Ostředečtí hasiči přivezli bronzový pohár z okrskové soutěže

 

Na okrskovou soutěž v požárním sportu okrsků Ostředek a Divišov, která proběhla v sobotu 23.května ve Všechlapech k příležitosti 110 let existence místního sboru, vyslal SDH Ostředek čtyři družstva, z toho dvě žen a dvě mužů.

Celkem se soutěže, které přálo slunečné počasí, zúčastnilo sedm družstev žen a devět družstev mužů. Samotnému soutěžení předcházelo posvěcení nové vlajky a zásahového vozidla domácí sboru  a průvod obcí. 

Soutěž probíhala na sice dobře upravené, ale nerovné louce, když od startu nebylo vidět na cíl. Mínusem byla skutečnost, že se požární útok, narozdíl od překážkového běhu, neměřil digitální časomírou, ale ručně stopkami. 

 


Ostředecké áčko mužů v složení Fanda Nerad st., Petr Sadílek, Marek Škvor, Petr Malina, Michal Škvor, Petr Svoboda a ing. Marek Škvor prodloužilo svou sérii medailových umístění (naposledy bez poháru v roce 2002) a přes nevydařený útok (čas 36,13 s) přivezlo pohár za třetí místo.

Áčkaři zahájili soutěž bezchybnou pořadovou přípravou, v běhu jednotlivců drželi krok s o dost mladšími borci - počítal se čas Michala Škvora (22,47s - celkem 5. místo), ing. Marka Škvora (25,60s - 15.) a Petra Sadílka (26,85s - 23.)) a kdyby v požárním útoku předstihli Dalovy mohli přivézt stříbrný pohár.


 

Druhý tým mužů, který byl tvořen hasiči z béčka a céčka - Fanda Nerad ml., Pepa Měchura, Honza Schovánek, David Koudelka, Martin Štěch, Eda Špalek a Zdeněk Měchura, se bohužel musel kvůli velké pauze před požárním útokem způsobené organizačními zmatky z této poslední disciplíny odhlásit, ale přesto mu v konečném součtu patřilo 6. místo.

 

 

Mladšímu z mužských družstev se poměrně dařilo v běhu jednotlivců přes překážky - nejlepší byl Zdeněk Měchura s časem 24,77s (12.), dále se počítali časy Fandy Nerada ml. (25,20s - 14.) a Edy Špalka (26,17s - 18.) a v případě vydařeného požárního útoku mohlo toto družstvo sahat na pohár...

 

Celkové pořadí mužů:

 

 1.

Všechlapy 

  2.

Dalovy 

  3.

Ostředek A

  4. Divišov 
  5. Třeběšice 
  6. Ostředek B 
  7. Choratice
  8. Třemošnice 
  9. Vranov 

 


 

 Ostředecké hasičky byly prvně reprezentovány dvěmi družstvy. Svou premiéru si ve Všechlapech odbylo družstvo Ostředek B alias Mžížovice v sestavě Pavlína Kocábková, Hana Kocábková, Jitka Vobořilová, Klára Škvorová, Miluše Maroušková, Zuzana Drožová, Klára Svobodová. 

 

  

Toto teprve nedávno utvořené družstvo jelo do Všechlap hlavně získávat zkušenosti, přesto se hasičky z Mžížovic držely velmi statečně, když se jim zejména povedl překážkový běh jednotlivkyň. Nejlepší čas měla Klára Škvorová (28,43s - 14.místo celkem), do součtu se ještě počítal čas Kláry Svobodové (29,27s - 17.) a Zuzany Drožové (31,52s - 21.)

Nedokončením požarního útoku si družstvo bohužel vybralo nováčkovskou daň a kleslo až poslední sedmou příčku.

  


 

 Ostředecké ženské áčko ve složení - Blanka Svobodová, Naďa Havlová, Alena Kučerová, Zdena Nenáhlová, Lucie Sadílková, Ivana Marečková, Lucie Neradová a Nikola Harčariková , obsadilo v konečném součtu 5. místo.

Po téměř bezchybné pořadové přípravě (1b.) se áčkařky po běhu na 100m propadly v průběžném umístění z 2. na 5. místo. Nejlepší časy měly Lucie Neradová (27,24s - 13.), Nikola Harčariková (28,48s - 15.) a Zdeňka Nenáhlová (31,10 s - 19.).

 

V závěrečném požárním útoku pak svou pozici 5. nejlepším útokem potvrdili. Od celkové bronzové příčky dělilo naše hasičky přesně 3,98s v požárním útoku...  

  

Celkové pořadí ženy:

 

 1.

 Všechlapy
  2.  Dalovy
  3.  Třemošnice
  4.  Divišov
  5.  Ostředek A 
  6.  Třeběšice
  7.  Ostředek B 

 


23.5.2009_Muzi_-_celkem.pdf

23.5.2009_Zeny_-_celkem.pdf

23.5.2009_Muzi_-_beh_na_100m.pdf

23.5.2009_Zeny_-_beh_na_100m.pdf

Webové stránky používají cookies., na web. stránkách běží scripty, které umožní vlastníkovi web. stránek získávat statistická data o uživatelích webu (např. Google Analytics, Facebook Pixel a SKlik). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

  Skrýt tuto informaci