Ostředecké hasičky skončily na 4. místě na závodech v Divišově

Ostředečtí hasiči se, jako každoročně, vypravili tuto sobotu do Divišova, aby soutěžili v provedení požárního útoku s dalšími družstvy ze širokého okolí v rámci již 19. ročníku Memoriálu Františka Procházky a Václava Chalupeckého konaného na plochodrážním stadionu v Divišově. Počasí organizátorům i všem účastníkům přálo, sluníčko se vždy jen na krátkou chvíli schovalo do mraků, ale jinak většinu dne příjemně hřálo.

Celkem do Divišova přijelo 13 ženských a 22 mužských družstev. Ostřeďáci tentokráte vyslali do sportovního zápolení pouze jedno družstvo žen a jedno mužů.

Vzadu stojí: Blanka Svobodová, Naďa Havlová, Radka Holubková, Lucie Sadílková

vpředu klečí: Alena Kučerová, Zdena Nenáhlová, Lucie Neradová

 

Ostředecké hasičky se v konkurenci ostatních neztratily. Děvčata předvedla dva velmi vydařené a časově vyrovnané požární útoky - časy 37,60s a 37,72s. Až do předposledního pokusu stála na "bedně", bohužel čechtické hasičky je svým druhým pokusem odsunuly o 1,2s na nepopulární bramborovou pozici. Přesto je velmi pěkné 4. místo velkým úspěchem a historicky nejlepším umístěním ostředeckých na divišovském memoriálu.

 

Zadní řada: Petr Malina, Fanda Nerad, Marek Škvor, Josef Měchura

Klečící: David Koudelka, ing. Marek Škvor, Ota Šimáček

 

Ostředečtí hasiči v kombinovaném složení neuspěli, předvedli dva velmi nepovedené požární útoky (118,5s a 62s) a skončili až na předposlední 21. pozici.