III. etapa stavby okružní křižovatky na silnici I/3 Benešov - Červené vršky

Silnice I/3 Benešov, okružní křižovatka Červené Vršky 

Informujeme, že III. etapa výstavby okružní křižovatky Červené Vršky spočívající ve výstavbě plnohodnotného napojení silnice I/3 na okružní křižovatku směrem od Tábora se prozatím realizovat nebude.  Odborem dopravy Krajského úřadu Středočeského kraje byla uzavírka zamítnuta s tím, že se nenalezla shoda na realizaci této části při úplné uzavírce a to od 5.10. -28.10. 2020, jak jsme vás v minulém týdnu informovali. Úplná uzavírka nebyla akceptována s ohledem na omezení na pozemních komunikacích v Benešově a okolí a z toho plynoucí složité dopravní situace v této lokalitě. Z uvedeného důvodu v termínu od 5.10.2020, nepovolil silniční správní úřad uzavření části silnice I/3 a vedení dopravy po objízdných trasách.  V Benešově a jeho okolí i nadále přetrvávají uzavírky na místních komunikacích a silnicích II. třídy. Uzavření silnice I/3 na více než 3 týdny by tak podle názoru úřadu mohl způsobovat každodenní kolaps dopravy v Benešově.

 

V současné době zůstane zachován stávající provoz na okružní křižovatce jako celku v režimu průjezd stavbou s možností využít  všechny vjezdových a výjezdových větví. Zahájení III. etapy a dokončení stavby jako celku je nyní závislé na dalším rozhodnutí příslušného silničního správního úřadu. O dalších termínech a opatřeních vás budeme včas informovat.
Zdroj: ŘSD ČR

 

Zpracoval: František Zvolský, starosta obce

Nová podoba křižovatky má spirálovitý tvar a svým typem se jedná o "turbo" okružní křižovatku s tzv. bypassem, který řidičům umožňuje průjezd po silnici I/3, aniž by museli vjíždět na kruhový objezd


 
 
 

 

Webové stránky používají cookies., na web. stránkách běží scripty, které umožní vlastníkovi web. stránek získávat statistická data o uživatelích webu (např. Google Analytics, Facebook Pixel a SKlik). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

  Skrýt tuto informaci