatků do příštích zápasů a to je také důležité. Již příští týden nás čeká velice důležitý zápas s Popovicemi, kterým můžeme v případě vítězství odskočit na možná rozhodující rozdíl. Budeme potřebovat veškerou podporu, přijďte v sobotu na fotbal!

Sestava: Škvor J. - Rezek (80. Mistoler), Krejcárek, Uršic, Macháček - Nerad (1. Sidor), Florián, Měchura, Jiřík (55. Matoušek) - Špalek, Krajc (63. Grešla) 

Napsal: Kamil Krejcárek

Třináctigólová kanonáda dorostenců v Jankově

Dorost: Sokol Jankov/Svoboda Ratměřice - Sokol Ostředek/Kavalier Sázava 0:13 (0:3)

Branky: Zeman 4, Kouřimský 3, Tichý 2, Jiřík, Mistoler, Rezek, Svoboda

Sestava: Korint - Mistoler, Rezek, Skála, Danko - Zeman, Kouřimský, Jiřík - Svoboda, Tichý, Novák

Střídali: Dytrich, Bareš J., Králík 


Starší žáci: Kavalier Sázava / Viktoria Radim 1:2 (0:2)

Branka: Fořt

Ostředečtí hráči: Bareš V., Fořt, Hajný


Mladší žáci: AFK Kácov - JAWA Divišov / Sokol Ostředek 1:0 (1:0)

Ostředečtí hráči: Biras J., Smrkovský P., Krosnář M. 

 

 

 

Fotbalisté darovali tři body Bystřici

Sokol Ostředek - SK Bystřice 1:2 (0:2)

Ve 20. kole soutěže jsme na našem hřišti přivítali lídra soutěže z Bystřice. Psychicky posilněni přesvědčivým vítězstvím nad Úročnicí z minulého týdne jsme neměli důvod k tomu mít přehnaný respekt. I když na podzim jsme z Bystřice vezli zpět domů plný valník gólů, na jaře je přeci jen situace jiná. Podařilo se nám absolvovat kvalitní zimní přípravu a mužstvo jsme vhodně doplnili o dravé mládí a najednou jsme schopni hrát vyrovnané partie i s předními týmy soutěže. Hrací plocha byla jako obvykle připravená perfektně, a snad jen zamračené nebe mohlo trochu kazit dojem z očekávaného zápasu.

Bohužel marodka se nám začíná stále více plnit. Milan Škvor laboruje s nakopnutým nártem, Lukáš Uršic dopřával klid svému oteklému kolenu a Jirka Škvor se z důvodu těžké střevní infekce bál opustit domov. Na pozici brankáře máme nadějného Martina Drahotu, avšak pozice středního záložníka začíná být kritická. Nakonec si k Petrovi Floriánovi stoupl všudybyl Zdenda Měchura. Ještě více pak zahustil střed Borina sám sebou. Před touto trojicí zůstal poté už jen osamocený útočník Eda Špalek. Kvůli absencím důležitých hráčů také dostali příležitost naši mladíci. Jarda Rezek už si pomalu post předstopera osvojuje a Kuba Jiřík si stoupl na pozici levého záložníka s úkolem doplňovat Edu na hrotu. Zbytek sestavy zůstal prakticky nezměněn.

Hned od úvodního hvizdu jsme přebírali iniciativu, Bystřice zrovna nepůsobila dojmem nejlepšího týmu soutěže. My jsme se snažili držet míč na zemi a uchylovat se k rychlým kontrům po stranách, které vyústili v první náznaky šancí. Bystřice naopak narážela na náš obranný val a k naší bráně se příliš nedostávala. Snažili jsme se hodně rozehrávat po zemi i od zadních řad. Důvod byl nasnadě, Martin Drahota v brance nemůže vykopávat kvůli nedávnému zranění kotníku a Kamil Krejcárek nedisponuje zrovna vytříbenou kopací technikou. Do vedení nás mohl poslat Eda Špalek, svůj samostatný únik bohužel neproměnil. A přišel trest. Ve 20. minutě se nám rozehrávka nakrátko vymstila, míč se dostal z levé strany až na druhou stranu k Láďovi Fialovi, který ve snaze hrát malou domů namazal přesně na kopačky hostujícího útočníka. Hrůzostrašná chyba znamenala vedení hostí 0:1.. Ve 40. minutě si vybral pak svoji slabší chvilku i náš druhý bek. Tomáš Dytrich při rozehrávce pro změnu namazal do gólové šance druhému útočníkovi hostí a ani ten se nemýlil. Martin Drahota se při jeho střele také trochu začervenal, nicméně prohrávali jsme 0:2. To byl také poločasový výsledek.

I v druhé půli jsme byli na hřišti lepším mužstvem, ale své šance jsme neproměnili. Petr Florián se snažil neúnavně tvořit hru, Zdenda Měchura oběhal spoustu prostoru. K výraznějšímu tlaku to ale nevedlo. Petr Florián svou velkou šanci neproměnil a po něm ani Eda Špalek. Až v 82. minutě se nám podařila hezká akce zakončená gólem. Tomáš Dytrich si seběhl až na vápno, přebral přihrávku ze strany a levou nohou se trefil krásně k tyči (1:2). Závěrečný tlak  už vyrovnání nepřinesl.

V zápase s Bystřicí jsme nebyli horším týmem, spíše naopak. Vítězství jsme jim však doslova darovali. Naprosto komické chyby v obraně znamenali pro soupeře pohodlné vedení 0:2 o poločase a ve slepované sestavě už bylo těžké daný stav zvrátit. Nedá se nic dělat, chce to více klidu a vyvarovat se hrubých nepřesností. Herně jsme nehráli špatný zápas. Příští kolo jedeme na horkou půdu do Krhanic, domácí Moulík vsítil ve dvou posledních zápasech neuvěřitelných 16 branek, takže zde nám určitě neodpustí sebemenší chybičku. Na zápas náš klub vypravil autobus, pojeďte naše kluky podpořit a udělejte si hezký výlet!

Sestava: Drahota - Fiala, Krejcárek, Rezek, Dytrich - Měchura, Florián, Procházka (68. Mistoler), Nerad (80. Matoušek), Jiřík - Špalek

Napsal Kamil Krejcárek


Dorost přišel v nastavení o výhru nad Bystřicí

Dorost: Sokol Ostředek / Kavalier Sázava – SK Bystřice 4:4 (0:2)

Branky: Svoboda 2, Tichý, Zeman

Sestava: KorintMistoler, Rezek, Bareš V., Zeman – Jiřík, Tichý, Bareš J. – Šváb, Svoboda T., Novák M.

Střídali: Dytrich T., Procházka, Králík 


Starší žáci: Slavoj Ratboř / SK Bečváry – Kavalier Sázava / Sokol Ostředek 4:3 (2:1)

Branky: Fořt 3

Ostředečtí hráči: Hajný, Hrůša, Bareš V., Fořt

Hráno 1.května


Starší žáci: Sokol Sendražice – Kavalier Sázava / Sokol Ostředek 0:12 (0:8)

Branky: Fořt 4, Tichý 2, Svoboda J. 2, Dytrich Š. 2, Bareš V., Novák J.

Ostředečtí hráči: Hajný, Bareš V., Fořt


Mladší žáci: JAWA Divišov / Sokol Ostředek – Sokol Zdislavice 2:1 (0:1)

Branky: Pokorný, Biras J.

Ostředečtí hráči: Smrkovský, Krosnář, Biras J.

Fotbalisté vyloupili Úročnici

TJ Úročnice - Sokol Ostředek 0:3 (0:2)

V 19. kole jarní části soutěže nás čekal zápas na hřišti nevyzpytatelné Úročnice. Mohli jsme se těšit na tamější nově zrekonstruované hřiště se zázemím, které nemá na okrese obdoby. Pravdou je, že Úročnice nyní disponuje fotbalovým areálem záviděníhodným. Změnila se zde nejen kvalita hrací plochy, ale také rozměry hřiště, takže jsme museli mírně přepnout v našich hlavách, protože spousta z nás jezdila léta do Úročnice hrát bojovný fotbal plný soubojů ve stísněných podmínkách malého hřiště. Nyní jsme měli možnost naši hru roztáhnout do stran a kombinovat tak, jak jsme povětšinou zvyklí z našeho hřiště.

V týdnu před zápasem to vypadalo, že budeme horko těžko skládat základní jedenáctku. Milan Škvor odnesl poslední tvrdé utkání nateklým nártem a nemohl do zápasu nastoupit vůbec. Lukáš Uršic nastoupil pouze s velkým sebezapřením a také možná proto, že své oteklé modré koleno neukázal žádnému fundovanému lékaři. Každopádně klobouk dolů! Nemohli jsme počítat ani s brankářem Jirkou Škvorem. Na druhou stranu byl potěšující návrat Kamila Krejcárka po zranění kolena na místo stopera a také Fandy Macháčka, který si nakonec ještě rozmyslel konec fotbalové kariéry. V obraně jsme tedy nastupovali v téměř tradičním složení. Kamil Krejcárek hrál posledního, před něj si stoupl mladý Jarda Rezek a na krajích operovali zkušení Láďa Fiala a Tomáš Dytrich. Střed zálohy měli držet Flory s Lukášem Uršicem, Zdenda Měchura s Fandou Neradem pak po stranách. V útoku jsme se spoléhali na Edu Špalka a nadějného Patrika Krajce.
 
Už od počátku zápasu se nám dařilo být lepším i nebezpečnějším týmem. Naše snaha vyústila v úvodní branku již v 15. minutě. A byla to velmi povedená akce. Na levé straně dobře vykombinovali Fanda Nerad a Eda Špalek. Eda našel na hranici velkého vápna Patrika Krajce a ten se trefil přesně k tyči (0:1). Úročnice se snažila rozehrávat dlouhými nákopy od stoperů na rozběhnuté krajní hráče, ale s tímto způsobem hry si naše obrana dokázala bez problémů poradit. Druhou branku jsme přidali ve 38. minutě  a opět se jednalo o pohlednou kombinační akci. Patrikovi Krajcovi se podařilo udržet míč na levé straně, otočil se a křížným pasem našel rozběhnutého Zdendu Měchuru na pravé straně. Zdenda nacentroval přesně a na zadní tyči uklízel hlavou Petr Florián (0:2). Zbytek zápasu se pak odehrával v podobných intencích jako první poločas. Úročnice se snažila útočit, ale snaha jejich hráčů většinou vyzněla vniveč, naše obrana pracovala dobře. Po odebrání míče jsme se vydávali k rychlým protiútokům a neustále hrozili obraně domácích. Třetí uklidňující branky jsme se dočkali v 88. minutě, kdy se po individuální akci prosadil Eda Špalek (0:3). V závěru si mohli zahrát i všichni střídající hráči.
 
Do Úročnice jsme nejeli s přehnanými nadějemi. Věděli jsme, že můžeme překvapit, ale na druhou stranu nás čekají jiné zápasy, které bude potřeba vyhrát. O to důležitější je, jak jsme k zápasu přistoupili. Od začátku jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. K bojovnému výkonu jsme přidali i velkou kvalitu na stěžejních postech. Šestnáctiletý Jarda Rezek roste od zápasu k zápasu a již nyní je plnohodnotným členem kádru A-týmu. Na svůj věk zvládl pozici předstopera v obtížném zápase naprosto s přehledem a útočníkům soupeře nedal příliš šancí k tomu, aby se přes něj prosadili. Výborně hráli také útočníci, kteří měli nesmazatelný podíl na všech třech gólech. V příštím kole doma přivítáme silnou Bystřici. Pokud podáme podobný výkon, můžeme se měřit i s tímto soupeřem a odčinit výraznou porážku z podzimního zápasu.
 
Sestava: Drahota - Fiala, Krejcárek (88. Mistoler), Rezek, Dytrich - Měchura (87. Měchura), Uršic, Florián, Nerad - Špalek, Krajc (70. Macháček)
 
Napsal Kamil Krejcárek

Dorostenci přivezli cenný bod z Úročnice

Dorost: TJ Úročnice – Sokol Ostředek / Kavalier Sázava 4:4 (2:2)

Branky: Jiřík 2, Zeman, Hybel

Sestava: Korint (46. Dytrich T.) – Mistoler, Rezek, Tichý, Skála – Novák, Jiřík, Svoboda – Zeman, Králík, Hybel

Střídal: Kouřimský 


Starší žáci:  Kavalier Sázava / Sokol Ostředek – TJ Liblice 0:1 (0:1)

Sestava: Kopáček (36. Hajný) – Procházka, Bareš V., Svoboda J. , Kodat – Dytrich Š., Hrůša, Novák, Míšek – Fořt, Urban

Střídal: Bára


Mladší žáci: Sokol Neveklov – JAWA Divišov / Sokol Ostředek 1:5 (0:2)

Branky: Smrkovský 3, Biras J., Jíša

Ostředečtí hráči: Smrkovský, Biras J., Krosnář M.


Fotbalisté lídra z Jírovic o body neobrali

Sokol Ostředek - Sokol Jírovice 2:5 (1:2)

Fotbalisté včera nastoupili do zápasu s Jírovicemi se záměrem lídra tabulky potrápit a pokusit se ho obrat o body. Na poslední chvíli vypadli ze sestavy Adam Fantys a Eda Sidor, a tak dostal šanci na hrotu Patrik Krajc, který se vrátil do týmu po dlouhé pauze zaviněné zdravotními problémy.

Úkolem dne bylo udržet na uzdě kanonýra Tomáše Sahulu, který kdysi hrával v Ostředku. Bohužel se to nepovedlo. V 17.minutě naši odkopli míč na půlku hřiště, ale hosté ho z první vrátili za obranu, kam si naběhla právě Sahula a se štěstím prostřelil našeho gólmana Martina Drahotu.

Za dvě minuty mohlo být srovnáno, hostující gólman v souboji o míč s Edou Špalkem ztratil míč, Eda se řítil z úhlu na branku, ale trefil jen dobíhajícího hráče Jírovic. 

Ve 23. minutě jsme se dočkali, Patrik Krajc krásně uvolnil Edu Špalka, který tentokráte nezaváhal a angličanem srovnal.

K naší smůle nerozhodný stav netrval dlouho. Ve 26. minutě jsme nezareagovali na rychlou rozehrávku hostí a opět jsme po gólu Klepla prohrávali.

Plány srovnat v úvodu druhé půli nám zhatil Sahula. Obrana přestala pro avizovaný ofsajd přestala hrát, náš pomezní Martin Vosátka však praporek stáhl a Sahula se trefil podruhé.

Naději vzkřísil v 50.minutě Eda Špalek, který se štěstím proměnil penaltu po faulu na Tomáše Sadílka. V 65. minutě dostali stejnou příležitost i hosté, když Zdeněk Měchura fauloval unikajícího Sahulu. Hosté zvýšili Kuldou na 2:4 a bylo v podstatě hotovo. Zkázu pak dokončili hosté v 77. minutě krásnou střelou Svobody k tyči.   

Body jsme tedy lídrovi nesebrali, ale nic se neděje. Věřme, že nějaký bodík urveme za týden v Úročnici.    

Sestava: Drahota - Fiala (80. Kančij), Dytrich, Uršic, Rezek (60. Matoušek) - Měchura, Škvor M., Florián, Nerad (75. Procházka) - Krajc (46. Sadílek), Špalek


 

 

Dorost jede - porazil Pravonín 3:0

Dorost: Sokol Ostředek / Kavalier Sázava - Sokol Pravonín / Sokol Kondrac 3:0 (1:0)

branky: Tichý, Skála, Svoboda

sestava: Dytrich (46. Korint) - Mistoler, Skála, Rezek, Danko - Zeman, Jiřík, Svoboda - Tichý, Novák, Bareš J.

střídali: Bareš V., Kouřimský, Králík 


Mladší žáci: JAWA Divišov / Sokol Ostředek - FK Týnec n/S 2:2 (1:1)

branky:Jíša, Šturc

ostředečtí hráči: Biras J., Smrkovský, Krosnář


Dorost vyhrál potřetí v řadě, tentokráte v Trhovém Štěpánově

Dorost: FK Trhový Štěpánov – Sokol Ostředek / Kavalier Sázava  1:2 (0:1)

Branky: Novák 2

Sestava: Dytrich – Mistoler, Rezek, Danko, Skála – Zeman, Jiřík, Svoboda – Novák, Tichý, Bareš J.

Střídali: Šváb, Korint 


Starší žáci: Kavalier Sázava / Sokol Ostředek – Čechie Tuklaty  4:1 (2:1)

Branky: Fořt 3, Kliková

Ostředečtí hráči: Bareš, Fořt, Hrůša


 Mladší žáci:  FC S&B Vlašim B – JAWA Divišov / Sokol Ostředek 4:4 (1:2)

Branky: Smrkovský 2, Jíša, Škvor

Ostředečtí hráči: Smrkovský, Biras J., Krosnář

Webové stránky používají cookies., na web. stránkách běží scripty, které umožní vlastníkovi web. stránek získávat statistická data o uživatelích webu (např. Google Analytics, Facebook Pixel a SKlik). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

  Skrýt tuto informaci