Starší žáci Sedlec-Prčice dominovali na Ostředeckém poháru 2017

TJ Sokol Ostředek uspořádala v sobotu 18. února v hale ZŠ Sázava již třetí ročník halového turnaje Ostředecký pohár pro starší žáky. Suverénním vítězem se stal tým Sokola Sedlec-Prčice, který nastřílel soupeřům celkem 26 branek a obdržel jen jednu.

Sokol Sedlec-Prčice

 

Turnaje se zúčastnily týmy z Ondřejova, Miřetic, Teplýšovic, Sázavy, Sedlec-Prčice a domácího Ostředku.

Dopoledne se hrála skupinová fáze, kdy mužstva byla rozdělena do dvou čtyřčlenných skupin.

Skupinu A vyhráli žáci ze Sázavy před Teplýšovicemi.

 

1. FK Kavalier Sázava 11:2 9

2. Sokol Teplýšovice 2:1 6

3. Sokol Struhařov 2:10 1

4. Sokol Ostředek A 0:2 1

 

V béčku si naprosto suverénně došli pro skupinové vítězství žáci ze Sedlec-Prčice, do semifinále sebou vzali hráče z Ondřejova.

 

1. Sokol Sedlec-Prčice 20:0 9

2. Sokol Ondřejov 9:5 6

3. Sokol Miřetice 1:10 1

4. Sokol Ostředek B 0:15 1

 

Odpoledne se hrála utkání o konečná pořadí. Celky na třetích a čtvrtých místech hrály o 5. až 8. místo, zatímco první dva celky ze skupin si to rozdaly o medaile.

Ve skupině o 5. místo rozhodla vyrovnaný souboj mezi áčkem Ostředka a Miřetic až sedmá série penalt.

V prvním semifinále měl favorizovaný Sedlec-Prčice hodně práce s Teplýšovicemi, nakonec vydřel postup po výhře 2:1. Druhé semifinále už překvapení přineslo. Ondřejov zaslouženě porazil Sázavu, hrající krajskou I.A třídu.

Bronzové medaile zůstaly v Sázavě, která si v zápase o 3. místo poradila s Teplýšovicemi.

Ve finálovém zápase již Ondřejov favorita nezaskočil. Sedlec-Prčice si turnajový triumf nenechal vzít a vyhrál finále 4:0.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen sázavský Samuel Kordiak. Titul nejlepšího střelce si odvezl za 11 góly gólů Marek Kaňka ze Sedlec-Prčice. Pohár pro nejlepšího brankáře získal ondřejovský Jan Rychlík.

 

Ostředek A

 

 

První ostředecký tým sehrál na turnaji čtyři dobré zápasy. Nejlepší výkon podal asi v zápase se Sázavou, která rozhodla vyrovnaný souboj až v závěru utkání. Po penaltové prohře v semifinále skupiny o 5.místo ale zcela vypustili naši žáci zápas se Struhařovem a skončili tak poslední. Velkou slabinou byla střelba, resp. proměňování šancí. Tým podržel gólman Pepča Hajný.

 

Ostředek B

 

 

Mladší tým, tvořený převážně mladšími žáky, mile překvapil. S Miřeticemi ve skupině udržel remízu, když v bráně čaroval Filip Biras. Nejlepší zápas pak naši sehráli v následném semifinále skupiny o 5. místo, když porazili Struhařov. Kuba Biras, věkem patřící ještě do přípravky, ukázal i proti až o 4 roky starším hráčů, že je velkou nadějí pro ostředecký fotbal.

 

Přehled všech zápasů

 

Konečné pořadí turnaje

1. Sokol Sedlec-Prčice

2. Sokol Ondřejov

3. FK Kavalier Sázava

4. Sokol Teplýšovice

5. Sokol Miřetice

6. Sokol Ostředek B

7. Sokol Struhařov

8. Sokol Ostředek A

 

První tři týmy si odvezly domů poháry a medaile. Poděkování patří všem, kteří se na úspěšném průběhu turnaje podíleli, zejména pak Obci Ostředek za finanční příspěvek na zajištění turnaje, Marcele Kůrkové a Ivetě Jelínkové za provozování mini-stánku s občerstvením, Milanu Hajnému, Liborovi Procházkovi a Vaškovi Budkovi za odpískání celého turnaje a Ondrovi Grešlovi za obsluhu časomíry.

Další ročník turnaje proběhne v sobotu 17.února 2018.


 

Sokol Ondřejov

FK Kavalier Sázava

Sokol Teplýšovice

Sokol Miřetice

Sokol Struhařov


 

Marek Kaňka

Jan Rychlík

Samuel Kordiak