Čarodějnice a stavění májky v Ostředku

30.4.2017 jsme se, již tradičně, sešli před Restaurací Ostředek, abychom si užili den pálení čarodějnic. Nepršelo a tak do parčíku před Restauraci dorazilo celkem dost občanů.

Ženy nazdobily májku, kterou pak muži postavili do připravené díry. Stavění jim znepříjemňoval vítr, ale dílo se nakonec zdárně povedlo. Děti si dopřávaly opečených buřtíků a dospělí chlazeného pivečka. Ani letos nechybělo pár velkých a malých převlečených čarodějnic a čarodějů.

Když se začalo stmívat, tak vyrazil průvod obyvatel směrem ke kopci vedle bývalé Jawy, kde byl zapálen opravdu veliký oheň, který nakonec vydržel doutnat až do druhého dne. Byla zde také upálena symbolická čarodějnice, kterou děti vyrobily již v odpoledních hodinách. Se vším pomáhali hasiči a hasičky Ostředka, kterým patří naše poděkování.
 
Michaela Nedvědová

 

foto: Jana Neradová, Blanka Svobodová, Martin Chvojka

Webové stránky používají cookies., na web. stránkách běží scripty, které umožní vlastníkovi web. stránek získávat statistická data o uživatelích webu (např. Google Analytics, Facebook Pixel a SKlik). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

  Skrýt tuto informaci