TJ Sokol Ostředek (Ostředek)

Stará fotbalová koliba je už jen historií

V sobotu definitivně zmizela z fotbalového areálu koliba, která pamatuje i slavnou éru ostředeckého bikrosu, kdy k nám jezdili závodit i jezdci ze SRN. Po konci bikrosu v obci byla přesunuta k fotbalovému hřišti, kde sloužila mnoho let až do loňského léta.

Na demontáž střechy si klub najal 10 pracovníků, kteří ji rozebrali za jeden den a vzdali se své odměny ve prospěch TJ.

V místech, kde stála, plánujeme vybudovat kryté posezení.

a

b

c

d

e

f

g

h

i

j

1

2

3

4

5

6

Fotbalisté si po půl roce opět zatrénovali

Ostředečtí fotbalisté si po více jak půlroční pauze způsobené koronavirovou pandemií opět zatrénovali na hřišti.

Sešlo se jich přesně 12 a v souladu s platným nařízením se rozdělili na dvojičky do trenérem vyhrazených sektorů.

Doufáme, že brzy bude možné trénovat bez těchto omezení.

O hřiště se museli přetahovat s krtkem, který si hřiště nerušeně pronajal.

Start soutěží je nejistý.

Jasné je, že pokud se nebude moci v plném rozsahu trénovat do začátku května, soutěže se nedohrají.

fotbal

fotbal 1

krtek

míče

Stolně-tenisová sezóna 2020/21 zrušena

VV OSST Benešov rozhodl dne 19.března v návaznosti na dřívější rozhodnutí krajského svazu, že letošní sezóna okresních soutěží ve stolním tenise bude zrušena.

Pro příští sezónu (2021/22) se všechny týmy mohou přihlásit do stejné soutěže, v jaké by hrály v té právě zrušené.

Vzhledem ke koronavirové pandemii se na Benešovsku odehrála jen nekompletní dvě úvodní kola všech pěti tříd okresního přeboru.

Našim dospělým týmům (A,B,C) se úvod sezóny vydařil. V souhrnu nastoupily v 5 zápasech a všechny vyhrály... Škoda, forma našich borců byla výborná.

Přejme si, aby se říjnu soutěže znovu rozeběhly a nebyl přerušeny nebo znovu zrušeny.

Na konec září plánují naši stolní tenisté další ročník Ostředeckého Votvíráku.

Ostředecký fotbal má zástupce ve vedení OFS Benešov

Předseda naší TJ Marek Škvor, kandidující za hnutí F-evoluce, byl na valné hromadě OFS Benešov, která se konala v sobotu 13. března v KC Karlov Benešov, zvolen do revizní komise OFS Benešov. Obdržel od delegátů 48 hlasů ze 60 možných.

Na první zasedání nově zvolené revizní komise v neděli 14.3. pak byl zvolen za předsedu této komise.

Ostředecký fotbal bude mít také zastoupení v nově utvářené komisi mládeže pro dívčí fotbal. Za členku je navržena Nikola Holubková. 

Bývalá kabina hostů definitivně zmizela z fotbalového areálu

Dnes definitivně zmizela z areálu fotbalového hřiště bývalá kabina hostů.

Velice děkujeme společnosti EUROVIA za sponzorské poskytnutí jeřábu, auta i pracovníků.

Naše TJ má v plánu vzniklý prostor uklidit, srovnat a možná, dle finančních možností, zde vybudovat skládek techniky.

Předtím ale musíme odstrojit střechu bývalé koliby a samotnou kolibu také přesunout pryč.


fotka1

fotka2

fotka3fotka4fotka5

Šatna hostů v kabinách je vybavena novými policemi a věšáky

Nová šatna hostů v nové přístavbě fotbalových kabin byla včera vybavena dřevěnými policemi s věšáky.

Hostující fotbalisté se u nás budou cítit opět o něco lépe než dosud.

Velice děkujeme firmě Jelínek interiér s.r.o., která police s věšáky vyrobila a namontovala zdarma jako sponzorský dar (v hodnotě 22.687Kč).


7D5C2A96 CC7D 4084 88A1 462E6C1E10A7

66A697BA CD6B 4428 AB11 A4B9663E5896

372C9BF5 25F8 46B8 88EF 7DDD6A5DE92D

DE1B02CE 96DB 4C7C 8FB0 F8316E12B690

F8AF0A58 5653 4AB2 8894 0338BC903602

 

 

Výzva k úhradě členských příspěvků za rok 2021

Vážené členky, vážení členové naší TJ,
 
žádáme vás o úhradu členského příspěvku za rok 2021, který zůstává ve výši 200Kč na dospělého člena nehrajícího soutěže.
 
Členové - sportovci v soutěžích jej platí v rámci hráčských příspěvků.
 
Situace neumožnila na podzim 2020 zahájit výběr příspěvků za rok 2020 (dosud jsme vybírali až koncem daného roku; během první půlky roku 2020 jsme ještě dovybírali příspěvky za rok 2019).
 
Výbor TJ proto rozhodl koncem roku, že za rok 2020 nebude od členů - nehrající soutěže příspěvek vybírat a v lednu se začne rovnou s výběrem za rok 2021.
 
Vzhledem k situaci vás prosíme o úhradu členského příspěvku za rok 2021 bezhotovostní formou, a to do konce února.
 
Příspěvek lze poslat klasickým převodem na účet: 262219846/0300.
 
Do zprávy pro příjemce uveďte své jméno a příjmení. V případě, že budete platit úhrnně i za další členy rodiny, tak je uveďte ve zprávě také. 
 
 
Předem Vám velice děkujeme
Výbor TJ Sokol Ostředek

Ostředecký fotbalista roku 2020 - hlasování prodlouženo do 30.12.!

Hlasovací lístek

 

Pravidla hlasování

 

Hlasovat můžete do 30. prosince 2020 do 17h

 

Hlasovat lze emailem (na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo SMS / Whatsup (na 602659720)


Derby s Chocerady se fotbalistům nepovedlo

Sokol Ostředek - SK Chocerady  3:7  (1:4)

S největší pravděpodobností poslední letošní utkání jsme sehráli v sobotu na našem hřišti proti Choceradům. Kvůli neutěšené epidemiologické situaci byly následující dvě kola odloženy a je více než zřejmé, že to těmito dvěma týdny neskončí. Již na zápase s Chocerady jsme museli dodržet velmi přísná vládní opatření, utkání bohužel muselo být uspořádáno bez diváků. Je opravdu škoda, že zrovna tradiční derby nemohlo mít patřičnou diváckou kulisu. 

Věděli jsme předem, že nás nečeká lehké utkání. Naopak, Chocerady pod trenérem Pučelíkem, který přišel na jejich lavičku v minulé sezóně, šly výrazně nahoru a v této sezóně si výkonnost také drží. Rukopis trenéra je na hře Chocerady patrný, kdy je evidentně vsazeno na důrazný presink, pohyb a rychlost, čemuž odpovídá i skladba mužstva. Velmi mladý kádr řídí ze zadních řad zkušení Říčař a Benák. To ještě kvůli zranění chyběl velezkušený Jenda Kuželka.
 
Borina se tentokrát mohl spolehnout na téměř kompletní kádr, když chyběli jen dlouhodobý marodi Milan Škvor a Fanda Macháček. V brance nastoupil Martin Drahota. V obraně pak čtveřice Rezek, Krejcárek, Uršic a Dytrich. Ve středu zálohy dostal úkol krýt záda Petru Floriánovi opět Zdenda Měchura. Na stranách dostali důvěru jako vždy Eda Sidor a Zdenda Nepraš. Do útoku se po jedno zápasové pauze vrátila dvojice Špalek a Horák. 
 
Utkání začalo svižně, přesně dle předpokladů. Že nám Chocerady svým presinkem nenechají mnoho času pro rozehrávku, se hned v úvodní minutě přesvědčil Kamil Krejcárek, když před napadajícím útočníkem hasil přihrávkou dozadu na poslední chvíli. Museli jsme se Choceradům v pohybu a agresivitě vyrovnat, což se nám na začátku i poměrně dařilo. Dostali jsme se dokonce do vedení, když ve 12. minutě skóroval Kuba Horák - 1:0. Bohužel se nám však nepodařilo vedení udržet. Ve 14. minutě jsme snadno ztratili ve středu hřiště míč a hostující Kabeláč z hranice vápna trefil technicky přesně k tyči - 1:1. Z utkání jsme pak už totálně vypadli. Ve 23. minutě zahrál nesmyslně rukou ve vápně Jarda Rezek a hosté penaltu bezpečně proměnili - 1:2. Třetí branku jsme dostali ve 37. minutě, když naše obrana nezachytila výbornou kolmici Jardy Říčaře, na hranici ofsajdu si míč převzal Kouřimský a svůj nájezd zakončil s přehledem - 1:3. Bohužel to ještě nebylo všechno. Ve 45. minutě utekl soupeř po pravé straně a zpětnou přihrávku přetavil v gól ve velkém vápně nikým nehlídaný Kabeláč - 1:4. Poločas hrůzy jsme zakončili s mankem tří branek. 
 
V druhé půli už byla hra vyrovnanější, bohužel jak již bylo trendem v poločase prvním, když se Chocerady přiblížily k naší brance, hned z toho byl gól. Těžko říct, jestli naše obrana je tak lehce překonatelná v klíčových situacích ve vápně nebo zda soupeř těžil z velmi dobré produktivity. Nicméně v 64. minutě jsme prohrávali 1:6, kdy především šestý gól jsme dostali naprosto nepochopitelně po vlastním autovém vhazování. V závěru se nám podařilo snížit v 79. minutě zásluhou Erika Fišera a hlavičkou Petra Floriána po rohovém kopu v minutě 83. Ale poslední tečku za zápasem napsal hostující Miláček, který doklepl míč vyražený Martinem Drahotou po přímém volném kopu Balvína - 3:7.
 
Těžko zápas dál hodnotit. Je asi dobře, že nám vláda zakázala hrát fotbal, protože v našem případě nucený odpočinek může jen prospět. Hlavní otázkou je, co lze změnit v tristní bilanci na straně obdržených branek. Gólů dostáváme obrovské množství a určitě to není způsobeno změnami v sestavě nebo smůlou. Je třeba si přiznat, že možná nastává čas pro změnu systémovou. Nelze se stále spoléhat na útočníky, že naši chybující obranu zachrání větším počtem vstřelených branek. Pokud vstřelí útok 5 branek, ale obrana jich pustí 6, tak veškerá snaha přichází vniveč. Stejně tak jako když ze čtyř útoků v prvním poločase v utkání s Chocerady dostaneme čtyři góly. Zákonitě se dostaví akorát tak frustrace a pocit zmaru. Naši útočníci defacto nebojují pouze se soupeřem, ale bojují i s vlastní obranou. Těžko říct, kdy se k fotbalu zase vrátíme. Do té doby máme čas na přemýšlení.

Branky: Horák, Fišer, Florián

Sestava: Drahota - Dytrich (46. Krajc), Krejcárek, Uršic, Rezek - Nepraš (52. Fišer), Florián, Měchura, Sidor (71.Jiřík) - Špalek, Horák

Napsal: Kamil Krejcárek


 

Fotbalové přípravce se tentokráte příliš nedařilo

V neděli odehrála mladší přípravka třetí turnaj v rámci své skupiny okresního přeboru. Turnaj v Teplýšovicích byl vlivem nařízení vlády omezen jen na zápasy systému 4+1, nejmenší děti zůstaly tentokráte doma. Nebyl povolen ani doprovod rodičů.

Našim špuntům se tentokráte nedařilo, prohráli všechny tři zápasy. Oba naše góly vstřelil Fanda Jindrák.

Uspořádání zbylých tří turnajů je nejisté. Bude záležet na tom, kdy se opatření uvolní a bude se opět moci sportovat.

Přehled zápasů

O/S - Teplýšovice 0:10

O/S - Vlašim   1:11

O/S - Chocerady  1:8

Tabulka po 3.turnaji

1. Vlašim 92:20 25
2. Teplýšovice 80:28 19
3. O/S 20:80 6
4. Chocerady 27:81 3

Stolní tenisté jedou na vítězné vlně

Ostředečtí stolní tenisté i ve druhém kole prokázali, že do nové sezóny vstoupili ve výborné formě. Škoda, že nyní budou soutěže patrně na dlouho přerušeny.

Áčko mělo hrát v Olbramovicích, ale protože místní herna slouží současně jako volební místnost, tak domácí kývli na nabídku, že se zápas odehraje v Ostředku. Vedoucí týmu Standa Měchura měl znovu k dispozici duo Anička Holejšovská / Libor Budjač, které doplnili Marek Škvor a Jura Žydyk.

Standa nastoupil jen ve čtyřhře, kterou spolu s Aničkou vyhráli. Marek s Jurou neuspěli. Počítalo se, že Anička s Liborem všechny své dvouhry vyhrají, což se také stalo, tak bylo potřeba, aby Marek či Jura přidali nějaký ten bodík k tomu. Povedlo se to Markovi, který hned v první sérii porazil Nováka a když pak dokázal prvně v kariéře porazit i oba nejlepší soupeřovi hráče - Pekárka a Brona, vůbec nevadilo, že Jura vyšel tentokrát naprázdno. Nebýt ztracené pětisetové bitvy s Zimmermanem, mohl se marek radovat ze stoprocentní úspěšnosti. Po dvou kolech se naši usadili na čele tabulky OP2.

Céčko doma hostilo béčko Teplýšovic. Čekalo se, že dorazí i Pavel Šramota, proto byl nominován i Dominik Matouš, aby pomohl. Soupeř dorazil ve slabší sestavě než jakou měl v prvním kole, a tak bylo od začátku jasné, že body zůstanou doma. Stoprocentní byl včetně čtyřhry Dominik. Prohru neokusil ani Petr Styblík, který po dvou dvouhrách pustil do zápasu syna Šimona. Tři výhry si připsala Jarka Bartůšková a dva body zaknihoval do statistik Pepa Lemberk. Také céčko vévodí tabulce OP4 po dvou kolech.

Jak bylo zmíněno, vstup se našim do sezóny vydařil. Naše týmy hrály pět zápasů a všechny vyhrály. Uvidíme, kdy se soutěže znovu rozeběhnou. Všichni se bojíme, že tomu bude nejdříve na jaře 2021.

OP2: SDH Olbramovice B - Sokol Ostředek A  6:12

OP4: Sokol Ostředek C - Sokol Teplýšovice  B  13:5


 

Mladí stolní tenisté vstoupili do přeboru porážkami

Ostředečtí mladí stolní tenisté vstoupili v sobotu do nového ročníku regionálního přeboru mládeže. V prvním turnaji měli výhodu domácího prostředí, hrál se v ostředecké sokolovně.

Na naše hráče čekalo trio silných soupeřů - Netvořice a Sedlčany, kteří byli věkově starší než naši a mladé Vlašimačky, které trénují 4-5 týdně.

Naši se snažili, bodově se nejvýrazněji dařilo Šimonu Styblíkovi, který vyhrál šest ze sedmi dvouher.

Bodík za jednu výhru vybojoval i Vojta Kovář, který mohl být úspěšnější, ale nezvládl koncovky několika setů, kde měl třeba i čtyři setboly.

Petr Dodek nebodoval, ale nebyl k výhře daleko. Byla na něm znát nervozita, protože se jednalo o jeho vůbec první soutěžní zápasy.

Šanci si zahrát dostala i obě děvčata - Míša Císařová a Eliška Dodeková.

Pro naše je to sbírání cenných herních zkušeností. Na Petrovi i Vojtovi je vidět, že jdou dopředu. Projevuje se, že trénují pod dohledem zkušeného exligisty Míry Janaty dvakrát týdně.

Naši si připsali prohry s Netvořicemi (2:8), Sedlčany (1:9) a nakonec i s Vlašimí. S ní ale nebyli daleko alespoň od remízy. Petr prohrál svůj zápas s Müllerovou 12:14 v pátém setu.

Uvidíme, kdy bude soutěž pokračovat. Jisté je, že s neuskuteční turnaj plánovaný na sobotu 24. října.

Zápisy z utkání


 

Nekompletní fotbalisté nebodovali ani ve Zdislavicích

Sokol Zdislavice - Sokol Ostředek  3:1  (1:1)

Již dlouho před vzájemným měřením sil s celkem Zdislavic bylo jasné, že nás bude čekat velmi náročné utkání. Kvůli poznávací zájezdu ostředeckých labužníků za krásami a tajemnou atmosférou moravských vinných sklípků jsme nemohli počítat hned se čtveřici fotbalistů Špalek, Horák, Měchura a Nerad. Bohužel i přes opakované prosby nám Zdislavice nevyšli vstříc a odmítli přeložit utkání na neděli. Pokud k tomu připočteme stále se nelepšící zranění kotníku Milana Škvora, výlet Ládi Fialy do Kutné Hory, hon Jardy Rezka a pracovní povinnosti dalších, jeli jsme do Zdislavic doslova s torzem kádru.

Borina musel tedy při skládání sestavy velmi improvizovat a povolat i mladíky z dorostu. Obrana byla asi jediná, která nastoupila tak nějak v normálním složení. Trojice Dytrich, Uršic, Krejcárek nastupuje pravidelně. Na pozici pravého beka dostal důvěru Patrik Krajc, který se na tomto postu velice slušně prezentoval v pohárovém utkání s Pyšely. Ve středu zálohy si stoupl k Petrovi Floriánovi Zdeněk Nepraš. Na pravém záložníkovi dostal prostor Eda Sidor a na levé straně jsme museli improvizovat v podobě Erika Fišera, pro kterého to byl křest ohněm na defenzivně zodpovědnější pozici. V útoku jsme museli čarovat úplně, nakonec dostala důvěru mladá naděje Martin Novák a k němu se postavil sám Borina. Na lavičce náhradníků už zbývali jen Tomáš Malý a Jenda Muller.
 
Od samého začátku bylo znát, že spolu nastoupila sestava, která není vůbec sehraná. Na velmi malém hřišti se dala čekat taktická bitva plná soubojů a bylo třeba být v pohybu a neustále hledat volné prostory. To se nám bohužel ne vždy dařilo. Zdislavice evidentně hrají na domácím hřišti systémem dlouhých nakopávaných míčů za obranu nebo kolmých přihrávek na rychlé útočníky. Tuto taktiku však naše obrana dokázala velmi dobře eliminovat. Do vedení jsme se dostali jako první my. Ve 39. minutě se ve vápně velmi dobře zorientoval Eda Sidor a jeho střelu vyrazil brankář Klenot pouze před sebe. Mladý Martin Novák pohotově uklidil míč za jeho záda hlavičkou- 0:1. Bohužel jsem do poločasu vedení neudrželi, ve 44. minutě jsme dovolili domácím ojedinělou akci. Kubálek zůstal nepokrytý ve středu hřiště, dostal přihrávku a sám před brankářem Jirkou Škvorem nezaváhal - 1:1. Za minutu na to pískal rozhodčí poločas.
 
Druhý poločas pokračoval stejně jako první, naše obranná činnost fungovala velmi dobře, ale bohužel jsme nebyli vůbec nebezpeční v útoku. Naše akce, které rozjížděl Petr Florian a Eda Sidor, narážely na náš nedostatečný pohyb vepředu. V situacích, kdy bylo nutné rozhýbat soupeřovu obranu a přijít s překvapivou přihrávkou na nabíhajícího útočníka, jsme neprokazovali dostatečnou kvalitu a fotbalové myšlení. Naopak Zdislavice byly až neuvěřitelně efektivní, i druhou svou šanci dokázali využít, když se po rohu trefil hlavou Bouček. My jsme do konce zápasu na to již nedokázali reagovat. V samotném závěru jsme inkasovali již nic neřešící třetí branku, když jsme tou dobou hráli na tři obránce - 3:1.
 
I když si můžeme stokrát říkat, že v plné sestavě bychom ve Zdislavicích neprohráli, tak na kdyby se ve fotbale nehraje. Ve fotbale se hraje na góly a k těm jsme se v tomto zápase neměli šanci ani přiblížit. Realitou je, že i přes počáteční nadšení máme nyní více prohraných zápasů než těch vyhraných. Budeme se muset výrazně zlepšit, abychom ještě mohli pomýšlet na atakování horní poloviny tabulky. Hned v dalším zápase nás ale čeká vyhecované derby s Chocerady, bude nutné opravdu zabrat. V sobotu se hraje bez diváků z důvodu vládního nařízení, je nám líto. Takový zápas by si zasloužil skvělou kulisu.

Branka: Novák

Sestava: Škvor J. - Dytrich, Krejcárek (70.Müller), Uršic, Krajc - Sidor, Florián, Nepraš, Fišer - Novák, Procházka (50.Malý)

Napsal: Kamil Krejcárek


Vzhledem k vazbám mezi oběma obcemi čeká na naše fotbalisty v sobotu patrně "nejprestižnější" možné derby - zápas s SK Chocerady. Historie vzájemných zápasů sahá až do samých počátků existence ostředeckého fotbalu. V květnu 1969 se naši fotbalisté zúčastnili Posázavského turnaje v Choceradech, kde nejprve v semifinále porazili choceradský dorost 4:0, aby ve finále schytali výprask 8:1 od choceradského áčka. V soutěžích jsme naráželi dlouho jen na béčko, áčko hrávalo převážně krajské soutěže. Prvně jsme se s béčkem v soutěži střetli v sezóně 1970/71. Na podzim jsme v Choceradech vyhráli 3:0, na jaře skončil zápas remízou 3:3.

Historie mistrovských zápasů s choceradským áčkem je velmi mladá a je spojená s pádem fotbalu v Choceradech až do třetí třídy. První zápas na podzim 2018 skončil slavnou domácí výhrou 4:0. Na jaře 2019 jsme v Choceradech prohráli 0:3 a prohrou (2:3) skončil i domácí zápas na podzim 2019. Na jaře 2020 se kvůli koronaviru nehrálo, a tak nás čeká teprve čtvrtý vzájemný mistrovský zápas. Výhrou můžeme srovnat bilanci.

Stolní tenisté vstoupili do sezóny třemi výhrami

V pátek zahájili novou sezónu naši stolní tenisté. Vstup se jim náramně vydařil. Všechny tři týmy slavily vítězství.

Áčko, v prvním mači po dobrovolném  sestupu do OP2, hostilo béčko Pyšel. Na úvod to byl těžký soupeř. Možná dokonce nejtěžší v celé sezóně. K dispozici byli krajskými soutěžemi ostřílený Libor Budjač a nadějná Anička Holejšovská, která i v této sezóně hraje v Ostředku na střídavý start z Vlašimi, za níž hraje 2.ligu žen a současně se účastní mistrovství ČR družstev starších žákyň. Vedoucí týmu Standa Měchura dal dále kromě sebe důvěru Martinovi Vosátkovi, který na Votvíráku prokázal velmi dobrou formu. Připraven sbírat zkušenosti byl mladý odchovanec Šimon Styblík.

Ve čtyřhrách si body oba týmy podělily. Ve dvouhrách si naši začali tvořit postupně náskok a nezabránila tomu ani účast Chrta v pyšelské sestavě a skutečnost, že Standa po dlouhé herní pauze prohrál oba své zápasy. Na dvě poslední dvouhry ho vystřídal Šimon. Libor s Aničkou byli stoprocentní, důležité tři body přidal Martin.

Béčko přivítalo stejného soupeře, se kterým začínalo v minulé sezóně - Louňovice B, jen nyní oba týmy hrají OP3. Naši šli do nižší soutěže dobrovolně, soupeř sestoupil. Hosté v letošní sezóně nemůžou počítat s Tichou a když ještě chyběla jednička Kakos, byli naši velkým favoritem. Nastoupili jsme v nejsilnějším složení - Jura Žydyk, Marek Škvor, Petr Stanovský a Dominik Matouš a od začátku nebylo o vítězi pochyb. Skóre mluví jasně, ale hosté to ani tak nedali zadarmo. Hrálo se celkem šest pětisetových bitev, naši zvládli koncovky pěti z nich. Stoprocentní byli Jura a Dominik, Marek s Petrem vyhráli tři dvouhry. 

Také céčko vyrazilo do Pyšel v nejsilnější sestavě - Jarka Bartůšková, Pepa Lemberk, Petr Styblík a Martin Vosádka. Klidu jim dodaly obě vyhrané čtyřhry a v následných dvouhrách přidávali bodíky, kterým si zajistili výhru. Třikrát ve dvouhrách byla úspěšná dvojice Jarka - Pepa, Petr s Martinem měli 50% úspěšnost. 

OP2: Ostředek A - Pyšely B  12:6

OP3: Ostředek B - Louňovice B  16:2

OP4: Pyšely C - Ostředek C  6:12


Dorostenci si otevřeli v Jankově střelnici

Sokol Jankov / Svoboda Ratměřice - Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava  1:8  (0:5)

Dorostenci, ač nebyli kompletní, si bez větších obtíží poradili s Jankovem a nadále drží první místo v tabulce. Střelecky se opět nejvíce dařilo Tomáši Svobodovi, který si připsal další hattrick.

Branky: Svoboda T. 3, Bára, Danyo, Offner, Novák, Bareš V.

Složení týmu: Dytrich T. - Bareš V., Bára J., Bareš J., Urban M.,Svoboda T., Procházka D., Novák M. (K), Jech M., Tichý Š., Offner D., Svoboda J., Danyo P., Kopáček V., Hrůša D.


 

Foto: Facebook dorostu

Ani Pyšely nezastavily letošní jízdu pohárem OFS

Sokol Ostředek - SK Pyšely  4:1  (2:1)

V osmifinále poháru OFS nás čekaly Pyšely. Nepříjemný soupeř, který s přehledem kraluje benešovské skupině III. třídy, a s kterým jsme v minulých sezónách sváděli ostré souboje, byl další překážkou v překvapivě úspěšném působení našeho týmu v poháru OFS. Počáteční antipatie k této soutěži vystřídalo vzrušení z dalšího a dalšího postupu, a také možnost zahrát si po anglicku ostrý zápas i v týdnu místo tréninku se stala vítaným zpestřením v probíhající sezóně.

Jak už to tak bývá, bylo hlavním otazníkem před tímto zápasem, komu se podaří včas dorazit z práce. Sestava nakonec vypadala velmi slušně a nemuselo dojít ani k posilování mladými nadějemi z dorostu. Naopak, jak už to v poháru bývá zvykem, nasadili jsme do obrany zkušenosti. Stoper Kamil Krejcárek byl se svými 35 lety v obraně benjamínkem, po stranách se proháněli beci Procházka s Dytrichem a na předstoperu již tradičně nastoupil Lukáš Uršic. Ve středu zálohy spolu nastoupili Petr Florian a Zdeněk Nepraš. Na stranách zálohy pak Kuba Jiřík a Eda Sidor. V útoku kapitán Eda Špalek k sobě tentokrát dostal Erika Fišera. 

Utkání jsme nezačali vůbec dobře, hned v 6. minutě si vybrala nakonec jedinou slabou chvilku naše obrana a nechala samotného Kulhavého prokličkovat až před Martina Drahotu - 0:1. Pyšely pak měly ještě asi 20 minut více ze hry, ale od této doby už jsme začali vládnou na hřišti my. Ve 25. minutě krásně prodloužil dlouhý odkop hlavou Petr Florián, Eda Sidor ve vápně převzal míč, posunul si ho podle obránce a tomu nezbývalo než ho faulovat. Pokutový kop proměnil Lukáš Uršic - 1:1. Další branku jsme přidali ve 30.minutě a opět to byl Lukáš Uršic. Brankář hostí neudržel přímý volný kop Petra Floriána a Lukáš doklepl hlavou do branky - 2:1. 
 
Po změně stran jsme si mohli dovolit pustit do utkání čerstvou krev. Borinu vystřídal Patrik Krajc a Kubu Jiříka Zdenda Měchura. Do branky si pak stoupl Jirka Škvor. V druhém poločasu už jsme Pyšely prakticky k ničemu nepustili. Naše obrana působila spolehlivě a směrem dopředu jsme byli stále nebezpečnější. Nenechali jsme se rozhodit ani čím dál zákeřnější a zoufalejší hrou hostí, kdy některé likvidační fauly snesly nejen červenou kartu, ale i pár facek. To že hosté dohráli o 11 lidech je s podivem. Zbylé dvě branky vstřelil výborně hrající Eda Špalek, kdy především branka na 4:1 padla po krásné akci. Zdenda Měchura nezištně pustil mezi nohama kolmici směřující na Fandu Nerada, ten zatáhl po lajně a našel ve vápně Edu Špalka. Eda si přehodil obránce a zamířil přesně k tyči. Krásná fotbalová akce byla posledním políčkem hostům, kteří tou dobou už jen řečnili a kroutili hlavami.
 
Po velmi dobrém výkonu tedy postupujeme v poháru do čtvrtfinále. Dnešní los nás přisoudil za soupeře Vrchotovy Janovice. Hraje se ve středu 28.října od 14h v Ostředku.
 

Branky: Uršic 2, Špalek 2

Sestava: Drahota (46. Škvor J.) - Procházka (46. Krajc), Krejcárek, Uršic, Dytrich (72. Müller) - Sidor, Florián, Nepraš, Jiřík (46. Měchura) - Špalek, Fišer (46. Nerad)

Napsal: Kamil Krejcárek


 

Stolní tenisté zítra zahájí novou sezónu okresních soutěží

Zítra zahájí ostředečtí stolní tenisté novou sezónu. 

Áčko a béčko sehrají od 18:30 v ostředecké sokolovně souběžný dvojzápas proti béčku Pyšel, resp. béčku Louňovic.

Céčko zajíždí do Pyšel, kde se již od 17:30 střetné s domácím céčkem.

Žáci začínají o týden později. V sobotu 10.října od 9h přivítají v ostředecké sokolovně Vlašim, Sedlčany a Netvořice.

Karolína Strnadová ovládla Ostředecký Votvírák 2020

Naši stolní tenisté uspořádali v neděli 27. září na sále ostředecké sokolovny sedmý ročník turnaje Ostředecký Votvírák, který již tradičně zahajuje novou stolně-tenisová sezónu na Benešovsku.  Konkurence byla navzdory koronaviru veliká. Mezi 29 účastníky bylo jedenáct hráčů z krajských soutěží. Zastoupeno bylo celkem 6 klubů.

Ráno na účastníky čekala skupinová fáze. Hráči byli rozděleni do čtyř výkonnostních skupin dle bodového hodnocení ELO. Nejlepších osmička byla nasazeno přímo do čela jednotlivých skupin, o dalším složení rozhodl los.

Nejlepší dva hráči z každé skupiny postoupili do hlavního pavouka, ostatní si to rozdali v pavouku útěchy. Oba pavouky se dohrávaly až do určení celkového pořadí.

Finále pavouka útěchy přineslo souboj mezi divišovskými Lubomírem Křížem a Petrem Vodičkou Z výhry v poměru 2:0 na sety se radoval Vodička, který si tak domů odnesl soudek Budvaru. 

Mezi nejlepší osmičku hlavního pavouka se probojovalo 6 hráčů z prvního koše – Jaroslav Dohnal (1.), Petr Semrád (3.), Karolína Strnadová (4.), Ladislav Lauko (5.), Miroslav Zrcek (6.) a  Roman Žydyk (8.), které doplnila dvojice Pavel Linhart ml. (10.) a Martin Dvořák (12.) z druhého koše.

Velké překvapení přineslo čtvrtfinále mezi benešovským favoritem Jardou Dohnalem a jeho týmovým kolegou Romanem Žydykem. Ostředecký odchovanec zaskočil favorita a po výhře 3:2 postoupil do semifinále, kam se dostali kromě něj už jen borci z Velkých Popovic – Semrád, Lauko a Strnadová.

Obě semifinále přinesla velké pětisetové bitvy, na jejichž konci se radovali Strnadová a Žydyk.

Bronz získal po velkém boji Petr Semrád, který ve čtvrtém setu odvrátil 7 mečbolů svého oddílového kolegy Ladislava Lauka.

Ze složení finálové dvojice bylo jasné, že turnaj pozná zcela nového vítěze. Souboj vyzněl vcelku jasně pro Karolínu Strnadovou (11:4, 11:6, 11:9), která se stala první ženou, jenž vyhrála Ostředecký Votvírák. Roman Žydyk vzdoroval jen ve třetím setu, když vedl 6:2.

Nejlépe se z ostředeckých barev dařilo Martinu Vosátkovi, který skončil dvanáctý. Petr Styblík skončil devatenáctý.

Nejlepší trojice turnaje si domů odvezla speciální medaile a dárkové koše. Vítězná Strnadová získala do svého držení na jeden rok velký putovní pohár. Hráči na 4. až 10. místě obdrželi malou sošku stolního tenisty.

Turnaj byl pro všechny hráče velmi dobrou přípravou na blížící se začátek nové sezóny (1.kolo se hraje již tento pátek.

Děkujeme všem hráčům za účast, Marianu Melíškovi za ujmutí se role rozhodčího na finále a zápas o 3.místo a OSST Benešov za dotaci na ceny.

Poděkování patří i Páje Rezková, která se postarala o občerstvení hráčů během turnaje. A ostředeckým hasičům za zapůjčení klubovny.   


Konečné pořadí

Zápasy ve skupinách

Pavouci 


 

 

Dorostenci zabrali, odnesly to Maršovice

Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava - Sokol Maršovice  8:0 (4:0)

Dorostenci se rychle oklepali po velmi nevydařeném předchozím zápase se Soběhrdy a nastříleli Maršovicícm 8 gólů. Díky vysoké výhře udrželi první místo v tabulce, ale Soběhrdy, keré jsou o tři body zpět, mají sehráno o dva zápasy méně.

Branky: Svoboda T.3, Novák, Zeman, Rezek, Ofner, Jech

Soupiska: Dytrich T. - Novák, Bareš V., Bareš J., Bára, Procházka, Rezek, Svoboda T., Zeman, Urban, Svoboda J., Offner, Jech, Dytrich Š., Hrůša, Danyo, Tichý, Kopáček 


Foto: Facebook dorostu 

V divoké přestřelce s Pravonínem ztratili fotbalisté téměř vyhraný zápas

Sokol Ostředek - Sokol Pravonín  5:6  (3:2)

Naši fotbalisté ztratili v sobotu velmi dobře rozehraný zápas s Pravonínem. Soupeř kvůli rekonstrukci hřiště a kabin hraje celý podzim na hřištích soupeřů, ale i tak měl před zápasem stejnou bodovou bilanci jako my, tedy 9 bodů. Dalo se očekávat, že tentokráte dorazí protivník jiného kalibru než Kamberk či Tichonice.

Začátek se nám velmi povedl. Ve druhé minutě vybojoval balón na půlce u lajny Jarda Rezek a poslal pas na Kubu Horáka. Pravonínský gólman zaváhal s výběhem, čehož Kuba využil a poslal nás do vedení - 1:0.

Naše radost z vedení netrvala dlouho. V 6.minutě Jarda Rezek ztratil míč a šanci hostů hasil vyběhnutím pod nohy pravonínského útočníka gólman Martin Drahota, bohužel ho poslal k zemi a mladý sudí Chmelař správně nařídil penaltu. Vlasáka nerozhodilo ani její opakování a srovnal- 1:1.  

V 10.minutě nás reflexivním zákrokem zachránil brankář Drahota, když na čáře vyrazil umístěnou hlavičku soupeře. Za dvě minuty na to kopali hosté druhou penaltu. Tomáš Dytrich fauloval ve vápně pronikajícího pravonínského útočníka a Vlasák se nemýlil ani z třetí penalty a poslal hosty do vedení - 1:2.   

Z rychlé otočky skóre byli naši jako zkoprnělí. Nedokázali jsme si přihrát, ztráceli míče. Soupeř byl fotbalovější a přehrával nás.

Probuzení přišlo z nenápadné akce ve 33.minutě, kdy byl v rohu faulován náš hráč a sudí ukázal na penaltový puntík. Lukáš Uršic chladnokrevně poslal míč k tyči a srovnal na 2:2.

Do kabin se šlo zvesela. Ve 42.minutě se totiž Kuba Horák prosadil hlavou po perfektně zahraném rohu od Edy Špalka. Vedli jsme 3:2.

Vedení mohl zvýšit v úvodu druhé půle Eda Sidor, ale svou gólovku nevyužil, přitom se mu na malé vápně nabízeli volní Kuba Horák a Eda Špalek.

A přišel zákonitě trest. Hostující hráč našel skulinu mezi několika hráči a trefil se z 10 metrů přesně k tyči Drahotovy svatyně a bylo opět srovnáno - 3:3. 

Za čtyři minuty prokázal Kuba Horák, že má svůj den. Po skrumáži protlačil balón do pravonínské sítě. Zkompletoval svůj hattrick a opět jsme vedli - 4:3.

Když se za dalších pět minut Kuba Horák prosadil v souboji a nabídli míč na podnose "Eddu" Špalkovi, který vstřelil náš pátý gól, všichni jsme si mysleli, že je hotovo - 5:3.

Soupeř se ale nevzdal. Neuběhlo ani pět minut a snížil z pěkně zahraného trestného koupu z hranice vápna. Gólman Drahota se po míči umístěném k tyči natahoval, ale nedosáhl na něj a ještě se o tyč zranil. Od té doby kulhal, ale zápas dohrál.  

Snížení pokropilo soupeře živou vodou a hnal se za vyrovnáním, které bohužel přišlo v 80.minutě. Naši zaspali po odpískaném faulu a vůbec nezareagovali na chytré a rychlé rozehrání Pravonína. Hostující hráč se snadno dostal sám před Drahotu a bylo vymalováno - 5:5.

Další pohroma přišla za tři minuty. Naši hráči nechali prokličkovat hostujícího hráče středem až před gólmana. Nikdo ho nezastavil a zbyli nám jen oči pro pláč - 5:6.

Sudí Chmelař, který zápas totálně na obě strany nezvládl, nastavil kvůli ošetřování hostujících hráčů 11 minut. Srovnat se nám bohužel  nepodařilo. Nejblíže k tomu bylo ve 100.minutě, kdy Eda Špalek poslal z trestného kopu centr před bránu. Míč prošel malým vápnem podél celé brány, ale žádnému z našich nabíhajících hráčů (včetně gólmana Drahoty) se nepodařilo natáhnout špičku kopaček, tak aby jej postrčili do odkryté branky.

Po bitvě bývá každý generál, ale na posledních dvacet minut se výrazně snížila naše útočná síla směrem dopředu. Kuba Horák i Edík Sidor nám v závěru hodně chyběli, měli zůstat na hřišti.To se prokaučovalo...  

Již ve středu od 17 h doma čeká naše fotbalisty osmifinále okresního poháru proti SK Pyšely, vedoucímu týmu A skupiny třetí třídy. Přes absence několik hráčů základu se popereme o postup do čtvrtfinále.   

Branky: Horák 3, Uršic, Špalek

Sestava: Drahota - Fiala (67. Jiřík), Dytrich, Uršic, Rezek - Nepraš, Florián, Měchura, Sidor (89. Nerad) - Špalek, Horák (80. Fišer)


 

 

Fotbalisté nastříleli Kamberku sedm gólů

Sokol Ostředek - Sokol Kamberk  7:1  (5:0)

Po velmi nevydařeném zápase s Velíší jsme si chtěli spravit chuť doma s Kamberkem. Tento stále trochu exotický soupeř měl být tím pravým odrazovým můstkem pro naše tažení na nejvyšší stupně tabulky. I když historie vzájemných zápasů není nijak bohatá, hovořila v náš prospěch aktivní bilance s tímto soupeřem a také aktuální forma Kamberku, která dle předchozích výsledků nikterak zázračná nebyla.

V utkání jsme se museli obejít bez Milana Škvora, kterého poraněné vazy v kotníku nepustí na hřiště nejméně měsíc. Fanda Macháček kvůli přetržené achilovce bude stát ještě déle. Do sestavy se naopak po dvou vynucených absencích vrátil stoper Kamil Krejcárek a pravý obránce Jarda Rezek. Obrana tedy mohla nastoupit v osvědčeném složení, když ji doplnil Lukáš Uršic na předstoperu a Tomáš Dytrich na levém beku. K Florimu doprostřed zálohy se pak postavil Zdenda Měchura a na krajích již tradičně nastoupili Zdeněk Nepraš a Eda Sidor. V útoku jsem se spoléhali na Kubu Horáka a Edu Špalka.
 
Hned od úvodních minut bylo patrné, že nás bude čekat jednoduché utkání. Kamberk se ukázal jako mužstvo ještě slabší než naprosto nevýrazné Tichonice z posledního domácího utkání. Naši hráči převyšovali soupeře ve fotbalovosti, pohybu, rychlosti, tahu na branku i bojovnosti. Bylo tedy jen otázkou času, kdy začne na výsledkové tabuli načítání branek v kolonce vyhrazené domácím fotbalistům. První branku jsem vstřelili už v 6. minutě. Zdeněk Nepraš zatáhl míč a vrátil před branku na kopačky Edy Sidora, který se nemýlil. I pod druhou brankou ve 13. minutě se výrazně podepsal Zdenda Nepraš, když tentokrát našel ve vápně Kubu Horáka - 2:0. Ve 35. minutě se trefil hlavou Lukáš Uršic po rohu Edy Špalka. Další dvě branky přidali do poločasu ještě Eda Sidor po přesné ulici od Petra Floriána a v závěru opět Eda Špalek opět po uličce od Petra Floriána.
 
V druhém poločase už se zápas dohrával. My jsme si neodpustili klasicky hluché místo mezi 50. a 70. minutou, kdy jsme umožnili soupeři několikrát ohrozit naši branku. Z čehož nakonec pramenil jejich jediný gól z přímého volného kopu, který si za rámeček nedá náš gólman Jirka Škvor. Konečný výsledek zápasu pak určily ještě branky Edy Špalka a Petra Floriána. Kamberk jsme nakonec porazili rozdílem třídy 7:1.
 
V zápase s Kamberkem jsme docílili povinného vítězství, nutno říci, že někteří z nás se ani příliš nezpotili. Nicméně jsme se tímto vítězstvím dostali až na velmi slušnou 3. pozici v tabulce, což je asi největší pozitivum. 
 

Branky: Sidor 2, Špalek 2, Horák, Uršic a Florián

Sestava: Škvor J. - Dytrich (46. Fiala), Krejcárek, Uršic, Rezek (75. Procházka) - Nepraš, Florián, Měchura (70. Nerad), Sidor - Špalek, Horák (55.Jiřík)

Napsal: Kamil Krejcárek


V sobotu od 16:30 čeká na naše fotbalisty silnější soupeř - Pravonín, který kvůli rekonstrukci hřiště, hraje na podzim všechny zápasy venku, ale i tak má 9 bodů jako my.

Prvně jsme se s Pravonínem střetli při naší premiérové účasti ve třetí třídě v sezóně 1978/79. Na podzim 1978 jsme doma vyhráli 6:5 a v červnu 1979 i v Pravoníně 3:2. V následující sezóně jsme doma plichtili 3:3 a v půdě soupeře rupli 0:3. Na podzim 1980 jsme uhráli v Pravoníně remízu 1:1, ovšem na jaře 1981 jsme doma prohráli 0:1. V sezóně 1981/82 byl úspěšnější soupeř - vyhrál doma 2:0 a v Ostředku dokonce 0:3. Během našeho působení v pralesní 4.třídě jsme se pak několikrát střetli s pravonínským béčkem. Na áčko jsme znovu narazili až po návratu do 3.třídy v sezóně 1993/94. Úspěšnější byl soupeř - v Ostředku vyhrál 4:1 a doma 2:1. V sezóně 1994/95, kdy Pravonín vybojoval postup do přeboru, jsme mu na jaře doma dokázali sebrat dva body při remíze 1:1,na soupeřově hřišti jsme prohráli 1:3. K dalšímu soupeření došlo až v sezóně 1998/99, opět byl úspěšnější Pravonín - v Ostředku 0:4, v Pravoníně 4:7. Podstatně lépe se nám dařilo v sezóně 2000/01, kdy jsme se po ročním intermezzu v pralese vrátili díky sloučení s Benešovským SK do trojky. V Pravoníně jsme remizovali 2:2, na jaře 2001 jsme se doma konečně radovali z výhry 4:2. Na kterou jsme navázali na podzim další domácí výhrou 3:1, v červnu 2002 jsme však v Pravoníně prohráli 1:2.V sezóně 2002/03 se dvakrát radoval soupeř - 5:2 v Pravoníně a 3:5 v Ostředku. Další sezóna (2003/04) přinesla dělbu výher. Doma jsme vyhráli 4:1, venku prohráli 1:3. Po krátké pauze, když nepočítáme úspěšné finále ZT ve Vlašimi 2008 (4:2), jsme na Pravonín narazili v sezóně 2008/09 a soupeřili jsme spolu o postup do přeboru. Doma jsme vyhráli 2:0, venku jsme nebodovali (0:3) a z postupu se radoval soupeř. Pravonín jsme v této sezóně, ale porazili i ve finále zimního turnaje ve Vlašimi, a to 3:1. V naší zatím poslední sezóně v okresním přeboru (2011/12) jsme s Pravonínem naopak bojovali o záchranu, žel jsme spadli oba. Na podzim na v Pravoníně zařízl sudí Konvička (1:2). Dodnes si pamatujeme jeho slova řečená tehdejšímu kapitánovi M.Škvorovi v kabině - "Kdo maže, ten jede". Domácí plichta 0:0 na jaře 2012, nic neřešila ani pro jeden tým. Od té doby jsme na Pravonín v mistráku nenarazili.

 


  

Mladší přípravka vybojovala bronzové medaile

V sobotu dopoledne jsme v Ostředku uspořádali druhý turnaj skupiny D okresního přeboru mladších přípravek 4+1. Na spodní půlce hřiště jsme připravili tři malá hřiště, kde si nejmenší špunti dosyta zahráli při uplatnění systému 3+0. Počasí malým fotbalistů a fotbalistkám přálo, celé dopoledne svítilo sluníčko a užívali si i podporu zaplněných tribun. 

Společný tým Ostředek / Sázava statečně bojoval. Bylo vidět, že už nejsou děti tak vyjukané, jako minulý týden. Na vítěznou Vlašim ani na Teplýšovice, byť jsme je v úvodu potrápili, naši špunti nestačili, ale v posledním zápase dokázali, zejména díky skvělé první půli, znovu porazit Chocerady. 

Nejlepší tři týmy získaly medaile. Všichni aktéři si odnesli sladkou odměnu v podobě lízátka. Nechyběla ani dětská šampáňa pro všechny čtyři celky. Velice děkujeme SPZV Ostředek a.s., která všechny ceny věnovala.

Všech šest utkání mladší přípravky odpískal jako sudí Martin Novák, za což mu děkujeme. Díky patří též všem, kdo se na přípravě a průběhu vydařené sportovní akce podíleli. Sokolu Teplýšovice děkujeme za zapůjčení dalších sad malých branek.

Vzadu stojí trenéři:  Špalek E., Holubková N., Klus J.

Uprostřed zleva: Šusta S., Neradová T., Bartošová B., Klusová K., Urban J., Jindrák F. a Koštuřík J.

Dole zleva: Měchura P., Špalek V., Bartoš K., Ježek F., Špalek D., Kyselka Š., Kraka D., Hejný J. a ležící gólman Nedvěd M.

 Přehled výsledků

Ostředek - Teplýšovice  3:15  (3:6)

Chocerady - Vlašim  4:8  (2:5)

Ostředek - Vlašim  0:14  (0:6)

Teplýšovice  - Chocerady  7:4  (3:3)

Ostředek - Chocerady  7:3  (5:0)

Vlašim - Teplýšovice  7:4  (5:3)

 Střelci našich branek: Jindrák 3, Koštuřík 3, Urban 2, Ježek 1 a Kyselka

 Tabulka po 2 turnajích

1. Vlašim 63:15 16
2. Teplýšovice 61:19 13
3. Ostředek 18:51 6
4. Chocerady 13:60 0


 

Dorostenci dostali facku od Soběhrd

Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava - FK Soběhrdy  1:6  (0:1)

Dorostenci zažili zápas "blbec". V dnešním zápase se Soběhrdy nezvládli úlohu lídra soutěže a dostali pořádnou facku. Soupeř nebyl lepší, ale ukázal, jak se má hrát kolektivně s nasazením a důrazem a zaslouženě si odvezl tři body.

Individuálními schopnostmi jsme soupeře převyšovali, ale k čemu jsou kličky, které k ničemu nevedou. Útočníci se v nich utápěli, záloha neexistovala a obrana kupila chybu za chybou. Dnes nebyl na hřišti tým, ale 11 individuálních hráčů.

Na koně jsme soupeře dostali sami. První gól byl klasický vlastenec a druhý se zrodil po nedohodě gólmana se stoperem. Soupeři už pak stačili jen z brejků trestat chyby.

Zápas je potřeba hodit za hlavu a poučit se z dnešních chyb.

Branka: Zeman

Sestava: Dytrich T. - Míšek, Rezek, Bareš J., Urban - Procházka, Svoboda T.,Offner, Dytrich Š. - Zeman, Novák

Střídali: Hrůša, Prix, Jech, Králík


 

Mladí stolní tenisté zahájili přípravu na novou sezónou

Naši mladí stolní tenisté zahájili ve středu pod vedení bývalého extraligového hráče Míry Janaty prvním tréninkem přípravu na novou sezónu, ve které budou hrát osmičlenný regionální přebor mládeže.

Děti byly po dlouhé pauze natěšené. Přišlo jich na trénink 8.

První turnaj přeboru za účasti našich, Vlašimi, Sedlčan a Netvořic pořádáme v sobotu 10.října od 9 h v ostředecké sokolovně.


 

Zápas ve Velíši se fotbalistům vůbec nepovedl

Sokol Velíš – Sokol Ostředek  6:2  (3:1)

Včerejší zápas ve Velíši se našim fotbalistům totálně nepovedl. Nedokázali jsme se přizpůsobit nerovnému hrbolatému hřišti. Míč odskakoval všemi směry, přihrávky po zemi končily u kolen. Nemohli jsme uplatnit náš kombinační fotbal. Nenašli jsme vůbec recept na domácí anti-fotbal hraný s velkým nasazením. Naši hráči byli okopáváni jak brambory, což bohužel sudí Pessr toleroval. O zvedání praporku pomezním při každém našem pokusu o akci je škoda mluvit. Od větší pohromy nás zachránil dobře chytající gólman Martin Drahota.

Ačkoliv ještě v neděli dopoledne měl trenér Libor Procházka plnou lavičku náhradníků, a to přestože opět přišlo v týdnu několik omluvenek (Zdeněk Nepraš, Eda Sidor, Jarda Rezek, Erik Fišer), tak v době srazu se žhavili telefony, aby se vůbec poskládala jedenáctka. Některé z omluvenek na poslední chvíli jsou pochopitelné, jiné naprosto NE. To ať si každý přebere sám.

Po několika letech si zahrál mladý Honza Dvořák, jenž tak neplánovaně nastoupil proti svému mladšímu bratrovi, na kterého se chtěl jet původně jen podívat. Na základě oslovení předsedou klubu si přibalil na cestu i kopačky a odehrál skoro celý zápas. Jeho návrat na trávníky by tak mohl být jedním z mála pozitiv včerejšího odpoledne.

Bohužel další oslabení již tak lepené sestavy přišlo po 15.minutách, kdy kvůli zranění kotníku odkulhal ze hřiště Milan Škvor. Podle aktuální informací se jedná o výron a Milan bude minimálně 3-4 týdny bez fotbalu.

Naši se gólově prosadili až za stavu 3:0 proměněnou penaltou Lukáše Uršice. Moc nechybělo, abychom se dostali zpět do zápasu, ale samostatný únik skončil jen tyčkou. V druhé půli domácí přidali další tři branky a Kuba Horák svou proměněnou penaltou již jen kosmeticky zmírnil nečekanou porážku.

Zápas nemá cenu více rozebírat. Trenér Borina nařídil svým svěřencům, aby se z něj pořádně večer propili. Utkání ve Velíši je potřeba hodit za hlavu a připravit se na sobotní domácí zápas s Kamberkem.

Kronika našich zápasů s Kamberkem není příliš obsáhlá. Prvně jsme se střetli až v srpnu 2001, kdy soupeř jako nováček 3.třídy vyhrál nečekaně v Ostředku 4:2. Prohru (0:2) jsme zaknihovali i na jaře na soupeřově hřišti. Odplatu jsme přichystali hned v další sezóně – vyhráli jsme doma 2:1 a v Kamberku dokonce 4:0. Naposledy jsme s Kamberkem hráli v sezóně 2003/04. Venku jsme prohráli 2:3, což jsme si vynahradili domácí výhrou 4:1 na jaře 2004. Hattrickem se tehdy blýskl Petr Florián. Od té doby jsme se s poměrně vzdáleným soupeřem nepotkali. Kamberk si v mezičase také zahrál jeden rok v okresním přeboru a pak se stal tradičním účastníkem vlašimské skupiny 3.třídy. Bilance soupeření je tedy vyrovnaná, tři výhry a tři prohry při aktivním skóre 14:11.

Branky: Uršic, Horák

Sestava: Drahota – Fiala, Škvor M. (15.Novák), Uršic, Dytrich – Dvořák (85. Procházka), Florián, Měchura, Jiřík (62.Kančij) – Horák, Špalek


Mladší přípravka se radovala z první výhry

Ostředecko-sázavská mladší přípravka vyrazila v sobotu na svůj premiérový turnaj v rámci okresního přeboru do nedalekých Teplýšovic, kde nás postupně čekali domácí, Vlašim a Chocerady.

Naši špunti mile překvapili a připsali si své úplně první vítězství, když dokázali porazit v derby Chocerady.

Souběžně se zápasy mladší přípravky odehrála svůj turnaj i předpřípravka hrající systémem 3+0 na dvě branky na každé straně hřiště. Naši nenašli přemožitele a turnaj vyhráli.

Trenér Jarda Klus viděl turnaj takto: "V prvním zápase byly Teplýšovice výrazně lepší, ale naši byli vyjukaní. Ani jsme nevystřelili na bránu. Proti Vlašimi už jsme hráli sebevědoměji. Sice také prohráli rozdílem třídy, ale dali jsme jim dva góly a už i stříleli na bránu (v zápise je jen jeden, jak jsem si později všiml ). Chocerady jsme přehráli. Neříkám úplně jednoznačně, jak ukazuje výsledek, ale byli jsme určitě lepší. Děti se lepšily každým zápasem. A příště budou opět lepší."

V sobotu ráno od 9h pořádáme další turnaj naší skupiny přípravek v Ostředku. Přijďte naše špunty podpořit!

Branky: Jindrák 4, Koštuřík 2, Neradová, Klusová

Mladší přípravka 4+1: Nedvěd M. – Koštuřík J., Kyselka Š., Jindrák F., Urban J., Kraka D., Klusová K., Neradová T., Bartošová B.

Předpřípravka 3+0: Špalek V., Bartoš K., Měchura M., Šarbach P., Čvančarová V., Hejný J.


Přehled výsledků

Teplýšovice  - Ostředek 13:0
Chocerady  - Vlašim 1:14
Teplýšovice  - Chocerady 17:0
Vlašim   - Ostředek 15:1
Vlašim   - Teplýšovice 5:5
Ostředek  - Chocerady 7:1

  


Dorostenci vybojovali tři body v Kondraci

Sokol Kondrac - Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava  2:3  (1:1)

Dorostenci se vezou na vítězné vlně. V souboji o první místo vyhráli po boji v Kondraci. Dvakrát dokázali dotáhnout gólové vedení domácích, aby pak vstřelili třetí vítězný gól.

Branky: Procházka D. z penalty, Svoboda T., Novák M.

Sestava: Dytrich T. – Míšek A., Bareš J., Urban M., Svoboda J. – Dytrich Š.,  Zeman J., Svoboda T., Procházka D. – Danyo P., Novák M.

Střídali: Offer D., Prix M., Králík M., Jech M.


Foto: Facebook týmu 

Fotbalisté nasázeli Tichonicím sedmičku

Sokol Ostředek - Sokol Tichonice  7:0  (4:0)

V sobotním zápase proti Tichonicím, chtěli naši fotbalisté navázat na zápas s Miřeticemi a zapomenout na debakl z Bílkovic. Kvůli vyloučení ve středečním poháru nemohl nastoupit Lukáš Uršic. Zraněný sval nespustil do hry ani Jardu Rezka a svou absenci již dlouho dopředu avizoval Kamil Krejcárek. Hrající kouč Borina tak musel stáhnout k Tomášovi „Tetteh“ Dytrichovi na předstopera Milana Škvora. Kraj obrany pak svěřil zkušeným Fandovi Macháčkovi a Láďovi Fialovi. Jelikož nadále není fit Kuba Horák a nemocný je i Patrik Krajce, tak se do útoku k Edovi Špalkovi postavil Erik Fišer, pro něhož to byla premiéra v mistráku v základní sestavě.

Od úvodního hvizdu sudího Kuby patřilo hřiště našim hráčům. Tichonice se ukázaly jako velmi slaboučký soupeř, který by měl problém i se soupeři ze čtvrté třídy.

Neuběhly ani tři minuty a již dvakrát stálo štěstí na straně soupeře, když Erik Fišer trefil tyčku a za chvíli na to hlavičkoval Eda Sidor do břevna. V 6.minutě jsme se již radovali, Erik Fišer dostal míč za obranu a neomylně jej poslal do brány. Pro Erika to byl první gól v jeho zatím kratičké fotbalové kariéře.

Šance ke skórování na naší straně přibývaly, soupeř se dostal do blízkosti naší branky je sporadicky. Gólman Jirka Škvor byl prakticky bez práce. Stále se však nedařilo vstřelit druhý uklidňující gól.

Přišel až ve 22.minutě. Eda Špalek zachytil špatnou rozehrávku tichonického gólmana a z úhlu zavěsil – 2:0.

Za dvě minuty dostal balón do ulice Petr Florián a s přehledem vstřelil naší třetí branku.

Ve 35.minutě zatáhl míč po lajně Kuba Jiřík, který nahradil zraněného Erika Fišera, na vápně našel volného Petra Floriána, který poslal další navštívenku do tichonické branky. Po poločase jsme vedli 4:0, tedy na chlup stejně jako před čtrnácti dny proti Miřeticím.

V úvodu druhého poločasu byla na našich vidět spokojenost se stavem, soupeř byl nadále zcela bezzubý. Hrálo se v poklidném tempu, které narušil v 53.minutě Eda Špalek. Eda se postavil k trestňáku na hranici vápna a míč zakroutil přes zeď do brány – 5:0.

Za deset minut se k míči ve vápně dostal Kuba Jiřík, který neměl s hostujícím gólmanem slitování – 6:0.

Gólový účet zápasu uzavřel v 70. minutě svým třetím gólem Eda Špalek.

V závěru vytáhl svým patrně jediným „pořádným“ zákrokem zápasu Jirka Škvor míč nad břevno po střele hostujícího hráče zpoza vápno.

Stínem zápasu bylo zranění Fandy Macháčka, který si přetrhl achilovku na pravé noze. Včera musel být operován. Všichni mu přejeme brzké uzdravení a návrat na zelený pažit!

Příští týden v neděli hrají naši fotbalisté ve Velíši. Soupeř sice vyhrál poslední dva zápasy (Tichonice 3:2 a Kamberk 6:2), ale mělo by být v silách našeho mužstva přivézt nějaký ten bodík a udržet se v horní polovině tabulky.


V mistrovském zápase jsme se prvně střetli s Velíší až v sezóně 1993/94 ve třetí třídě - ve Velíši jsme prohráli 1:3 a na jaře 1994 doma 0:1. V další sezóně jsme sice na podzim rupli venku 1:2, ale na jaře 1995 slavili první výhru - 4:3. Na podzim 1995 jsme doma jen plichtili, ovšem v dubnu 1996 jsme velíšskou tvrz vyloupili (2:1).
 
Další setkání se odehrálo v sezóně 1998/99. Ve Velíši jsme dostali šest gólů (6:2), na jaře jsme soupeře doma porazili 4:3, což byla naše jediná výhra v celé sezóně, která náš sestup do pralesa neodvrátila.
 
V sezóně 2000/01, kdy jsme se vrátili do trojky,jsme oba zápasy prohráli (doma 2:5, venku 1:2). Sezónu na to, to bylo ještě horší - venku 1:6, doma 1:5. Velíš postoupila do přeboru, a tak k dalšímu klání došlo až po jejím sestupu v sezóně 2003/04. Doma jsme na podzim prohráli 0:1, ale na jaře 2004 jsme vyhráli ve Velíši 2:0.
 
Pak už se áčka střetli jen v sezóně 2008/09 - na podzim jsme ve Velíši prohráli 0:2, což jsme stejným poměrem soupeři oplatili na jaře doma. Ostředecké béčko hrálo s velíšským áčkem v sezóně 2013/14, dopadlo neslavně. Dvakrát 1:8.
 
Bilance áčka s Velíší je v souhrnu negativní - 5 výher, 1 remíza a 10 proher při skóre 24:41. 

Branky: Špalek 3, Florián 2, Fišer, Jiřík

Sestava: Škvor J. – Fiala (65.Procházka), Dytrich, Škvor M., Macháček (57. Kančij) – Nepraš (53. Malý), Měchura, Florián, Sidor – Špalek, Fišer (27. Jiřík) 


 

Dorostenci vyhráli i třetí zápas sezóny a jsou první

Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava – Sokol Pravonín  5:2  (4:2)

Dorostenci vzhledem ke skutečnosti, že se u jednoho z hráčů prokázala nákaza covidem19, dlouho nevěděli, zda v neděli budou hrát. OFS dal nakonec v pátek večer sehrání zápasu zelenou.

Naši se ujali vedení brankou Diega Offnera již v 3.minutě, ale soupeř za dvě minuty srovnal z penalty. Za dalších 5 minut nás poslal do vedení Martin Novák. I tentokráte Pravonín odpověděl a srovnal. Soupeři jsme odskočili dvěma góly v závěru poločasu. Prosadili se Jakub Zeman a Tomáš Svoboda. Definitivní podobu dal výsledku svou druhou brankou v zápase v 65.minutě Martin Novák.

Dorostenci, přestože ani včera nebyli kompletní, tak pokračují ve své jízdě okresním přeborem a vévodí s 9 body ze třech zápasů tabulce okresního přeboru.

Sestava: Dytrich T. – Bareš J., Urban M., Procházka D., Míšek A. – Svoboda T., Dytrich Š., Danyo P., Zeman J. -Novák M., Offner D.

Střídali: Svoboda J., Králík M., Prix M.


Foto: Facebook týmu

Fotbalisté vyhráli v poháru na penalty v Teplýšovicích

Sokol Teplýšovice B - Sokol Ostředek  3:4 na penalty, 2:2 (1:2)

Druhé kolo poháru jsme sehráli netradičně ve středu na půdě Teplýšovic "B". Po přeřazení do vlašimské skupiny III. třídy jsme tak měli i tento rok  možnost poměřit síly s tímto tradičním soupeřem. I když by se mohlo zdát, že středeční termín zápasu přinese velké komplikace při skládání sestavy, je nutno říci, že letošní docházka je skvělá a Borina má vždy z čeho vybírat. Tentokrát dostali výraznější porci zápasu všichni.

Teplýšovice nastoupily s výrazně mladším kádrem, čekalo nás opět velice bělavé utkání. Do vedení se domácí dostali po chybě Kamila Krejcárka, jehož nepřesvědčivě zpracovaný míč na polovině přebral domácí rychlík Matoušek a poprvé rozvlnil síť. My jsme ale do poločasu dokázali stav utkání otočit, když se nejprve prosadil po rohu hlavou Petr Florian a záhy hezkou střelou z hranice vápna Eda Sidor. Bohužel ve 40. minutě po další chybě obrany se nechal vyloučit Lukáš Uršic, když hasil přidržením samostatný únik Matouška. 
 
V druhém poločase nás čekal boj proti přesile teplýšovských mladíků. Inkasovali jsme pouze jednou a v závěru jsme remízové utkání mohli i rozhodnout. Eda Špalek a Petr Florian ale své velké šance neproměnili. Po heroickém výkonu se nám tak podařilo utkání dovézt až k penaltovému rozstřelu. V něm se hned v první sérii netrefil do brány jinak neomylný střelec Petr Florian. Vše ale zachránil skvěle chytající Martin Drahota, který dvě penalty výborně chytil. A protože na naší straně postupně proměnili Kamil Krejcárek, Tomáš Malý, Eda Špalek a Eda Sidor, postupujeme v poháru do třetího kola.
 
Branky: Florián, Sidor
 
Sestava: Drahota - Procházka (40. Fiala), Krejcárek, Uršic, Dytrich (46. Macháček) - Nepraš (65. Malý), Florián, Měchura (75.Kančij), Nerad (46. Jiřík) - Špalek, Sidor
 
Kamil Krejcárek

Stolní tenisté znají los svých soutěží

Ostředečtí stolní tenisté znají los svých soutěží. Letos do boje vyrazí tři týmy. Áčko dobrovolně sestoupilo do OP2 a béčko do OP3. Céčko zůstalo v OP4.

Los regionálního přeboru mládeže, do kterého se zapojí naše děti, ještě není znám. Bude se hrát formou několika turnajů s účastí 3-4 týmů v průběhu října až března. V jednání je uspořádání 2-3 turnajů v naší sokolovně.

Rozlosování 

Vysoká prohra v Bílkovicích neodpovídala dění na hřišti

FK Bílkovice – Sokol Ostředek  5:0  (2:0)

Po velmi vydařeném vstupu do sezóny v minulém týdnu nás v sobotu čekal velmi těžký soupeř. Bílkovice již v prvním podzimním zápase, ve kterém vyhrály ve Velíši 1:9, naznačily, že budou hned od úvodního kola mířit na příčky nejvyšší. Navíc jsme měli stále v živé paměti společné měření sil v přátelském utkání před začátkem sezóny, kde se Bílkovice prezentovaly běžecky náročným a technicky vyspělým fotbalem. Tenkrát jsme zápas vysoko prohráli, nyní jsme byli odhodláni být Bílkovicím více než vyrovnaným soupeřem. 

Borina musel těsně před utkáním řešit dvě nepříjemné absence, které se promítly do skládání základní sestavy. Kuba Horák se omluvil kvůli recidivě angíny a Jarda Rezek si bohužel při dopoledním utkání dorostu přivodil svalové zranění. Dobrou zprávou byla naopak skutečnost, že se do sestavy mohl vrátit Petr Florián. Místo Jardy Rezka dostal příležitost od začátku Láďa Fiala, jinak obrana zůstala nezměněna. Dále bylo třeba vymyslet, jak nahradit Kubu Horáka. I kvůli síle soupeře se nakonec rozhodl pro hru na jednoho útočníka Edu Špalka. Ve středu zálohy vedle sebe nastoupili Milan Škvor, Zdenda Měchura a Petr Florián jako vysunutý střední záložník. Na krajích zálohy nastoupili také již tradičně Zdenda Nepraš a Eda Sidor. 

Hned od úvodního hvizdu bylo jasné, že si v tomto utkání zaběháme. Předně hřiště v Bílkovicích je opravdu veliké, až na člověka padá tíseň při pohledu na druhou stranu. Navíc soupeř byl pohyblivý a důrazný na míči hned od úvodního hvizdu. Dlouhé nakopávané balóny nutily naši obranu svádět běžecké souboje s útočníky Bílkovic hned od samého začátku. My jsme se také snažili využít rozměrů hřiště a po zisku míče jsme přecházeli do rychlých protiútoků. Do výraznější šance jsme se ale dlouho nemohli dostat. To Bílkovice hrozily více, Martina Drahotu dokonce dvakrát překonaly, avšak dvěma jasným gólům zabránili na brankové čáře v akrobatických pozicích postupně Eda Sidor a Kamil Krejcárek, když první vykopával míč skluzem z brankové čáry a druhý hlavičkou odvracel taktéž jistý gól. My jsme se do stoprocentní šance dostali ve 38. minutě, když se Petr Florián zjevil sám před brankářem. Svůj pokus však mezi tyče nasměrovat nedokázal. O dvě minuty později jsme trestuhodně nechali projít Vojtu Pohorského pře čtyři  hráče až do vápna, ten vracel před bránu na Komendu a rázem jsme prohrávali 1:0. Ve 45. minutě pak Bílkovice zahrávali rohový kop, na brankové čáře se nedohodli Milan Škvor a Martin Drahota, míč se dostal k hráči Bílkovic a ten pohodlně skóroval - 2:0. Tak skončil i první poločas.

V druhé půli jsme dostali hned v 50. minutě šanci s utkáním ještě něco udělat. Po ruce domácích ve vápně jsme zahrávali pokutový kop. Bohužel Eda Špalek neproměnil. V 55. minutě pak naše naděje ukončil výborně hrající Vojta Pohorský. Z hranice  vápna vymetl šibenici branky Martina Drahoty - 3:0. Do konce utkání jsme pak inkasovali ještě dvakrát. I přes zlepšenou hru jsme se branky na naší straně už bohužel nedočkali. Utkání tak skončilo nelichotivých 5:0.

I přes jednoznačný výsledek je třeba říci, že až taková hrůza to z naší strany nebyla. Herně jsme se Bílkovicím velmi blížili, místy i vyrovnali. Nikdo nemůže vědět, jak by se utkání odvíjelo, kdyby Petr Florián mířil v prvním poločase přesně. Štěstí jsme si asi vybrali v předchozím zápase, kdy nám tam naopak padalo všechno. Tentokrát lekci z produktivity udělovaly Bílkovice.

V příštím utkání doma s Tichonicemi je třeba opět vyhrát, abychom se vrátili zpět na vítěznou vlnu a zůstaly v kontaktu s první polovinou tabulky. Prvně jsme si s nimi zahráli až ve slavné sezóně 1977/78 ve čtvrté třídě. Oba zápasy jsme vyhráli a prvně v historii slavili postup do 3.třídy. K dalšímu mistrovskému zápasu došlo až na podzim 1993, kdy jsme se po našem postupu vrátili do 3.třídy. V Tichonicích jsme prohráli, doma na jaře 1994 remizovali. V dalších třech sezónách jsme se se soupeřem o výhry dělili. Po roční pauze jsme hráli s Tichonicemi znovu v sezóně 1998/99. Soupeř nás v Tichonicích porazil, v Ostředku se plichtilo. Po roční odmlce způsobené naším sestupem do pralesa jsme se opět utkali v sezóně 2000/01 a oba týmy uhájili své domácí tvrze. V následující sezóně si rovněž připsal každý z týmů po výhře, ale tentokráte z venkovních zápasů. Tradice v rozdělování bodů pokračovala i  v sezóně 2002/03. Až sezóna 2003/04 přinesla dvě ostředecké výhry a sestup Tichonic do pralesa. Naposledy jsme se sešli v jedné soutěži, myšleno A týmy, v sezóně 2008/09. Oba zápasy jsme vyhráli. V minulé sezóně jsme přes Tichonice postoupili do dalšího kola poháru po domácí výhře 7:4. Shrnuto – v posledních šesti oficiálních zápasech jsme se z výhry radovali my. Tradice je třeba dodržovat.

Sestava: Drahota – Fiala (70.Malý), Krejcárek, Uršic, Dytrich (81. Procházka) – Nepraš (34. Fišer), Škvor M., Florián, Měchura, Sidor – Špalek (81. Kančij)

Autor: Kamil Krejcárek

Dorostenci vezou tři body z Křivsoudova

FC Křivsoudov / Sokol Čechtice – Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava  1:3 (1:1)

Dorostenci navázali na domácí výhru z prvního kola a přivezli tři body z Křivsoudova. Relativně vyrovnaný zápas rozhodli v druhé půli dva brejky Tomáše Svobody, který v zápase zkompletoval hattrick. Na hře našeho týmu bylo znát, že opět nebyl v nejsilnější sestavě.

Sestava: Dytrich T. – Míšek, Bareš B., Urban M., Rezek J. – Dytrich Š., Procházka D., Svoboda J., Danyo P. – Svoboda T., Offner D.

Střídali: Prix M., Kopáček V.


Foto: Martin Novák st.

 

Přípravka si zahrála v Teplýšovicích

V příjemném čtvrtečním odpoledni se prvně sešla nově vytvořená společná mladší přípravka Ostředka a Sázavy, když využila pozvánku od sousedních Teplýšovic na odehrání přátelského utkání.

Již dopředu bylo soupeřem avizováno, že se děti rozdělí na mladší a starší. Mladší budou hrát systém 3+0 na 4 malé branky a starší klasický systém 4+1.

S dětmi ze Sázavy přijela jako trenérka Nika Holubková a za Ostředek byli přítomni trenéři Jaroslav Klus a Eduard Špalek. Sdružený tým Ostředek / Sázava čítal 14 hráčů. Po rozdělení dětí na starší a mladší mohlo vše začít. Pro naše děti byl systém 3+0 naprosto nový a chvíli trvalo, než si na něj zvykly. Po chvíli si však již hra se přelévala ze strany stranu a do všech branek padalo spousty gólů. Většina malých hráčů odehrála s menšími přestávkami přibližně 40 minut, což je solidní porce.

Naši starší hráči souběžně odehráli utkání proti již ostříleným hráčům z Teplýšovic, převážně z ročníku 2013. Na začátku bylo patrné, že na sebe hráči v novém spojení nejsou navyklí, ale po čase se do toho více dostávali. Soupeři to nenechali zadarmo, přidali několik branek a hlavně bojovali až do konce. 

Nutno podotknout, že byla v hledišti výborná atmosféra, jak od našich, tak i domácích fanoušků.

Za trenéry dětem i rodičům děkuji a všichni těšíme se na další společné zápasy.

Složení týmu: Nedvěd M. - Klus J, Klusová K., Nedvěd J., Špalek D., Špalek V., Měchura M., Bartošová B., Bartoš K.,Kraka D., Koštuřík J., Kyselka Š., Jindrák F.,  

Eduard Špalek, trenér


 

Šťastná výhra dorostenců nad Postupicemi

Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava – Sokol Postupice / Sokol Chotýšany  2:1  (1:1)

Oslabení dorostenci dokázali v prvním mistráku urvat vítězství v 5. minutě nastavení po jediné povedené akci zápasu.

Absence pětice klíčových hráčů základu byla na naší hře znát. Nedokázali jsme si přihrát. Hra byla hodně rozháraná, zcela bez myšlenky.

K našemu štěstí se hodně podobnou stejně bezzubou hrou prezentoval i soupeř.  

Naši se dostali do vedení gólem Davida Procházky. Soupeř srovnal gólem do šatny po závaru v naší šestnáctce.

V druhé půlce jsme nevyužili velkou šanci a když obdobně se svou gólovkou naložili i hosté, vypadalo to na spravedlivou remízu.

Nejhezčí akci zápasu si schovali naši na 5.minutu nastavení. Adam Míšek pěkně našel Davida Procházku, který se prosmýkl po lajně kolem obránců a poslal míč na malé vápno, kde ho uklidil do postupické brány Patrik Danyo.

Branky: D.Procházka, P. Danyo

Sestava: Dytrich T. – Bareš J., Bareš V., Dytrich Š., Bára J. – Míšek A., Svoboda J., Svoboda T., Procházka D. – Danyo P. , Offner D.

Střídali: Kopáček V., Fořt M., Hajný M., Kukla V., Korint K.


Povedený start fotbalistů do nové sezóny

Sokol Ostředek - Sokol Miřetice B  5:2 (4:0) 

Do nové sezóny jsme optikou posledních let vstupovali netradičně. Los OFS nás poslal do III. třídy B, tedy do vlašimské skupiny benešovského okresu. Důvodem byla skutečnost, že Nesperská Lhota a béčko Struhařova dobrovolně sestoupily do pralesa a mimořádnou šanci na postup využily Zaječice a Václavice, které to mají k Benešovu blíže než my.    

V prvním utkání nás čekala velká neznámá. Měli jsme se utkat s týmem Miřetice B, s kterým jsme dle dostupných historických pramenů sehráli jen dva zápasy, a to v sezóně 1992/93, kdy ještě valná většina našeho stále se omlazujícího kádru nebyla ani na světě. Starší z nás pamatují pouze vzájemné měření sil s miřetickým "áčkem" v rámci našeho působení v okresním přeboru. Nebylo tedy před zápasem ani nad čím uvažovat. Pouze předpoklad, že nás ve vlašimské skupině nebudou obecně čekat lehká utkání, nás nutil přistupovat k nadcházejícímu zápasu s velkým respektem. První zápas je vždy specifický a mnohdy rozhoduje o psychické pohodě týmu v zápasech následujících. Jednoznačným cílem tedy bylo uspět.
 
Dle účasti na předzápasovém tréninku bylo zjevné, že Borinu budou čekat  příjemné starosti při tvoření sestavy. Před sezónou se nám ještě podařilo posílit o mladého ofenzivního univerzála Erika Fišera a navrátilce Patrika Krajce. Zdeňka Nepraše, který se již zabydlel v sestavě na pravé záloze, je stále také možné brát jako čerstvou posilu. A protože jedinou výraznou absencí byl Petr Florian, který se nemohl z rodinných důvodů účastnit, hlásilo se Borinovi před zápasem v kabině 18 lidí. Sestava pak byla kombinací mládí a zkušenosti. Kamila Krejcárka a Lukáše Uršice ve středu obrany doplnili na krajích zkušený Tomáš Dytrich a mladá naděje Jarda Rezek. Místo Floriho do středu zálohy si stoupl k Milanovi Škvorovi Zdenda Měchura a měl svým pohybem a bojovností dodat Milanovi potřebný klid pro rozehrávku. Na krajích zálohy se měli starat o dostatečný průvan v soupeřově obraně Zdenda Nepraš a Eda Sidor. Sestavu pak uzavíraly stálice v útoku Kuba Horák a Eda Špalek.
 
Obě mužstva vstoupila do utkání s patřičným odhodláním. Hrálo se na třetí třídu v nadstandardním tempu. Přispíval k tomu i výborný sudí Kotík. Nám se podařilo chytit začátek a překvapit Miřetice pohybem a důrazem. Dařilo se nám dostupovat soupeřovi hráče a minimalizovat tak čas na rozehrávku, z čehož pramenily jejich chyby. Již v 8. minutě jsme se dostali do vedení. Eda Špalek rozehrával přímý volný kop ze strany a našel na zadní tyči krásným centrem Lukáše Uršice. Lukáš zamířil svou hlavičkou přesně - 1:0. Hned záhy v 11. minutě dostal přesný pas za obranu Zdeněk Nepraš a samostatný únik zakončil střelou podél brankáře k tyči - 2:0. Miřetice ale i přes počáteční šok byly velmi nebezpečným soupeřem a dokázaly se několikrát kvalitní kombinační hrou dostat před našeho brankáře a vytvořit si nejméně tři vyložené šance. Při stříleném přímém kopu, který byl ještě tečován, předvedl Jirka Škvor perfektní zákrok a reflexivně vyrazil nevyzpytatelnou střelu. Potřebné uklidnění na naše kopačky přinesla 31. minuta. Kuba Horák stíhal dlouhou přihrávku a donutil vyběhnuvšího brankáře k nouzovému odkopu. Míč si na polovině hřiště zpracoval Milan Škvor, posunul si jej a krásnou střelou téměř z poloviny hřiště ho poslal do branky za záda vracejícího se gólmana hostí. Dalo by se dlouze debatovat s fotbalovými pamětníky, ale dost možná jsme byli svědky nejkrásnějšího gólu v novodobé historii ostředeckého fotbalu - 3:0 (dle historických pramenů to byl 2700. ostředeckého áčka v mistrovském utkání). Když o 7 minut později vykombinoval Eda Sidor s Kubou Horákem obranu hostí a zvýšil na 4:0, mohli jsme jít do kabin za pohodlného vedení. V prvním poločase jsme tak miřetickým, kteří nebyli horším týmem, dali lekci z produktivity.
 
O poločase byly pokyny trenéra jednoznačné, pokračovat ve výborném výkonu z prvního poločasu a udržet koncentraci, abychom nedovolili soupeři se vrátit nějakou rychlou brankou do zápasu. První se nám celkem dařilo, nepolevili jsme v pohybu ani bojovnosti. ale dvě velké šance zůstaly nevyužité. Bohužel jsme ale přehnaným důrazem před vlastní brankou umožnili soupeři zahrávat v krátkém sledu dva přímé volné kopy a Naňák je v 55. a 58. minutě oba proměnil - 4:2. Toho jsme se chtěli vyvarovat. Soupeř se dostával na koně a naší jedinou možností bylo rychle reagovat. Naštěstí se to povedlo hned v 63. minutě. Eda Špalek využil zmatky v soupeřově obraně a rychle vhozeným autem poslal do samostatného úniku Edu Sidora, který svou šanci proměnil - 5:2. Na další navýšení skóre už Miřetice reagovat nedokázaly. V závěru zápasu ještě Eda Špalek trefil z přímého volného kopu tyč a pak jsme se mohli zaslouženě radovat.
 
Do sezóny jsem vstoupili skvěle. Velmi slušně hrajícího soupeře jsme doma předčili jednoznačně především díky týmovému bojovnému výkonu. Takhle by to mělo vypadat celou sezónu. Všichni zaslouží velkou pochvalu za výkon, který předvedli. Je vidět, že zdravá konkurence v týmu společně s velmi dobrou tréninkovou morálkou v posledních týdnech přináší své ovoce. Hráči základní sestavy bojovali jeden za druhého a střídající hráči přinesli patřičné oživení. V sobotu nás čeká velmi těžký zápas na půdě Bílkovic. V tomto kole porazili Bílkovice Velíš na jejím hřišti 1:9, což o síle soupeře mnohé může naznačit. Je třeba zahrát minimálně jako v sobotu, pokud možná ještě lépe!
 
První soutěžní měření s bílkovickým fotbalem se odehrálo v sezóně 1971/72. Naši bílkovické béčko dvakrát v rámci 4. třídy porazili. S bílkovickým áčkem, které v minulosti hrávalo pravidelně krajské soutěže, jsme se prvně potkali až v sezóně 1981/82 ve třetí třídě. Soupeř doma vyhrál 8:0 a v Ostředku 2:1. Podobně jsme dopadli i v dalších dvou sezónách. Pak jsme se začali pravidelně střetávat zase jen s béčkem a na áčko narazili až v sezóně 1998/99, ale opět bez bodového zisku. Dvě porážky jsme si zapsali i v sezóně 2000/01 ve třetí třídě. K dalšímu utkání došlo až na podzim 2006, v okresním přeboru a konečně jsme se radovali z výhry 2:0, na jaře 2007 jsme ale prohráli 1:2 na hřišti tehdy k sestupu mířícímu soupeři. Byl to dosud poslední vzájemný mistrovský zápas. Bilance není dobrá - 1 výhra, 9 proher. Historii je ale třeba měnit, na první výhru s Bílkovicemi A na jeho hřišti stále čekáme, věřme že přijde v sobotu!  
 
Branky: Sidor 2, Uršic, Nepraš, Škvor M.
 
Sestava: Škvor J. - Rezek (75. Fiala), Krejcárek, Uršic, Dytrich (56. Macháček) - Sidor, Škvor M. (80. Krajc), Měchura, Nepraš (85. Nepraš) - Horák (70. Fišer), Špalek  
 
Kamil Krejcárek

 

Mladší přípravka zná své soupeře i termíny turnajů

Naše mladší přípravka 4+ 1 (společný tým Ostředek / Sázava) zná na základě dnešní dohody klubů termíny jednotlivých turnajů.

Ve čtyřčlenné skupině s potkáme s Vlašimí A (r.2012), Teplýšovicemi a Chocerady.

Přehled turnajů

12.9. Teplýšovice 14:30
19.9.  Ostředek 9:00
11.10. Teplýšovice 10:00
24.10. Chocerady 9:00
28.10. Sázava 13:30
31.10. Vlašim 9:00

Dorostenci nestačili na Zbraslav

FK Zbraslav - Sokol Ostředek / Kavalier Sázava 7:2  (2:2)

branky: Novák M., Danyo P.

sestava: Dytrich T, - Míšek A., Bareš V., Bára J., Bareš J. - Danko A., Rezek J., Procházka D., Svoboda T. - Svoboda J., Novák M.

střídali: Offner D., Dayno P., Kopáček V., Dytrich Š.

Fotbalisté postoupili v poháru přes Václavice

TJ Václavice – Sokol Ostředek  0:2  (0:0)

Včera čekala naše fotbalisty ostrá zkouška před prvním mistrovským utkáním – pohárové utkání ve Václavicích, které jsou nováčkem třetí třídy. Soupeři děkujeme za vyhovění naší žádosti o přesunutí zápasu na neděli. V původním termínu (v sobotu) bychom jedenáctku asi nesložili.

V nedělním zápase vypomohli kluci z dorostu, kteří předtím ještě absolvovali zápas proti Maršovicím – Jarda Rezek, Vítek Bareš, Martin Novák a gólman Kristián Korint. 

V zápase hraném za velkého horka jsme si vytvořili více šancí a o zaslouženém vítězství rozhodli góly Edy Špalka a Petra Floriána v závěru zápasu.

Uvidíme, jakého soupeře nám přisoudí los do 2.kola. Hrát by se mělo ve středu 2.září od 17:30.

V sobotu čeká naše hráče první mistrák – doma hrajeme od 17 h s béčkem Miřetic.

Naše áčko se s tímto soupeřem potkalo pouze v sezóně 1992/93, kdy jsme vyhráli svou skupinu 4.třídy.

Bude se jednat o mistrovský zápas č. 1186 v historii ostředeckého áčka (662. v rámci 3.třídy).

Sestava: Korint – Bareš (46.Novák), Krejcárek, Rezek, Dytrich – Měchura (80.Procházka), Florián, Sidor, Nepraš – Špalek, Krajc (55. Sadílek T. - ČK)

Dorostenci nastříleli Maršovicím sedmičku

Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava - Sokol Maršovice / Sokol Neveklov  7:3  (1:0)

Dorostenci dnes sehráli další přípravný zápas, soupeřem jim byly Maršovice. Přes velké vedro se těšil zápas slušnému zájmu diváků, na tribuně se jich sešlo určitě přes třicet.

První poločas byl velmi vyrovnaný, naši se dostali do vedení až v závěru díky brance Danka. Rozhodnutí přineslo prvních deset minut druhé půle, kdy se naši prosadili čtyřikrát a dostali se do vedení 5:0. Soupeř sice dvěma slepenci snížil, ale otěže zápasu nadále drželi svěřenci Tomáše Dytricha a s přehledem si dokráčeli pro zaslouženou výhru.

Ve středu čeká naše hráče poslední příprava ve Zruči, v neděli pak sehrají od 10:15 v Ostředku první mistrák proti Postupicím.

Branky: Danko 2, Bareš V. 2, Procházka D. 2, Zeman

Sestava: Dytrich T.- Bára, Rezek, Bareš V., Míšek - Procházka, Skála, Danko, Zeman - Novák, Bareš J.

Střídali: Danyo, Svoboda J., Dytrich Š.


 

Dorostenci porazili po boji Soběhrdy gólem v 90.minutě

Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava - FK Soběhrdy  4:3  (1:2)

Potřetí v krátkém časovém odstupu jsme se utkali s dorostem Soběhrd. I v tomto zápase jsme zůstali neporažení, ale určitě to byl zápas nejvyrovnanější. V naší hře se ukázalo spoustu nedostatků, jak individuálních, tak i systémových. Z těch potom vyplývá, neproměňování gólových příležitosti, špatně postavení hráčů na hřišti a vyplňování správných prostorů. Důvodem může být i to, že někteří hráči nastoupili v průběhu zápasu na, pro ně, nezvyklých postech. Tyto zápasy nám ukazují, jak na tom v současné době jsme. Probíhá zabudovávání hráčů přicházejících ze starších žáků do týmu a ne vždy jsou všichni hráči k dispozici. Berme tyto zápasy za součást určitého procesu a prostor ke zkoušení. Ne jako výsledný produkt. Někteří hráči nám ukázali svůj potenciál, někteří zklamali, někteří překvapili. Ale za celkový projev v tomto zápase si myslím kluci nezaslouží velkou kritiku, ale na nedostatcích musíme pracovat. Někdy je chyba i na straně trenérů, že se netrefí do ideální sestavy.

Branky: vlastní (21.), Zeman (51.), Danko (67.), Rezek (90.)

Sestava: Dytrich T.- Procházka D., Bareš V., Bára J., Dytrich Š.- Svoboda J., Danyo P., Rezek J., Danko A.- Králík M., Svoboda T.
Střídali: Zeman J., Novák M., Bareš J.

Hráno v pondělí 10.8. v Ostředku

Tomáš Dytrich, trenér


 

 

Přestřelka s Ondřejovem přinesla fotbalistům výhru

Sokol Ostředek - Sokol Ondřejov  5:4 (2:3)

Včera odehráli naši fotbalisté druhý přípravný zápas před nadcházející sezónou. Soupeřem jim byl nedaleký Ondřejov, který skončil ve své skupině 3.třídy okresu Praha - východ na 6.místě. Přes úmorné vedro se na zápas přišly podívat čtyři desítky diváků.

V kabině se před zápasem sešlo 14 fotbalistů, ale řada hráčů ještě stále absentovala, kvůli dovoleným, pracovním povinnostem či zdravotním problémům.

Úvod patřil našim barvám. Již v 6.minutě trknul Milan Škvor hlavou míč po centru Petra Floriána prvně za záda hostujícího gólmana -1:0.

V 15.minutě si Flor naběhl do ulice, přehodil gólmana, ale míč skončil těsně vedle ondřejovské brány. Za dvě minuty byla k vidění krásná fotbalová akce. Eda Sidor poslal po lajně Edu Špalka, který zatáhl balón a poslal ho před branku. Petrovi Floriánovi chybělo pár centimetrů, aby jej špičkou zasáhl a skóroval.

Na druhý gól jsme tak museli čekat až do 29.minutě, kdy Flori líznul na přední roh Edy Špalka - 2:0.

Hosty dostal do hry gól z penalty v 34. minutě, kdy Láďa Fiala, nikým neatakován, při zpracování zasáhl míč i rukou. Poté následovala děsivá desetiminutovka, kdy jsme se zcela vytratili ze hřiště a soupeř potrestal dvě chyby obrany a otočil skóre na 2:3.

Těsně před poločasovým hvizdem předvedli naši pěkný kombinační ťukec, ale Floriho střelu ondřejovský gólman kryl.

První polovina druhé půle nepřinesla žádný hezký fotbal. Na hráčích začala být znát únava z velkého vedra. Naše vyrovnání v 70.minutě tak přišlo jako blesk z nebe. Milan poslal míč Edovi Špalkovi, který prostrčil na Floriho, jenž obstřelil vyběhnuvšího brankáře hostů - 3:3.

Gól a pauza na občerstvení vlila do nohou našich borců novou sílu. V 72. se jim povedla podobná akce, jako před vyrovnávacím gólem, jen si Eda s Florim prohodili pozice a Eda nás poslal do vedení 4:3.

Hned za minutu Vasil Kančij krásně hlavou trknul míč na penaltu Edovi Špalkovi, který vsítil svou druhou branku a opět jsme vedli o dvě branky - 5:3.

V 87. minutě předvedli hezkou kombinační akci hosté a snížili na 5:4. Jejich snaha o vyrovnání však nebyla úspěšná. Naši vedení uhájili.  

Příští víkend čeká naše fotbalisty již první soutěžní zápas. V 1.kole poháru zajíždí do Václavic. O tom zda se bude hrát v původním termínu, tedy v sobotu, nebo v neděli, se rozhodne ještě v týdnu. Čekáme na vyjádření Václavic, které jsme o přesun požádali.

Sestava: Škvor J. - Fiala, Dytrich, Rezek, Müller - Macháček, Měchura, Škvor M., Sidor - Florián - Špalek

Střídali: Sadílek P., Procházka, Kančij 


 

Fotbalisté zahájili přípravu porážkou s Bílkovicemi

Sokol Ostředek – FK Bílkovice 2:5  (2:3)

V neděli sehráli naši fotbalisté první přípravný zápas na novou sezónu proti těžkému soupeři – fotbalistům z Bílkovic, kteří narychlo nahradili béčko Divišova, které domluvený zápas v týdnu odřeklo. Bílkovičtí byli v minulé nedohrané sezóně první v tabulce vlašimské skupin trojky a v nové se netají ambicemi postoupit do okresního přeboru. Obě strany si chtěly zahrát, přestože se spolu utkají hned v druhém kole soutěže (29.8. v Bílkovicích).

Kouč Libor „Borina“ Procházka nemohl počítat s několika dovolenkáři, ale přesto mě včetně sebe k dispozici 14 hráčů. Absentující gólmany nahradil nadějný dorostenec Tadeáš Dytrich.

První tutovku měli naši. Už v 5.minutě se řítil Kuba Horák sám na bílkovického gólmana, ale neprostřelil ho. Z protiútoku zahrozili hosté, ale jejich šanci zmařil včasným vyběhnutím náš gólman.

V 28.minutě jsme se radovali. Kuba Horák potáhl míč, prostrčil ho podél vyběhnuvšího gólmana na volného Edu, který zavěsil do odkryté branky.

Naše radost netrvalo dlouho, v podstatě po rozehrání se po chybě obrany řítil hostující hráč na našeho brankáře, který sice střelu zblokoval, ale míč se odrazil zpět k protihráči, který ho poslal do prázdné branky.

Za čtyři minuty bylo ještě hůře. Hostující úročník utekl po křídle, nacentroval na malé vápno na spoluhráče, který podruhé, patrně v ofsajdové pozici, poslal míč do naší svatyně.

Ve 36.minutě promáchl Tomáš Dytrich a hostující útočník nabídnutou příležitost využil.

Těsně před přestávkou se dostal Eda Špalek do vápna, při kličce gólmanovi byl faulován a sudí Černý rezolutně ukázal na penaltový puntík. K míči se postavil sám Eda. Nekompromisně zavěsil a dostal nás do hry.

Druhý poločas byl zcela v režii běhavějších hostů, kteří se ale nedokázali v šancích prosadit, a tak stále žila naději, že z nějakého náhodného útoku srovnáme. Hosté definitivně rozhodli dvěma slepenými góly v 88. a 90.minutě.

Nutno sportovně uznat, že hosté byli lepší a vyhráli zaslouženě. Nic se ale neděje, o body se ještě nehrálo. Věřme, že prohru oplatíme soupeři koncem srpna v mistráku.

V neděli 9.srpna od 15h přivítáme doma v dalším přípravném zápase Ondřejov.

Sestava: Dytrich Tadeáš – Měchura, Dytrich Tomáš, Škvor M., Macháček – Krajc, Uršic, Florián, Nepraš – Špalek, Horák

Střídali: Fiala, Procházka, Kančij


Fotbalisty čeká v nové sezóně vlašimská skupina

Fotbalisty čeká v nadcházející sezóně po mnoha letech znovu vlašimská skupina, kam byli spolu s Chocerady přesunuti kvůli postupu Zaječic a Václavic ze 4. třídy (třetí třídy se dobrovolně vzdalo béčko Struhařova a Nesperská Lhota).

Pořad zápasů ještě může doznat změn, ale první zápas bychom měli sehrát v sobotu 22. srpna od 17h doma proti béčku Miřetic.

Generálkou na první mistrák bude 1.kolo poháru, které naši odehrají v sobotu 15. srpna od 17h ve Václavicích.

V neděli bychom měli sehrát od 15h přípravný zápas v Divišově a o týden později (v neděli 9.8.) doma proti Ondřejovu.

Dorostenci by první soutěžní utkání měli sehrát v neděli 23.srpna od 10:15 doma proti Postupicím.

 

Nohejbalisté z Lísku u Postupic alias tým „Po 10 letech“ nenašli v neděli v Ostředku přemožitele

 Netradičně v neděli, 12. července uspořádala TJ Sokol Ostředek na víceúčelovém kurtu u fotbalového hřiště již 10.ročník nohejbalového turnaj trojic. Pořadatelé vzhledem k nepříznivé předpovědi narychlo v pátek posunuli termín o den. Některé týmy o den později bohužel nemohly dorazit, ale i tak se tradičního sportovního klání zúčastnilo 9 týmů. Počasí bylo ideální, nebylo ani horko ani zima a nepršelo.

Týmy nejprve bojovaly ve dvou základních skupinách. Utkání ve skupině se hrál na dva sety do deseti míčů. Všechny týmy postoupily do play-off, skupiny jen určily nasazení do pavouka.

Pětičlennou skupinu A vyhráli obhájci vítězství Šachisti z Týnce n/S, ale pouze o jeden jediný míč před domácím týmem Béďa, který táhl smečař David Luzum. Z přímého postupu do čtvrtfinále se radovaly ještě třetí S-Centrum z Benešova a „pořádající“ FC Holubárna. Další ostředecký tým Odpadlíci čekala kvalifikace s posledním týmem skupiny B.

Béčko ovládl tým „Po 10letech“, který se účastnil již prvního ročníku (jako „Fürbišáci“) a nyní po dlouhé odmlce dorazil do Ostředku znovu, když využil přesunutí turnaje na neděli. O druhém místě mezi divišovskými Tatankami a týneckými Broučči rozhodl jediný míč ve prospěch Broučků. Čtvrté místo patřilo Hugískům Nikoly Holubkové.

Souboj o čtvrtfinále mezi domácími Odpadlíky a Hugísky dopadl lépe pro druhý jmenovaný tým, jenž ale následně nestačil na Šachisty (6:10,7:10). Ve čtvrtfinále skončila překvapivě cesta domácího medailového želízka – týmu „Béďa“. Z kola ven ho poslali Broučci (7:10, 4:10). Nečekala se ani výhra S-Centra Martina Slavíka nad Tatankami, kterým se duel vůbec nevyvedl (10:5, 10:4). FC Holubárna sice v prvním setu tým „Po 10 letech“ trápila, ale nezvládla jeho druhou půlku a pak už mu favorit nedal šanci (6:10, 2:10).

První semifinále přineslo reprízu loňského finále a týnecké derby mezi Šachisty a Broučky, ve kterém měli navrch Šachisté (10:6, 10:6). S-Centrum druhé překvapení v řadě nepřichystalo, ale nohejbalisty z Lísku u Postupic alias „Po 10 letech“ potrápilo (6:10,8:10).

Bronzové medaile vybojovali Broučci, kteří v malém finále přehráli S-Centrum (10:6, 10:7). A dá se říci, že navázali za loňské stříbro.

Finálový zápas přinesl byl poměrně jednoznačnou záležitostí týmu „Po 10 letech“, který si poradil s obhájci vítězství a historicky se šesti výhrami nejúspěšnějším účastníkem turnaje Šachisty (10:6, 10:5). Turnaj tak poznal v desetileté historii teprve čtvrtého vítěze.

Nejlepší tři týmy si odvezli tradiční speciální ostředecké medaile, pivní ceny věnované pořadatelem a drobnosti věnované ing. Jiřím Müllerem.

Konečné pořadí 

1.

Po 10 letech

M.Fürbacher, A.Fürbacher, Benák M.

2.

Šachisté

M.Vnouček, P. Smolík, O. Frischmann

3.

Broučci

A. Bílek, M. Klíma, Z.Zeman, P. Klíma

4.

S-Centrum

M.Slavík st., M.Slavík ml., P.Jandač, M. Jandač ml.

5.

Béďa

D.Luzum, J. Nenáhlo, E.Špalek st.

6.

Tatanky

A.Svoboda, M. Dušek, P.Marek

7.

FC Holubárna

M. Škvor, R. Kotil, E. Špalek ml., F. Nerad ml.

8.

Hugísci

N.Holubková, P.Rezková, O.Kulhánek

9.

Odpadlíci

J.Müller, K.Tamme, M. Vosádka, J.Rehák

 O pořadí na 5.-8.místě rozhodl bodový zisk ze základní skupiny

 Přehled výsledků


 

Šachisti 

Broučci

S-Centrum

Béďa

Tatanky

FC Holubárna

Hugísci

Odpadlíci


 


 Foto: Kateřina Langová, Marek Škvor

Fotbalisté a stolní tenisté podali přihlášky do nové sezóny

Shodně do konce června byl stanoven termín ze strany OFS Benešov i OSST Benešov pro podání přihlášek do nové sezóny 2020/21.

 

Fotbalisté vyšlou do bojů vedle áčka ve 3.třídě, také tři mládežnická družstva. Ve všech případech se jedná o sdružené týmy.

V dorostu pokračuje úspěšná spolupráce s FK Kavalier Sázava, kterou nyní rozšíří společný tým mladší přípravky. 

Starší žáci budou i v nové sezóně hrát ve společném celku s TJ JAWA Divišov, který bude mít základnu v Divišově.

Sezóna by měla začít o víkendu 15./16.srpna prvním kolem Poháru OFS.

 

V rámci okresních soutěží ve stolním tenise budou ostředecké barvy hájit čtyři týmy - tři v soutěžích dospělých (áčko – OP2, béčko – OP3 a céčko – OP4) a mládežníci v rámci regionálního přeboru.

Po třech letech naši stolní tenisté dobrovolně opouští nejvyšší přebor OP1, protože po odchodu mladíků M.Vaigla a P. Vosátky nemá cenu tuto soutěž držet. 

Sezóna bude jako již tradičně zahájena na konci září turnajem Ostředecký Votvírák. První kolo soutěží by mělo být na pořadu dne počátkem října.

Libež vyškolila naše fotbalisty z produktivity

Sokol Ostředek - FK Libež  3:6  (1:4)

Sobotní zápas našich fotbalistů s Libží se příliš nevydařil. Utkání, které bylo součástí redukovaného Sokolského dne, se hrálo za trvalého deště, takže na tribunu přilákalo jen několik skalních fandů.

Hosté vedení bývalým ostředeckým koučem Vaškem Hromasem, kteří narychlo nahradili původně domluvené Radošovice, sice měli problém složit sestavu, ale nechtěli si ujít možnost, být prvním týmem, který vyzkouší nové šatny hostů, tak dorazili.

Náš hrající kouč Borina také počítal omluvenky, ale i tak měl k dispozici solidní počet 15 hráčů, jen řešil otázku, jak postavit obranu.

Naši začali dobře. Během prvních pěti minut se dostal Kuba Horák dvakrát sám před libežského gólmana, nedal a z prvního brejku hosté udeřili. Další šanci poté spálil Eda Špalek.

Vyrovnání přišlo v 8.minutě. Sérii tří možností skórovat zakončil Milan Škvor tvrdou střelou z malého vápna pod břevno. Krátce na to nás mohl poslat do vedení Petr Florián, ale mířil těsně vedle.

V 11.minutě přišel druhý rychlý kontr Libže a hosté opět vedli. Naši pokračovali v zahazování šancí a soupeř naše chyby potrestal dalšími dvěma góly. Jasně tak našim ukázal, jak mám vypadat produktivita. Naši hráli na pohled pěkně, ale koncovka byla žalostná.

Po změně stran vykřesal naději Lukáš Uršic, který proměnil penaltu. Bohužel brzy na to hosté opět trestali další naší chybu pátým gólem. Od další pohromy nás poté zachránil gólman Korint.

V 67. minutě jsme kopali druhou penaltu, Lukáš Uršic však poslal slabou střelu do prostředka brány. Za minutu jsme se již radovali, Vasil Kančij šel do souboje s hostujícím gólman, oba spadli a míč se dostal ke Kubovi Horákovi, který neměl problém poslat jej do prázdné brány.

Naši snížili na dvoubrankový rozdíl a ještě cítili šanci, ale za pět minut se Libež trefila po šesté a naši rezignovali.

Branky: Škvor M., Uršic, Horák

Sestava: Korint – Sadílek P., Dytrich, Uršic, Rezek – Nepraš, Škvor M., Florián, Sidor – Špalek, Horák

Střídali:  Nerad, Jiřík, Procházka, Kančij


Dorostenci nastříleli Soběhrdům šest gólů

Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava – FK Soběhrdy  6:2  (4:0)

Dorostenci včera sehráli za trvalého deště odvetu s nově vytvořeným dorostem FK Soběhrdy. Po vyrovnaném úvodu se začali prosazovat jen naši a zaslouženě vysoko vyhráli.

Branky: Svoboda T. 2, Rezek, Danyo, Míšek, Zeman

Sestava: Dytrich T. -  Bareš J., Skála, Urban, Bára – Procházka, Rezek, Zeman, Svoboda J. – Novák, Svoboda T.

Střídali: Dytrich Š., Danyo, Míšek


Fotbalisté vyzvou zítra od 16h FK Libež

V rámci zítřejšího 10.sokolského dne se utkají naši fotbalisté s týmem FK Libež. Původně domluvené Radošovice utkání odřekly kvůli nedostatku hráčů. Výkop je v 16h. V předzápase od 14h se představí přípravka proti FK Soběhrdy.

Stolní tenis - statistiky sezóny 2019/20

Přinášíme statistiky našich stolních stolních tenistů v sezóně 2019/20, která byla kvůli pandemii koronaviru ukončena dvě kola před koncem.  

 

Áčko - OP1

Tabulka

Individuální statistiky

 

Béčko - OP2

Tabulka

Individuální statistiky

 

Céčko - OP4

Tabulka

Individuální statistiky

 

Déčko - OP

Tabulka

 Individuální statistiky

 

Mládež - RP

Tabulka 

Individuální statistiky

 

 

Výměna oken a dveří fotbalových kabin v Ostředku

Obec Ostředek realizovala projekt "Výměna oken a dveří fotbalových kabin v Ostředku". Původní okna a dveře ze 70.let minulého století, kdy se kabiny postavily, už byly hodně za zenitem. Akce byla podpořena dotací ve výši 154.000 Kč ze Středočeského fondu obnovy venkova. Zakázku realizovala společnost S.O.S. okna s.r.o., celkové náklady činily 192.697Kč.

 


 

Dorostenci remizovali v Soběhrdech

FK Soběhrdy - Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava  3:3  (2:2)

Dorostenci dnes dopoledne odehráli svůj první letošní zápas. Soupeřem jim byl nově ustavený dorost Soběhrd. Trenér Tomáš Dytrich dal příležitost i některým žákům a naopak doma nechal kluky, kteří již stabilně hrají za sázavské áčko. Po zápase byl spokojen s hrou i s výsledkem, byť zpochybnil jednu ze dvou proti nám nařízenou penaltu.

Branky: Novák, Rezek, Svoboda T.

Sestava: Dytrich T. - Bareš J., Bareš V., Bára, Urban - Dytrich Š., Rezek, Procházka D., Míšek - Svoboda J. , Novák

střídali: Danyo, Zeman, Svoboda T., Králík, Fořt  

 

Fotbalisté nestačili na Mirošovice

SK Mirošovice - Sokol Ostředek  5:2  (3:2)

Včera odehráli naši fotbalisté již čtvrtý přátelský zápas v pokoronavirovém období. Představili se na půdě SK Mirošovice - účastníka okresního přeboru Prahy - východ a navázali tam na zápasy s tímto klubem hrané v 80.letech. Premiéru v ostředeckém dresu si odbyl dvacetiletý Zdeněk Nepraš, který přichází ze Sázavy, kde v sezóně 2018/19 hrál za áčko krajskou I.B třídu. 

Od začátku byl znát rozdíl třídy. Soupeř byl lepší, běhavější a hrál, co potřeboval. V první půli jsme ještě "jakž-takž" drželi krok a podařilo se nám i brankami Lukáše Uršice a Edy Špalka srovnat. V druhé půli již domácí, přestože zvolnili, jasně dominovali. K míči jsme se dostávali sporadicky a naše odkopy zachytávala domácí obrana většinou již za půlkou. Od větší pohromy nás zachránil gólman Korint, byť si gól na 4:2 za rámeček nedá.

Sestava: Škvor J. (46. Korint) - Rezek, Krejcárek, Uršic, Müller - Nepraš, Škvor M., Florián, Měchura - Novák, Špalek

Střídali: Macháček, Sadílek P., Bareš V., Sidor, Kančij  

Těsná porážka přípravky v Soběhrdech

FK Soběhrdy - Sokol Ostředek  5:3

Naše nově utvářená přípravka sehrála včera v Soběhrdech svůj první přátelský zápas. Po bojovném výkonu těsně prohrála, ale ostředečtí špunti ukázali, že pokud hrají s věkové srovnatelným soupeřem, dokáží hrát vyrovnaný zápas. Všechny tři branky našich barev vstřelil Jára Klus. Příští sobotu čeká naše odveta doma od 14h v rámci Sokolského dne.

Úvodní sestava: Matěj Nedvěd - Jára Klus, Terka Neradová - Jůlinka Lokajíčková, Kuba Nedvěd a Vojta Špalek

Střídali: Kačka Klusová, Štófa a Barča Bartošovi, Pája Šarbach a Domča Špalek 


Fotbalisté nastříleli Maršovicím sedm gólů

Sokol Ostředek – Sokol Maršovice B  7:2 (4:0)

Fotbalisté odehráli v sobotu další přátelské utkání. Soupeřem jim bylo béčko Maršovic. Původně se mělo hrát kvůli rekonstrukci našich kabin v Maršovicích, ale správce maršovického hřiště zápas zatrhl, aby se trávník nezničil pro nedělní zápas áčka. Náš správce Eda Špalek měl přístup jiný. Operativně vyrazil posekat hřiště a za pomoci Jakuba Horáka a čerstvého otce Jendy Müllera dokázali hřiště připravit.

Hrající kouč Libor Procházka viděl zápas takto: „ Soupeře hrajícího čtvrtou třídu jsme jednoznačně přehrávali a rychle vedli 4:0. Poté se objevila klasická bolest, každý začal hrát na sebe a souhra zmizela. Přitom při rychlých přihrávkách jsme se  do té doby rychle a snadno dostávali do šancí. Soupeř toho začal využívat a mohli jsme dostat i více branek. Příští týden nás čeká silnější soupeř, Mirošovice hrají okresní přebor. Na některých hráčích je stále znát zápasová pauza“.

Branky: Horák 2, Špalek 2, Rezek, Florián, Novák

Sestava: Škvor J. (46. Korint) - Rezek, Krejcárek, Uršic, Müller - Macháček, Škvor M., Florián, Procházka L. - Špalek E., Horák

střídali (hokejově): Bareš, Kančij V., Novák, Sadílek P.

 

Divoká přestřelka se smolným koncem v Soběhrdech

FK Soběhrdy - Sokol Ostředek  4:3 (3:0)

Dnes sehráli naši fotbalisté další přátelské utkání, kterými si vyplňují pauzu způsobenou zrušením soutěží kvůli koronavirové pandemii. Derby v Soběhrdech přineslo dva zcela rozdílné poločasy. V prvním kralovali domácí, po změně stran převzali otěže naši hráči. Dokázali jsme smazat třígólové manko, aby pak v závěru rozhodl smolný gól. Naši si házeli aut, ale soupeř jesličkami gólmanovi Jirkovi Škvorovi urval výhru na svou stranu.

Oproti zápasu v Trhovém Štěpánově měl nyní hrající kouč Procházka napěchovanou kabinu. Mohl tedy poslat do každé půle výrazně jinou sestavu.

Trenér shrnul zápas takto: " V první půli jsme se skoro nedostali za půlku. Domácí Bohata ml. si s námi dělal, co chtěl. Nedal se zastavit, přešel i přes čtyři hráče. Kdybychom prohrávali 0:8, nemohli bychom se divit. V druhé půli se to otočilo, mohli jsme dát gólů daleko více než jen tři. Nicméně zápas splnil účel. Zahráli jsme si, což je lepší než jen trénovat. Sestavy do obou poločasů jsem se snažil postavit vyrovnané."

Branky: Jiřík, Novák, Špalek 

Sestava - 1.poločas: Škvor J. - Dytrich, Krejcárek, Uršic, Bareš - Nerad, Škvor M., Měchura, Procházka L.  - Novák, Špalek

Sestava: - 2. poločas: Škvor J. - Müller,  Krejcárek, Dytrich (Měchura), Macháček - Jiřík, Škvor M., Uršic , Procházka D.  - Kančij (Novák), Špalek

Přátelské zápasy mládeže

Přípravka

sobota 13.6.  10:00  FK Soběhrdy - Sokol Ostředek  :

sobota 20.6.  14:00  Sokol Ostředek - FK Soběhrdy  :

 

Dorost

neděle 14.6.  10:15  FK Soběhrdy - Ostředek / Sázava

neděle 21.6.   Ostředek / Sázava - FK Soběhrdy

 

Fotbalisté začali dobu pokoronavirovou výhrou v Trhovém Štěpánově

FK Trhový Štěpánov - Sokol Ostředek  1:4 (0:2)

Naši fotbalisté přijali nabídku z Trhového Štěpánova a sehráli dnes na jeho hřišti první zápas zákazu v rámci vládních opatření proti koronavirové epidemii. hráči se dlouho těšili na první zápas, ale jak se ukázalo složit jedenáctku nebylo pro hrajícího kouče Libora Procházku jednoduchým úkolem, i když v úterý na tréninku se mu sešlo 18 hráčů. Kvůli velkému množství omluvenek dal šanci šesti dorostencům, včetně tří sázavských.

Utkání vůbec nepřálo počasí, neustále pršelo, že by člověk psa nevyhnal. Kvůli hlášenému vydatnějšímu dešti se začalo dříve a jen s krátkou přestávkou o půli.

Naši brzy vedli dvěma góly Lukáše Uršice. Domácí snížili až v úvodu, kdy v naší síti skončila tečovaná střela. V 65. minutě domácí gólman skolil skluzem Edu Špalka i svého spoluhráče a Martin Novák z dálky uklidil míč do prázdné branky. Chvíli na to za kecy uviděl červenou veterán Vasyl Kančij. Rozhodnutí přinesla 81. minuta, kdy Eda Špalek z nulového úhlu zády k bráně přeloboval všechny včetně brankáře a stanovil konečný výsledek 1:4    

Zraněný Láďa Fiala viděl utkání takto: "V první půlce byl Štěpánov aktivnější, fotbalovější, ale jen po vápno. Prvních 15 minut druhé půle tlačil, pomohl jim smolný gól v naší síti, nemohli jsme se dostat za půlku, ale pak se to srovnalo. Stále byli trochu lepší na míči a hrozili úniky po stranách, ale jejich centry a zpětné přihrávky naštěstí před brankou nikoho nenacházely nebo je obrana zblokovala. A naše góly je dorazily."

Branky: Uršic 2, Novák, Špalek

Sestava: Dytrich Tadeáš - Müller, Dytrich Tomáš, Rezek Jaroslav, Bareš Vít - Procházka David, Uršic, Měchura, Procházka Libor - Novák Martin, Špalek Eduard

střídali: Kančij, Bareš Jakub a Sadílek P.Foto: Ladislav Fiala   

Fotbalistům nahradí zrušenou sezónu přáteláky

Přehled domluvených přátelských zápasů

sobota 23.5. 17:00  FK Trhový Štěpánov - Sokol Ostředek   1:4  (0:2)

neděle 31.5. 14:00  FK Soběhrdy - Sokol Ostředek   4:3  (3:0)

sobota 6.6. 16:00  Sokol Ostředek  - Sokol Maršovice   7:2  (4:0)

sobota 13.6. 15:00  SK Mirošovice - Sokol Ostředek  5:2  (3:2)    

sobota 20.6.  16:00 Sokol Ostředek - FK Libež  :


víkend 8./9.8.  Sokol Ondřejov - Sokol Ostředek  (místo, den a čas budou upřesněny)

Práce na přístavbě fotbalových kabin zahájeny

Ve čtvrtek 23. dubna nabylo stavební povolení na přístavbu kabin právní moci, a tak jsme mohli zahájit stavbu.

Ve středu 29. dubna nám společnost Eurovia sponzorsky vyhrabala základy a v úterý 5.května nám vybetonovala základovou desku.

 

 

TJ získala dotaci od MŠMT z programu Můj klub 2020

Naše TJ uspěla se žádostí o dotaci v rámci programu Můj klub 2020.

Od MŠMT jsme obdrželi rozhodnutí o přidělení dotace ve výši 81.000 Kč na letošní rok.

Dotace bude využita na údržbu sportovního areálu včetně odměny správce, odměnu trenéra mladých fotbalistů a stolních tenistů a na sportovní vybavení.

 

 

 

Přesun buňky - skladu u fotbalových kabin

V pátek 9.dubna jsme s pomocí techniky a lidí, které bezplatně poskytla společnost Eurovia, přesunuli buňku, sloužící jako sklad ve fotbalovém areálu. Získali jsme tak přístup k místům, kde budeme letos budovat přístavbu kabin (šatna hostů, sklad) a můžeme, až bude stavební povolen pravomocné, začít hrabat základy a vybudovat základovou desku. 

Děkujeme panu Milanu Kobiánovi, za "sponzorské" odpojení této buňky od elektrického proudu.


 

Jakub Horák zvolen Ostředeckým fotbalistou roku 2019

Jakub Horák se stal vítězem 12. ročníku ankety Ostředecký fotbalista roku, tentokráte za rok 2019. Kuba získal broušenou trofej z ateliéru SONA GLASS a poukaz na sud Bernard 12° věnovaný Rodinným pivovarem Bernard. Druhý skončil obhájce titulu Petr Florián a třetí Lukáš Uršic.

Improvizované vyhlášení výsledků proběhlo dnes u fotbalových kabin před tréninkem fotbalového áčka. Ceny převzali i nejlepší střelci ze soutěže Ostředecká zlatá kopačka 2019.Čtyři z pětice nejlepších v anketě Ostředecký fotbalista roku 2019

Předání cen soutěže Ostředecká zlatá kopačka 2019


 


Koronavirus nepřeje sportu

Včerejší nařízení vlády ČR související s epidemií koronaviru výrazně omezí i činnosti naší TJ.

Na základě včerejšího rozhodnutí OFS Benešov bylo odloženo do odvolání zahájení jarní části fotbalové sezóny 2020.

Dnes VV OSST Benešov rozhodl o přerušení okresních soutěží stolních tenistů na dobu 30 dnů. O tom zda se zbylá dvě kola dohrají později bude rozhodnuto dle aktuální situace.

 

Uzavření Sokolovny v Ostředku

Vážení členové a sportovní přátelé,

na základě včerejšího nařízení vlády ČR je od dnešního dne uzavřena do odvolání ostředecká sokolovna.

Děkujeme za pochopení

Ing. Marek Škvor

předseda TJ Sokol Ostředek, z.s.

 

Jasná výhra nad Mračí zajistila béčku záchranu v OP2

Včera sehrálo béčko důležité domácí utkání s Mračí. Hrající vedoucí Marek Škvor měl k dispozici jak Aničku Holejšovskou, tak Libora Budjače. Do čtyřher nominoval kromě nich Juru Žydyka a sebe, do dvouher pak Juru nahradil Petr Vobecký.

Naši vyhráli obě čtyřhry a své vedení postupně navyšovali. O vítězství bylo jasno již v průběhu třetí série.

Anička vyhráli všechny 4 dvouhry, Libor tři a na poslední za něj zaskočil Jura, který si připsal bod. Petr s Markem uspěli ve dvou dvouhrách.

Béčko, nováček soutěže, má tak dvě kola před koncem jistotu záchrany. Na Mrač, která je na barážové předposledním místě, má dvě kola před koncem soutěže náskok 7 bodů.

OP2:  Sokol Ostředek B – SK Mrač  14:4


 

Zrušení Sokolského plesu

Vážení členové a příznivci naší TJ,

bohužel na základě dnešního nařízení vlády ČR musíme zrušit letošní Sokolský ples, který se měl konat již tuto sobotu (14.3.).

Velice nás to mrzí, protože jsme pro vás měli připravenou velmi hodnotnou tombolu.

Pokud bude nařízení vlády brzy zrušeno, pokusíme se ples či obdobnou akci uspořádat.

Výsledky ankety Ostředecký fotbalista roku 2019 vyhlásíme pravděpodobně při prvním domácím fotbalovém zápase.

Děkujeme všem našim podporovatelům, kteří nám přispěli na tombolu zrušeného plesu věcnými nebo finančními dary.

Ing. Marek Škvor

předseda TJ Sokol Ostředek, z.s.


!!! DĚKUJEME !!!

 

ADOZ barvy, s.r.o.

 

Müllerovi Jan a Eliška

Alfia Europe s.r.o. / L.Fiala

 

Nabys – Petr Sadílek

AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o.

 

Neradovi Anna a František ml.

AZS 98 s.r.o.

 

Nerad František - zámečnictví

Bouškovi Kateřina a Pavel

 

Pavelková Marie & Jan Novotný

BigBoard Praha, a.s.

 

Pecha Jaromír

ČESKÁ VEJCE CZ,  a.s.

 

Pivovar BERNARD

EGMONT – PRO FOOTBALL

 

Podblanické uzeniny Matoušek

ELEDO s.r.o.

 

Prologis Czech Republic

EVT Stavby s.r.o.

Restaurace Ostředek J.Lukeš

EUDI REAL s.r.o.

 

RotaGroup a.s.

Floriánovi Veronika a Petr

 

SPZV Ostředek a.s.  – Mich.Škvor

Hotel Akademie Naháč / M.Škvor

 

Styblíkovi Lucie a Petr

HOYA a.s.

 

Svatební salón TYANO

K2T Víno s.r.o. / R. Nedvěd

 

Šenk s.r.o.

Krosnářovi a Smítkovi

 

Škvorovi Kateřina a Marek

Lejček Miroslav a Holubková Nikola

 

Šarbach Pavel

Lemberk Josef

 

Škvorsmalt

MAZVA s.r.o.

 

Vodohospodářská společnost Benešov

Měchura Josef

 

Vlašimnet s.r.o.

 

 

 

 

 

Fotbalisté si v Ratajích otevřeli střelnici

TJ Rataje n/S - Sokol Ostředek  4:7  (1:4)

I před druhým přípravným zápasem musel kouč Libor Procházka řešit, zda složí celou jedenáctku. Omluvenek z různých důvodů se mu opět sešlo velké množství. Tak musel vzít svého syna Davida a kopačky na půdě oprášili Martin Štěch a Petr Sadílek. Zahrát si až z Prahy přijel Jayden Fernandez.

Branky: Florián (0:1), Špalek (1:2) , Sidor (1:3), Procházka D. (1:4), Sidor (1:5), Florián (1:6), Procházka D. (2:7)  

Sestava: Drahota - Fiala, Škvor M., Dytrich, Macháček - Sidor, Florián, Fernandez, Procházka D. - Špalek E., Štěch

střídali: Sadílek P., Kančij V., Müller J.


 

 

Áčko přejelo Netvořice, déčko překvapilo ve Smilkově

Včera zasáhly do bojů jen dva týmy našich stolních tenistů - áčko si doma snadno poradilo s Netvořicemi a déčko překvapivě vyhrálo ve Smilkově. 

Áčko se muselo obejít bez své jedničky Míry Janaty, ovšem nebylo to znát. Přestože soupeř dorazil v hodně silné sestavě, naši od začátku naši směřovali za výhrou. Stoprocentní byli oba mladíci Martin Vaigl a Patrik Vosátka. Krok s nimi držel i velezkušený Standa Měchura, který vyhrál rovněž všechny své dvouhry. Bod přidal Martin Vosátka, který spolu s Martin V. vyhrál i čtyřhru.

Déčko hrálo na půdě třetího týmu OP5 - béčka Smilkova a přestože mu chyběla dvojka Martin Vosádka, tak favorita hrajícího v nejsilnější sestavě dokázalo porazit. Tři body vybojovali Jindra Nenáhlo a Dan Císař, dva přidal Šimon Styblík, který se vrátil po krátké pauze zaviněné zraněním ruky. Důležitý bod urval Pepa Suchánek a spolu s Jindrou zvládli i čtyřhru.    

Béčko sehraje svůj veledůležitý souboj o záchranu doma s Mračí v úterý. Céčko bude hrát s Voticemi C až ve středu 18.3. a rovněž doma.  

OP1: Sokol Ostředek A - Sokol Netvořice A  13:5

OP5: SDH Smilkov B - Sokol Ostředek D  8:10  


 

Ostředecký pohár fotbalových přípravek ovládly Maršovice

Fotbalový oddíl uspořádal v sobotu 29. února v hale  ZŠ Sázava již 8.ročník Ostředeckého poháru pro přípravky, kterého se vedle našich špuntů zúčastnily týmy Sokol Maršovice, FK Kavalier Sázava, FK Soběhrdy, Svoboda Ratměřice, Sokol Zaječice a TJ Úročnice. 

Sokol Maršovice

V tomto pořadí skončily celky v konečné tabulce. Vítězem se stali zaslouženě mladí fotbalisté z Maršovic. Jediným účastníkem turnaje, který neokusil porážku byly třetí Soběhrdy, které tři zápasy vyhrály a třikrát remizovaly.

 

Vzadu stojí trenéři Eduard Špalek a Jaroslav Klus

Uprostřed zleva: Jůlinka Lokajíčková, Kuba Nedvěd, Jára Klus a Viky Neradová

Klečí zleva: Vojta Špalek, Domča Špalek, Terezka Neradová a Kačka Klusová

Vpředu leží Maty Nedvěd

Naši skončili na posledním 7.místě, ale statečně se soupeři v průměru až od dva roky staršími bojovali a nic jim nedali zadarmo. Všichni si zaslouží velkou pochvalu. Mile překvapil svým výborným výkonem gólman Matěj Nedvěd, pro něhož to byla velká premiéra mezi třemi tyčemi.

Nejlepším střelcem turnaje se stal maršovický Tomáš Pecina s pěti góly. Z brankářů se jury nejvíce líbily výkony zaječické Báry Smrčkové. I nejlepším hráčem turnaje byla vyhlášena dívka – Nikola Mrázková ze Soběhrd. Všichni tři ocenění obdrželi sošku, dětské šampaňské a fotbalovou knihu. Nejmladší hráč turnaje – náš Vojta Špalek si odnesl velkou čokoládu.

Tabulka - přehled výsledků

Děkujeme společnosti BAKKER s.r.o. za věnování mandarinek a banánů pro všechny zúčastněné týmy a  vydavatelství EGMONT za fotbalové knihy pro nejlepší  oceněné jednotlivce. Poděkování patří rovněž všem, kteří se podíleli na organizaci a průběhu celého turnaje.

Další ročník turnaje je naplánován na sobotu 6.února 2021.


 

FK Kavalier Sázava

FK Soběhrdy

Svoboda Ratměřice

Sokol Zaječice

TJ  Úročnice


 

 

Stolní tenisté vyšli bodově na prázdno

V 19.kole okresních soutěží si naše týmy nepřipsaly na svá bodová konta žádný bod.

Béčko hrálo v Pyšelých již ve středu. Uzavřelo tak trojici utkání s týmy ze špičky tabulky. Domácí, kterým patří druhé místo v tabulce, by chtěli do baráže. Od začátku bylo zřejmé, že body zůstanou doma. Petr Vobecký a Marek Škvor vybojovali po 2 bodech, pátý přidal Jura Žydyk. Pepa Lemberk, který zaskočil za omluveného Libora Budjače nebodoval. V úterý 10.3. čeká naše béčko zápas sezóny doma s Mračí, která ztrácí tři kola před koncem sezóny 4 body. Pokud vyhrají, jsou zachráněni. Velkou šanci dá i remíza. 

Áčko páteční zápas ve Voticích vypustilo. Ze základní sestavy hrál pouze Martin Vosátka, kterého doplnili Petr Vobecký, Jarka Bartůšková a Martin Vosádka.

Déčko se muselo obejít bez několika hráčů základu, a tak šanci dostali Vojta Kovář s Ondrou Haišem ze žákovského týmu. Stoprocentní byl Pepa Suchánek, tři body přidal Dan Císař. Moc nechybělo a naši mohli vybojovat minimálně remízu. Za stavu 8:8 Dan i Ondra prohráli svá utkání 2:3.Kousek od prvního zářezu byl i Vojta, který rovněž prohrál jednu z dvouher 2:3. 

OP1: Sokol Votice A - Sokol Ostředek A 15:3

OP2: Sokol Pyšely B - Sokol Ostředek B 13:5

OP5: Sokol Ostředek D - SK Bystřice C 8:10


Fotbalisté dostali od Libže osmičku

Sokol Ostředek - FK Libež 4:8 (1:3)

Dnešní přípravný zápas s Libží hraný na UMT ve Vlašimi se našim vůbec nevydařil.

Hrající kouč Libor Procházka utkání zhodnotil takto: "Hráli jsme jen prvních 15-20 minut. Problémy nám dělalo zpracování míče a dělali jsme hrozné chyby. Soupeř byl běhavější. Ale není nutné z tohoto zápasu dělat vědu. Chybělo několik hráčů a někteří nebyli zcela fit. Vzal jsem i své syna, hrajícího první rok za dorost. Když nepočítám zápas na soustředění, tak to byl první letošní zápas. Ještě máme před sebou dva přípravné zápasy."  

Příští sobotu hrají naši fotbalisté od 15h v Ratajích n/S.

Branky: Sidor 2, Škvor M., Špalek

Sestava: Škvor J. - Rezek, Krejcárek, Uršic, Dytrich (46.Müller) - Nerad (20. L.Procházka), Škvor M., Florián, Sidor - Špalek, Kančij (D.Procházka)  

Přehled přípravných zápasů našich fotbalistů

Pátek 21.2. - UMT Jičín:   Sokol Ostředek - Union Cerhovice  0:5  (0:1)

Neděle 1.3. 14h - UMT Vlašim:    Sokol Ostředek - FK Libež  4:8  (1:3)

Sobota 7.3.  15h:   TJ Rataje n/ S - Sokol Ostředek  (v Ratajích)

Sobota 14.3.  11h   Sokol Ostředek - JAWA Pecerady   (V Ostředku)

Výhra a tři prohry, toť bilance stolních tenistů

Po týdenní pauze se rozběhly opět soutěže stolních tenistů. Našim týmům se příliš nedařilo. Uspělo jen áčko na půdě posledních Pyšel, které jsou po porážce čtyři kola před koncem již jasným sestupujícím.

Béčko hrálo v Krusičanech již ve čtvrtek. Domácí myslí na baráž o postup, tak se nečekal lehký zápas. Na poslední chvíli se bohužel omluvil z pracovních důvodů Libor Budjač, čímž hodně klesla šance na body, což se potvrdilo i v zápase.  Vzhledem k vyrovnanému spodku tabulky potřebují naši urvat ještě jednu výhru, aby měli jistou záchranu.

Céčko s déčkem v nekompletních sestavách doma na své soupeře nestačily.

OP1: Sokol Pyšely A – Sokol Ostředek A  7:11

OP2: Krusičany A – Sokol Ostředek B  13:5

OP4: Sokol Ostředek C – Sokol Nesvačily A  6:12

OP5: Sokol Ostředek D – Sokol Louňovice C  5:13 


Fotbalisté vyrazili na zimní soustředění do Jičína

Ostředečtí fotbalisté od středy absolvují tradiční zimní soustředění v Jičíně. Pod vedením kouče Libora "Boriny" Procházky nabírají síly na jarní sezónu. Kondiční přípravu si dnes zpestřili přípravným zápasem s šestým celkem krajské I.B třídy Unionem Cerhovice. Rozdíl dvou tříd byl patrný. Naši prohráli 0:5, když po poločase byl stav 0:1. Hrálo se 2 x 35 minut na UMT. 

Martin Vosádka skončil 9. na mistrovství republiky

Ostředecký stolní tenista Martin Vosádka se v dresu klubu sluchově postižených sportovců SK Olympia Praha v sobotu účastnil Mistrovství ČR ve stolním tenise.

Ze skupiny postoupil do hlavního pavouka a nakonec obsadil pěkné 9.místo. 


 

 Osmifinále

BUREŠ Zdeněk - VOSÁDKA Martin  4:0 (6,3,10,7)

Soutěž útěchy o 9. místo

VOSÁDKA Martin - TANCIBUDEK Stanislav  4:0 (10,4,6,12)

VOSÁDKA  Martin - ŠINDLER Petr  4:0 (6,8,8,5)


Zdroj: www.csns-stolnitenis.cz

Druhé sokolské bruslení uzavřelo jarní prázdniny

V neděli uspořádala naše TJ za finanční podpory SPZV Ostředek a.s. druhé letošní sokolské bruslení na zimní stadiónu ve Vlašimi. Závěr  jarních prázdnin si přijelo zpestřit bruslením nebo ledním hokejem více jak čtyři desítky malých i velkých sportovních nadšenců.

Děkujeme SPZV Ostředek a.s. za podporu naší akce!


Mladí stolní tenisté uzavřeli základní skupinu přeboru

Mladí stolní tenisté odehráli v sobotu poslední dvojkolo základní fáze regionálního přeboru mládeže. V případě dvou výher by si uchovali teoretickou šanci postoupit do finálové skupiny o titul přeborníka okresu. Vzhledem k absenci Šimona Styblíka to byl ale úkol velmi těžký, i když se hrálo znovu v ostředecké sokolovně. Naši nastoupili v sestavě Dan Císař, Ondra Haiš, Vojta Kovář a Terezka Škvorová.

Naši prohráli oba zápasy, i když v druhém proti Sedlčanům nebyla remíza daleko. Dan s Ondrou vyhráli ve čtyřhře první set, ale další tři bohužel prohráli v koncovkách. Blízko k bodu měl Dan proti Matuškovi, vedl 2:0 na sety. Další dva sice ztratil, ale v pátém vedl 5:2. Přesto prohrál. Byla to jeho jediná prohra ve dvouhrách, dalších 5 vyhrál. Mile překvapil Ondra, který dokázal porazit sedlčanského Tatka 3:1. Pochvalu zaslouží i Vojta s Terezkou, byť nebodovali.  

Naše čeká skupina o 5.-8.místo, kde se znovu utkají se sobotními soupeři a jedním z dvojice Netvořice / Divišov. Termín i místo konání budou teprve stanoveny. 

Sokol Ostředek E - SK Bystřice E 3:7

Sokol Ostředek E - Tatran Sedlčany F 3:7


 

Louňovice, Divišov a Netvořice skončily na štítu stolních tenistů

Áčko v pátek hostilo třetí tým tabulky nejvyšší okresní soutěže - Louňovice, které za své působení mezi nejlepšími týmy okresu nikdy neporazilo, ba dokonce nezískalo ani bod. V sestavě sice chyběl Standa Měchura, ale Martin Vaigl, Míra Janata i Patrik Vosátka byli připraveni se poprat se silným soupeřem. Kvartet zkompletoval Martin Vosátka. Naši šli od začátku za výhrou. Martin V. s Mírou se sice nadřeli v pětisetové bitvě s dvojicí Hazmuka / Štěpánek, ale již během třetí série dvouher přibyl na naše konto desátý, tedy vítězný bod. Kaňkou na výhře jsou tři skreče z naší strany, které jsou nesportovním gestem k soupeři, který to k nám nemá zrovna blízko a vyhověl i s dřívějším začátkem zápasu. Zejména Patrik by měl být rád za každý zápas, ve kterém by mohl sbírat zkušenosti. Výhra znamená, že áčko na 99% splnilo svůj cíl - zachránit se. Už jen teoreticky může skončit na barážovém 11. místě, která patří Divišovu. Pět kol před koncem má náskok 14 bodů.

Béčko hostilo lídra OP2 - sousedy z Teplýšovic, které chtějí postoupit. Ani jeden tým nebyl v nejsilnějším složení. Za nás nastoupili Jura Žydyk, Petr Vobecký, Marek Škvor a Petr Stanovský. Od začátku bylo znát, že si hosté přijeli pro výhru a sbírali jeden bod za druhým, až se naši začali bát ostudného výsledku 0:18. Naštěstí nejprve Petr V. porazil Zemana a chvíli po něm si Marek poradil s bývalým ostředeckým hráčem Pavlem Šramotou (první výhra ve vzájemných zápasech). I tak se ale jedná o nejvyšší porážku týmu v probíhající sezóně. Vzhledem k výhře Mrače mají naši 5 kol před koncem náskok na předposlední místo jen 5 bodů. Jistotu by mohla přinést jedna výhra, ale los pro nejbližší kola je těžký, nebo bude potřeba neprohrát domácí duel s Mračí.

Déčko v nejsilnější sestavě uspělo v pátek na půdě třetího týmu OP5 v Divišově a oplatilo mu tak domácí listopadovou prohru. Stoprocentní byl Jindra Nenáhlo.

Céčko, mající v pátek volno, na svou žádost v sobotu ráno předehrálo zápas 19.kolo s Netvořicemi. Oba týmy jsou již zachráněny a ani nemůžou postoupit, takže si v klidu zahrály. Byl to ale velký boj, který našim barvám přinesl nejtěsnější výhru. Nejvíce se dařilo Jarce Bartůškové, která získala 3,5 bodu.            

OP1: Sokol Ostředek A - Sokol Louňovice A  11:7 

OP2: Sokol Ostředek B - Sokol Teplýšovice A  2:16

OP4: Sokol Ostředek C - Sokol Netvořice C  10:8

OP5: Sokol Divišov D - Sokol Ostředek D  5:13


 

Áčko remizovalo v Benešově, céčko porazilo Olbramovice

V pátek hrálo áčko v Benešově proti déčku, které bojuje o udržení. Kvůli účasti na bodovacím turnaji mládeže chyběl Martin Vaigl a ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit ani Standa Měchura. V sestavě s Mírou Janatou, Vosátkovými tak zaskočil Jura Žydyk z béčka. Míra s Patrikem byli stoprocentní, poradili si i s Nádvorníkem, hrajícím standardně kraj. Bod do tabulky za remízu je plusem, ale od výhry chyběl kousek, pár míčků. Jak Jura, tak Martin Vosátka prohráli s mladým Plíškem 2:3, když pátý set skončil 9:11. Nad Dvořákem vedl Martin již 2:0 na sety…

Céčko v sestavě bez Petra Stanovského, ale již s Jarkou Bartůškovou, si poradilo s Olbramovicemi. Nejvíce bodově přispěla Jarka a Petr Styblík, shodně po 3,5 bodech. Pepa Lemberk a Martin Vosádka přidali po 2,5 bodech.

Déčko doma nestačilo na suverénního lídra soutěže. Dva body získal Jindra Nenáhlo, bodík urval Pepa Suchánek.

OP1: ST Benešov D - Sokol Ostředek A  9:9

OP4: Sokol Ostředek C - SDH Olbramovice C  12:6

OP5: Sokol Ostředek D - Tatran Kamenný Přívoz B  3:15


 

Béčko porazilo v předehrávce Čerčany

Stolně-tenisové béčko předehrálo svůj zápas s Čerčany na přání soupeře již v pondělí. Soupeř na oplátku souhlasil, že se utkání odehraje v Ostředku. Šlo o hodně. Naši měli před utkáním na 8.místě 19 bodů. Soupeř byl hned za nimi se 17 body.

V našem dresu se prvně představila nová posila - Libor Budjač, který naposledy hrál před několika lety krajskou soutěž za Zruč a téměř neprohrával. V sestavě byla i zápas od zápasu výkonnostně rostoucí Anička Holejšovská. Po třítýdenní pauze zaviněné zraněním kolene nastoupil Marek Škvor a kvarteto doplnil Jura Žydyk. 

Libor přes svou nervozitu, z toho že pár let nehrál, nedal soupeřům žádnou šanci a vyhrál všechny dvouhry. Anička přidala další tři body. Jura s Markem přispěli na naše bodové konto 2 body.

Výhra přinesla důležité tři body do tabulky a větší klid do dalších zápasů. K tomu, aby se naši vyhnuli ošidné baráži o udržení, by mohla stačit už jen jedna výhra, přestože spodek tabulky je hodně vyrovnaný.

OP2: Slavoj Čerčany B - Sokol Ostředek B  6:12 


Fotbalisté skončili čtvrtí na Stříbrnoskalickém poháru starých gard

Ostředečtí fotbalisté se v sobotu zúčastnili Stříbrnoskalického poháru pro staré gardy, který pořádal TJ Meteor Stříbrná Skalice v hale ZŠ Sázava.

Na turnaj dorazilo 6 týmů, které nejprve hrály skupinu každý s každým a pořadí rozhodlo o nasazení do vyřazovací části.

Našim se ve skupině dařilo, skončili na 1.místě.

Bohužel ve vyřazovacích bojích neuspěli.

V semifinále podlehli Radošovicím (Pha-V) a v zápase o třetí místo i „domácí“ Sázavě.

Ostředečtí "staří páni" tedy obsadili nepopulární 4.místo.

Vítězem turnaje se stal SK Chocerady.

Skupina

Ostředek – Sokol Struhařov  0:0

Ostředek – FK Radošovice  3:0

Ostředek – FK Kavalier Sázava  1:3

Ostředek – Meteor Stříbrná Skalice  2:0

Ostředek – SK Chocerady  2:0

1. Ostředek 9:5 7
2. Chocerady 12:6 7
3. Sázava 10:6 6
4. Struhařov 9:3 5
5. Radošovice 9:9 4
6. Stř.Skalice 4:3 1

 Semifinále

Ostředek – Radošovice  1:2

 o 3.místo

Ostředek – Sázava  1:5 


Vzadu zleva: Škvor Milan, Starosta Tomáš, Škvor Jiří, Krejcárek Kamil, Sadílek Tomáš a Uršic Lukáš

Vpředu zleva: Florián Petr, Kančij Vasil, Procházka Libor, Drahota Martin a Fiala Ladislav

Webové stránky používají cookies., na web. stránkách běží scripty, které umožní vlastníkovi web. stránek získávat statistická data o uživatelích webu (např. Google Analytics, Facebook Pixel a SKlik). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

  Skrýt tuto informaci