Třemošnická osmička 2009 - hasičská soutěž

V sobotu 4. července uspořádal SDH Třemošnice již 3. ročník hasičské soutěže osmiček. V letošním roce se soutěž uskutečnila, vzhledem k probíhající Benešovské hasičské lize, až v prázdninovém termínu, což nepříznivě ovlivnilo počet zůčastněných družstev. Přes příslib řady týmů se nakonec přihlásilo pouze 7 týmů. 

 

Soutěž se skládala z útoku (u mužů ještě ztíženého tím, že neměli povoleno vodu nabírat, ale pouze sát), z oblíbené kbelíkové štafety a na závěr se trojice borců pokoušela o běh na chůdách a roztažení hadice s napojením na rozdělovač a proudnici a její opětovné sbalení. Výsledný součet časů pak rozhodl o konečném pořadí. Rozdíly v dosažených časem byly velmi malé.

 

V kategorii muži zvítězilo družstvo z Dalov s celkovým časem 4:39,61min (čas útoku 34,52s), druzí byli muži z Býkovic s celkovým časem 4:41,08min (čas útoku 49,93) a třetí Zderadice (celkem 4:54,74min, čas útoku 62,06s). Domácí Třemošňáci skončili těsně pod stupni vítězů (celkem 4:55,29min, čas útoku 42,47s). Domácím se nevydařila závěrečná disciplína, před kterou byli na druhém místě za Dalovy s náskokem 7s na Býkovice a 17,5s na Zderadice.

Družstvo Třemošnice soutěžilo v tomto složení Tomáš Beneš, Jaromír Ptačovský, Josef Hejný, Jaroslav Mareš ml., Jaroslav Mareš st., Tomáš Hrubeš a Jan Šaněk

Mezi děvčaty se z prvního místa se souhrným časem 5:30,94min radovalo smíšené družstvo hasičů z Třeběšic, kteří nedali dohromady dívky ani muže, a tak vytvořili mix půl na půl, který byl zařazen mezi děvčata s handicapem za každého chlapa, (čas útoku 58,47s), druhá byla s časem 5:38,54min děvčata z Dalov (čas útoku 44,72) a na třetím místě skončily domácí dívky (čas útoku 55,66s; celkem 5:44,38 min).

Složení družstva domácí Třemošnice - Markéta Nováková, Zlata Krosnářová, Veronika Antošová, Jana Slivanská, Denisa Bodláková, Jana Bartošová, Karolína Hejná a Kateřina Dolejší.

Čekání při počítání pořadí bylo zpříjemněno překvapením - soutěží jednotlivců v rychlosti vypití půllitru piva, do které se přihlásilo 5 dívek a 9 mužů. Nejrychleji vypil půllitr Milan Vondrák z Dalov, další v pořadí skončili Mirek Nerad z Býkovic a domácí Tomáš Hrubeš. Hned za ním byl další borec z Třemošnice Jaromír Ptačovský. Mezi děvčaty pak vyhrála Karolína Ludvíková z Dalov před Markétou Machovou z Třeběšic a Annou Marešovou z Dalov.

Těsně předtím než se mělo přistoupit k vyhlášením výsledků se spustila průtrž mračen, která ustala až po půlhodině. Poté už následoval nástup a vyhlášení výsledků.

Jediným negativem dne byla neúčast většiny slíbených vozidel IZS, neboť ve dnech, kdy se konala soutěž, pomáhala veškerá volná technika při likvidaci následků povodní v severních Čechách a v Jeseníku na Moravě. Proto přijel pouze jeden doprovodný záchranářský vůz od ZS Ivo Pěnčíka.

Poděkování patří našim sponzorům v čele s Obcí Ostředek, dále uzenářství Eichler Divišov, stavebninám Hačalka Divišov a SPZV Ostředek. Dík patří také pekárně V+V Divišov za upečení krásných osmiček pro soutěžní družstva.

 


 Útok mužů z Třemošnice

 


 Muži z Dalov útočí


 

Muži ze Zderadic při útoku


 

Muži z Býkovic - požární útok


 

Požární útok domácích děvčat


 

Dalovská děvčata při požárním útoku


 

Třeběšice - požární útok


 

Kbelíková štafeta - Dalovy x Třemošnice


 

Souboj Zderadic a Býkovic při kbelíkové štafetě


 

Třemošnická děvčata versus Dalovy - kbelíková štafeta


 

Na chůdách domácí Tomáš Hrubeš a v triu s ním Jaromír Ptačovský a Jaroslav Mareš ml- soupeřil s Dalovy


 

Zderadice versus Býkovice na chůdách


 

Domácí hasičky Kateřina Dolejší, Markéta Nováková a Karolína Hejná soutěžily z Dalovačkami i na chůdách


 

Smíšené družstvo z Třeběšic na chůdách


 

S pohárem Jaromír Ptačovský, Kateřina Dolejší, Markéta Nováková, Tomáš Hrubeš a Jan Šaněk