• Takonín
 • Tradiční fotbalové utkání Bílkovice - CHOPOS
 • Takonín
 • Kamenolom
 • Koupaliště

Bílkovice

Obec Bílkovice

publicita vybavení spolkového sálu bílkovice

V rámci projektu bylo pořízeno nové vybavení prostor spolkového sálu pro konání společenských, spolkových a kulturních akcí v podobě kuchyňky včetně vestavné trouby, varné desky, digestoře, vestavné myčky nádobí, 2 ks lednic, 20 stolů, 104 židlí, 2 lavic.


Správní území obce Bílkovice se rozkládá na výměře 577,76 ha na jednom katastrálním území Bílkovice.

Ve správním území obce jsou tyto místní části:
- Bílkovice
- Moravsko
- Takonín 

V obci žije 215 obyvatel (stav k 1. 1. 2023).

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1420.

Noc s Andersenem 2018

Noc s Andersenem 2018 -

Začátek v  pátek 23.března 2018 v 17:00

Místo konání - ubytovna v Bílkovicích (nad bývalou prodejnou)

Přihláška pro děti je součástí přílohy.

Noc s Andersenem 2018.pdf

Reprezentace Bílkovic slaví úspěchy

 

Tým FK Bílkovice zvítězil v Okresním poháru III.B třídy.

Tým SDH Bílkovice zvítězil na soutěži 120. výročí založení SDH Okrouhlice a SDH Jezero.

 

Přechod na digitální vysílání DVB-T2

 

„Povinná“ výměna televizí a set-top boxů.

Spuštění DVB-T2 se blíží.

 

Nový digitální televizní standard DVB-T2 bude v Česku zaveden k 1. únoru 2021.

Počítá s tím Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání, kterou schválila vláda.

 

dvb-t2-televize
 
 

Před pár lety jsme ani netušili, že vysílání, které sledujeme v televizi je analogové. Přišli jsme na to, až když jsme zjistili, že ho nahradí vysílání digitální a my musíme šupky hupky kupovat nová zařízení, set-top boxy a tak dále. A historie se opakuje. Sotva jsme si zvykli používat dva ovladače nebo jsme si pořídili novou televizi, už je tu hlášení o další změně. Takže jen tak obyčejné digitální vysílání s označením DVB-T už nám stačit nebude, na scénu se chystá … Chvilka napětí … DVB-T2. Úžasné, že? Tak a teď, co to vlastně znamená …

DVB-T2 je nebo tedy bude novou formou digitálního vysílání. Tomu asi rozumíme všichni. Přinést by to mělo spoustu výhod, ovšem žádné z nich nejsou zatím přímo potvrzené a jedná se tak o pouhé domněnky. Například zvýšená kvalita obrazu se jeví sice jako příjemný benefit, ale už dnes máme při pohledu na nějaké televizní přístroje pocit, že jsou tak dokonalé, až toho bolí oči, ale budiž. Co zní zajímavěji, je možné zvýšení počtu televizních stanic, To by mělo souviset s tím, že se zlevní cena vysílání, takže by se do hry mohlo zkrátka dostat více stanic. Ale … Vše jsou to jen hypotézy, alespoň co se týče přínosů.

Televize s podporou DVB-T2

tv_01
tv_02
tv_03

Naopak to, co většinu rozhořčí a nepotěší už je dávno potvrzené (jak jinak?). První, co je třeba zmínit je skutečnost, že žádné zařízení schopné přijímat současné vysílání DVB-T, nebude použitelné pro DVB-T2. Výměna televizorů nebo set-top boxů se tedy týká opravdu všech, tedy kromě těch, kteří se rozhodnou radši vyhodit televizi z okna a číst knížku.

Set-top boxy s podporou DVB-T2

set_01
set_02
set_03

 

Bohužel ani ti, kteří prozřetelně už teď koupili televizi DVB-T2 podporou nemusejí být „v suchu“. Pokud totiž zároveň přístroj neumí kombinovat s tzv. HEVC – obrazovým formátem, ve kterém bude vysílání šířeno, je vám k ničemu. Víme, že už je to trochu moc, ale my jsme si to nevymysleli. Ale berte to z té lepší stránky, alespoň budeme mít všichni důvod, koupit si něco nového. Vybrali jsme pro vás ta zařízení, která by opravdu měla splňovat požadavky DVB-T2 vysílání, a to jak v případě televizí, tak set-top boxů.

Proč se přechází na nový TV standard v ČR?

Hlavním důvodem je uvolnění části sítě pro mobilní internet. Mobilních zařízení stále přibývá a síť už to nezvládá. Níže se můžete podívat na krátké video, které vše krásně vysvětluje.

 

Když už víme, co nám to všechno (ne)přinese a že je to nevyhnutelné, zjistili jsme také, kdy nás ta nevyhnutelnost čeká. Už se v minulosti objevilo několik plánovaných termínů spuštění tohoto vysílání, ale zatím se žádný neuskutečnil. Bohužel nyní už je to opravdu na spadnutí a rok 2017 zřejmě už opravdu bude tím průlomovým. Samozřejmě jako u přechodu z analogového vysílání, i tentokrát bude vše probíhat postupně. Nedokážeme říct, jaká vlna vypnutí DVB-T vás zasáhne, nicméně to „vlnobití“ by mělo probíhat od roku 2018 do 2021. Snad alespoň tentokrát se bude jednat o řešení dlouhodobějšího charakteru …

Máte-li v plánu nakupovat nové zařízení, tak sledujte zda je u popisu produktu tato značka.

dvb-t2

 

Zápis z taktického cvičení Poříčská zima

 

JSDH obce Bílkovice

Zápis z taktického cvičení Poříčská zima

 

Datum: 21.1.2017

Místo konání: Poříčí nad Sázavou

Druh akce: taktické cvičení - denní

Seznam členů družstva: Luděk Pohorský (VD), Pavel Šmíd (S), František Srb, Miloslav Hess, Martin Vašírovský, Jaroslav Čejdík

CAS: ne

Startovné: 1.000Kč

Umístění: 3/8

Poznámka: Naše družstvo se nezaleklo ranních mrazivých teplot (-17°C) a opět se dostavilo na denní taktické cvičení do Poříčí nad Sázavou. I letos počasí přálo, a tak se jako v loňském roce naplnilo to, co je v názvu taktického cvičení "Poříčská zima". Plnění disciplín ve sněhových závějích a za mrazivého počasí bylo náročné, ale všechna družstva se s tím poprala statečně  předem dané úkoly splnila.

 

Cvičení se skládalo z osmi disciplín:

 • hašení hořícího automobilu
 • slaňování
 • polygon
 • překonání údolí na lanovce
 • test pro velitele
 • jízda zručnosti pro strojníky
 • střelba ze vzduchovky
 • autonehoda - první pomoc

 

  V letošním roce jsme si vedli opět o něco lépe než v minulém ročníku PZ, a také se to ukázalo při celkovém hodnocení, kdy jsme obsadili 3. místo.  

  Závěrem bych chtěl poděkovat členům družstva za účast a nasazení při plnění úkolů. Pořadatelům SDH Poříčí nad Sázavou za velice dobře organizačně zabezpečené hasičské cvičení. 

Luděk Pohorský

velitel JSDHO Bílkovice

 

Fotografie z taktického cvičení ZDE.

Povinné revize kotlů na pevná paliva

 

S odvoláním na zákon č. 201/2012 Sb. o ochraně ovzduší upozorňujeme občany na povinnost provádění kontrol kotlů na pevná paliva, která vznikne od 1.1.2017. Seznam osob s oprávněním provádět tyto kontroly v požadovaném rozsahu i další důležité informace můžete nalézt například na stráknách Kontroly kotlů APTT.

V návaznosti na informaci pana Josefa Litoše bychom rádi občany informovali o možnosti provedení revize v rámci hromadné návštěvy revizního technika v Litichovicích, Bílkovicích, Takoníně a Moravsku, která je předběžně plánována na polovinu listopadu 2016. Cena každé jednotlivé revize bude odvislá od celkového počtu zájemců.

V případě zájmu o provedení revize v hromadném termínu prosím nahlašte své jméno, adresu a typ kotle vedoucí prodejny smíšeného zboží, paní Šimánkové, a to do 30.10.2016.

Požár lesa, Měchnov

JSDH obce BÍLKOVICE

Zápis ze zásahu

Datum: 28.9.2016

Místo:  Měchnov

Druh akce: "Požár lesa, Měchnov"

Seznam členů: L. Pohorský (V), Fr. Srb, Jar. Čejdík (S), J. Pohorský

 

Popis události:

Dne 28.9.2016 v 16.49 byla vyžádána pomoc krajským operačním střediskem HZS ČR u požáru lesa mezi obcemi Měchnov a Všechlapy. Následně byla svolána jednotka, která vyjela se zásahovým vozidlem Tatra 148 CAS 32 směrem na Divišov v 16:55.

Na místo jednotka dojela v 17:13 jako 5. a začala doplňovat vodou cisterny, které již na místě zasahovaly, a to jednotky JSDH Divišov, 2xHZS Stč. kraje - ÚO Vlašim a JSDH Domašín. Po nás dále na místo dorazili dobrovolní hasiči z Vlašimi s Tatrou 815 CAS 32. Mezitím u nedalekého rybníka pod Měchnovem postavili hasiči ze Všechlap čerpací stanoviště pro doplňování cisteren. Požár byl dislokován v těžkém svahovitém terénu, kde byl problém s doplňováním vody. Cisterny na místo dojely. Nebylo však možné v tomto terénu provádět bezpečné otáčení vozidel a pomalé couvání několik stovek metrů s tolik potřebnou vodou nebylo možné. Proto velitel zásahu rozhodl tak, že se vytvoří dopravní vedení z pole, které se nacházelo pod lesem - délka hadic z pole k zasahujícím vozidlům byla 160m. Na toto stanoviště přijela naše Tatra od čerpacího stanoviště u rybníka jako první a doplnila vodou cisterny nahoře. Poté ji vystřídala Tatra dobrovolných hasičů z Vlašimi, která už zůstala na místě a naši společně s hasiči z Domašína ji průběžně doplňovali.

Na zásahu se podílelo cca 30 hasičů, jak dobrovolných tak profesionálních. Všichni byli plně zaměstnáni. Někdo byl na proudech, jiní obsluhovali cisterny, další zase okopávali pařezy, rozvíjeli hadice apod. - práce to byla velice náročná. Požářiště bylo nutné dostatečně prolít vodou tak, aby nedošlo k opětovnému hoření - pro ověření byl celý prostor průběžně monitorovaný speciální termokamerou pro detekci možných ohnisek. Požár byl dohašen kolem osmé hodiny večerní, což znamenalo, že dohašovací práce a balení materiálu probíhalo za tmy - k osvětlení prostoru byly použity světelné stožáry na zásahových vozidlech. Jednotky se rozjely na své základny ve 20:55 z Měchnova, kde si roztřídily použitý materiál. Naše jednotka dorazila do Bílkovic ve 21:15.

Originál zápisu

Eins

Zwei

 

 

Rozsáhlý požár pole u Třeběšic

Dne 9.7.2016 v 11:17 byla JSDH obce Bílkovice vyzvána operačním střediskem HZS Stč. kraje, aby se dostavila k požáru pole mezi obcemi Třebešice a Teplýšovice s vozidlem CAS 32 Tatra 148. Jednotka se podílela na hašení strniště. Po uhašení požáru a dohodě s velitelem zásahu se jednotka vrátila na základnu, kde doplnila vodu a provedla údržbu CAS a výzbroje. 


Požár likvidovaly jednotky HZS Benešov a Vlašim, JSDH Teplýšovice, Divišov a Bílkovice.

 

 

 

Putování za vínem 2016 vol. II.

 

Putování za vínem

 

V souvislosti s kladnými ohlasy na první konané putování za vínem, které se zúčastnila pouze suita starostů obcí našeho mikroregionu, bych Vás touto cestou rád pozval na další přátelské setkání u vína, které se bude konat v Adámkově vinařství v obci Višňové na Znojemsku.

Odjíždíme v pátek 12. srpna v 16 hodin od fotbalového hřiště v Bílkovicích. Bude přistaven mikrobus Mercedes o kapacitě 19+1 míst. Cesta do Višňového trvá osobním vozem dvě hodiny, Mercedes je sprinter, takže to zvládne obdobnou rychlostí.

V Adámkově vinařství nás budou v půl sedmé čekat vepřová kolena k večeři. Po večeři nás pan Adámek osobně provede svým hospodářstvím, poskytne nám výklad o výrobě vína a skrze rozdané koštovačky nás postupně seznámí se svými víny. Těmi, která nám zachutnají, nás poté bude zásobovat v libovolném množství (!) po libovolně dlouhou dobu (!!).

V penzionu je ubytování celkem pro 38 lidí, přičemž zasedací pořádek bude stanoven po dohodě a zaplacení záloh přihlášenými účastníky.

Penzion BOBULE   - každý pokoj své soc. zařízení

6 pokojů 3 lůžkových

1 pokoj 4 lůžkový

1 pokoj 6 lůžkový

Penzion nad domem  soc. zařízení  na chodbě zvlášť muži a zvlášť ženy

3 pokoje 2 lůžkové

2 pokoje 4 lůžkové

Ráno bude připravena snídaně, přičemž čas odjezdu bude stanoven dohodou všech účastníků přibližně v době po skončení ochutnávky, kdy už i ranní ptáčata budou mít hladinku a budou svolná k jeho oddálení, zatímco zdravé jádro si ještě nezapomene nastavit budík.

Celý výlet bude stát 1 500 Kč na osobu.

Předběžné přihlášky jsou přijímány do 14.7.2016 Milanem Zárubou na 792 236 798 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

SMS INFO pro Bílkovice

 

Vážení spoluobčané,

v souvislosti se zlepšování vaší informovanosti o důležitých událostech v obci, regionu nebo kraji, o dopravních uzavírkách, smogových aktualitách nebo nově zveřejněných vyhláškách plánuje obecní úřad Bílkovice

 

spuštění služby zasílání informačních SMS,

které budou zdarma zasílány zaregistrovaným občanům.

 

Registraci provedete odesláním SMS ve tvaru SMS INFO na telefonní číslo 792 236 798.

Pro vytvoření anonymní databáze telefonních čísel není třeba zadávat žádné jiné kontaktní údaje. S telefonními čísly bude nakládáno jako s důvěrnými informacemi dle zákona č. 101/2000Sb., o ochraně osobních údajů ve znění účinném od 1.1.2015. Služba bude spuštěna po shromáždění dostatečné databáze telefonních čísel, nejdříve pak 15.7.2016. 

 

dodavateldodavateldodavatel

 

Vyhláška FÚ o Dani z nemovitých věcí na rok 2017

Finanční úřad pro Středočeský kraj 
Žitná 12 
120 00 PRAHA 2
Čj.: 2470024/17/2100-11460-200796

 

V E Ř E J N Á V Y H L Á Š K A


Shora uvedený správce daně podle ustanovení § 50 odst. 1 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů, oznamuje, že ode dne 28.04.2017 do dne 29.05.2017 je na všech územních pracovištích Finančního úřadu pro Středočeský kraj


ve dnech pondělí od 8,00 do 17,00 hodin
úterý od 8,00 do 13,30 hodin
středa od 8,00 do 17,00 hodin
čtvrtek od 8,00 do 13,30 hodin
pátek od 8,00 do 13,30 hodin


zpřístupněn k nahlédnutí


hromadný předpisný seznam čj. 2459014/17/2100-11460-200796,
hromadný předpisný seznam čj. 2459015/17/2100-11460-200796,
hromadný předpisný seznam čj. 2459016/17/2100-11460-200796,


jímž se uvedeným daňovým subjektům nepřihlášeným k platbě daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO stanovuje za nemovité věci nacházející se v obvodu územní působnosti shora uvedeného správce daně


DAŇ Z NEMOVITÝCH VĚCÍ NA ROK 2017.


Seznam všech územních pracovišť finančních úřadů je uveden v příloze pokynu Generálního finančního ředitelství č. GFŘ-D-23, o umístění spisu nebo jeho příslušné části na finančních úřadech a na územních pracovištích finančních úřadů, zveřejněném ve Finančním zpravodaji č. 1/2016 a na internetových stránkách Finanční správy http://www.financnisprava.cz.


L.S. Ing. Zdeněk Bilec
ředitel odboru

Informace o konání 41. zasedání zastupitelstva

I N F O R M A C E

o konání 41. zasedání zastupitelstva obce Bílkovice

 

 

Obec Bílkovice v souladu s ustanovením § 93 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., obcích (obecní zřízení), v platném znění, informuje o konání zasedání zastupitelstva obce Bílkovice, svolaného starostou obce Milanem Zárubou v souladu s § 92 odst. 1 zákona o obcích.

 

Místo konání:    Obecní úřad Bílkovice

Doba konání:     čtvrtek 20.4.2017 od 19:00 hodin

 

 

Navržený program:

                               1) Koupě vozidla AVIA pro SDH a JSDH

 

Originál pozvánky

Oznámení o zveřejnění

OZNÁMENÍ O ZVEŘEJNĚNÍ

 • Schválený rozpočet obce
 • Schválený rozpočtový výhled obce
 • Návrh závěrečného účtu obce
 • Schválený závěrečný účet obce

Tyto dokumenty byly zveřejněny v elektronické podobě na elektronické úřední desce obce http://chopos.cz/bilkovice-obecni-urad/bilkovice-uredni-deska.html, internetových stránkách obce http://chopos.cz/bilkovice-obecni-urad/bilkovice-rozpocty.html a http://chopos.cz/bilkovice-obecni-urad/bilkovice-zaverecne-ucty.html

 • Schválený rozpočet dobrovolného svazku obcí CHOPOS
 • Schválený rozpočtový výhled 2016 – 2018
 • Návrh závěrečného účtu dobrovolného svazku obcí CHOPOS
 • Schválený závěrečný účet dobrovolného svazku obcí CHOPOS

 Tyto dokumenty byly zveřejněny v elektronické podobě na internetových stránkách DSO CHOPOS http://chopos.cz/urad-sluzby-dokumenty/rozpocty.html a http://chopos.cz/urad-sluzby-dokumenty/zaverecne-ucty.html

 • Schválený rozpočet dobrovolného svazku obcí BENE-BUS
 • Návrh střednědobého výhledu rozpočtu svazku obcí BENE-BUS na rok 2018 - 2020

 Tyto dokumenty byly zveřejněny v elektronické podobě na úřední desce Města Benešov – úřední deska jiných subjektů http://www.benesov-city.cz/vismo/zobraz_dok.asp?ud=2&p1=39524&tzv=1&pocet=25&stranka=6

Dále budou na výše zmíněných webových stránkách zveřejněny aktualizované nebo nově vydané dokumenty daných subjektů:

 • Návrh rozpočtu na další účetní období
 • Schválený rozpočet na další účetní období
 • Návrh střednědobého výhledu rozpočtu na další období
 • Schválený střednědobý výhled rozpočtu na další období
 • Případná schválená pravidla rozpočtového provizoria
 • Schválená rozpočtová opatření (Úpravy rozpočtu)
 • Návrh závěrečného účtu
 • Schválený závěrečný účet

Do listinné podoby dokumentů Obce Bílkovice je možno nahlédnout v kanceláři OÚ Bílkovice 57, 257 26 Divišov, v úředních hodinách: nejsou pevně stanoveny, starostu nicméně zastihnete na Obecním úřadu takřka každý den mezi 18 a 19 hodinou.

Do listinné podoby dokumentů DSO CHOPOS je možno nahlédnout v kanceláři DSO CHOPOS, Křižíkova 1424, 256 01 Benešov.

Do listinné podoby dokumentů DSO BENE-BUS je možno nahlédnout v kanceláři DSO BENE-BUS, Masarykovo náměstí 1, Benešov, č. dveří 510, pondělí – čtvrtek  -  8.00-14.00 hod.

Agenda nedostatečně určitě zapsaných osob v katastru nemovitostí (neznámý vlastník)

 

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (dále jen „Úřad“) v návaznosti na ust. § 64 a § 65 zákona č. 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí (katastrální zákon), v příloze zveřejňuje aktualizovaný seznam nemovitostí, u nichž je dosud v katastru nemovitostí evidován nedostatečně identifikovaný, tzv. neznámý vlastník, týkající se katastrálních území v územní působnosti Vaší obce. Data k 1.2.2017 byla poskytnuta Českým úřadem zeměměřickým a katastrálním.

 

Seznam parcel

Dodatečná informace k veřejné zakázce

Dodatečná informace

k vyhlášení veřejné zakázky

na dodávku projektové dokumentace rekonstrukce budovy bývalé školy v Bílkovicích

 

 

            Obecní úřad Bílkovice zveřejňuje podle zákona o veřejných zakázkách dodatečnou informaci k veřejné zakázce vyhlášené dne 15.6.2015 podle Interní směrnice č. 1/2014 o postupech při zadávání veřejné zakázky, článek 3 c) zveřejňuje vypsání veřejné zakázky malého rozsahu 3. kategorie na dodávku projektové dokumentace pro stavební povolení rekonstrukce budovy č.p. 57 v Bílkovicích.

 

            V zadávací dokumentaci veřejné zakázky dochází ke změnám v rozsahu veřejné zakázky definované bodem 3) Bližší specifikace předmětu zakázky, dále ke změně Doby plnění veřejné zakázky definované bodem 4),  a dále k požadavkům na uspořádání nabídky dle bodu 7).

 

Zadávací dokumentace je zveřejněna v odkazu na elektronické úřední desce na webových stránkách www.bilkovice.cz. Uchazečům bude též zaslána na základě telefonického vyžádání na t.č. 792 236 798, nebo na základě e-mailového dotazu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Vzhledem k výše uvedeným změnám mění zadavatel termín podání nabídek na

 

úterý 14.2.2017 do 20 hodin

 

a to buď písemně

na adresu Obecní úřad Bílkovice, Bílkovice 57, 257 26 Divišov,

 

nebo elektronicky

na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Oznámení záměru pronájmu prostoru sloužícího k podnikání

Oznámení

o záměru pronájmu obecní nemovitosti

 

 Obec Bílkovice zveřejňuje podle § 39 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů,

 

záměr pronajmout

prostor sloužící k podnikání,

 

a to prodejnu smíšeného zboží,

 

v přízemí budovy č.p. 71, která je součástí pozemku parc.č. st.140 v katastrálním území Bílkovice a které jsou zapsány na listu vlastnictví č. 10001 u Katastrálního úřadu pro Středočeský kraj, Katastrální pracoviště Benešov.

 

 

Zájemci o pronájem si mohou vyzvednout návrh nájemní smlouvy na obecním úřadu, případně požádat o zaslání elektronickou formou, a to na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo na telefonním čísle 792 236 798. Zájemci se mohou k tomuto záměru vyjádřit a podat své nabíd­ky, které musí být doručeny obecnímu úřadu do 19:00, 28.2.2017. Tento záměr byl schválen Zastupitelstvem obce Bílkovice na 38. zasedání dne 12. ledna 2017 usnesením č. 38.2.

 

Originál oznámení

Oznámení vyhlášení veřejné zakázky

 

Oznámení

vyhlášení veřejné zakázky

na dodávku projektové dokumentace rekonstrukce budovy bývalé školy v Bílkovicích

 

             Obecní úřad Bílkovice vyhlašuje veřejnou zakázku a podle Interní směrnice č. 1/2014 o postupech při zadávání veřejné zakázky, článek 3 b) zveřejňuje vypsání veřejné zakázky malého rozsahu 1. kategorie na dodávku projektové dokumentace pro stavební povolení rekonstrukce budovy č.p. 57 v Bílkovicích.

  

Zadávací dokumentace

 je ve formě Studie využitelnosti, je k dispozici na Obecním úřadu obce Bílkovice, a je zveřejněna v odkazu na elektronické úřední desce na webových stránkách www.bilkovice.cz. Uchazečům bude též zaslána na základě telefonického vyžádání na t.č. 792 236 798, nebo na základě e-mailového dotazu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

  

Uchazeči mohou své nabídky podávat

 do úterý 31.1.2017 do 20 hodin

 a to buď písemně

na adresu Obecní úřad Bílkovice, Bílkovice 57, 257 26 Divišov,

 nebo elektronickyna e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Originál oznámení

Zadávací dokumentace

 

Usnesení č. 37

Usnesení č.37

zastupitelstva ze dne 14.12.2016

 1. Zastupitelstvo obce Bílkovice schválilo následující program zasedání:

            1) Zahájení a schválení programu

            2) Rozpočet obce Bílkovice pro rok 2017

            3) Energetické štítky

            4) Smlouva o pronájmu sportoviště

            5) Volba likvidační komise

            6) Smlouva s TS Vlašim

            7) Spádovost ZŠ a MŠ

            8) Rozpočtová opatření č. 9 a 10

            9) Strategie obce Bílkovice

            10) Závěr

 2. Zastupitelstvo obce Bílkovice schválilo Rozpočet obce Bílkovice pro rok 2017 v paragrafovém členění s příjmy ve výši 2 919 000 Kč a výdaji ve výši 3 159 000 Kč. Schodek ve výši 240 000 Kč bude pokryt z finanční rezervy na běžném účtu, která byla vytvořena z nevyčerpaných finančních prostředků v rozpočtech minulých let.

 3. Zastupitelstvo obce Bílkovice schválilo pořízení průkazů energetické náročnosti budov (PENB) za celkovou cenu nepřevyšující 27 995 Kč vč. DPH a pověřilo starostu obce objednáním zpracování PENB za výhodnější cenu ze dvou předložených nabídek.

 4. Zastupitelstvo obce Bílkovice schválilo uzavření nájemní smlouvy mezi obcí Bílkovice a FK Bílkovice a pověřilo starostu obce jejím podpisem.

  5. Zastupitelstvo obce Bílkovice stanovuje Mgr. Jiřinu Pospíšilovou předsedkyní a Milana Zárubu a Pavla Vašírovského členy likvidační komise obce Bílkovice.

 6. Zastupitelstvo obce Bílkovice pověřilo starostu obce uzavřením smlouvy o svozu směsného plastu a bioodpadu se společností Technické služby Vlašim s.r.o.

  7. Zastupitelstvo obce Bílkovice pověřilo starostu obce podáním žádosti o zařazení do společného školského obvodu s obcí Chotýšany a uzavřením veřejnoprávní smlouvy mezi obcí Bílkovice a obcí Chotýšany o stanovení společného školského obvodu.

 8. Zastupitelstvo obce Bílkovice schválilo rozpočtová opatření č.9 a 10.

 9. Zastupitelstvo obce Bílkovice schválilo Strategii rozvoje obce Bílkovice.

 

Originál usnesení

5.12.2016 - Usnesení č.36

 

Usnesení č.36

zastupitelstva ze dne 25.11.2016

 

 1. Zastupitelstvo obce Bílkovice schválilo následující program zasedání:

            1) Zahájení a schválení programu

            2) Studie chodníku v Bílkovicích

            3) Návrh rozpočtu obce pro rok 2017

            4) Diskuze       

            5) Závěr

2. Zastupitelstvo obce Bílkovice schvaluje návrh rozpočtu obce Bílkovice pro rok 2017 a pověřuje starostu obce jeho zveřejněním na úředních deskách OÚ.

 

Originál usnesení

28.11.2016 - Záměr pronájmu nemovitostí

Oznámení

o záměru pronájmu obecních nemovitostí

  

 Obec Bílkovice zveřejňuje podle § 39 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů,

 

záměr pronajmout následující nemovitostí na sportovišti:

 

šatny a připojené skladovací prostory v budově č.p. 78 na stavebním pozemku parc.č. st.138,

a též pozemky parc.č. 613/35, 613/26, 613/8 a 613/22 o celkové výměře 3 268 m2,

které se nachází v katastrálním území Bílkovice

  

 a které jsou zapsány na listu vlastnictví č. 10001 u Katastrálního úřadu pro Středočeský kraj, Katastrální pracoviště Benešov.

 Zájemci o pronájem nemovitosti se mohou k tomuto záměru vyjádřit a podat své nabíd­ky, které musí být doručeny obecnímu úřadu do 19:00, 14.12.2016.

 

Originál záměru

17.10.2016 - Veřejná vyhláška MŽP

 

Ministerstvo životního prostředí,

odbor druhové ochrany a implementace mezinárodních závazků, tímto zveřejňuje 

návrh opatření obecné povahy,

kterým se stanoví odchylný postup pro usmrcování kormorána velkého (Phalacrocorax carbo sinensis) při prevenci závažných škod na rybářství a za účelem ochrany (jiných) volně žijících živočichů na území Středočeského kraje.

 

Více v příloze.

3.10.2016 - Informace o vadách na hlasovacích lístcích

UPOZORNĚNÍ PRO VOLIČE

 

 

V sadách hlasovacích lístků pro volby do Zastupitelstva Středočeského kraje konané ve dnech 7. a 8. října 2016 byl ojediněle zjištěn výskyt špatně vytištěných hlasovacích lístků.

 

Vada spočívá v tom, že text na hlasovacím lístku je vytištěn šikmo, což způsobuje, že na hlasovacím lístku nejsou uvedeni všichni kandidáti (zejména u oboustranných hlasovacích lístků) anebo chybí některé údaje.

 

Vzhledem k tomu, že takový hlasovací lístek neobsahuje zákonem stanovené náležitosti a nejsou z něj patrné všechny údaje (§ 24 odst. 2 a § 39 odst. 2 zákona o volbách do zastupitelstev krajů), byl by při hlasování neplatný!!!

 

Vyzýváme proto voliče, aby, pokud ve svých sadách mají špatně vytištěné hlasovací lístky, požádali okrskovou volební komisi ve volební místnosti o vydání bezvadné sady hlasovacích lístků, kterou využijí pro hlasování.

 

Originál upozornění

25.8.2016 - Záměr prodeje pozemku 1035/6

Oznámení

o záměru prodeje/směny obecních pozemků

  

             Obec Bílkovice zveřejňuje podle § 39 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů,

 

 záměr prodat nebo směnit pozemek

parc. č. 1035/6 o výměře 412 m2,

který vznikne oddělením od pozemku 1035/1,

  

který se nachází v katastrálním území Bílkovice, a který je zapsán na listu vlastnictví č. 10001 u Katastrálního úřadu pro Středočeský kraj, Katastrální pracoviště Benešov, pro obec Bílkovice.

 

             Zájemci o koupi nemovitosti se mohou k tomuto záměru vyjádřit a podat své nabíd­ky, které musí být doručeny obecnímu úřadu do 16:00 dne 11.9.2016. Tento záměr byl schválen Zastupitelstvem obce Bílkovice na 32. zasedání dne 10. srpna 2016 usnesením č. 32.5.

 

Originál záměru

 

25.8.2016 - Záměr prodeje pozemku 880/4

 

Oznámení

o záměru prodeje/směny obecních pozemků

  

            Obec Bílkovice zveřejňuje podle § 39 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů,

 

záměr prodat nebo směnit pozemek

parc. č. 880/4 o výměře 647 m2,

který vznikne oddělením od pozemku 880/3

a sloučením s částí pozemku oddělenou od pozemku parc.č. 1033,

 

které se nachází v katastrálním území Bílkovice, a které jsou zapsány na listu vlastnictví č. 10001 u Katastrálního úřadu pro Středočeský kraj, Katastrální pracoviště Benešov, pro obec Bílkovice.

 

            Zájemci o koupi nemovitosti se mohou k tomuto záměru vyjádřit a podat své nabíd­ky, které musí být doručeny obecnímu úřadu do 16:00 dne 11.9.2016. Tento záměr byl schválen Zastupitelstvem obce Bílkovice na 32. zasedání dne 10. srpna 2016 usnesením č. 32.4.

 

Originál záměru

25.8.2016 - Záměr prodeje pozemku 32/2

Oznámení

o záměru prodeje obecních pozemků

 

            Obec Bílkovice zveřejňuje podle § 39 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů,

 

záměr prodat pozemek

parc. č. 32/2 o výměře 77 m2,

 

 který se nachází v katastrálním území Bílkovice, a který je zapsán na listu vlastnictví č. 10001 u Katastrálního úřadu pro Středočeský kraj, Katastrální pracoviště Benešov, pro obec Bílkovice.

              Zájemci o koupi nemovitosti se mohou k tomuto záměru vyjádřit a podat své nabíd­ky, které musí být doručeny obecnímu úřadu do 16:00 dne 11.9.2016. Tento záměr byl schválen Zastupitelstvem obce Bílkovice na 32. zasedání dne 10. srpna 2016 usnesením č. 32.3.

 

Originál záměru

22.8.2016 - Informace o počtu a sídle volebních okrsků

 Volby do Zastupitelstva Středočeského kraje, konané ve dnech 7. a 8. října 2016

Informace o počtu a sídle volebních okrsků

 

 

V souladu s ustanovením § 15 písm. f) zákona č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, poskytuji každé politické straně, politickému hnutí a koalici, jejichž kandidátní listina byla zaregistrována pro volby do Zastupitelstva Středočeského kraje,  konané ve dnech 7. a 8. října 2016, informaci o počtu a sídle volebních okrsků.

 

                      Počet okrsků :           1

Sídlo volebního okrsku č. 1 :           Obecní úřad Bílkovice, Bílkovice 57, 257 26 Divišov

 

Originál oznámení

 

 

18.8.2016 - Usnesení obecního zastupitelstva č. 32 ze dne 10.8.2016

Usnesení č.32

zastupitelstva ze dne 10.8.2016

 

 1. Zastupitelstvo obce Bílkovice schválilo následující program zasedání:

            1) Zahájení a schválení programu

            2) Schválení vystavení objednávky na opravy komunikací

            3) Záměr směny pozemku parc.č. 879

            4) Záměr prodeje pozemku parc.č. 32/2

            5) Záměr směny pozemku parc.č. 880/4

            6) Záměr směny pozemku parc.č. 1035/6

            7) Souhlas s umístěním sídla FK Bílkovice

            8) Poskytnutí dotace pro SDH Bílkovice

            9) Schválení objednávky materiálu

            10) Diskuze      

            11) Závěr

 

 2. Zastupitelstvo obce Bílkovice pověřilo starostu obce vystavením Objednávky č.7 společnosti BES.

 3. Zastupitelstvo obce Bílkovice schválilo záměr prodeje pozemku parc.č. 32/2.

 4. Zastupitelstvo obce Bílkovice schválilo záměr prodeje pozemku parc.č. 880/4.

 5. Zastupitelstvo obce Bílkovice schvaluje záměr prodeje pozemku parc.č. 1035/6.

 6. Zastupitelstvo obce Bílkovice souhlasilo se zřízením sídla spolku FK Bílkovice na adrese Bílkovice 78.

 7. Zastupitelstvo obce Bílkovice schválilo dotaci pro SDH Bílkovice na nákup sportovního vybavení ve výši 25 000 Kč.

 8. Zastupitelstvo obce Bílkovice pověřilo starostu obce vystavením objednávky na dodávku materiálu pro sádrokartonový strop v bývalé škole.

 

Originál usnesení

 

18.8.2016 - Zápis č.32 ze zasedání obecního zastupitelstva ze dne 10.8.2016

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Bílkovice, konaného dne 10.8.2016, od 19:00 hodin na obecním úřadu v Bílkovicích.

 

Na zasedání byly projednány následující body programu:

 

            1) Zahájení a schválení programu

            2) Schválení vystavení objednávky na opravy komunikací

            3) Záměr směny pozemku parc.č. 879

            4) Záměr prodeje pozemku parc.č. 32/2

            5) Záměr směny pozemku parc.č. 880/4

            6) Záměr směny pozemku parc.č. 1035/6

            7) Souhlas s umístěním sídla FK Bílkovice

            8) Poskytnutí dotace pro SDH Bílkovice

            9) Schválení objednávky materiálu

            10) Diskuze      

            11) Závěr

 

Originál zápisu

 

Veřejná vyhláška

Shora uvedený správce daně podle ustanovení § 50 odst. 1 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů, oznamuje, že

ode dne 29.04.2016 do dne 30.05.2016


je na všech územních pracovištích Finančního úřadu pro Středočeský kraj ve dnech

pondělí od 8,00 do 17,00 hodin
úterý od 8,00 do 13,30 hodin
středa od 8,00 do 17,00 hodin
čtvrtek od 8,00 do 13,30 hodin
pátek od 8,00 do 13,30 hodin


zpřístupněn k nahlédnutí


hromadný předpisný seznam čj. 2195963/16/2100-11460-200796,
hromadný předpisný seznam čj. 2195964/16/2100-11460-200796,
hromadný předpisný seznam čj. 2195965/16/2100-11460-200796,
hromadný předpisný seznam čj. 2195966/16/2100-11460-200796,
hromadný předpisný seznam čj. 2195967/16/2100-11460-200796,
hromadný předpisný seznam čj. 2195968/16/2100-11460-200796,
hromadný předpisný seznam čj. 2195969/16/2100-11460-200796,
hromadný předpisný seznam čj. 2195970/16/2100-11460-200796,
hromadný předpisný seznam čj. 2195971/16/2100-11460-200796,
hromadný předpisný seznam čj. 2195972/16/2100-11460-200796,
hromadný předpisný seznam čj. 2195973/16/2100-11460-200796,

jímž se uvedeným daňovým subjektům stanovuje za nemovité věci nacházející se v obvodu územní působnosti shora uvedeného správce daně DAŇ Z NEMOVITÝCH VĚCÍ NA ROK 2016.

Vyhláška FÚ daň z nemovitosti

Směrnice č. 6 o přeceňování majetku

 

Interní směrnice
č. 6/2017

o přeceňování majetku určeného k prodeji reálnou hodnotou

 Obec Bílkovice, Bílkovice 57, 257 26 Divišov, IČ 00232807

 

 

Zákon o účetnictví - § 27

Vyhláška č. 410/2009 Sb., § 64

 

 

Identifikace majetku, který v případě prodeje bude přeceňován reálnou hodnotou

- pohledávky (3xx, 4xx)

- dlouhodobý majetek hmotný a nehmotný (01x,02x,03x)

- drobný dlouhodobý hmotný a nehmotný majetek (018,028)

- dlouhodobý finanční majetek (06x)

 

 

Podmínky pro přecenění reálnou hodnotou:

- reálná hodnota je objektivně zjistitelná

- reálná hodnota je významně rozdílná od ocenění majetku dle zákona o účetnictví § 25

- prodej majetku se bude realizovat v krátkodobém horizontu, nejpozději do dvou let

  od schválení záměru

- majetek je evidován v účetnictví účetní jednotky

 

 

Stanovení reálné hodnoty

Pro potřeby účtování o reálné hodnotě bude vyhotovován znalecký posudek nebo kvalifikovaný odhad, který zajistí přiměřené přiblížení k tržní hodnotě.

Před zadáním zpracování znaleckého posudku starosta vždy posoudí, zda náklady na zjištění reálné hodnoty prostřednictvím znaleckého posudku nepřevýší přínos informace. V případě, že náklady na zjištění reálné hodnoty prostřednictvím znaleckého posudku převýší přínos získané informace, použije se kvalifikovaný odhad reálné ceny, kterou stanoví zastupitelstvo obce Bílkovice při záměru nakládání s majetkem.

 

 

Majetek, který nebude přeceňován reálnou hodnotou

-zásoby včetně majetku evidovaného na účtu 901 a 902, který není evidován jako dlouhodobý majetek

- majetek, kdy se jedná o nevýznamné hodnoty (viz významnost)

-majetek určený ke směně není považován za majetek určený k prodeji, tedy nebude reálnou hodnotou přeceňován.

 

 

Vymezení okamžiku, ke kterému je majetek přeceněn reálnou hodnotou

Okamžik uskutečnění účetního případu, ke kterému se oceňuje reálnou hodnotou, bezprostředně souvisí s rozhodnutím osoby nebo orgánu, který o této skutečnosti rozhoduje podle jiného právního předpisu.

Při zohlednění § 3 zákona o účetnictví, není-li možno tuto zásadu dodržet, může účetní

jednotka účtovat v období, v němž zjistí tyto skutečnosti.

 

 

Okamžik uskutečnění účetního případu k přecenění reálnou hodnotou

Nemovitosti – pozemky, budovy  -  okamžik zveřejnění záměru prodeje

Majetkové účasti (069)  - okamžik zveřejnění záměru prodeje

Majetkové věci -  kulturní předměty, sbírky -  rozhodnutí starosty obce

Pohledávky - okamžik zveřejnění záměru prodeje

Drobný dlouhodobý majetek -  rozhodnutí starosty obce

 

 

 Evidence majetku přeceněného reálnou hodnotou

Majetek přeceněný reálnou hodnotou bude evidován odděleně pomocí analytického členění.

 V registru majetku bude zachována informace o původním ocenění majetku s informací, že majetek byl přeceněn reálnou hodnotou.

 

 

Směrnice byla schválena OZ dne 11.4.2017

 

Tato směrnice nabývá  účinnosti dne 1.1.2017

Směrnice č. 5/2017 o cestovních náhradách

 

Interní směrnice
č. 5/2017

o cestovních náhradách při pracovní cestě nebo při cestě mimo pravidelné pracoviště

platné pro rok  2017

 Obec Bílkovice, Bílkovice 57, 257 26 Divišov, IČ 00232807

 

 

 

 

Cestovní náhrady se řídí zákonem č. 262/2006 Sb, zákoníkem práce v platném znění.

 

Zaměstnavatel poskytuje cestovní náhrady, které zaměstnanci vzniknou v souvislosti s výkonem práce.

 1. a) jízdní výdaje
  b) zvýšené stravovací výdaje (dále jen „stravné“)
 2. c) výdaje za ubytování
  d) nutné vedlejší výdaje

 

Jízdní výdaje:

 1. Náhrada jízdních výdajů za použití určeného hromadného dopravního prostředku dálkové přepravy a taxislužby přísluší zaměstnanci v prokázané výši.

 2. Náhrada za použití silničního motorového vozidla, s výjimkou vozidla poskytnutého zaměstnavatelem, přísluší zaměstnanci za každý 1 km jízdy základní náhrada a náhrada výdajů za spotřebovanou pohonnou hmotu.

 

             Sazba základní náhrady za 1 km jízdy činí u:

 1. jednostopých vozidel a tříkolek 1,10 Kč,
 2. osobních silničních motorových vozidel 3,90 Kč

 

Cenu pohonné hmoty prokazuje zaměstnanec dokladem o nákupu, ze kterého je patrná souvislost s pracovní cestou. Prokazuje-li zaměstnanec cenu pohonné hmoty více doklady o jejím nákupu, ze kterých je patrná souvislost s pracovní cestou, vypočítá se cena pohonné hmoty pro určení výše náhrady aritmetickým průměrem zaměstnancem prokázaných cen. Jestliže zaměstnanec hodnověrným způsobem cenu pohonné hmoty zaměstnavateli neprokáže, použije zaměstnavatel pro určení výše náhrady průměrnou cenu příslušné pohonné hmoty stanovenou prováděcím právním předpisem.

 

Průměrné ceny pohonných hmot:

                                                           Benzín 95 oktanů        29,50 Kč

                                                           Benzín 87 oktanů        32,50 Kč

                                                           Nafta motorová          28,60 Kč

 

 

 

 

Stravné

 

Za každý kalendářní den pracovní cesty přísluší zaměstnanci stravné:

 

 1. a) 72 Kč, trvá-li pracovní cesta 5 až 12 hodin,
  b) 109 Kč, trvá-li pracovní cesta déle než 12 hodin, nejdéle však 18 hodin,
              c) 171 Kč, trvá-li pracovní cesta déle než 18 hodin.

 

Bylo-li zaměstnanci během pracovní cesty poskytnuto jídlo, které má charakter snídaně, oběda nebo večeře, na které zaměstnanec (člen OZ) finančně nepřispívá, je zaměstnavatel oprávněn za každé bezplatně poskytnuté jídlo krátit stravné:

 

 1. a) 70% stravného, trvá-li pracovní cesta 5 až 12 hodin,
  b) 35% stravného, trvá-li pracovní cesta déle než 12 hodin, nejdéle však 18 hodin,
              c) 25% stravného, trvá-li pracovní cesta déle než 18 hodin

 

Výdaje za ubytování

 

Zaměstnanci přísluší náhrada výdajů za ubytování, které vynaložil v souladu s podmínkami pracovní cesty, a to ve výši, kterou zaměstnavateli prokáže.

 

Nutné vedlejší  výdaje

 

Zaměstnanci přísluší náhrada nutných vedlejších výdajů (parkovné apod.), které mu vzniknou v přímé souvislosti s pracovní cestou, a to ve výši, kterou zaměstnavateli prokáže.

 

 

 

Tato směrnice nahrazuje Směrnici 3/2016 Cestovní náhrady při pracovní cestě nebo při cestě mimo pravidelné pracoviště platné pro rok  2016 ze dne 1.1.2016

 

Tato směrnice byla schválena rozhodnutím obecního zastupitelstva dne 11.4.2017.

 

Tato směrnice nabývá účinnosti dne 1.1.2017

 

Směrnice č. 4/2017 o veřejných zakázkách

 

Interní směrnice
č. 4/2017

o postupech při zadávání veřejné zakázky
 Obec Bílkovice, Bílkovice 57, 257 26 Divišov, IČ 00232807

 

 

 

 

 

Článek 1
Dělení zakázky dle předmětu

 

 1. na dodávky
 2. na stavební práce
 3. na služby

 

 

 

Článek 2
Dělení zakázky dle předpokládané hodnoty

 

Veřejné zakázky

dodávky/služby

stavební práce

Nadlimitní veřejná zakázka

nad finanční limit platného předpisu

nad finanční limit platného předpisu

Podlimitní veřejná zakázka

do finančního limitu platného předpisu

do finančního limitu dle platného předpisu

Veřejná zakázka malého rozsahu

do 2 000 000 Kč

do 6 000 000 Kč

 

Dělení zakázky malého rozsahu (dále ZMR) dle předpokládané hodnoty

 

 1. ZMR 1. kategorie, jejichž předpokládaná hodnota bez DPH nepřesahuje 20.000,‑ Kč a v případě stavebních prací nepřesahuje 100.000,- Kč.

 

 1. ZMR 2. kategorie, jejichž předpokládaná hodnota bez DPH přesahuje 20.000,‑ Kč, ale nepřesahuje 100 000,- Kč a v případě stavebních prací přesahuje 100.000,- Kč, ale nepřesahuje 600 000,- Kč.

 

 1. Zakázka malého rozsahu 3. kategorie, jejíž předpokládaná hodnota bez DPH přesahuje 100.000,‑ Kč, ale nepřesahuje 2.000.000,- Kč, a v případě stavebních prací přesahuje 600.000,- Kč, ale nepřesahuje 6 000 000,- Kč

 

 

 

Článek 3

Postupy a požadavky při zadávání zakázky

 1. Nadlimitní zakázky: Zadávání zakázek bude provedeno dle aktuálního znění zákona o veřejných zakázkách.

 

 1. Podlimitní zakázky: Zadávání zakázek bude provedeno dle aktuálního znění zákona o veřejných zakázkách.

 

 1. Zakázky malého rozsahu

 

 1. Postup při zadávání zakázek ZMR 1. kategorie

                                Zadavatel vyzve osobně nebo písemně dodavatele o předložení nabídky. Nabídky (rozpočty) mohou být pořízeny z internetu či internetových obchodů. Forma nabídek písemná či v elektronické podobě. Efektivnost nabídek bude posouzena pověřenou osobou, nebo zastupitelstvem obce, případně hodnotící komisí. Zveřejnění pomocí úřední desky formou zápisu ze zasedání zastupitelstva nebo samostatně. Lhůta pro předložení nabídek není stanovena.

 

 

Minimální požadavky na obsah předložených nabídek:

 • identifikační údaje předkladatele nabídky (název, sídlo, IČ),
 • rozpočet akce s uvedením konečné ceny (v případě stavebních prací podrobně členěný),
 • splnění dalších požadavků pokud bude výzvou stanoveno.

 

 1. Postup při zadávání zakázek ZMR 2. kategorie

                                Zadavatel vyzve osobně nebo písemně dodavatele o předložení nabídky. Pro posouzení efektivnosti nabídky je možné předložit rozpočet získaný z internetu či internetového obchodu. Předložené nabídky mohou být vyhotoveny písemně či v elektronické podobě. Efektivnost nabídek bude posouzena zastupitelstvem obce, pokud není ustanovena zvláštní výběrová komise nebo pověřená osoba. Zveřejnění pomocí úřední desky formou zápisu ze zasedání zastupitelstva, nebo samostatně. Lhůta pro předložení nabídek není stanovena.

 

Minimální požadavky na obsah předložených nabídek:

 • identifikační údaje předkladatele nabídky (název, sídlo, IČ),
 • rozpočet akce s uvedením konečné ceny (v případě stavebních prací podrobněji členěný),
 • splnění dalších požadavků pokud bude výzvou stanoveno.

 

 1. c) Postup při zadávání zakázek malého rozsahu 3. kategorie

Zadavatel vyzve osobně nebo písemně minimálně 3 zájemce o předložení nabídky. O výzvě provede zápis. Pro posouzení efektivnosti nabídky je možné předložit rozpočet získaný z internetu či internetového obchodu. Předložené nabídky mohou být vyhotoveny písemně či v elektronické podobě. Efektivnost nabídek bude posouzena zastupitelstvem obce, pokud není ustanovena zvláštní výběrová komise. Zveřejnění pomocí úřední desky formou zápisu ze zasedání zastupitelstva, nebo samostatně. Lhůta pro podání nabídek minimálně 14 dní ode dne odeslání výzvy nebo uveřejnění oznámení.

 

Minimální požadavky na obsah předložených nabídek:

 

 • identifikační údaje předkladatele nabídky (název, sídlo, IČ),
 • rozpočet akce s uvedením konečné ceny (v případě stavebních prací podrobněji členěný),
 • nabídka musí obsahovat splnění základních kvalifikačních předpokladů dle § 53 zákona 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách v platném znění,
 • splnění dalších požadavků pokud bude výzvou stanoveno.

 

Výsledek výběru nejlepší nabídky s odůvodněním bude zveřejněn v zápise ze zasedání zastupitelstva obce nebo v zápise výběrové komise, případně v zápise pověřené osoby, pokud byla ustanovena.

 

 

 

Článek 4

Výjimky z působnosti směrnice

 

 1. Zadávání zakázek v souvislosti s živelní či jinou pohromou.
 2. Zadávání zakázek ve výjimečných případech v souvislosti s urychleným řešením nečekané události (např. poruchy, opravy, škody na obecním majetku).
 3. Zadávání zakázek podléhajících pravidlům dotačních fondů.
 4. Zadávání zakázek podle § 29 Zákona č. 134/2016 o zadávání veřejných zakázek.

 

 

 

 

 

 

 

Článek 5

Závěrečná ustanovení

 

 1. Zadavatel bude při výběru klást důraz na transparentnost, přiměřenost. Ve vztahu k dodavateli bude ctít zásadu rovného zacházení a zákaz diskriminace. Při výběru bude kladen důraz na efektivitu, hospodárnost a          účelnost vynaložených prostředků.
 2. Kritériem pro výběr zhotovitele a zadání zakázky bude ekonomická výhodnost nabídky, resp. nejnižší nabídková cena (pokud není stanoveno jinak).
 3. Směrnice byla schválena OZ dne 11.4.2017

 

 

 

Článek 6

Účinnost

 

Směrnice nabývá účinnosti dne 11.4.2017.

Směrnice č. 3/2016 o cestovních náhradách

 

Interní směrnice
č. 3/2016

o cestovních náhradách při pracovní cestě nebo při cestě mimo pravidelné pracoviště

platné pro rok  2016

 Obec Bílkovice, Bílkovice 57, 257 26 Divišov, IČ 00232807

 

 

 

 

Cestovní náhrady se řídí zákonem č. 262/2006 Sb, zákoníkem práce v platném znění.

 

Zaměstnavatel poskytuje cestovní náhrady, které zaměstnanci vzniknou v souvislosti s výkonem práce.

 1. a) jízdní výdaje
  b) zvýšené stravovací výdaje (dále jen „stravné“)
 2. c) výdaje za ubytování
  d) nutné vedlejší výdaje

 

Jízdní výdaje:

 

 1. Náhrada jízdních výdajů za použití určeného hromadného dopravního prostředku dálkové přepravy a taxislužby přísluší zaměstnanci v prokázané výši.

 

 1. Náhrada za použití silničního motorového vozidla, s výjimkou vozidla poskytnutého zaměstnavatelem, přísluší zaměstnanci za každý 1 km jízdy základní náhrada a náhrada výdajů za spotřebovanou pohonnou hmotu.

 

             Sazba základní náhrady za 1 km jízdy činí u:

 1. jednostopých vozidel a tříkolek 1,00 Kč,
 2. osobních silničních motorových vozidel 3,80 Kč

 

Cenu pohonné hmoty prokazuje zaměstnanec dokladem o nákupu, ze kterého je patrná souvislost s pracovní cestou. Prokazuje-li zaměstnanec cenu pohonné hmoty více doklady o jejím nákupu, ze kterých je patrná souvislost s pracovní cestou, vypočítá se cena pohonné hmoty pro určení výše náhrady aritmetickým průměrem zaměstnancem prokázaných cen. Jestliže zaměstnanec hodnověrným způsobem cenu pohonné hmoty zaměstnavateli neprokáže, použije zaměstnavatel pro určení výše náhrady průměrnou cenu příslušné pohonné hmoty stanovenou prováděcím právním předpisem.

 

Průměrné ceny pohonných hmot:

                                                           Benzín 95 oktanů        29,70 Kč

                                                           Benzín 87 oktanů        33,00 Kč

                                                           Nafta motorová          29,50 Kč

 

 

 

 

Stravné

 

Za každý kalendářní den pracovní cesty přísluší zaměstnanci stravné:

 

 1. a) 70 Kč, trvá-li pracovní cesta 5 až 12 hodin,
  b) 106 Kč, trvá-li pracovní cesta déle než 12 hodin, nejdéle však 18 hodin,
              c) 166 Kč, trvá-li pracovní cesta déle než 18 hodin.

 

Bylo-li zaměstnanci během pracovní cesty poskytnuto jídlo, které má charakter snídaně, oběda nebo večeře, na které zaměstnanec (člen OZ) finančně nepřispívá, je zaměstnavatel oprávněn za každé bezplatně poskytnuté jídlo krátit stravné:

 

 1. a) 70% stravného, trvá-li pracovní cesta 5 až 12 hodin,
  b) 35% stravného, trvá-li pracovní cesta déle než 12 hodin, nejdéle však 18 hodin,
              c) 25% stravného, trvá-li pracovní cesta déle než 18 hodin

 

Výdaje za ubytování

 

Zaměstnanci přísluší náhrada výdajů za ubytování, které vynaložil v souladu s podmínkami pracovní cesty, a to ve výši, kterou zaměstnavateli prokáže.

 

Nutné vedlejší  výdaje

 

Zaměstnanci přísluší náhrada nutných vedlejších výdajů (parkovné apod.), které mu vzniknou v přímé souvislosti s pracovní cestou, a to ve výši, kterou zaměstnavateli prokáže.

 

 

 

Tato směrnice nahrazuje Směrnice Stravné – dodatek ke směrnici Oběh účetních dokladů ze dne 1.11.2004

 

Tato směrnice byla schválena rozhodnutím obecního zastupitelstva dne 20.6.2016                                                            

 

Tato směrnice nabývá účinnosti dne 1.1.2016

Směrnice č. 2/2016

 

Směrnice č. 2/2015

o hospodářské činnosti obce Bílkovice

 

Na základě Usnesení č. 16 zastupitelstva ze dne 11.9.2015 zahájila obec Bílkovice hospodářskou činnost – provoz obecní ubytovny.

 

Hospodářská činnost provozovaná obcí  je upravena zákonem 250/2000 Sb. o rozpočtových pravidlech uzemních rozpočtů, dále zákonem 563/1991 Sb. o účetnictví a příslušnými prováděcími vyhláškami v platném znění a rovněž zákonem 586/1992 Sb. o daních z příjmů a řídí se následujícími pravidly:

 

* Výnosy z  hospodářské  činnosti podléhají dani z příjmů právnických osob.

* Náklady doplňkové činnosti jsou výdaji k zajištění, dosažení a udržení příjmu podle zákona o daních z příjmů.

* Obec  vede  hospodářskou  činnost po celé účetní období odděleně od hlavní činnosti.

* Náklady a výnosy z hospodářské činnosti jsou promítnuty v účetnictví odděleně na analytických účtech končící číslicí 80 a  90. Např. 501 0090 – náklady na materiál.

 

Hospodářské činnosti  jsou přímo přiřazené následující  náklady:

 

* materiálové náklady na vybavení ubytovny

* mzdové náklady na provoz a údržbu ubytovny

* voda, topení, elektrická energie,

* odpisy dlouhodobého hmotného majetku

 

V případě vzniku dalších  nákladů, které nelze přímo přiřadit  hospodářské činnosti, budou  náklady přeúčtovány dle vnitřního klíče, který je odvozen z poměru výnosů hlavní a hospodářské činnosti na konci účetního období.

 

V souvislosti s provozováním hospodářské činnosti je obec povinna účtovat v rámci hospodářské činnosti i o dalších skutečnostech. Jde o časové rozlišování nákladu a výnosů, vč. tvorby dohadných položek.

 

Prostředky z příjmu hospodářské činnosti lze použít na krytí nezbytně nutných nákladů spojených s provozem ubytovny, na další zhodnocení ubytovny a propagaci hospodářské činnosti.

 

Kladný výsledek hospodaření bude použit k dalšímu využití v rámci hospodářské činnosti. Případný záporný výsledek bude uhrazen z rozpočtu hlavní činnosti. V případě dlouhodobé ztráty z hospodářské činnosti, přijme starosta opatření, která povedou k ziskovosti hospodářské činnosti, případně k jejímu zrušení.

 

Schválením obecního zastupitelstva vydáno dne 13.4.2016.

Kontakty

Oficiální název Obec Bílkovice
Kontaktní adresa Obecní úřad Bílkovice
  Bílkovice 57
  257 26 Divišov
Telefony Obecní úřad                               317 843 643
  starosta Josef Šimánek               731 482 069
  místostarosta Pavel Zákostelský  723 008 664
E-mail OÚ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Úřední hodiny nejsou pevně stanoveny, starostu nicméně 
zastihnete na Obecním úřadu
takřka každý den mezi 18 a 19 hodinou.
Bankovní spojení     0537537369/0800
00232807
DIČ CZ00232807

 

Vyhláška č. 2/2017 o stanovení školského obvodu

 

Obec Bílkovice

Zastupitelstvo obce Bílkovice

Obecně závazná vyhláška obce Bílkovice č. 1/2017,

kterou se stanoví část společného školského obvodu základní školy a mateřské školy

 

 

Zastupitelstvo obce Bílkovice se na svém zasedání dne 13. 3. 2017 usnesením č. 2/2017 usneslo vydat na základě ustanovení § 178 odst. 2 písm. c) a § 179 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a v souladu s § 10 písm. d) a § 84 odst. 2 písm. h) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, tuto obecně závaznou vyhlášku (dále jen „vyhláška“):

 

Čl. 1

Stanovení školských obvodů

 

Na základě uzavřené dohody obcí Bílkovice a Chotýšany o vytvoření společného školského obvodu základní školy a mateřské školy je území obce Bílkovice a jejích místních částí Takonín a Moravsko částí školského obvodu Základní školy a Mateřské školy Chotýšany, Chotýšany 49, 257 28 zřízené obcí Chotýšany.

 

 

Čl. 3

Závěrečné ustanovení

 

Tato vyhláška nabývá účinnosti patnáctým dnem po dni jejího vyhlášení.

 

 

Vyhláška č. 1/2017 o stanovení podmínek pro kulturní akce

 

Obecně závazná vyhláška obce Bílkovice č. 1/2017,

 

o stanovení podmínek pro pořádání, průběh a ukončení veřejnosti přístupných sportovních a kulturních podniků, včetně tanečních zábav a diskoték a jiných kulturních podniků v rozsahu nezbytném k zajištění veřejného pořádku

 

Zastupitelstvo obce Bílkovice se na svém zasedání dne 23.2.2017 usnesením č. 39.4. usneslo vydat na základě ust. § 10 písm. b),  § 84 odst. 2 písm. h) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, tuto obecně závaznou vyhlášku:

 

 

Čl. 1

Podmínky pro pořádání, průběh a ukončení veřejnosti přístupných sportovních a kulturních podniků, tanečních zábav a diskoték a jiných kulturních podniků

 

 • Veřejnosti přístupné sportovní a kulturní podniky, včetně tanečních zábav a diskoték, lze provozovat pouze v době od 6 do  22 hodin, v období od 1.6. do 30.9. od 6 do 02 hodin.
 • Pálení čarodějnic dne 30.4. lze provozovat v době od 15 do 02 hodin bez oznamovací povinnosti dle Čl.2.
 • Antonínská pouť spojená s taneční zábavou, která se pravidelně opakuje druhý červnový víkend, lze provozovat od 6 do 04 hodin bez oznamovací povinnosti dle Čl.2.

 

Čl. 2

Oznamovací povinnost

 

Pořadatel podniku uvedeného v odst. 1 je povinen oznámit nejméně  5 dnů před jeho konáním Obecnímu úřadu Bílkovice:

1. jméno, příjmení, datum narození, adresu místa trvalého pobytu a adresu bydliště, je-li odlišná od místa trvalého pobytu pořadatele; je-li pořadatelem právnická osoba, název či obchodní firmu, sídlo a označení osoby, která za tuto právnickou osobu jedná,

2. označení druhu podniku (opakujících se podniků), dobu a místo konání včetně údaje o jeho počátku a ukončení,

3. předpokládaný počet účastníků tohoto podniku,

4. počet osob zajišťujících pořadatelskou službu,

5. způsob zajištění podmínek stanovených zvláštními právními předpisy v oblasti požární ochrany.

 

 

 

Čl.3

Účinnost

 

Tato obecně závazná vyhláška nabývá účinnosti 15. dnem po dni jejího vyhlášení.

 

Czech Point

Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, tedy Czech POINT, je projektem, který by měl zredukovat přílišnou byrokracii ve vztahu občan - veřejná správa. Czech POINT je asistovaným místem výkonu veřejné správy, kde každý může získat informace o údajích, které o něm vede stát v centrálních registrech a kde bude moci také učinit jakékoliv podání ke státu. Tato služba není určena k nahlížení do registrů, ale pouze k vystavení ověřeného výstupu z příslušného registru. Cílem projektu Czech POINT je vytvořit takovou službu pro komunikaci se státem a to prostřednictvím jednoho místa, kde bude možné získat a ověřit data z veřejných i neveřejných informačních systémů, úředně ověřit dokumenty a listiny, převést písemné dokumenty do elektronické podoby a naopak, získat informace o průběhu správních řízení ve vztahu k občanovi a podat podání pro zahájení řízení správních orgánů.


Czech POINT a základní registry

Czech POINT pokračuje v přibližování výkonu státní správy občanům. Potvrzuje, že je nejpohodlnějším způsobem, jak z jediného místa komunikovat s úřady a institucemi. Kromě standardní škály služeb, rozšiřuje od 1. 7. 2012 svoji nabídku o výpisy ze základních registrů podle zákona č.111/2009 Sb., o základních registrech.

Občané tak mají možnost ověřit si údaje, které jsou o nich v registrech vedeny, úředníci pak mají prostřednictvím formulářů v části CzechPOINT@office přístup k referenčním údajům ze základních registrů.

Úřední hodiny:

Výpisy z veřejných evidencí:
- Obchodní rejstřík
- Živnostenský rejstřík
- Katastr nemovitostí

Výpisy z neveřejných evidencí:
- Rejstříku trestů
- Výpis z bodového hodnocení řidiče


Ceník:
ceny za jednotlivé služby na stránkách https://www.czechpoint.cz/public/accord_posts/jaka-je-vyse-poplatku/

Jaké doklady mají žadatelé o výpis doložit:

Ověřené výpisy z veřejných evidencí:
U veřejných evidencí není ověřována totožnost žadatele. Žadatel je pouze povinen sdělit relevantní kritéria pro vyhledání svého požadavku.
Obchodní rejstřík - IČ subjektu
Živnostenský rejstřík - IČ podnikatele / fyzické osoby
Katastr nemovitostí - Název katastrálního území a číslo listu vlastnictví

Ověřené výpisy z neveřejných evidencí
Rejstřík trestů -
Pro vydání ověřeného výpisu z RT je třeba podepsat písemnou žádost a doložit totožnost žadatele, kterého se výpis týká. K prokázání totožnosti přineste s sebou občanský průkaz nebo cestovní pas. Výpis z RT je možné vydat i cizincům, kteří mají povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu a bylo jim přiděleno rodné číslo. Pokud nikdo žádá o výpis z RT v zastoupení, musí doložit i úřední ověřené pověření k tomuto úkonu (plnou moc) a svoji totožnost.
Výpis z bodového hodnocení řidiče - O výpis může zažádat pouze žadatel sám, nebo jím určený zmocněnec. Osoba, která na pracovišti Czech POINT o výpis žádá, musí mít platný doklad totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas) a musí mít přiděleno rodné číslo. Nepovinně je možné v žádosti i udávat číslo řidičského průkazu.

http://www.czechpoint.cz/web/


CzechPOINT@home

Občané, kteří dávají přednost elektronické komunikaci, mají konečně možnost získat výpis z Obchodního rejstříku, Živnostenského rejstříku a dalších rejstříků ISVS v elektronické podobě. Stačí mít aktivní datovou schránku. Pak už nemusíte chodit pro požadovaný výpis na kontaktní místo Czech POINT, výpis vám bude doručen do vaší datové schránky. Nabídka výpisů bude postupně doplňována v závislosti na změnách v legislativě ČR.

Více informací.

Pokud nemáte datovou schránku dosud zřízenu, můžete o ni požádat pomocí následujícího postupu.

Webové stránky používají cookies., na web. stránkách běží scripty, které umožní vlastníkovi web. stránek získávat statistická data o uživatelích webu (např. Google Analytics, Facebook Pixel a SKlik). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

  Skrýt tuto informaci