• Zámek s kaplí v Ostředku
 • Římský voják ze sousoší sv. Pavla a sv. Jana u Ostředka
 • Turistická ubytovna v Ostředku
 • Rybník v Mžížovicích
 • Ostředek u dálnice
 • Kříž v Třemošnici
 • Ostředek - dálnice D1

Podruhé se bruslilo se Sokolem

Včera naše TJ zopakovala úspěšnou únorovou akci „Pojďte si zabruslit se Sokolem“ a opět na hodinu a půl zarezervovala led na zimním stadiónu ve Vlašimi.

Navzdory jarním prázdninám, rozmarům počasí i soustředění fotbalistů byl i o druhé „sokolské“ bruslení zájem.

Možnost zabruslit si na velmi kvalitním ledě přilákala více jak čtyři desítky malých a velkých bruslařů. Tentokráte se kromě bruslení hrál i hokej.

Velice děkujeme SPZV Ostředek a.s. za finanční příspěvek na pronájem ledové plochy.

Akci určitě znovu zopakujeme v příští sezóně.     

 

Těsná prohra stolnětenisového áčka s posledními Olbramovicemi

Áčko hrálo ve čtvrtek v Olbramovicích na půdě posledního celku soutěže, který dosud bodoval pouze díky dvěma remízám. Jednoznačným cílem bylo přivézt tři body za výhru, které by definitivně potvrdily konečné 5. místo.

Plány dostaly trhlinu, když na poslední chvíli vypadl ze sestavy kvůli nemoci Standa Měchura a musel zaskočit náhradník Petr Stanovský. I tak ale mělo být v silách týmu body přivézt.

Po velké bitvě naši prohráli těsně 8:10 a domácí se tak mohli radovat z první výhry v sezóně, která ale stejně nic nezměnila na skutečnosti, že sestupují do OP2.

Zápas se vydařil Romanovi Žydykovi, který vyhrál všechny čtyři dvouhry. Tři body vybojoval Tomáš Velek. Nedařilo se Martinovi Vosátkovi, od kterého se čekalo více než jeden bod.

Přes porážku má naše áčko nakonec kolo před koncem soutěže páté místo jisté, protože Divišov doma překvapivě prohrál se zachraňujícími se Pyšely.

Céčko mělo v tomto kole volný los. Bohužel ani porážka prvních Pyšel doma s Čerčany mu již nepomůže, aby si zajistilo přímý postup. Na přelomu března a dubna čeká céčko baráž o postup do OP4 s céčkem Divišova.

OP1:  SDH Olbramovice A – Sokol Ostředek A  10:8

 

Mladší žáci skončili pátí na Sázavském turnaji

Naši mladší žáci se v sobotu zúčastnili halového turnaje, který pořádal FK Kavalier Sázava.

Naši dokázali porazit Kostelec nad Č.L. 4:1 a remizovat s Uhlířskými Janovicemi 1:1. Na domácí Sázavu (1:3) a oba struhařovské týmy (shodně 0:3) nestačili.

Zleva stojí: Smrkovský, Rezková, Vojslavský, Biras, Chvojka. Vpředu leží Pejša F.

Branky: Rezková 3, Smrkovský 2, Biras, Vojslavský

Výsledky turnaje

Céčko si zajistilo baráž o OP4

Céčku si díky páteční výhře nad béčkem Teplýšovic zajistilo druhé místo v OP5, znamenající právo vyzvat předposlední tým OP4 – céčko Divišova na vzájemný barážový dvojzápas. Naši neponechali nic náhodě a do Čenovic, kde Teplýšovice hrají, si sebou vzali i Standu Měchuru. Od počátku nebylo o vítězi utkání pochyb, naši šli jasně za svým cílem.

Béčko si remízou v Olbramovicích zajistilo konečné 4. místo, což je více než se před sezónou očekávalo.

Áčko ve čtvrtek prohrálo těsně s Pyšely, když kvůli zranění kolene ze sestavy vypadl původně nominovaná Míra Janata. Přes prohru je tým velmi blízko k udržení konečného 5. místa

OP1:  Sokol Ostředek – Sokol Pyšely  7:11

OP3:  SDH Olbramovice B – Sokol Ostředek B  9:9

OP5:  Sokol Teplýšovice B – Sokol Ostředek C  4:14

 


 

Stolní tenisté v dohrávce porazili Týnec n/S

Včera dohrávalo áčko svůj odložený zápas s KST Týnec n/S a i třetí soutěžní zápas v nové sokolovně skončil našim vítězstvím.

Obě čtyřhry byly velmi dramatické a skončily v pátém setu výsledkem 11:9. Zatímco Roman Žydyk s Martinem Vosátkou se radovali z výhry nad Pospíšilem s Váňou, Standa Měchura s Markem Škvorem se museli sklonit před Balatou se Šípkem.

Od prvních dvouher se začalo skóre mírně naklánět v náš prospěch, definitivu pak přinesla hned první dvouhra poslední série, kdy Martin porazil Pospíšila.

Stoprocentní byl Standa, který jako jediný zdolal osmého hráče žebříčku OP1 Balatu a na poslední zápas pustil Juru Žydyka, který si poradil s Váňou. Tři body vybojovali Roman i Martin. První bod v OP1 si po jasné výhře na Šípkem připsal Marek.

Výhra i bez Míry Janaty a Franty Menze přiblížila áčko k udržení konečného 5. místa.

OP1: Sokol Ostředek A - KST Týnec n/S A  12:6

Dětský oddíl stolního tenisu si vyzkoušel prvně sokolovnu

Včera si prvně v nové sokolovně zatrénoval i dětský oddíl stolních tenistů vedený pány Škvorem a Nenáhlem. Z důvodu nemoci nedorazily všechny děti. Na tréninku nechyběl hráč áčka a bývalý extraligista Míra Janata, který pravidelně předává našim dětem své umění a zkušenosti.

Petr Florián se stal Ostředeckým fotbalistou roku 2017

 Na sobotním sokolském plese byly vyhlášeny výsledky 10. ročníku ankety Ostředecký fotbalista roku.

Ostředeckým fotbalistou roku 2017 se stal Petr Florián, který nejenže obhájil loňské vítězství, ale čtvrtým vítězstvím se stal nejúspěšnějším fotbalistou v desetileté historii ankety.

Druhé místo obsadil Lukáš Uršic, který si oproti minulému ročníku polepšil o jedno místo.

Třetí skončil Adam Fantys, který se v nominaci objevil poprvé.

Ceny – krásný broušený pohár z ateliéru SONA GLASS a sošky pro další oceněné byly hrazeny z obecní dotace. Pivní ceny věnoval partner ankety Pivovar Velkopopovický kozel. Děkujeme za podporu!

Celkové výsledky ankety

 

Historický přehled vítězůPrvní zápasy v nové sokolovně skončily výhrami

V pátek byl pro ostředecké stolní tenisty slavnostní. Béčko a céčko odehrálo své zápasy premiérově v nově zrekonstruované sokolovně.

Béčko čekalo derby s Divišovem, kterému chtělo oplatit porážku z prosince. Důvěru dostala stejná čtveřice, která v minulém kole potrápila Benešov – Standa Měchura, Patrik Vosátka, Jura Žydyk a Petr Stanovský. Hostům nechyběl ostředecký rodák Pavel Šimáček. Naši šli od začátku za svým cílem. Skvělou formu potvrdil neustále se zlepšující Patrik, který si poradil se všemi soupeři a spolu s rovněž stoprocentním Standou vyhrál i čtyřhru. Dva body přidal Jura. Jednu výhru si zaknihoval do statistik Petr. Naši mají kolo před koncem jistotu nejhůře pátého místa. Pokud neprohrají v Olbramovicích více jak 11:7, skončí čtvrtí.

Drama s mladými vlašimskými stolními tenisty zažilo céčko, které bojuje o postup do baráže. V sestavě chyběla nemocná jednička Pepa Lemberk. V případě nepříznivého vývoje byl připraven naskočit Standa ze souběžně hraného zápasu béčka. našim se podařilo vyhrát obě čtyřhry, což se nakonec ukázalo jako rozhodující, protože nikdo z našich hráčů nestačil na Vaigla a Polákovou. Těsná výhra znamená, že céčko je již jen kousek od baráže. K jistotě stačí v pátek neprohrát v Teplýšovicích více jak 7:11. 

Áčko si svůj zápas v Sázavě předehrálo již ve středu. Kvůli zraněné kolene chyběl i původně nominovaný Míra Janata. Se stabilní dvojicí Roman Žydyk a Martin Vosátka si nejvyšší okresní soutěž vyzkoušeli Marek Škvor a Petr Stanovský.       

OP1: Kavalier Sázava - Sokol Ostředek 16:2

OP3: Sokol Ostředek B - Sokol Divišov B  12:6

OP5: Sokol Ostředek C - SKST Vlašim 10:8


 

Stolní tenisté si vyzkoušeli nově zrekonstruovanou sokolovnu

Stolní tenisté měli tu čest, že si včera jako první mohli vyzkoušet prostředí nově zrekonstruované sokolovny.

Nejprve přestěhovali stoly a další vybavení ze sálu restaurace a z tělocvičny v budově OÚ a poté si v nové pinčesové aréně s chutí zatrénovali.

Dnes v sokolovně sehrají již první mistrovský dvojzápas. Od 18:30 přivítá béčko Divišov a céčko mladé stolní tenisty z Vlašimi.  

Ostředecká sokolovna

Naše TJ získala od včerejška na 15 let do výpůjčky nově zrekonstruovanou sokolovnu v budově č.p. 57.

Nyní  sokolovnu a zázemí začínáme vybavovat nezbytným zařízením a sportovním náčiním.

Dále pracujeme na elektronickém on-line rezervačním systému a připravujeme provozní řád, aby mohla být sokolovna zpřístupněna dalším spolkům a veřejnosti.  

Až bude vše připraveno, budeme vás o tom informovat. Věříme, že se nám to podaří do konce března.

Stolní tenisté potrápili lídra z Benešova

Stolně-tenisové béčko čekal v pátek lídr soutěže z Benešova, který zatím ztratil body jen podivnou skrečí s Pyšely. Výborné výsledky našeho týmu v odvetné části budí respekt soupeřů a tak hosté již dopředu avizovali, že přijedou v nejsilnějším složení, aby si zajistili minimálně remízu potřebnou k jistotě přímého postupu do OP2.

Do Ostředku tak dorazila jednička ze žebříčku OP3 Košař, Hnátek a Šachl (oba v první desítce žebříčku) a Hausenblas, který sice na žebříčku není, ale všech svých 26 zápasů vyhrál.    

Náš vedoucí týmu Marek Škvor postrádal naší týmovou dvojku a třetího hráče žebříčku OP3 Tomáše Velka, a tak šanci po delší dostal nadějný mladíček Patrik Vosátka. Proti svým někdejším spoluhráčům nechyběla naše jednička Standa Měchura ( druhý v žebříčku OP3). Důvěru dostal dále Jura Žydyk a Petr Stanovský.  

Naši hráči se favorizovaného soupeře nezalekli. Standa s Patrikem přehráli ve čtyřhře Košaře s Hnátkem. A málem je napodobili i Jura s Petrem. V pátém setu za stavu 10:10 pokazil Petr smeč z vysoké nalévky soupeře a následně k vítěznému míčku hostům pomohlo prasátko.

Dramatická byla i první série dvouher. Petr měl už na skoro lopatě Hausenblase, vedl 2:1 na sety a ve čtvrtém 7:4, ale z výhry se nakonec radoval soupeř. Pětisetové bitvy se špatným koncem odehráli i Patrik s Košařem a Jura s Hnátkem. Standa si snadno poradil se Šachlem. Benešov tedy vedl 2:4, ale všechny body urval po bitvách v pěti setech, kdy rozhodovaly větší zkušenosti jeho borců.

V úvodu druhé série Jura nestačil na Hausenblase, ale pak Standa porazil Hnátka a Patrick Šachl a dostali nás opět do hry. Košař byl v závěru série nad síly Petra, ale stav 4:6 nám stále dával naději.

Třetí sérii jsme začali další prohranou pětisetovou bitvou, tentokráte Standy s Hausenblasem. Třísetové výhry Patrika nad Hnátkem a Petra nad Šachlem nám přes prohru Jury s Košařem stále umožňovali myslet na remízu.

Naděje zmizela v úvodních dvouhrách poslední série, kdy Patrik prohrál s Hausenblasem a Petr v další pětisetovce s Hnátkem.

Hosté si tedy odvezli výhru a jistý postup. O tom, jak naši bojovali a blízkosti bodů s favoritem svědčí skutečnost, že šest zápasů prohráli 2:3. Na sety byl konečný výsledek 35:36. Bylo znát, že soupeři mají hodně odehráno i v krajských soutěžích.

Pro naše hráče to byl poslední zápas na sále restaurace. Příští pátek by měli přivítat Divišov již v nově rekonstruované sokolovně.

Céčko si dojelo pro důležitou výhru výhru do Nesvačil a drží stále druhé místo znamenající baráž o postup s předposledním týmem OP4, což bude s největší pravděpodobností céčko Divišova. Díky prohře Teplýšovic v Čerčanech, mají na soupeře již náskok dvou výher. Stoprocentní byl opět Pepa Lemberk. Tři body vybojovali Petr Styblík a Jindra Nenáhlo. Mladému Šimonovi Styblíkovi se bodovat nepodařilo a na poslední dvouhru místo něj naskočil Martin Vosádka, který si připsal výhru proti Líznerovi.  

Áčko svůj zápas s Týncem odložilo na přání soupeře na středu 7. března.    

OP3: Sokol Ostředek B - ST Benešov D  7:11

OP5: Sokol Nesvačily B - Sokol Ostředek C  6:12

 


Stolní tenisté vyrazili na Diviš Cup 2018

Čtveřice ostředeckých stolních tenistů Roman a Jura Žydykovi, Martin Vosátka a Marek Škvor vyrazila v neděli na turnaj Diviš Cup 2018 hraném v nově zrekonstruované sokolovně v Divišově.

Turnaj, který byl určen pro 16 dvojic, se hrál systémem Davisova poháru, tedy nejprve se hrály dvě dvouhry a pak čtyřhra. Pokud žádný tým nezískal tři výhry, pokračovalo se dvouhrami. Dvojice byly losem rozděleny do čtyřech základních skupin, z nichž dvě postoupily do vyřazovacího pavouka.

Pořadatelé vymysleli, vzhledem k velkým rozdílům ve výkonnosti, systém handikepů, kdy dvojice s vyšším handikepem měla v úvodu každého setu automaticky náskok o tolik míčků, o kolik byl rozdíl v handikepu. Dvojice Roman a Martin měla handikep 5, Jura s Markem 7.

Obě naše dvojice skončily v základních skupinách, ale Roman s Martinem můžou žehrat na vrtkavost losu. Do skupiny dostali benešovskou dvojici Hrazdíra / Nádvorník hrající krajskou soutěž a divišovsko-velkopopovickou dvojku Růžička / Semerád.  S prvně jmenovanou dvojkou prohráli 1:3 (vyhraná čtyřhra) a s druhou po boji 2:3 (oba body Roman). Výhra byla blízko, Martin prohrál s Růžičkou 10:12 v třetím setu). Vítězství nad neregistrovanou dvojicí Kapek – Sedláček byla slabou náplastí na vyřazení.

Jura s Markem dostali do skupiny louňovické duo Hazmuka/Štěpánek (OP1), sázavskou dvojici Novák/ Šteflíček (OP2) a neregistrované Kříže a Vodičku.  Ačkoliv s ohledem na handikep začínali proti louňovickými vedením 4:0, resp. se sázavskými 3:0, nepodařilo se jim ani jednoho soupeře výrazněji překvapit. Jura nevyužil proti Hazmukovi tři setboly v prvním setu a Marek nedokázal proti Šteflíčkovi po prvním vyhraném setu dotáhnout slibné vedení 9:5 ve druhém a nakonec prohrál 1:2 na sety. Jura s Markem cítili šanci alespoň ve čtyřhře. Sice opravdu sázavské Nováka se Šteflíčkem v prvním setu jasně přehráli, ale pak zbylé dva sety prohráli. Zápas proti dvojici Kříž/ Vodička, která měla shodný handikep a hrálo se tedy od 0:0, vyzněl přes mnoho setbolů na naší straně v jasnou výhru 6:0 na sety pro soupeře.

Ostředecký pohár starších žáků vyhrály Kunice

Týden po mladších žácích, tedy v sobotu 17. února uspořádala naše TJ v Sázavě halový turnaj pro starší žáky. Turnaje se zúčastnilo pět týmů -  FK Kavalier Sázava, Star Tupadly, TJ Kunice, Sokol Struhařov a naši, které se nejprve utkaly systémem každý s každým ve skupině.

Skupinu ovládli fotbalisté z Kunic, kteří ztratili jen dva body po remíze s Tupadly. Jejich finálovým soupeřem byla Sázava. Finále přineslo zajímavý fotbal plný emocí. Kunice brzy vedly 2:0, ale Sázava velmi rychle srovnala a dokázala pár sekund před koncem reagovat i na třetí branku soupeře. V penaltovém rozstřelu byly úspěšnější Kunice a radovaly se z turnajového vítězství.

Bronzové medaile vybojovali kluci z Tupadel, kteří dokázali proti Struhařovu udržet jednobrankové vedení i při dvouminutovém oslabení po vyloučení svého kapitána.

Vzadu zleva stojí: N.Holubková, F. Biras, V.Bareš a T. Škvor

Vpředu zleva: A. Pejša, J. Svoboda, P. Rezková a ležící J.Hajný 

Našim žákům patřilo poslední páté místo. O jejich nepostupu do bojů o medaile patrně rozhodl sporný moment během zápasu se Struhařovem. Za nerozhodného stavu 1:1 skončil balón dle názoru diváků na tribuně za brankovou čarou. Sudí Kocan stojící na půlce hřiště neměl šanci vidět, zda tomu tak bylo a tak dal na trenéra Struhařova stojícího u branky a gól neuznal. Zápas nakonec skončil naší porážkou 1:2.

Nejlepším střelcem turnaje byl kunický Jan Kříž se 7 góly. Z brankářů se jury nejvíce líbil struhařovský Daniel Krčmář. Nejlepším hráčem turnaje byl určen sázavský Šimon Tichý.

Poděkování patří Marcele Kůrkové a Ivetě Řeháčkové za prodej občerstvení a pánům dorostencům Rezkovi, Skálovi a Damkovi za obsluhu časomíry a zhostění se role jury.

Poháry a medaile pro nejlepší tři týmy a oceněné jednotlivce byly pořízené z dotace od obce Ostředek.

Tabulka skupiny

Přehled výsledků 


TJ Kunice

FK Kavalier Sázava

Star Tupadly

Sokol Struhařov 


Naděje céčka na přímý postup zhasla v Pyšelých

Stolně-tenisové béčko pokračuje ve své letošní jízdě. V pondělní domácí dohrávce nedalo posledním Olbramovicím šanci a připsalo si pátou výhru ze šesti letošních zápasů. Stoprocentní bilanci měli Standa Měchura, Tomáš Velek a Jura Žydyk. Dva body přidal Pepa Lemberk. Výhra posunula náš tým již na čtvrté místo tabulky. Nebýt smolných domácích porážek s Netvořicemi a Pyšely, bojovalo by béčko dokonce o druhé místo za suverénním Benešovem , znamenající baráž o postup do OP2. 

Céčko vyrazilo ve středu do Pyšel s cílem vyhrát a udržet naději na přímý postup do OP4.  Sestava byla posílena o Standu Měchuru, nejlepšího hráče béčka. Bohužel naši prohráli v pěti setech obě čtyřhry a i v dalším průběhu tahali za kratší konec. Z výhry a upevnění prvního místa se tak radovali domácí. Naši tak musí udržet druhé místo a pokusit se o postup přes baráž s předposledním týmem OP4, což bude asi céčko Divišova.

Áčko v páteční dohrávce prohrálo v Neveklově. když o body se rovným dílem podělili Roman Žydyk a Martin Vosátka. 

OP1: Sokol Neveklov - Sokol Ostředek 13:5

OP3: Sokol Ostředek B - SDH Olbramovice C  16:2

OP5: Sokol Pyšely C - Sokol Ostředek C 12:6  

 


 

 

Béčko vyhrálo v Netvořicích, céčko myslí na postup

Minulý týden absolvovali své zápasy jen béčko v Netvořicích a céčko, které hostilo Kamenný Přívoz. Áčko zápas v Neveklově na přání domácích odložilo na pátek 16. února.  

Béčko, přestože svůj zápas z 2. února kvůli hasičskému plesu odložilo, tak díky porážkám Neveklova a Heřmaniček mělo před pátečním zápasem v Netvořicích jistou záchranu a mohlo hrát v klidu. Naši hráči chtěli soupeři vrátit těsnou domácí porážku 8:10. Utkání bylo vyrovnané, ale do výhody se po druhé sérii dostali naši, když se k bodujícím Tomášovi Velkovi a Standovi Měchurovi přidal Jura Žydyk, jenž prvně dokázal porazit Brona. Ve třetí sérii ho málem napodobil Marek Škvor, jenž ale přes slibně rozehraný pátý set s Bronem nakonec prohrál a týmu opět bodově nepomohl. Ale i přesto jsme před poslední sérií drželi těsné vedení a dle papírových předpokladů měly výhry Tomáše a Standy zajistit vítězství. Předpoklady jsou však věc jedna a realita druhá. Bojovný Bron Tomáše v pětisetové bitvě porazil, což znamenalo že pro výhru musí kromě Standy ještě bodovat Jura nebo Marek. Druhý jmenovaný svůj zápas s "trávařem" Fulínem odehrál velmi odevzdaně, a tak to bylo na Jurovi. Jura se pochlapil a Míru Čiperu v pětisetové bitvě porazil. Standa pak v poslední dvouhře utkání výhrou nad Truhlářem přidal desátý, tedy vítězný bod. Béčko tak z pěti zápasů v odvetné části čtyři vyhrálo a míří do horní poloviny tabulky.

Céčko nadále živí naději na první místo a přímý postup do OP4. V nejsilnější sestavě nedalo šanci Kamennému Přívozu, na jehož stolech předtím díky taktické chybě jen remizovalo a ztratilo bod. Stoprocentní byli Pepa Lemberk a Jindra Nenáhlo, tři body přidal Petr Styblík. Jen Martin Vosádka vyšel podruhé v řadě bodově na prázdno. Ve středu čeká céčko odložený zápas v Pyšelých, které rovněž usilují o přímý postup.  

OP3: Sokol Netvořice B - Sokol Ostředek B 8:10

OP5: Sokol Ostředek C - Tatran Kamenný Přívoz 13:5   


 

Ostředecký pohár mladších žáků patřil Teplýšovicím

TJ Sokol Ostředek, z.s. uspořádala v sobotu již 6. ročník halového turnaje Ostředecký pohár pro mladší žáky. Do turnaje se letos přihlásilo pouze pět týmů (FK Kavalier Sázava, Sokol Teplýšovice, Sokol Pravonín, Sokol Struhařov a domácí Sokol Ostředek), které si nejprve zahrály každý s každým a pak následovala utkání o 3. místo a finále.

O vyrovnanosti účastníků turnaje svědčí skutečnost, že žádný z týmů neabsolvoval fotbalové klání bez porážky. O složení zápasů o medaile rozhodoval až poslední zápas, ve kterém ostředečtí žáci nečekaně přehráli Pravonín a překazili soupeři účast ve finále, kam se naopak překvapivě podíval Struhařov.

V zápase o třetí místo se tedy utkal Pravonín se Sázavou, která byla po prvních zápasech pasována za největšího favorita turnaje. Na pravonínských hráčích bylo znát zklamání z nepostupu do finále, a tak bronzové medaile zůstaly po výsledku 2:5 v Sázavě.

Finále bylo jednoznačnou záležitostí Teplýšovic, které nastřílely Struhařovu čtyři góly, aniž by jediný inkasovaly.

Zleva stojí: M. Moural, M. Škvor, P. Rezková, trenérka N.Holubková

Vpředu klečí zleva: P.Smrkovský, M. Vaněček, D. Trutnovský. T. Chvojka a leží V. Bareš  

Na naše malé fotbalisty zbylo páté, poslední místo. Vzhledem k řádící chřipkové epidemii byl tým složen hlavně z hráčů přípravky, což se na hřišti projevilo. Mezi mladší žáky věkově patřili jen Pája Rezková, hrající 2.ligu žákyň za Minervu a Martin Škvor, hráč SK Benešov. Do branky se musel se souhlasem soupeřů postavit Vítek Bareš. 

Nejlepším hráčem turnaje byla zvolena Pája Rezková. Z gólmanů se nejvíce líbil Samuel Varmus ze Struhařova (na fotce uprostřed). Pomyslnou střeleckou korunu si vystřílel za 12 branek teplýšovický Daniel Filip (na fotce vlevo).

Celý turnaj bez nějakého zádrhele odpískal pan rozhodčí Zsolt Kocan.

Poděkování patří Marcele Kůrkové a Ivetě Řeháčkové za obsluhu stánku s občerstvení a dorostencům Kubovi Šimkovi, Járovi Rezkovi a Vojtovi Krejcárkovi za obsluhu časomíry a evidenci střelců.   

Poháry, medaile a sladké odměny byly hrazeny z dotace od obce Ostředek.

Skupina

Přehled výsledků


Sokol Teplýšovice

Sokol Struhařov

FK Kavalier Sázava

Sokol Pravonín


Ostředek vs. Sázava

Finále

Starší žáci skončili šestí na Sázavském poháru 2018

V sobotu 3. února se naši starší žáci zúčastnili halového turnaje v Sázavě.

Naše barvy reprezentoval tým ve složení : Hajný - Biras F., Bareš, Škvor T., Škvor M., Biras J., Rezková, Novák, Fořt, Hrůša, Svoboda.

V základní skupině jsme se umístili na 3 místě s jedním bodem. 

Ostředek – Kunice 0:1 

Ostředek – Suchdol 2:2 (branky: Novák, Škvor M.)

Ostředek - Trh. Štěpánov 0:2 

Ve čtvrtfinále nás vyřadil Újezd n. L., pozdější vítěz, po výsledku 1:4 (branka: Škvor M.).

 

Celkové umístění:

 1. Újezd n. L.
 2. Sázava
 3. Kunice
 4. Trhový Štěpánov
 5. Struhařov
 6. Ostředek
 7. Kostelec n Č. L.
 8. Suchdol

 Napsala Nikola Holubková

Přípravný zápas mladších žáků

Mladší žáci: Sokol Ostředek – FK Kavalier Sázava  2:5

sestava: Dyttrich - Biras J., Smrkovský, Moural, Trutnovský, Chvojka

Přesto, že se náš tým skládal z většiny hráčů, kteří spadají ještě věkem do přípravky, tak se nám dařilo hrát vyrovnané utkání. S jedním na střídání nám později docházely síly a soupeř toho ke konci využil. Dvěma góly se prosadil Petr Smrkovský a náš tým dostal do vedení. Ke své první brance byli blízko Daniel Trutnovský a Matouš Moural. Jejich střely mířily pouze do brankové konstrukce.

Nikola Holubková

Šedesátka malých i velkých bruslařů v neděli bruslila se Sokolem

Na neděli 4. února si TJ Sokol Ostředek, z.s. připravila pro své členy a příznivce bruslení na zimním stadiónu ve Vlašimi. Akce se těšila velkému zájmu. Hodinu a půl kroužila na vlašimském ledě šedesátka malých i velkých bruslařů. Někteří na bruslích nestáli i více jak dvacet let, ale všichni si příjemné sportovní setkání užívali.

Ostředečtí sokolové všem děkují za účast a slibují, že se pokusí akci zopakovat někdy během března, pokud bude na ledě o víkendu volno.    

 

Dvě porážky dorostenců na zimní lize

Sokol Ostředek - Spartak Hrdlořezy 1:4 

Poslední lednovou neděli odehrál náš tým již třetí zápas v rámci zimního turnaje v Praze. Na tento zápas jsme se nakonec vypravily pouze v 11 lidech a někteří měli ještě v nohách sobotní úspěšný halový turnaj v Sázavě. Zápas jsme chtěli odehrát v klidu a aby se hlavně nikdo nezranil. Nakonec jsme museli dohrávat v 10 lidech, kdy odstoupil Tichý kvůli bolesti, které si způsobil skluzem na umělé trávě. Kluci bojovali celý zápas a i když to nebylo ideální tak je za výkon musím pochválit protože to bylo náročné. Zápas vyhrál soupeř 4:1. Jediný gól vstřelil Fadler z penalty. 
 
Sestava: Krejcárek - Danko, Vávra, Tichý, Skála - Grešla, Fadler, Mistoler, Krajc - Jiřík, Škvor J.
 
 
Sokol Ostředek - FSC Libuš  2:6 (2:0)
 
V sobotu nás čekal již čtvrtý zápas zimní ligy, za soupeře nám byl FSC Libuš. Na zápas jsme vzhledem k ranním komplikacím dojeli v 11 lidech a tak nezbývalo klukům nic jiného než vydržet hrát celý zápas. 
 
V prvním poločase se nám dařilo dobře dostupovat soupeře a nedávat mu příležitost ke skórování. Soupeř víceméně neměl žádnou vážnější šanci. Buď trefili stojícího Krejcárka v bráně a nebo bránu vůbec netrefil. Nám se také naskytlo pár možností ke skórování, které jsme nakonec přece jenom dokázali přetavit ve vedoucí branky, které vstřelili Mistoler a Grešla. Poločas jsme tak vyhráli 2:0.
 
Vstup do druhé půle jsme si přáli jako v té první. Hlavně neinkasovat a hrát zodpovědně zezadu jako v první půli. Bohužel se stalo co se stát nemělo. Soupeř se chytil hned na začátku penaltou a během 10 minut otočil skóre v náš neprospěch na 2:3. Šance ke skórování byly i na naší straně, ale nepodařilo se nám je využít, tak jako v první půli. Soupeř, který byl při chuti, vstřelil další 3 branky a konečný výsledek byl tedy 2:6. 
 
Sestava nebyla ideální,když chyběla spousta hráčů základní sestavy. Nicméně je musíme pochválit za bojovnost. V posledních dvou zápasech nás čekají 2 papírově slabší soupeři, tak se pokusíme urvat nějakou výhru.
 
Sestava: Krejcárek - Skála, Krajc, Jiřík, Šimek - Konvalinka, Žerava, Škvor J., Grešla - Mistoler, Dumský
 
Napsal Václav Budka, trenér

Dorostenci druzí na Stříbrnoskalickém poháru 2018 - aktualizováno 6.2.

Naši dorostenci vybojovali na halovém turnaji pořádaném TJ Meteor Stříbrná Skalice krásné druhé místo, když ve finále nestačili na TJ Mnichovice. 

 

Sestava: Krejcárek - Skála, Danko, Vávra, Tichý, Svoboda, Bareš J., Jiřík, Novák

Góly: Tichý - 6x, Skála - 3x, Jiřík - 2x, Novák - 1x, Krejcárek - 1x, Danko - 1x  


Skupina

Sokol Ostředek - Meteor Stříbrná Skalice I.  3:1

Sokol Ostředek - Sokol Zásmuky  6:3

Sokol Ostředek - SK Podlipan Přišimasy  1:1

 Čtvrtfinále

Sokol Ostředek - Meteor Stříbrná Skalice II.  3:2

 Semifinále

Sokol Ostředek -  FK Kunice 1:0

Finále 

Sokol Ostředek - TJ Mnichovice  0:2 

 Přehled všech výsledků

 Komentář trenéra týmu Vaška Budky:

"První zápas jsme sehráli se Stříbrnou Skalicí 1, který byl celkem vyrovnaný. Nicméně to byl Ostředek kdo vyhrál tento zápas 3:1 a to i díky našemu gólmanovi Krejcárkovi, který odkopával míč na půlku soupeře a kopl to tak šikovně, že míč doletěl až do branky soupeře.
V dalším zápase jsme se utkaly se Zásmuky. Brzo jsme vedli 2:0 a tak se v klidu mohla prostřídat sestava. Za nedlouho se ale podařilo Zásmukům otočit skóre na 2:3. Na hřiště se pak vrátily kluci, kteří byli v zahajovací sestavě a skóre se jim podařilo vrátit v náš prospěch a to na konečných 6:3 pro Ostředek.
V posledním zápase nám k prvnímu místu ve skupině stačila i remíza. Zápas plný nepřesností skončil nakonec remízou 1:1.
Ve čtvrtfinále nás čekal další zápas se Stříbrnou Skalicí ale tentokrát s jejich druhým mužstvem. Do zápasu jsmě šli s tím, že hrajeme proti poslednímu skupiny B a tak by bylo skvělé postoupit. Což se nakonec potvrdilo i když výkon mohl být lepší nakonec jsme se o výsledek báli, protože výsledné skóre bylo pouze 3:2 pro náš tým.
V semifinále nás čekali dobře hrající Kunice a byli jsme si vědomi, že každá chyba může rozhodnout. Náš tým celý zápas výborně bránil a nepouštěl soupeře k žádnému vážnějšímu ohrožení naší branky. Půl minuty před koncem stálo štěstí na naší straně, kdy hodně běhavý Svoboda vybojoval před brankou soupeře míč a Tichý, který se pohyboval nejblíže dopravil míč do sítě soupeře a tak jsme mohli slavit postup do finále po výhře 1:0.
Ve finále jsme se utkali s Mnichovice, kteří nás čekají i v jarní části soutěže dorostu. Po bojovném výkonu, neproměněných šancí jsme neuspěli a prohráli 0:2. 
Turnaj lze hodnotit jako úspěšný. Kluci odvedli výborné výkony i když jsme nebyli v nejsilnější sestavě. Pochvala patřím všem zúčastněním a za svůj výkon byl odměněn i Šimon Tichý jako nejlepší hráč turnaje. 

Jasná výhra v Heřmaničkách přiblížila béčko záchraně

Béčko předehrávalo svůj zápas v Heřmaničkách již ve středu, protože herna se v pátek se z ní stane volební místnost. Cíl byl jednoznačný - vyhrát a soupeři, který se nachází na předposledním, tedy barážovém místě, odskočit. Naši na soupeře vlétli a brzy nebylo o vítězi pochyb. Po dlouhé době jsme vyhráli obě čtyřhry a po odehraných 11 zápasech bylo hotovo. Vedli jsme 1:10 a výhru už nám nemohl soupeř vzít. Vzhledem k prohře Neveklova, má náš tým na osmý Neveklov i deváté Heřmaničky náskok tří výher a k dobru lepší bilanci vzájemných zápasů. I když do konce zbývá ještě pět kol,tak protože oba týmy hrají ještě spolu, musel by horší tým z toho zápasu zbylé čtyři zápasy vyhrát a naši vše prohrát, aby nás předhodil. Předsezónní cíl béčka - záchrana v OP3 je tedy velmi blízko.

Áčko hrálo v pátek v Louňovicích. S ohledem na skutečnost, že je již zachráněno, tak vedle Romana Žydyka a Martina Vosátky dostali příležitost Jura Žydyk a Petr Stanovský.

Céčko doma nedalo šanci béčku Smilkova a stále je ve hře o přímý postup do OP4. Stoprocentní byl opět pouze Pepa Lemberk. Potěšily dvě výhry mladého Šimona Styblíka.       

OP1: Sokol Louňovice - Sokol Ostředek 15:3

OP3: Sokol Heřmaničky - Sokol Ostředek B  5:13

OP5: Sokol Ostředek C - SDH Smilkov B  14:4

 


Změny v kádru týmu fotbalistů

V průběhu zimní přestávky došlo k několika změnám v kádru týmu našich fotbalistů.

Vedení klubu se podařilo s FK Kavalier Sázava dohodnout na trvalém přestupu letní posily Adam Fantys.   

Po mnoha letech by se měl znovu v ostředeckém dresu objevit Tomáš „Stára“ Starosta.

Ostředeckým hráčem se stal i dorostenec Patrik Krajc. S FK Kavalier Sázava se náš klub dohodl na podmínkách jeho působení v Ostředku.

Na vlastní žádost odchází do SK Chocerady Vašek Budka.

Ondra "Akademik" Vildman patrně prodlouží své působení ve Struhařově, v týmu krajské I.B třídy.

Svěřenci trenéra Libora Procházky zahájí přípravu na jarní sezónu o prvním únorovém víkendu. V polovině března je pak čeká několikadenní soustředění v Jičíně.  

Stolní tenisté jen na 50%

V minulém týdnu odehraném třetím kole odvetné části okresních stolně-tenisových soutěží si ostředecké barvy připsaly na své konto výhru, remízu i prohru. 

Ve čtvrtek si áčko v nejsilnějším složení poradilo v derby se šestou Petroupimí a s náskokem drží pěkné páté místo. 

Béčko čekaly v pátek druhé Pyšely, které si dělají zálusk na baráž o postup do OP2. Čekal se těžký zápas a bylo nutné urvat alespoň jednu čtyřhru. Bohužel jak Jura Žydyk se Standou Měchurou, tam Tomáš Velek s Markem Škvorem mladším odešli po pětisetových bitvách od stolů se sklopenou hlavou. Oběma dvojicím chybělo jen pár míčků. Stejně jako před 14 dny to ale naši nevzdali. V první sérii byli úspěšnější a skóre srovnali na 3:3,a to ještě Marek, který v prvních dvou setech zaskočil pyšelskou jedničku Kovaříka, nakonec prohrál v pátém setu 9:11. Zásadní pro vývoj skóre byla série druhá, kde i díky překvapivé prohře Standy s Gončarem, se opět hosté dostali do vedení. Hosté drželi vedení i po třetí sérii. Smůlu měl Jura, který prohrál pětisetovky jak s Kovaříkem, tak Hrachem. Před poslední dvouhrou zápasu byl stav 8:9, Marek tak mohl výhrou nad Ptáčkem zajistit remízu. Bohužel ale svůj stín nepřekročil a přes tři setboly ve druhém setu prohrál 0:3 a Pyšely si tak odvezly tři body za výhru 8:10.    

Toto kolo se nepovedlo ani céčku, které se při výhře mohlo bodově dotáhnout na první Pyšely C, které jen remizovaly s třetími Teplýšovicemi. Žel bohu v pátek v Netvořicích se s formou nepotkal Martin Vosádka, který všechny dvouhry prohrál a velkou smůlu měl Dan Císař, který třikrát prohrál v pěti setech. Stoprocentní Pepa Lemberk s tříbodovým Petrem Styblíkem tak stačili alespoň zajistit remízu 9:9.

OP1: Sokol Ostředek A- SDH Petroupim A  11:7

OP3: Sokol Ostředek B - Sokol Pyšely B  8:10

OP5: Sokol Netvořice C - Sokol Ostředek C  9:9

       


Stolní tenisté přivezli výhry z Mrače a Neveklova

Stolní tenisté byli v pátek stoprocentně úspěšní. Všechny tři týmy vyhrály, áčko s béčkem dokonce na půdě soupeřů.

Áčko čekal důležitý zápas v předposlední Mrači. Od počátku nebylo pochyb, že naši splní svou roli favorita a připíší si již osmou výhru v soutěži, která jim v podstatě dává jistotu záchrany v soutěži a šanci okusit nejvyšší okresní soutěž můžou dostat i další hráči. Ke standardně stoprocentním Janatovi a Menzovi se v pátek díky čtyřem výhrám v pětisetových bitvách přidal i Martin Vosátka.

Béčko zajíždělo do Neveklova s přání uhrát alespoň remízu. Vzhledem k tomu, že domácí neměli k dispozici Valterovou, zdálo se, že tento záměr není nesplnitelný, pokud by se někomu kromě Standy Měchury podařilo porazit někoho z trojice Kačmar, Veselý, Kříž. Podařilo se to Jurovi Žydykovi, který hned v první dvouhře zápasu přehrál Kříže. Po dvou sériích drželi naši vedení 6:4, které při losu zbylých zápasů dávalo velkou naději na kýženou remízu. Když však v úvodu třetí série Jura přetlačil v pěti setech Kačmara a Standa přidal snadnou výhru na střídající Koutenskou, začala našim svítat naděje na výhru. Její potvrzení přišlo rychle, ještě v této sérii. Marek dokázal porazit Kříže, i když v pátém setu prohrával 0:7 a 7:9 a Petr Stanovský udolal Veselého. Bylo hotovo a béčko si připsalo v novém roce druhou výhru ze dvou zápasů a poskočilo již na 4. místo. Bohužel vzhledem vývoji na konci tabulky, kdy Heřmaničky opět vyhrály, mají naši od barážového místa stále odstup jen dvou výher.

Céčko šlo do zápasu s poslední Petroupimí s obavami, protože chyběl Pepa Lemberk i Jindra Nenáhlo. Šanci dostali mladíci Matyáš Styblík a Dan Císař, kteří dokázali uhrát potřebné body k celkové výhře a céčko tak stále drží druhé barážové místo o skóre před Teplýšovicemi.      

OP1: SK Mrač - Sokol Ostředek A  4:14

OP3: Sokol Neveklov B - Sokol Ostředek B  5:13

OP5: Sokol Ostředek C - SDH Petroupim D  13:5

 

I v druhém zápase zimní ligy prohráli dorostenci o gól

Sokol Ostředek – TJ Jižní Město Chodov  2:3  (1:0)

Dorostenecký tým odehrál v sobotu svůj druhý zápas v rámci zimního turnaje Unionu Strašnice, před kterým se trenérům sešlo příliš mnoho omluvenek, a tak tým doplnili převážně žáci ze Sázavy, jelikož ani nikdo z ostředeckých žáků nemohl. Zápas se odvíjel v poklidném tempu a byli jsme to my, kdo otevřel skóre zápasu. Stav 1:0 pro nás vydržel do konce prvního poločasu. Na začátku druhé půle nás soupeř více přitlačil a podařilo se mu brzo otočit skóre na 1:2. Naše chyby nás hodně srážely a soupeř toho využíval k mnoha šancím, které  ale výborně chytající Krejcárek dokázal pochytat. Přesto soupeř zanedlouho přidal třetí gól. Po něm jsme se úspěšně snažili zápas dohrát bez další inkasované branky a ke konci zápasu se nám podařilo snížit na konečných 2:3 z našeho pohledu. Zápas nám ukázal, že je stále co zlepšovat a budeme se to především snažit vylepšit během zimní pauzy, která je až moc dlouhá.

Góly: Konvalinka, Grešla

Sestava:

Krejcárek - Danko, Tichý, Matoušek, Šimek - Grešla, Kouřimský, Kovář, Konvalinka - Jiřík, Bareš

střídali: Dumský, Škvor J., Zeman

Béčko výhralo dramatické derby s Petroupimí

V minulém týdnu zahájili ostředečtí stolní tenisté odvetnou část sezóny.

Ve čtvrtek přivítalo áčko druhé Votice a nebylo daleko od remízy. Chyběly k ní jen tři míčky. Míra Janata vedl v pátém setu nad Dvořákovu 10:8 a měl dva mečboly, ale nedotáhl zápas do vítězného konce. Franta Menz zažil podobnou koncovku s Brejlou, v pátém setu vedl 9:6, utkání však prohrál.

Ve stejný den zajíždělo céčko do Bystřice, kde si s přehledem připsalo výhru a udrželo si druhou pozici, která by na konci sezóny znamenala barážový duel s předposlední týmem čtvrté třídy o postup.

V pátek čekal béčko prestižní derby duel s béčkem Petroupimi, které myslí na baráž o druhou třídu. Naši tajně doufali v remízu, která by se hodila v boji o záchranu. Vedoucí týmu povolal pro tento zápas lídra céčka Pepu Lemberka a postavil ho do základu. Taktický tah se vyplatil. Po prohraných čtyřhrách sice mezi našimi panovala skleslá nálada, ale naši dokázali vyhrát prvních pět dvouher, dostali se tak do vedení a nervozita přešla na stranu hostů, kteří takový vývoj zápasu nepředpokládali. Ostřeďáci již vedení ze svých rukou nepustili a připsali si velmi důležitou výhru. Vzhledem k výhrám soupeřů z konce tabulky ale ještě není nic jasné, nadále mají před předposledním barážovým místem náskok dvou výher.

OP1:  Sokol Ostředek A – Sokol Votice A  7:11

OP3:  Sokol Ostředek B – SDH Petroupim B  11:7

OP5:  SK Bystřice B – Sokol Ostředek C  5:13


Ostředecké finále na turnaji v Přistoupimi

Dvojice Jura a Roman Žydykovi včera vyrazila na stolně-tenisový turnaj do Přistoupimi na Kolínsku. Mezi jedenácti účastníky turnaje nenašli konkurenci, a tak finálový zápas byl ostředeckou záležitostí. Úspěšnější byl Roman, který si po výhře na Silvestrovském pinčesu připsal další turnajové vítězství. Oběma pánům děkujeme za výbornou reprezentaci klubu.

 

  

Silvestrovskému pinčesu suverénně vládnul Roman Žydyk

Posedmé se ostředečtí stolní tenisté rozloučili s kalendářním rokem turnajem nazvaným „Silvestrovský pinčes a vepřový ovar“, který byl i letos určen pouze pro domácí, členy TJ a pozvané. V sobotu 29. prosince se na sále ostředecké restaurace sešlo třicet pět sportovních nadšenců, z toho 10 dětí.

I v letošním ročníku byly pro dospělé účastníky vypsány kategorie registrovaných a příchozích. Dětští účastníci měli také dvě kategorie – chlapci a dívky.

Do kategorie registrovaných se zapsalo 17 hráčů, kteří byli losem rozděleni do čtyř skupin, které se hrály systémem každý s každým na dva vítězné sety. Vítězové skupin postoupili přímo do čtvrtfinále, hráče na druhých a třetích místech čekalo osmifinále, ve kterém se již hrálo na tři vítězné sety.

V boji o bronz se utkali divišovský Milan Pekárek starší s Vladimírem Vlasákem z Benešova. Dramatickou pětisetovou bitvu vyhrál Pekárek. 

Finále bylo jednoznačnou záležitostí domácího Romana Žydyka, který ve třech setech přehrál loňského vítěze Pavla Šramotu hrajícího za Teplýšovice. Roman tak absolvoval celý turnaj bez ztráty setu.  

Na osm příchozích hráčů čekal podobný systém, jaký byl v kategorii registrovaných. Nejprve skupiny, po kterých následoval vyřazovací pavouk.

Vítězem této kategorie se stal Michal Soustružník, který ve finále porazil Marka Škvora staršího v poměru 3:0 na sety. Bronzovou medaili získal Jiří Müller díky výhře 3:0 v malém finále nad Pavlem Floriánem.

Děti odehrály své turnaje v tělocvičně v budově nedalekého Obecního úřadu. V kategorii dívek si zlato vybojovala Katka Šramotová před Danielou Kovářovou a třetí Terezou Škvorovou.

Sedm chlapců odehrálo turnaj systémem každý s každým. První tři měli shodnou bilanci pěti výher a jedné prohry, tak o pořadí musela rozhodnout mini tabulka vzájemných zápasů. Z celkového vítězství se radoval Daniel Císař. Druhý skončil Šimon Styblík a bronz získal Štěpán Vrána.

Na závěr obou částí turnaje následovala populární obíhačka. Dětskou vyhrál Daniel Císař. Šampaňské za výhru v dospělácké obíhačce potěšilo Jindřicha Nenáhla.

Celkové výsledky - registrovaní 

  Celkové výsledky - příchozí 

 Celkové výsledky – chlapci U14 

Celkové výsledky – dívky U14 

Na nejlepší trojici ve všech kategoriích čekala originální ostředecká medaile a lahev šampaňského (děti samozřejmě dětské).

Přehled všech výsledků

Kategorie - registrovaní

Kategorie - příchozí

Kategorie - chlapci U14

Kategorie - dívky U14 


Po skončení sportovní části až do velmi pozdních večerních hodin vyhrávali zaplněnému salónku na harmoniku pan Koukal a na kytaru Martin Císař.

 

Finále Štěpánského turnaje ve Stříbrné Skalici patřilo Ostřeďákům

V úterý 26. prosince vyrazila trojice ostředeckých hráčů na tradiční Štěpánský turnaj do nedaleké Stříbrné Skalice. Stolně-tenisového klání se o druhém vánočním svátku zúčastnilo 14 hráčů.

Do finále se probojovali naši Míra Janata a Roman Žydyk. Z vítězství v poměru 3:1 se radoval prvně jmenovaný.

Úspěšný den pro ostředecký stolní tenis podtrhl svým čtvrtým místem Jura Žydyk, který nestačil v boji o bronz na Hokeho.

  

Stolní tenisté zakončili rok 2017 třemi výhrami

V úterý 19. prosince dohrávalo céčko prestižní derby s béčkem Teplýšovic, které bylo současně soubojem o druhé místo v tabulce. Oba týmy postavili nejsilnější sestavy. Zlom v dosud vyrovnaném utkání přinesla druhá série a v ní jednoznačná výhra Pepíka Lemberka nad Zemanem, který pravidelně boduje i v áčku hrajícím OP2 a pětisetová výhra Martina Vosádky na Šmakalem. Když pak Martin dokázal v další sérii otočit zápas s Grézlem, který vedl již 2:0 na sety a Pepa přes velké trápení přehrál v pěti setech Šmakala, bylo o naší výhře rozhodnuto.

Ve středu čekala dohrávka v Pyšelých áčko. Čtyřhry se nám vůbec nepovedly, ale naši se z proher rychle otřepali a rychle otočili skóre v náš prospěch. Vedle v dvouhrách stoprocentních Míry Janaty a Franty Menze se tentokráte dařilo Martinovi Vosátkovi, který vybojoval dva důležité body a ještě těsně prohrál s domácí jedničkou Chrtem. Po polovině soutěže patří našim stolním tenistům krásné páté místo v nejvyšší okresní soutěži.

V pátek večer se céčko rozloučilo s letošním rokem zápasem s céčkem Čerčan. Hosté přijeli i s fotbalovým básníkem, mistrem Evropy z roku 1976 Antonínem Panenkou, který ukázal, že vládne nejen fotbalovému míči. Z našich hráčů si s ním poradil pouze Jindra Nenáhlo, který za celý večer nenašel přemožitele a spravil si chuť po úterním zápase. Pepa Lemberk i Martin Vosádka sehráli s Panenkou pětisetové bitvy, žel odešli poraženi. Bodík díky výhře nad Novotným si připsal i mladý Dan Císař. Po půlce soutěže bude našemu céčku pravděpodobně patřit dělené 2.místo.            

OP1: Sokol Pyšely A - Sokol Ostředek A 7:11

OP5: Sokol Ostředek C - Sokol Teplýšovice B 12:6

OP5: Sokol Ostředek C - Slavoj Čerčany C 12:6

Áčko včera vyhrálo předehrávané derby v Divišově

Ostředečtí stolní tenisté si v nejvyšší okresní soutěži připsali během posledních několika dnů dvě výhry do tabulky.

Ve čtvrtek s přehledem porazili poslední Olbramovice, které zatím všechny své zápasy prohrály a jsou jednoznačným kandidátem na sestup do OP2. Premiérovou výhru v OP1 slavil Jura Žydyk, který naskočil jako náhradník do poslední série dvouher za Frantu Menze.

V neděli dopoledne pak naši borci předehrávali zápas posledního letošního kola v Divišově. Derby se spřáteleným klubem bylo velmi vyrovnané a dramatické. Hned v úvodu měl namále lehce zdravotně indisponovaný Míra Janata s Pavlem Šimáčkem. Prohrával v pátém setu již 4:8, ale i tak dokázal zápas vyhrát. Velký podíl na konečné výhře má Roman Žydyk, který dokázal porazit nejprve domácí jedničku Vláďu Růžičku a pak v pěti setech i Pavla Šimáčka.

Ve středu zakončí áčko letošní rok odloženým zápasem v Pyšelých.

Céčko mělo volný los a v týdnu ho čekají dva zápasy. Hned zítra hostí v duelu o druhé místo béčko Teplýšovic a v pátek pak céčko Čerčan.     

 

OP1: Sokol Ostředek A - SDH Olbramovice A 14:4

OP1: Sokol Divišov A - Sokol Ostředek A  8:10

 

 

Dorostenci na úvod zimní ligy těsně prohráli s Dolními Chabry

Naši dorostenci sehráli v sobotu první zápas v rámci Zimní ligy FK Union Strašnice.

 

TJ Sokol Ostředek/ Kavalier Sázava - SK Dolní Chabry 1:2 (0:1)

branka: Rezek

sestava:  Krejcárek - Svoboda T., Vávra, Krajc, Skála - Konvalinka, Rezek, Kouřimský, Grešla - Jiřík, Novák

střídali: Matoušek, Škvor J., Bareš J., Dumský, Šimek

Stolní tenisté zvládli důležitý zápas s Olbramovicemi

V uplynulém kole zasáhlo do bojů pouze béčko. Čekal je veledůležitý domácí souboj proti béčku Olbramovic, které ještě vloni hrálo OP2. Výhra by mohla přinést klid do odvetné části, která začne v lednu. Vedoucí týmu Marek Škvor ml. musel na poslední chvíli řešit změny v nominaci. Těsně před utkáním se omluvil ze zdravotních důvodů Petr Stanovský, nemocný byl Patrik Vosátka a z pracovních důvodů nemohl pomoci ani Pepa Lemberk. Pomoc na čtyřhru dorazil Jindra Nenáhlo a do dvouher musel nastoupit Marek, přestože se mu v posledních zápasech vůbec nedařilo.

Naši hráči šli od začátku za svým cílem. Po čtyřhrách byl sice ještě vyrovnaný stav (Tomáš Velek se Standou Měchurou porazili Brona se Sotákem, Jura Žydyk s Jindrou Nenáhlem  nestačili na Macháčka s Zimmermanem), ale hned v první sérii dvouher se radovali z vítězství Jura, Tomáš a Standa a naši vedli 4:2. I ve druhé sérii jsme byli úspěšnější, body získali Standa, Tomáš a Marek. Třetí série sice dopadla remízou, vyhráli jen Marek a Tomáš, ale hned v úvodu poslední série získal potřebný desátý vítězný bod Tomáš.

Díky výhře se naši posunuli na 6. příčku s náskokem čtyř bodů na předposlední místo, které by znamenalo baráž s druhým celkem OP4. Další zápas sehrají naši až v pátek 5.ledna doma proti béčku Petroupimi.

Áčko i céčko nehráli, jejich zápasy byly odloženy. Oba týmy ale vzhledem k početnějším skupinám ještě čekají tři, resp. dvě utkání do konce půlsezóny.

 

OP3:  Sokol Ostředek B – SDH Olbramovice B  12:6

 

 

Dramatické derby se Sázavou přineslo dělbu bodů

Pinčesové áčko sehrálo ve čtvrtek velmi dramatické derby s favorizovanou Sázavou. Po úvodní dělbě bodů za čtyřhry udělala čáru přes propočty hladká prohra Míry Janaty s Honzou Trmalem a Martina Vosátky s Linhartem mladším. Hosté se dostali do vedení a s bodový mi nadějemi to nebylo valné, ale naši se nevzdali a dokázali před poslední sérií srovnat na 7:7 díky třem výhrám v pětisetových bitvách. V poslední sérii nevyzrál na Trmala ani Franta Menz a po předpokládané výhře Míry nad Žohou musel bodovat někdo z dvojice Roman / Martin, abychom neprohráli. S Romanem to nevypadalo dobře, ve čtvrtém setu prohrával 5:10 a soupeř tedy měl pět mečbolů. Roman však vstal z popela, set vyhrál a i celý zápas. Minimálně remíza byla jistá a v případě výhry Martina nad Linhartem starším jsme mohli vyhrát celý zápas. Nestalo, zápas skončil plichtou.

Také béčko čekalo derby, které bylo navíc okořeněné skutečností, že za domácí Divišov nastoupil ostředecký rodák Pavel Šimáček. Veškeré plány našich vzaly za své hned po čtyřhrách. Marek Škvor ml. s Jurou Žydykem nestačili na Šimáčka s Pekárkem st. a Standa Měchura s Tomášem Velkem přes vedení 2:1 na sety podlehli Svobodovi s Kunešem. A bylo ještě hůře. Naši prohráli všechny dvouhry úvodní série. Stal 6:0 pro domácí byl na vhození ručníku do "ringu". Naši nesložili zbraně a začali sbírat bod k bodu. A nakonec moc nechybělo k remíze. V poslední sérii dvouher chyběly Standovi ve třetím setu k výhře nad Šimáčkem dva míčky (soupeř vyčerpaného Standu nakonec porazil v pěti setech) a daleko k ní neměl ani Jura proti vystřídavšímu Lehánovi. Nemluvě o tom, že měl nějaký bod přidat i Marek, který již po druhé vše prohrál a na poslední dvouhru přenechal místo Pepovi Lemberkovi, který dorazil ze zápasu céčka ve Vlašimi. Béčko tak, kleslo na 8. místo a na barážovou pozici ztrácí dva body. Bude nesmírně důležité bodovat v posledním kole první půlky sezóny teď v pátek doma proti béčku Olbramovic.

Céčko překvapivě ztratilo bod za remízu ve Vlašimi. Sice stále drží druhé místo se stejným počtem bodů jako céčko Pyšel, ale má o zápase méně.        

OP1:  Sokol Ostředek A - Kavalier Sázava A  9:9

OP3:  Sokol Divišov B - Sokol Ostředek B  7:11

OP5:  SKST Vlašim A - Sokol Ostředek C  9:9 


 


Ostředečtí stolní tenisté ovládli Mikulášský turnaj v Českém Brodě

Naši stolní tenisté ovládli 4. ročník Mikulášského turnaje ve stolním tenise, který včera pořádala Tělocvičná jednota Sokol Český Brod.

V kategorii registrovaných se sešlo 16 borců, kteří nejprve hráli ve 4 skupinách. Následně dva nejlepší z každé z nich postoupili do vyřazovací části.  

Ve finále se utkali dva ostředečtí hráči - Roman Žydyk a František Menz. Po výhře 3:0 se z turnajového vítězství radoval zkušenější Franta.

Jura Žydyk skončil po čtvrtfinálové prohře 2:3 na děleném 6. místě.

Foto: Jura Žydyk

 

Dorostenci znají soupeře pro jarní meziokresní přebor

Naši dorostenci znají své soupeře pro jarní skupinu B meziokresního přeboru Benešov / Praha-západ. Z hlediska dojezdových vzdáleností je pro nás tato soutěž zajímavější. Odpadnou totiž cesty do Pravonína či Mezna.

 

OP Benešov / Praha-západ - skupina B

TJ Mnichovice

Spartak Průhonice

SK Vrané nad Vltavou

SK Bystřice

Sokol Ostředek

 

Soutěž zahájí naši hráči o víkendu 7./8. dubna zápasem na v Bystřici. Přesný los najdete v sekci Fotbal-mládež.

Áčko porazilo Týnec, céčko smetlo Nesvačily

Áčko předehrávalo svůj zápas s Týncem již ve čtvrtek 16.listopadu. Se soupeřem, který ještě v předminulé sezóně hrával krajskou soutěž, rozhodli naši o výhře hned v úvodu. V první sérii vydřel Franta Menz v pěti setech výhru nad Balatou a Roman Žydyk vrátil mladému Kratochvílovi porážku ze zářijového Votvíráku. Následně si s Balatou poradil v pěti setech i Míra Janata a naši směřovali za těsnou výhrou, kterou pečetil v závěru výhrou nad Kratochvílem Martin Vosátka.

Béčko hrálo v pátek na půdě lídra z Benešova, který všechny dosavadní zápasy vyhrál. Vedoucí týmu nechal odpočívat jedničku Standu Měchuru a dvojku Tomáše Velka a nominoval do zápasu Juru Žydyka, Petra Stanovského, Marka Škvora ml. a mladého Patrika Vosátku.

V úvodu naši favorizovaného soupeře znervózněli. Petr s Patrikem přehráli Košaře se Šachlem. Jura s Markem nezvládli koncovky vyrovnaného zápasu s dvojicí Strachota/Vlasák. Následně Patrik nedal šanci Vlasákovi a v souběžně hraném zápase vedl Petr nad Šachlem, bohužel soupeř zápas otočil a stejně dopadl Jura se Strachotou. Naši prohrávali pro první sérii 2:4, ale klidně to mohli být obráceně. Soupeř se uklidnil a suverénně dokráčel pro vysoké vítězství.

Céčko nedalo doma šanci béčku Nesvačil. Stoprocentní byli Pepa Lemberk, Jindra Nenáhlo a Martin Vosádka. Dva bodíky přidal mladý Dan Císař, který další dva zápasy prohrál v pěti setech.   

Sokol Ostředek A – KST Týnec nad Sázavou  A  11:7

ST Benešov D – Sokol Ostředek B  15:3

Sokol Ostředek C – Sokol Nesvačily B  16:2 


  

Mladí stolní tenisté se neztratili na turnaji v Netvořicích

Kvarteto ostředeckých stolně-tenisových nadějí vyrazilo v sobotu 25.listopadu na žákovský turnaj do Netvořic.  Sportovního klání, které se hrálo tzv. švýcarským systémem, se zúčastnilo 24 dětí.

V kategorii žáků (ročníků 2002-3) vybojoval 4. místo Matyáš Styblík (bilance:  8:7 na sety / 133:113 na míčky).

Bramborová příčka patřila v kategorii žáků ročníků 2004-5 také Danovi Císařovi (9:6/149:117).  Šimon Styblík obsadil ve stejné kategorii 7. místo (7:8 / 137:131).

V kategorii žákyň bez rozlišení ročníků skončila na 3. místa Tereza Škvorová (4:11/107:133).

Všem našim děkujeme za výbornou reprezentaci klubu.

Poděkování patří také doprovodu ing. Jiřímu Škvorovi st. a Martinovi Císařovi.   

Foto: Martin Císař

 

Žáci skončili čtvrtí na Štěpánovském poháru

Ostředečtí starší žáci posílení o čtyři hráče ze Sázavy vybojovali v neděli na Štěpánovském poháru čtvrté místo v konkurenci šesti týmů.  

O medailové příčky je připravila smolná prohra s Meznem 0:1, když soupeř vyhrál gólem z penalty. Při remíze bychom skončili třetí.

 

Přehled zápasů

FK Trhový Štěpánov – Sokol Ostředek  2:0

AFC Humpolec – Sokol Ostředek 4:1

Sokol Mezno – Sokol Ostředek 1:0

SK Union Vršovice – Sokol Ostředek 1:7

FC Křivsoudov – Sokol Ostředek 1:3

 

Tabulka  

Sestava: Svoboda Jiří - Svoboda Tomáš, Rezková, Mach, Biras Jakub, Biras Filip, Novák, Fořt, Bareš Vít, Bareš Jakub, Škvor, Tichý

Termínová listina fotbalu pro jarní sezónu 2018

Fotbalisté znají termínovou listinu jarní části mistrovské sezóny 2017/18.

Všechny týmy by měly začít soutěž o víkendu 7.-8.dubna.

Áčko bude patrně hrát v sobotu 7.dubna od 16:30 v Jablonné. 

Předtím sehrají naši fotbalisté dvě přátelská utkání.

 • o víkendu 24.-25.3. s TJ Rataje  
 • o víkendu 31.3.-1.4. s FK Libež

 

Termínová listina - jaro 2018

 

Áčko porazilo Neveklov, béčko smolně padlo s Netvořicemi

Ostředečtí stolní tenisté odehráli v minulé týdnu již 6.kolo soutěží a připsali si na své konto výhru, plichtu i prohru.

Béčko svůj zápas s Netvořicemi předehrálo již ve středu, protože v pátek sál patřil Svatomartinské huse. Soupeřova sestava nasvědčovala tomu, že si přijel pro výhru.  Naši jim chtěli plány překazit. Zápas to byl od začátku velmi vyrovnaný. Standa Měchura s Tomášem Velkem přehráli Truhláře s Fulínem, ale Marek Škvor ml. s Jurou Žydykem přes vedení 2:0 na sety prohráli s Bronem a Šmeralem. Během první tří sérii se oba týmy rovnoměrně dělily o výhry a stav po třetí sérii tak byl 7:7. Do poslední série naskočil za vyčerpaného Standu Marek, proti Bronovi, které dvakrát porazil si věřil, ale tentokráte neuspěl. Naopak Tomáš nedal šanci Šmeralovi a srovnal na 8:8. Rozhodnout tedy měly až dvě poslední dvouhry. Jura s truhlářem začal nadějně a vyhrál první dva sety, ale soupeř otočil. A protože Petr Stanovský neuspěl s Fulínem, radovali se z nejtěsnější možné výhry hosté. Na sety byl zápas vyrovnaný 35:35, ale za to se body bohužel nedávají.    

Áčko ve čtvrtek hostilo Neveklov. Poté co si oba týmy podělily body za čtyřhry – Míra Janata s Frantou Menzem porazili Kačmara s Horálkem, Marek Škvor ml. s Jurou Žydykem nestačili na Valterovou s Holým, se naši po první sérii dostali do trháku, protože z výhry se radovali Míra, Franta i Martin Vosátka, který přehrál Valterovou. Roman Žydyk nestačil na neveklovskou jedničku Kačmara.I v druhé sérii jsme vyhráli třikrát a nasměřovali se k vítězství. Roman přehrál Valterovou, Míra Holého a Martin Horálka. Franta podlehl v pěti setech Kačmarovi, když ve čtvrtém setu nevyužil čtyři mečboly. Před třetí sérií odstoupila ze zápasu Valterová a bylo jasno, že naši si připíší třetí výhru ze šesti zápasů v OP1.

Céčko hrálo v pátek v Kamenném Přívozu, resp. v Jílovém, kde má soupeř svou hernu. Přes nadějný začátek přivezlo pouze dva body za remízu.          

OP1: Sokol Ostředek - Sokol Neveklov  12:6

OP3: Sokol Ostředek B - Sokol Netvořice B 8:10

OP5: Tatran Kamenný Přívoz B - Sokol Ostředek C  9:9

 


Fotbalisté se rozloučili s podzimní sezónou vítězně

Sokol Netvořice – Sokol Ostředek  0:2 (0:0)

V posledním zápase podzimní fotbalové sezóny nás čekal tak jako již tradičně výlet do Netvořic. Tentokrát jsme zvolili pohodlnější cestování zájezdovým autobusem, který se měl při návratu stát i vhodným dějištěm pro začátek hodnocení první části sezóny. V téměř zaplněném autobuse byla po cestě na zápas znát lehká nervozita. Po dvou prohrách z minulých kol, které znamenaly výrazné komplikace v boji o první příčky v tabulce, jsme nutně potřebovali v Netvořicích vyhrát. Domácí jsou na svém hřišti vždy velmi nepříjemným soupeřem, takže se dalo čekat, že nedostaneme nic zadarmo. 

Pozitivní informací před samotným utkáním byl návrat Zdeňka Měchury po vleklém zranění žeber. Zdenda se okamžitě postavil na kraj zálohy připraven rozrážet obranný val domácích. Naopak jsme se museli obejít vepředu bez Adama Fantyse, kterého nepustil na hřiště natažený sval. Do útoku se pak posunul Fanda Nerad, který měl za úkol svým vířivým pohybem vytvářet prostor pro přímočarého Kubu Horáka. V obraně jsme zkraje zápasu postrádali Láďu Fialu, který se necítil ještě úplně fit po zranění z minulého týdne. Zastoupil ho Borina a společně s Tomášem Dytrichem rázem zdvojnásobili věkový průměr v obranné řadě. Vývoj zápasu však donutil Láďu beztak nastoupit, své si opět odvedl.

Začátek zápasu nás zastihl v mírném útlumu. Netvořice držely míč a zdařile kombinovaly. Poměrně brzy se také dostaly k ohrožení naší branky, nutno dodat, že jim k tomu svou nedůsledností pomohla naše obrana. Vše se ale podařilo uhasit dříve, než mohli domácí zakončovat. Naopak na naší straně se po dvaceti minutách hry urodily dvě brankové příležitosti z kategorie vyložených, Kuba Horák však i vinou terénu naložil se svými samostatnými úniky prachbídně. Do konce poločasu se na rozměklém terénu odehrával už jen fotbalový boj o každý metr. Naše obrana tentokrát pracovala spolehlivě a eliminovala útoky domácích hned v zárodcích. Naši záložníci a útočníci se dostávali pouze k nesmělým ohrožením fotbalové branky soupeře. Hrálo se především ve středu hřiště a to až do poločasového hvizdu.

V druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Naše mužstvo bylo v útoku nebezpečnější, hosté dokázali nabídnout našim útočníkům okénka ve své obraně. Naopak naše obrana tentokrát působila skálopevně. V 57. minutě jsme pak šli zaslouženě do vedení. Kamil Krejcárek na polovině hřiště důrazným skluzem odvrátil útok domácích a v následném protiútoku se dostal do samostatného úniku Petr Florián. Ve vápně si posunul míč do strany a poslal míč zkušeně do protipohybu domácího brankáře. Krásná fotbalová akce znamenala naše vedení 1:0. Od této chvíle jsme měli utkání ve své moci. Navíc jsme v 54. minutě dostali možnost hrát přesilovku. Kuba Horák vypíchl míč domácímu obránci a ten mu v samostatném úniku zabránil nedovoleně. O červené kartě nemohla být diskuse. V 71. minutě navíc opět prodal své obrovské zkušenosti Flori. Ve vápně si tělem pokryl přihrávku a ukázkově si došel pro faul. Rozhodčí Konvička neváhal ukázat na penaltový puntík a Lukáš Uršic bezpečně proměnil. Do konce zápasu už se nic nezměnilo. Naše obrana měla zamčeno a útočníci se snažili držet míč na polovině domácích. V poklidu jsme čekali na závěrečný hvizd. Oslavné písně se pak nesly celou cestou autobusem zpět domů.

V Netvořicích, jak jsme ostatně předpokládali, nás opět nečekalo jednoduché utkání. Zvládli jsme ho však na výbornou především díky větší vůli. Pochvalu si zaslouží celé mužstvo. Speciálně je však nutné vyzdvihnout výborného Petra Floriána, který svou nezměrnou bojovností a skvělým fotbalovým myšlením jde vždy příkladem ostatním. Tentokrát své mužstvo doslova dotáhl k vítězství. Nyní je čas odpočívat a bilancovat. Na jaře se opět pokusíme o splnění dlouholetého snu.

Sestava: Škvor J. - Procházka, Krejcárek, Dytrich, Müller - Měchura, Florián, Uršic, Macháček - Horák, Nerad

střídali: Sedlmaier, Budka, Fiala

 

Kamil Krejcárek

Bystřičtí ochotníci pobavili milovníky divadla

Na pátek 3. listopadu si TJ Sokol Ostředek  s podporou obce připravila pro ostředecké divadelní fanoušky tradiční podzimní představení. Letos k nám do Ostředku přijeli ochotníci z bystřického divadelního souboru CHODIDLO se svou komedii Smrt z vášně. Divadelní kousek se velmi líbil a divadelníci sklidili zasloužený aplaus od téměř padesátky přítomných diváků.   

 

Béčko přivezlo důležitou výhru z Olbramovic

V pátém kole se našim stolním tenistům dařilo méně než v předešlých kolech. Vyhrálo pouze béčko.

Céčko předehrávalo své utkání s Pyšely kvůli pátečnímu divadlu již ve středu. Proti silnému soupeři, s ohledem na ne nejsilnější sestavu, nemělo příliš šancí a průběh utkání to potvrdil. Po bodu si připsali Jindra Nenáhlo a  Martin Vosádka, kteří spolu navíc vyhráli i čtyřhru. Dan Císař a Richard Kotil vyšli bodově naprázdno. Díky porážce kleslo béčko o skóre na druhé místo OP5.

Ve čtvrtek dohrávalo áčko odložený zápas 4.kola proti dosud neporaženým Louňovicím.  Naši věřili, že by mohli soupeře obrat o první body. Začátek tomu nasvědčoval. Poté, co si soupeři rozdělili body za čtyřhry, jsme v první sérii vyhráli tři dvouhry. Vedle Míry Janaty a Franty Menze bodoval i Roman Žydyk, který porazil Jíšu.  Čáru přes rozpočet nám udělala hostující Škopková, hrající souběžně 1.ligu žen za Sokol Nusle. Poradila si překvapivě jak s Frantou, tak Mírou a naši tedy odešli poraženi nejtěsnějším poměrem.

V pátečním zápase áčka s favorizovaným Benešovem naši záměrně šetřili Míru a Frantu, aby šanci zkusit si OP1 dostali i další – konkrétně Petrové Stanovský a Styblík.  Za získané tři body vděčíme třem skrečím soupeřů. Zejména Zvolský, když viděl, že nepřijeli Míra s Frantou, tak odehrál jen dvě „povinné“ dvouhry a pak odmítl hrát.

Béčko čekal v pátek veledůležitý zápas s posledními Olbramovicemi. Naši chtěli vyhrát, aby soupeř zůstal přikován ke dnu tabulky. Rozhodující pro průběh utkání byly tři zvládnuté pětisetové bitvy v první sérii dvouher a vedení 1:5. Poté si naši již s přehledem dokráčeli pro vysoké vítězství. Všechny své zápasy vyhráli Standa Měchura a Tomáš Velek, kteří společně vyhráli i čtyřhru. Tři bodíky vybojoval Pepa Lemberk a dva Jura Žydyk. Ve velmi vyrovnané tabulce OP3 skočilo béčko na třetí místo, ale na předposlední deváté, a tedy barážové místo má náskok jen jedné výhry.      

 

OP1: Sokol Ostředek- Sokol Louňovice  8:10

OP1: Sokol Benešov C – Sokol Ostředek 15:3

OP3: SDH Olbramovice C – Sokol Ostředek B  4:14

OP5: Sokol Ostředek C – Sokol Pyšely C 3:15


 


 

Béčko smetlo Heřmaničky, céčko vyhrálo ve Smilkově

Ostředečtí stolní tenisté si připsali ve čtvrtém kole dvě výhry. Zápas áčka proti Louňovicím byl odložen na tento čtvrtek.

Béčko čekaly v pátek v důležitém zápase Heřmaničky. Vzhledem k vyrovnanosti tabulky potřebovalo vyhrát, aby se nepropadlo na její samotné dno. Soupeř našim situaci ulehčil, protože nedorazil v nejsilnější sestavě. O naší výhře bylo jasno velmi brzy. Ostředecké body zajistili Tomáš Velek 4, Jura Žydyk 3, Marek Škvor ml. 2, Standa Měchura 2, Patrik Vosátka 2 + obě čtyřhry Jura/Marek  a Tomáš / Patrik.

Céčko prodloužilo svou sérii na čtyři výhry v řadě, když vyhrálo ve Smilkově. Stoprocentní byl Pepa Lemberk, tři body přidali Jindra Nenáhlo a Martin Vosádka a bodík vybojoval mladý Dan Císař. Úspěšná byla čtyřhra Pepa / Jindra. Céčku patří po čtyřech kolech první místo s plným počtem bodů. 

OP3:  Sokol Ostředek B – Sokol Heřmaničky  15:3

OP5: SDH Smilkov B – Sokol Ostředek C 6:12


Fotbalisté doma těsně prohráli se Zaječicemi

Sokol Ostředek - Sokol Zaječice 2:3 (2:1) 

V sobotním posledním domácím utkání podzimu přivítali naši fotbalisté Zaječice. Všem bylo jasné, že nás čeká velmi těžké utkání. Nečekaly nás Zaječice, které u nás téměř přesně na den před rokem dostaly sedmičku, když měli v týmu několik černochů a předloni si od nás vypůjčily dokonce i dresy. V Zaječicích se toho za rok hodně změnilo a v letošní sezóně ještě nenašly přemožitele. V tabulce jsme byli před tímto utkáním před nimi jen o skóre.

Trenér Borina měl před zápasem těžkou hlavu, jak to postavit. Vedle dlouhodobých marodů Edy, Zdendy a Milana nemohl počítat ani s Kamilem a Láďou. Nejistý byl start Adama, který nedohrál minulý zápas v Peceradech kvůli svalovému zranění. Post stopera vyřešil tak, že se na něj postavil sám a na beka stáhl Fandu Macháčka. Jako třetího útočníka povolal na lavičku sedmnáctiletého Kuba Jiříka z dorostu.

Hned v úvodu se ukázalo, že nás čeká opravdu těžký soupeř, který bude zlobit naši obranu svou rychlostí. V 9.minutě se zapomněl Fanda Macháček vrátit,  s míčem k naší bráně pádícího útočníka hostí sledoval Kuba Horák. Hostující hráč se ve vápně, poté co ucítil kontakt s Kubou, ochotně skácel k zemi. Sudí k překvapení všech ukázal na penaltový puntík. Taková penalta se proti domácím v úvodu zápasu nepíská. Jirka vystihl Hamouzovi směr, ale na míč nedosáhl. Hosté tedy šli velmi brzy do vedení.

Naši nesvěsili hlavu a bojovali. Hosty hodně trápil Adam. K vyrovnání nám ve 22. minutě pomohl hrubkou zaječický gólman, Adam míč v pohodě uklidil do prázdné branky, ale bohužel si při střele obnovil své svalové zranění a dohrál. Šanci dostal mladý Kuba Jiřík, pro něhož to byla premiéra v týmu dospělých a určitě svým výkonem nezklamal.

Neúnavný bojovník Standa Svoboda se v 36. minutě prodral do vápna, kde jej hostující obránce zastavil jen faulem. Lukáš Uršic se z nařízené penalty nemýlil. Do půle jsme tedy otočili a věřili, že z kopce soupeře dorazíme.

Opak byl pravdou, v 50. minutě se naše obrana zcela hostujícímu útočníkovi rozestoupila, ale naštěstí ten střílel proti vyběhnuvšímu Jirkovi těsně vedle. Naši obranu toto však nevytrhlo z rozjímání. V 54.minutě si Fanda Macháček počínal na hranici vápna velmi nedůsledně a nechal Hamouze vystřelit a míč skončil bohužel v naší síti. Bylo srovnáno. Hrající kouč Borina zareagoval tak, že na Hamouze nasadil jako hlídacího psa Machyho a na beka se postavil Vašek Budka.

Teprve pak se naši probrali a začali opět hrát. Soupeře jsme zatlačili na jeho půlku, ale byli jsme bezzubí a soupeř jen občas pohrozil kontrem, se kterým si naši poradili. V 70.minutě nám sudí neuznal regulérní gól. Na centr ze strany si naběhl ve vápně Flory a hlavičkou skóroval. Ačkoliv měl ruce za zády, sudí mu pískl útočný faul.

V 83. minutě se Hamouz u lajny snadno zbavil Machyho, nebezpečnou střelu Jirka vyrazil, ale hostující Hruška snadno předskočil naše dva stojící beky a dorazil míč za Jirkova záda. Naši se pak snažili srovnat, ale žádnou šanci si nevytvořili a sudí poté, co uplynulo avizovaných 5 minut nastavení za nedohraný 1. poločas (Jirkovi vypadla čočka) na nic nečekal a zápas ukončil. Za druhý nenastavil ani vteřinu.

Hosté, kteří se před zápasem netajili postupovými ambicemi, si tedy odváží z Ostředku tři body za výhru ze zápasu, kterému by jednoznačně slušela plichta. Naši se po druhé porážce v řadě propadli až na 3.místě. Čtvrté béčko Maršovic je za námi jen o skóre. Horší je to v tabulce pravdy, vzhledem k sedmi utkáním doma, v ní máme nulu.

Za týden čeká náš tým poslední zápas sezóny, na který klub pro všechny fanoušky vypraví zdarma autobus. Pojeďte fotbalisty podpořit!

Sestava: Škvor J. – Macháček, Procházka, Dytrich, Müller – Horák, Florián, Uršic, Nerad – Svoboda, Fantys

střídali: Jiřík, Budka, Sedlmaier


 

Dorostenci do finálové skupiny meziokresního přeboru nepostoupí

Nedělní prohra v Bystřici našim dorostencům definitivně zavřela dveře do jarní finálové skupiny mezi oblastního přeboru s OFS Praha západ a čekají je boje ve skupině o 7.místo. Trenér Martin Novák byl z výkonu svých svěřenců po zápase velmi rozladěný, označil ho za nejhorší v podzimní sezóně. Možnými soupeři pro jaro jsou např. Mnichovice či Průhonice.   

 

Dorost:  SK Bystřice – Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava  3:0  (1:0)

sestava: Krejcárek – Vávra, Prchal, Skála, Grešla – Rezek, Svoboda T., Tichý, Krajc – Žerava, Mistoler

střídali: Matoušek, Šimek, Dumský

 

Starší žáci:  Sokol Netvořice- Sokol Ostředek  8:0  (3:0)

sestava: Hajný – Biras J., Fořt, Vaněček, Svoboda, Kodat, Novák, Škvor T., Bareš, Biras F.

 

Starší přípravka:   JAWA Divišov / Sokol Ostředek – Sokol Vracovice 7:0  (5:0)

branky: Komenda 3, Pejša F., Hejduk, Koutník, Bumbálek

ostředečtí hráči: Chvojka, Pejša F., Trutnovský, Kotil

Fotbalisté ostudně prohráli v Peceradech

 

JAWA Pecerady – Sokol Ostředek 4:2  (1:2)

První místo ve skupině, náskok dvou bodů na druhý Drachkov a nevídaný ofenzivní apetit v posledních zápasech, taková byla výchozí pozice našeho mužstva pře zápasem v Peceradech. Nahrávat nám také měla podzimní forma našeho soupeře, která eufemisticky řečeno nebyla příliš ideální. Pecerady se krčily na předposledním místě tabulky a s pouhými 9 vstřelenými brankami byly nejhůře střílejícím týmem soutěže. Také vzpomínky na jarní měření sil, kdy jsme přesvědčivě na vlastním hřišti vyhráli 9:2, byly možná stále v hlavách mnohých z nás. Prostě před zápasem vše hovořilo pro naše ideální psychické rozpoložení. 

Opět jsme se v sestavě museli obejít bez Milana Škvora, jehož stále trápí zraněné koleno. Doprostřed zálohy se tak posunul Lukáš Uršic a na post předstopera nastoupil Tomáš Dytrich. Jinak se sestava již několik utkání nemění. Naši útočníci i záloha se v posledních zápasech předhánějí ve střílení krásných branek a do obrany se po vítězných zápasech pokud možno nesahá, tak pravý jedna z nejstarších fotbalových pravd.

Utkání jsme začali ve velkém stylu. Už v první minutě se v malém vápně prosadil Adam Fantys a dal svoji desátou podzimní branku. Hned o dvě minuty později se pak prosadil i náš druhý útočník Kuba Horák. Po třech minutách jsme vedli 2:0 a utkání měli rozehrané skvostně. I nadále jsme měli více ze hry a zápas se snažili kontrolovat. Drželi jsme míč na svých kopačkách a domácí obranu nutili k chybám. Bohužel Kuba Horák sám na velkém vápně zakončoval nepřesně a Petr Florián po špatném výkopu domácího brankáře nedokázal z dálky trefit odkrytou branku. K útočení se Pecerady v první třetině zápasu příliš neměly. Dílem to bylo způsobeno dobrou hrou naší obrany, kdy jsme dokázali zachytávat dlouhé míče a dále je přesně rozehrávat, a dílem aktivním presinkem našich záložníků. Prakticky jsme domácím dovolili jednu kloudnou akci a ihned jsme z ní inkasovali. Láďa Fiala neobratně zpracovával prudký míč bohužel přímo k hráči Pecerad, který na polovině hřiště ihned poslal do úniku svého spoluhráče. Ten s notnou dávkou štěstí přes dotírajícího Kamila Krejcárka proměnil. Do kabin jsme šli tedy za stavu 2:1.

V druhém poločase se nám již nedařilo téměř nic. Náš útok prakticky neexistoval a v obraně se začínaly objevovat první vážnější trhliny. Bohorovnost a laxnost, naši podzimní staří známí, začaly být v naší hře stále více hmatatelnější. První trest se dostavil v 50. minutě. Dýchavičný Fanda Macháček úplně vypustil souboj ve vápně  a domácí záložník předložil míč na malé vápno svému spoluhráči. Jirka Škvor byl bezmocný. Další ranou pak byla vynucená střídání Adama Fantyse a Tomáše Dytricha. Měli jsme však ještě dostatek času se zápasem něco udělat. Do útoku vyslal Borina Vencu Budku, který se na tréninku v této činnosti prezentuje poměrně slušně a doprostřed zálohy vyběhl trenér osobně. Lukáš Uršic se stáhl na předstopera. Naše útočné snahy byly v této fázi utkání již ale naprosto bez náboje a myšlenky. V obraně jsme zase kupili trapné chyby. Vrcholem našeho počínání v Peceradech bylo pak rozmezí 70. a 76. minuty. Nejprve v 70. minutě Jirka Škvor při odkopu minul lehký míč směřující na něj od půli hřiště a domácí útočník pohodlně dovezl míč do branky. V 76. minutě pak veškeré snahy o zvrácení průběhu zápasu utl frustrovaný Kamil Krejcárek, který se pokoušel rychle rozehrát házený aut a bohužel namazal soupeři na smrtící brejk. V tuto chvíli bylo prakticky po zápase, rozklad našeho mužstva byl dokonán. Přes jalovou převahu jsme si už nedokázali ani vytvořit vážnější příležitost ke zkorigování výsledku. Utkání tak skončilo 4:2 v náš neprospěch.

Z utkání, které jsme dle všech předpokladů měli v poklidu dovést k vítězství, jsme dokázali udělat prvotřídní blamáž. Zatímco první poločas ještě nějaké měřítko z naší strany snesl, v druhé půli již jsme neměli vůbec nic a byli jen stínem mužstva, které v předchozích zápasech ničilo soupeře. Najednou nám chyběla bojovnost, zodpovědnost za prostor a mnohdy i zájem o hru. Naše přihrávky nenacházely adresáta, centry mířily do nikam, volili jsme alibistická řešení. Samostatnou kapitolou je pak podzimní počínání naší obrany, které dosáhlo v tomto zápase svého pomyslného vrcholu. Dostáváme množství laciných branek, soupeř má svou úlohu v našem vápně velmi usnadněnou, zbytek mužstva se na obranu spolehnout nemůže. Možná je na čase něco změnit, dát naší obranné činnosti nový impuls. V následujícím domácím utkání se Zaječicemi by k novému impulsu měla být příležitost, tak uvidíme. Důležitost tohoto zápasu je nesporná, bude potřeba opět naplno bodovat!

Sestava: Škvor J. - Fiala, Krejcárek, Dytrich, Müller - Macháček, Uršic, Florián, Nerad - Fantys, Horák

střídali: Budka, Procházka

Kamil Krejcárek

Senzace! Stolní tenisté vyhráli v Petroupimi

Stolně-tenisové áčko včera senzačně vyhrálo v Petroupimi, která je dlouholetým účastníkem OP1. K bodově stoprocentním Frantovi Menzovi a Mírovi Janatovi (oba čtyři výhry ve dvouhrách a společně čtyřhru) se přidal dvěma výhrami ve dvouhrách Roman Žydyk a jedním bodem Tomáš Velek, který zaskočil v Petroupimi  za Martina Vosátku.    

Béčko ve středu vysoko prohrálo v Pyšelých. Domácí, kteří by chtěli postoupit do OP2, neponechali nic náhodě a po výhře béčka v minulém kole nad Neveklovem, postavili nejsilnější sestavu, proti které neměli naši moc šancí. Dva body našich barev zajistil Tomáš Velek, který společně s Patrikem Vosátkou vyhrál i čtyřhru. Jura Žydyk a Marek Škvor ml. vyšli bodově na prázdno.

Céčko výhrou v domácím zápase proti Netvořicím prodloužilo svou sérii výher na tři a drží první místo v OP5. O body se zasloužili Pepa Lemberk 3, Jindra Nenáhlo 3, Martin Vosádka 3 a Dan Císař + čtyřhra Lemberk / Nenáhlo. 

 

OP1: SDH Petroupim – Sokol Ostředek  6:12

OP3:  Sokol Pyšely B – Sokol Ostředek B  15:3

OP5: Sokol Ostředek C - Sokol Netvořice C 11:7

Těsná prohra žáků v předehrávce s Nespeky

Žáci včera večer za umělého osvětlení předehrávali zápas posledního kola proti Nespekám. Po bezbrankovém prvním poločase se dvěma góly prosadili hosté. Naši dokázali brankami Davida Hrůši a Martina Nováka srovnat. Bohužel soupeř se čtyři minuty před koncem trefil po třetí.  Chybělo tedy  jen pár minut, aby si naši žáci připsali první bod do tabulky...

 

Sokol Ostředek – Sokol Nespeky 2:3 (0:0)

branky: Hrůša, Novák

sestava: Hajný – Moural, Biras J., Fořt, Vaněček, Pejša, Svoboda, Kodat, Novák, Škvor T., Bareš, Biras F. Hrůša

Dorost si dojel autobusem do Pravonína pro desítku

Ostředeckým mládežníkům se během uplynulého víkendu příliš nedařilo. Z vítězství se radoval jen sdružený tým přípravky. Dorost si autobusem z Pravonína odvezl desítku. Naději na postup do jarní finálové skupiny však stálé má.

 

Dorost:  Sokol Pravonín – Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava  10:0  (5:0)

sestava: Krejcárek – Danko, Prchal, Vávra, Skála – Mistoler, Zdvyhal, Rezek, Grešla – Tichý, Krajc

střídali: Matoušek, Žerava

  

Starší žáci:  Sokol Ostředek – Sokol Maršovice 0:8 (0:6)

sestava: Hajný – Svoboda, Škvor, Bareš, Biras F., Biras J., Pejša, Fořt, Moural, Novák, Kodat, Vaněček

 

Starší žáci: Sokol Ostředek -  SK Olbramovice 2:6  (0:3)

branky: Fořt 2

sestava: Hajný – Svoboda, Škvor, Bareš, Biras F., Biras J., Pejša, Fořt

 

Starší přípravka:  FC Selier&Bellot Vlašim - JAWA Divišov / Sokol Ostředek 13:2  (6:1)

branky: Chvojka, Šturc

ostředečtí hráči: Pejša F., Chvojka

 

Starší přípravka:  AFK Kácov -  JAWA Divišov / Sokol Ostředek  3:19  (0:9)

branky: Komenda 4, Koutník 4, Pilát 4, Bumbálek 3, Pejša F. 2, Musil 2

ostředečtí hráči: Chvojka, Pejša F., Trutnovský

Stolní tenisté stoprocentní, všechny tři týmy vyhrály!

Druhé kolo nové sezóny se našim stolním tenistům velmi vydařilo. Všechny tři týmy se radovaly z vítězství.

Áčko ve čtvrtek přivítalo ve velmi důležitém utkání Mrač, která se udržela v OP1 jen díky výhře v baráži. Naši nastoupili v nejsilnějším složení - Franta Menz, Míra Janata, Martin Vosátka a Roman Žydyk. Body za čtyřhry si oba týmy rozdělily, ale hned v první sérii se dostali do vedení naši. Vedle očekávaných výher Míry a Franty přidal potřebný uklidňující bodík Roman, který porazil mračskou jedničku Jíšu. Martin prohrál v pětisetovce s Dlouhou.  V druhé sérii opět urvali naši tři body, tentokráte přispěl bodem Martin, který porazil Škvora. Romča dopadl s Dlouho stejně jako předtím Martin, tedy prohrál 2:3. Naši kráčeli za výhrou i přesto, že ve třetí sérii dvouher bodovali jen Míra s Frantou. V poslední série nám přinesla opět tři body, které zajistili Franta, Míra a Roman.

Béčko hostilo v pátek Neveklov. Velké naděje si proti silnému soupeři nedávalo. Ovšem když hosté dorazili bez Valterové a našim se podařilo suverénně vyhrát obě čtyřhry (Marek Škvor ml./Jura Žydyk a Petr Stanovský / Patrik Vosátka), začali naši spřádat plány na bodový zisk. Chybělo jen pár míčků, abychom po první sérii vedli bez ztráty bodu. Standa Měchura nedal šanci Veselému, Jura přehrál Petera, Marek prohrál v pěti setech s Kačmarem, i když už vedl 2:0) a Petr dopadl stejně s Křížem. I v druhé sérii se body dělily, přispěl Standa výhrou nad Kačmarem a Marek zdolal Petera. Naši tak drželi nejtěsnější dvoubodový náskok, který udrželi i po třetí sérii. Náš prapor v ní pozvedli Petr porazivší Kačmara a benjamínek Patrik, jemuž v průběhu zápasu skrečoval Peter. Rozuzlení přinesla závěrečná porce dvouher. Když Jura dokázal porazit Kačmara, bylo jasné, že máme doma minimálně remízu. Marek proti Veselému i Patrik proti Křížovi dělali, co mohli, ale vítězný desátý bodík nepřidali. Rozhodnout musela poslední dvouhra celého utkání. Petr neměl mít proti papírově nejslabšímu hráči hostí Peterovi problémy. opak byl ale pravdou, ztratil první dva sety, ale za velké podpory zbytku týmu zápas otočil a vyhrál 3:2. Naši tak celkově 10:8.

Céčko uspělo v derby v Petroupimi a díky dvěma výhrám vede OP5. Body zajistili Jindra Nenáhlo 2, Martin Vosádka 2, Petr Styblík 2 , Šimon Styblík. 5 x byl zápas skrečován v náš prospěch. 

OP1: Sokol Ostředek A - SK Mrač 12:6

OP3: Sokol Ostředek B - Sokol Neveklov B  10:8

OP5: SDH Petroupim D - Sokol Ostředek C  6:12       


 


Fotbalisté nemilosrdně válcují své soupeře

Sokol Ostředek - Sokol Maršovice B  10:4 (3:1)

Dle všech papírových předpokladů i při pohledu na dosavadní tabulku naší soutěže měl být k vidění v Ostředku v sobotu odpoledne šlágr kola. Diváci, kteří si v krásném podzimním počasí našli cestu do ochozů, se mohli těšit na napínavý souboj druhého týmu se třetím. Bohužel si nejspíše něco takového nemysleli na svazu, protože naprosto nepochopitelně nebyl na tak důležité utkání delegován sudí a píšťalky se musel chopit náš Jura Žydyk. Je to absolutní pohrdání svazu nejnižšími soutěžemi na okrese.  Velká ostuda našeho okresního fotbalu byla alespoň trochu zmírněna přátelským přístupem obou mužstev k utkání a dobrým výkonem Jury Žydyka. Maršovice pro nás byly nečitelným soupeřem. Předchozí ročníky jsme se v naší soutěži nepotkávaly a naše poslední měření sil se datuje ještě do okresního přeboru, kde jsme se utkávali s A-týmem. Bylo však zřejmé, že nás čeká druhé nejdůležitější utkání podzimu. Soupeř měl stejně bodů jako my a jen lepší skóre nám přisuzovalo druhé místo. Na první Drachkov jsme stále ztrácely 1 bod.

Do utkání bohužel pro zranění kolena z minulého zápasu nemohl zasáhnout Milan Škvor a tak se Lukáš Uršic posunul k Petrovi Floriánovi do středu zálohy. Na předstopera byl pak Borinou nominován zkušený Tomáš Dytrich. Jinak je sestava na ostatních postech už prakticky ustálená.

Po počátečním oťukávání z obou stran jsme se jako první začali více prosazovat my. Naše hra byla učesanější a přímočařejší. Soupeř až příliš spoléhal na kolmice na své útočníky, kteří měli být kmenovými hráči A-týmu, ale s těmi si naše obrana dokázala poradit. Ve 14. minutě jsme se mohli radovat z první branky. Adam Fantys se na hranici vápna zorientoval a lehkou střelou se trefil přesně k tyči. Adam začíná potvrzovat v těchto situacích instinkt zabijáka a stává se chladnokrevným typem zakončovatele. Dále už jsme soupeře přikovali k vlastnímu vápnu. Dařilo se nám účinným presinkem odebírat soupeři míče a podnikat smrtící kontry po stranách. Kuba Horák však prozatím své šance zahazoval. Ve 31. minutě po rohu jsme se dočkali druhého gólu. Ve skrumáži po rohu si hlavou obránce Maršovic vstřelil ukázkového vlastňáka. Bohužel jsme záhy inkasovali a z dvougólového vedení rázem nebylo nic. Až příliš jsme ve vápně spoléhali na předpokládaný ofsajd a úplně jsme přestali hrát. Soupeř na zadní tyči lehce skóroval. Podařilo se nám však do konce poločasu naše vedení opět navýšit. Kuba Horák se ve 43. minutě  po rohu protlačil k hlavičce a vedli jsme 3:1. 

Jak jsme skončili poločas první, tak jsme i začali poločas druhý. Ve 46. minutě Fanda Nerad skvěle zasekl míč u rohového praporku a nacentroval na velké vápno na volného Lukáše Uršice, který trefil z voleje přesně. Krásná fotbalová akce! V 55. minutě přidal další branku Fanda Nerad a bylo to 5:1. V tuto chvíli jsme již měli utkání v pohodě dohrát. Ale nebyli bysme to letos na podzim my, abychom z utkání neudělali taškařici pro diváky. Od 70. minuty začaly branky padat jak do naší branky, tak do branky soupeře a předseda nestačil pomalu mačkat tlačítka na ovládání světelné tabule. Vše důležité je možné dále zmínit v následujících bodech. Kulišácky, tak jak to umí snad jen on, se trefil opět trenér. Adam Fantys se dočkal hattricku. Tomáš Sadílek v sobě objevil technika a předvedl chytré přehození brankáře. Naše obrana v závěru zápasu opět nepřesvědčila. Konečný výsledek zápasu 10:4!!

V souboji o druhé místo jsme naprosto dominovali. Maršovicím jsme na cestu domů naložili deset branek. Opět je třeba velebit naše útočníky a záložníky. Za poslední tři zápasy jsme doma nastříleli neuvěřitelných 26 branek a z obran soupeře si děláme doslova trhací kalendáře. V obraně jsme si opět dovolili pár hluchých míst, což bylo ale dáno především jasným vedením a naší totální kontrolou průběhu zápasu, s níž se do našich zadních řad opět vloudila laxnost a lenost. Příští týden jedeme na hřiště Pecerad, které naopak letos vstřelili branek pouze 9 a krčí se na předposledním místě tabulky. Je třeba opět naplno bodovat.

Sestava: Škvor Jiří - Fiala, Krejcárek, Dytrich, Muller - Macháček, Uršic, Florián, Nerad - Fantys, Horák

Střídali: Sedlmaier, Procházka, Budka, Sadílek

Kamil Krejcárek


Eda Sidor se vrací zpět do Ostředku

Eda Sidor se po krátkém působení doma na Ukrajině v týmu FC Vynogradar Velykyj Rakovets vrací zpět do Ostředku.Eda tak může pomoci týmu již v sobotní těžkém utkání proti béčku Maršovic. 

Fotbalisté ve vycházkovém tempu zdolali doma Úročnici

Sokol Ostředek - TJ Úročnice B  6:2  (1:1)

V posledních dvou domácích utkáních měli naši fanoušci možnost vidět zajímavé zápletky. S Drachkovem jsme těsně podlehli v dramatickém souboji o první místo a o týden později jsme doma dopřáli ochozům nevídaný zážitek v podobě šestnácti branek. I třetí týden v řadě se šlo v Ostředku na fotbal. Úročnice renovuje své hřiště a tak po vzájemné dohodě došlo k výměně jarního utkání za podzimní. Psychologická výhoda domácího prostředí nám v tomto případě mohla hrát do karet, protože Úročnice vždy patřila k velice nevyzpytatelným týmům a vzájemná utkání bývají těžká. Navíc potřebujeme stále bodovat, protože špička naší soutěže je pořád velmi vyrovnaná.

Sestava se nám už začíná konečně stabilizovat, z čehož měl jistě největší radost Borina. Vyběhli jsme ve stejném složení jako v prvním "lepším" poločase minulého zápasu. Na střídačce jsme pak po delší době opět mohli vidět Tomáše Dytricha, který tak na základě svých zkušeností psychologicky trochu vyztužil naší poměrně labilní obranu. 

Utkání jsme začali výborně. Už v 5. minutě se po rohu dostal k odraženému vysokému míči Petr Florián a s výskokem amerického basketbalisty v nejlepších letech poslal hlavou míč do odkryté branky. Povzbuzeni rychlým vedením jsme se i nadále snažili ohrožovat branku hostí. Především po pravé straně přes rychlého Fandu Macháčka se nám dařilo pronikat do vápna a nebo centry hledat nabíhající útočníky. Ve 20. minutě se dostal do výborné příležitosti Petr Florián, ale po sérii zasekávaček ve vápně nedokázal prostřelit brankáře. A tak bohužel udeřilo na druhé straně. Naši obránci, stále ještě nepoučeni nečitelným posuzováním ofsajdových situací "naším"asistentem Martinem Vosátkou, zahráli na půli hřiště ofsajdovou past a hostující útočník v dvoumetrovém ofsajdu dostal pokyn od Martina ke zteči naší branky. Samostatný nájezd pak proměnil střelou k tyči a bylo rázem srovnáno. Další ranou bylo zranění Milana Škvora, pro které musel záhy střídat a na hřiště se tak poměrně brzy podíval Tomáš Dytrich. Do konce poločasu už se i přes snahu našich útočníků na remízovém stavu nic nezměnilo.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním utkání zvrátit ve svůj prospěch. Hráči Úročnice už koncem prvního poločasu příliš neoplývali pohybem a útočnou aktivitou a ani v druhé půli se to příliš nezměnilo. Zaslouženého vedení jsme se dočkali v 60. minutě, kdy skóroval Kuba Horák. V 65. minutě jsme pak náskok ještě navýšili. Petr Florián si v náběhu zkušeně počkal ve vápně na faul hostujícího brankáře a Lukáš Uršic penaltu s přehledem proměnil. V 75. minutě pak přidal Kuba Horák svůj druhý gól v utkání a mohli jsme si užívat klidné vedení 4:1. V závěru jsme sice soupeři dovolili z ojedinělé akce snížit, avšak pochodové tempo zápasu nenapovídalo tomu, že bychom se měli o jeho vývoj nějak zásadně obávat. V nastaveném čase navíc Petr Florián s Kubou Horákem přidali další branky a sami se tak prakticky postarali o všech 6 branek v síti Úročnice. Výborný výkon od obou a naše zasloužené vítězství 6:2.

Utkání s Úročnicí znamenalo naše šesté vítězství s dosavadních sedmi podzimních utkání.Jsme stále o bod druzí a nervózně vyhlížíme další, v pořadí již čtvrté, domácí utkání v řadě. Tentokrát k nám zavítá celek Maršovic, který se s námi dělí o druhé místo s naprosto stejnou bilancí šesti výher a jedné porážky. Přijďte nás podpořit v co nejhojnějším počtu, budeme vás potřebovat!!!

Sestava: Škvor Jiří - Fiala, Krejcárek, Uršic, Muller - Macháček, Škvor Milan, Florián, Nerad - Fantys, Horák

Střídali: Dytrich, Procházka, Sedlmaier

 Kamil Krejcárek


Stolní tenisté potrápili favorizované soky, vyhrálo ale jen céčko

V pátek začala našim stolním tenistů nová sezóna. Áčko zažilo po více jak dvaceti letech obnovenou premiéru v nejvyšší okresní soutěži OP1. V nejsilnější sestavě – Míra Janata, Franta Menz, Roman Žydyk a Martin Vosátka chtěli naši hráči potrápit vloni druhé Votice. Plán narušily již čtyřhry, které obě vyhráli domácí. Když pak Míra Janata hrající se zcela novou pálkou prohrál úvodní dvouhru s Dvořákovou, bylo po nadějích. Pro Míru to byla první prohra v ostředeckém dresu, předchozích 93 dvouher vyhrál.  

Béčko, rovněž v nejsilnějším složení (Standa Měchura, Tomáš Velek, Jura Žydyk, Petr Stanovský a Marek Škvor ml.), chtělo potrápit favorizovaného soupeře – Petroupim B. Škoda, že se nepovedlo vyhrát alespoň jednu ze čtyřher. Marek s Petrem k tomu byli blízko, ale nakonec prohráli v pětisetové bitvě. Naši se nevzdali, dokázali srovnat na 4:4 a to ještě Tomáš prohrál v pěti setech s domácí jedničkou Klatovským.  Poté však dokázali domácí zlomit vývoj skóre ve svůj prospěch.

Z výhry se tedy v pátek radovalo jen céčko, které si připsalo nejtěsnější výhru na béčkem Bystřice. Pepa Lemberk s Petrem Styblíkem připsali společně na týmové konto devět bodů. Vítězný bodík urval mladý Dan Císař.

 

OP1:  Sokol Votice A – Sokol Ostředek A  11:7

OP3:  SDH Petroupim B – Sokol Ostředek B  12:6

OP5:  Sokol Ostředek C – SK Bystřice B  10:8


Dorostenci nezvádli důležitý zápas s Meznem

Naši dorostenci nezvládli nedělní domácí zápas proti Meznu. Výhra jim prakticky mohla zajistit postup do jarní finálové skupiny meziokresního přeboru. Začali dobře, ale ze šancí, dali jen jeden gól, když se trefil Kuba Jiřík. Naši pak přestali hrát a umožnili soupeři v závěru první půle skóre otočit. Naděje pak definitivně pohřbil sudí Šíma, když v úvodu druhé půle nesmyslně vyloučil Kubu Jiříka, který si sprostě ulevil poté, co ho soupeř ze dvou kroků napálil do choulostivých partií. Porážka znamená komplikaci v boji o postup do finálové skupiny, ale stále to mají naši hráči ve svých rukách, resp, nohách.

 

Dorost: Sokol Ostředek/ FK Kavalier Sázava – Sokol Mezno  2:5 (1:2)

branky: Jiřík, Grešla

sestava: Krejcárek – Danko, Vávra, Tichý, Skála – Svoboda T., Rezek, Zdvyhal, Grešla – Krajc, Jiřík

střídali: Matoušek, Mistoler, Procházka

 

Starší žáci:  Sokol Kondrac – Sokol Ostředek  14:0  (6:0)

 sestava: Svoboda – Moural, Biras J., Fořt, Vaněček, Škvor T., Bareš, Vrána, Ferenc  

 

Starší přípravka:  JAWA Divišov / Sokol Ostředek – Sokol Zdislavice  2:5  (1:1)

 branky: Komenda, Koutník

 ostředečtí hráči:  Chvojka, Pejša F., Trutnovský, Kotil, Špalek


Stolní tenisté nestačili v generálce na Teplýšovice

Ostředečtí stolní tenisté sehráli v úterý poslední přípravný zápas před pátečním startem nové sezóny.

Soupeřem jim byli hráči Teplýšovic, hrající OP2.

Náš tým složený z Martina Vosátky z áčka, béčkařů Jury Žydyky a Petra Stanovského a Pepíka Lemberka z céčka prohrál 1:17.

Čestný bodík vybojoval Martin proti Zemanovi. Blízko k bodu byl Martin i proti Sládkovi a Pepa proti Pessrovi (shodně 2:3).

Divoká přestřelka fotbalistů s Bukovany

Sokol Ostředek - Sokol Bukovany 10:6 (5:1)

Los podzimní části sezóny nám přisoudil dvě domácí utkání v řadě. Zatímco v minulém kole jsme doma podlehli v souboji o první místo Drachkovu, sobotní utkání s papírově slabšími Bukovany mělo být náplastí  pro naše fanoušky v podobě útočného fotbalu s množstvím gólů. V tu chvíli ještě asi nikdo netušil, co se na hřišti odehraje. Bukovany se jako každou sezónu krčí na spodku tabulky a i poslední vzájemné zápasy mohly napovědět, že bychom se opět měli vrátit na vítěznou vlnu.

Největší personální ztrátou pro toto utkání byla absence trenéra Libora Procházky. Trenérské taktovky se tak musel ujmout sám předseda klubu Marek Škvor společně s Mirkem Lejčkem. Borina své zástupce během týdne velmi pečlivě instruoval, a tak mužstvo před zápasem dostalo veškeré potřebné informace. Důležité bylo, že se nám stabilizovala obrana, kde se na předstopera vrátil Lukáš Uršic a Jenda Muller se mohl s klidným srdcem přesunout k levé lajně. Na pravé straně opět vyběhl Láďa Fiala. Záloha vyběhla ve stejném složení jako před týdnem a v útoku opět nastoupil Adam Fantys a Kuba Horák. Edu Špalka jsme mohli vidět pouze na tribuně s berlemi. Snad půjde rekonvalescence co nejlépe.

Utkání začalo tak, jak jsme předpokládali. Již z kabiny jsme šli se smíchem na rtech a měli utkání za jasnou záležitost. Hned jsme se usídlili na polovině hostí. Bukovany měli problém s rozehrávkou i s rychlostí svých obránců, kteří by svým zevnějškem a tělesnou konstitucí patřili spíše do ligy starých gard. Naši hráči záhy zaznamenali, že se v tomto utkání opravdu nemusejí předřít a poměrně brzy podřadili o dva rychlostní stupně dolů. To vyústilo v 9. minutě k překvapení všech ve velmi snadnou branku hostí. Útočníky Bukovan jsme pouze stínovali a Divácký z velkého vápna šťastně přeloboval Jirku Škvora. V útoku jsme problémy ale od té doby neměli, Adam Fantys do 15. minuty zkompletoval jeden z nejrychlejších ostředeckých hattricků a rázem jsme vedli 3:1. Vypadalo to, že si v poklidu dojdeme pro pohodlné vítězství. Do konce poločasu se ještě dvakrát prosadil Petr Florián a do šaten jsme šli za stavu 5:1. Měli jsme mít utkání ve svých rukou, jasně rozhodnuté.

To, co se dělo po přestávce, nemá zřejmě v padesátileté historii ostředeckého fotbalu obdoby. Ve 46. minutě jsme soupeři dovolili opět lehce skórovat a za dalších 5 minut jsme ho nechali snížit na 5:3. Což někteří naši hráči přijali možná ještě s jemně cukajícími koutky. Milan Škvor v 60.minutě pak naše vedení zase navýšil a v 62. minutě Fanda Macháček po krásném sprintu a kličce brankáři upravil na klidných 7:3. A opět jsme si mysleli, že si utkání v pochodovém tempu uhrajeme. Naše bohorovnost v této chvíli pomalu hraničila s ignorancí. Vypadalo to, že utkání chceme dohrát stylem, že vždy nějaké branky lehce dokážeme dát, tak proč se trápit koncentrací v obranné činnosti. Vrhali jsme se do bezhlavých útoků v 9 lidech a po ztrátě míče jsme se nedokázali již vracet. Naše obrana byla děravá jako ústa staré ženy. Do 80. minuty jsme soupeři trestuhodně povolili dotáhnout se až na 7:6. Poté jsme opět lehce přidali a v závěrečných minutách utkání přidali 3 branky (Budka, Nerad a Florián). Utkání skončilo divokým výsledkem 10:6 a mnozí z našich soupeřů v tabulce si ještě teď možná myslí, že se jedná pouze o tiskovou chybu.

Našim fanouškům jsme dopřáli v sobotním utkání luxus v podobě 16 branek. Na druhou stranu se však vůbec nemáme čím chlubit. K čemu nám je deset vstřelených branek, když si lehce necháme 6 branek doma vstřelit. Mnozí z nás odvedli v tomto utkání naprosto laxní výkon bez špetky sebereflexe po inkasovaných brankách. Pro nezaujaté fanoušky jsme mohli působit dojmem, že máme z vývoje utkání akorát legraci. Naší vizitkou v soutěži je i skóre a to bychom si měli uvědomit především. Hurá fotbal, kterým jsme se prezentovali, je vhodný možná tak na pouťová utkání. V soutěžním zápase, ať již jakékoliv úrovně, je takový výkon mužstva ostudou. V příštím kole hrajeme opět doma, jelikož Úročnice renovuje své hřiště a po gentlemanské dohodě došlo k prohození domácího a venkovního utkání.Úročnice je vždy nevyzpytatelný soupeř, bude nutné koncentrovat všechny síly a náš výkon rapidně zlepšit!

Sestava: Škvor Jiří - Fiala, Krejcárek, Uršic, Muller - Macháček, Florián, Škvor Milan, Nerad - Fantys, Horák

Střídali: Sedlmaier, Budka, Sadílek

Kamil Krejcárek


Dorostenci potrápili lídra z Úročnice

Dorostenci v dnešním dopoledním zápase hraném na UMT v Benešově potrápili vedoucí tým tabulky z Úročnice. Moc nechybělo a mohli přivézt důležitý bodík ve hře o postup do jarní finálové skupiny s OFS Praha západ. Podle vyjádření trenéra Vaška Budky nebyl domácí tým lepší, jen využíval taktiky nakopávaných míčů za obranu a na rozdíl od nás proměňoval šance. Tým podržel gólman Vojta Krejcárek, který chytil za stavu 4:3 penaltu.

 

Dorost: TJ Úročnice - Sokol Ostředek / Kavalier Sázava  5:3  (3:1)

branky: Svoboda T. 2, Skála

sestava: Krejcárek - Danko, Matoušek, Tichý, Skála - Grešla, Rezek, Zdvyhal, Svoboda T. - Kouřimský, Jiřík

střídali: Biras F., Mistoler, Bártík, Šimek, Ferenc 

 

Starší přípravka: FK Bílkovice - JAWA Divišov / Sokol Ostředek 7:8 (3:2)

branky: Komenda 6, Chvojka, vlastní

ostředečtí hráči: Chvojka, Pejša F., Trutnovský

Stolní tenisté prohráli v přípravě s Petroupimí

Ostředecké stolně-tenisové béčko posílené o Martina Vosátku z áčka sehrálo včera přátelské utkání v Petroupimi s místním béčkem. Po součtu všech odehraných zápasů znělo skóre 10:7 ve prospěch domácích.

Našim se povedlo vyhrát obě čtyřhry. Jura Žydyk s Tomášem Velkem porazili 3:2 Klatovského s Lejčkem a Marek Škvor ml. s Martinem Vosátkou stejným poměrem přehráli dvojici Škvor-Šturc.

Ve dvouhrách byli podstatně lepší domácí.

Martin si poradil se Škvorem a Šturcem. Tomáš Velek vyzrál na Klatovského a Šturce. Jednu výhru si připsal i Marek, který porazil 3:0 Lejčka.  

Další přípravné utkání čeká naše hráče v úterý 3.října, kdy od 18 hodin hostíme áčko Teplýšovic, hrající OP2.

Přípravka porazila Dolní Kralovice

Divišovsko-ostředecká přípravka se v sobotu představila v Ostředku a připsala si výhru nad Dolními Kralovicemi. Žáci prohráli v Chotýšanech.

 

Starší přípravka:  JAWA Divišov/Sokol Ostředek – Sokol Dolní Kralovice  4:2  (1:2)

branky:  Bumbálek 2, Pejša F., Smrkovský

ostředečtí hráči: Smrkovský, Pejša F., Chvojka, Kotil, Trutnovský, Nedvěd

 

Starší žáci:  Sokol Chotýšany – Sokol Ostředek  8:0  (5:0)

sestava: Svoboda – Moural, Biras J., Fořt, Vaněček, Smrkovský, Pejša A., Novák, Škvor T., Bareš, Biras F.

Souboj o čelo tabulky s Drachkovem fotbalisté nezvládli

 Sokol Ostředek – Sokol Drachkov  3:4  (1:3)

Již v pátém kole nás čekal zápas podzimu. Hned od začátku sezóny začalo být zřejmé, že právě Drachkov bude týmem, se kterým bychom se měli prát o postup. Čekal nás tedy pikantní souboj o 6 bodů, jeden ze zápasů, které při konstantní formě obou týmů může rozhodovat o prvním místě. Před tímto zápasem jsme se mohli konejšit dvoubodovým náskokem na prvním místě. Zatímco my jsme doposavad byli stoprocentní, Drachkov v minulém kole remizoval se silnými Zaječicemi. Dramatičnost nadcházejícího souboje byla jasně daná.

Bohužel se nic nezměnilo na turbulentních změnách v sestavě z důvodu mnoha zranění a neúčasti klíčových hráčů. S trochou nadsázky je možno říci, že každý z nás se před úvodním hvizdem musí rozhlédnout a seznámit se s novými spoluhráči na postech kolem sebe. Především obrana aby si dávala krátký seznamovací briefing před každým utkáním. V tomto utkání jsme se opět museli obejít bez klasických předstoperů. Zaskočit zde musel znovu Jenda Muller. Na levém beku se prezentoval tentokrát Venca Budka a na pravého beka se vrátil Láďa Fiala. Fanda Macháček se totiž musel vysunout na pravou zálohu místo zraněného Zdendy Měchury. Ve středu zálohy se pak sešli parťáci Flori a Milan Škvor. Vlevo nastoupil jako vždy Fanda Nerad. Do útoku nám pro tento zápas zbyli jen Adam Fantys a Kuba Horák, takže volba byla jasná. Eda Špalek je bohužel po operaci kolena a nikdo neví, kdy se bude moci zase na trávník vrátit.

Hned od začátku bylo zřejmé, že se utkávají mužstva na prvních dvou příčkách v tabulce. Herní kvalita na straně Drachkova byla patrná a hned v prvních minutách nám bylo jasné, že budeme muset hrát naplno a nevypustit jediný metr. Soupeř nám přesto dělal velké problémy. Především naše obrana předváděla nekoncentrovanou hru a až příliš často pouštěla útočníky hostů do zakončení. Již v 7. minutě se hrubě nepovedl odkop z malého vápna Jendovi Mullerovi. Namazal přímo na kopačky Petra Hampla a ten pohodlně uklízel do branky Jirky Škvora. Stejného hráče bohužel naše obrana nepokryla ani ve 14. minutě a záhy jsme prohrávali 0:2. Drachkov do zápasu vlétl a my jsme nedokázali příliš vzdorovat. Individuální chyby v naší nesehrané obraně a nedůraz byl pro soupeře úrovně Drachkova jako nabídnutá laskomina, kterou nemohl pohrdnout a s chutí se zakousl. Zbraně jsme ale nechtěli skládat, zvlášť když v 18. minutě dostal výhodu Petr Florián výhodu přímého kopu na dostřel branky soupeře. Petr přímé kopy umí zahrát precizně a i tentokrát nedal brankářovi střelou přes zeď šanci. V 18. minutě jsme tedy snížili na 2:1. Do konce prvního poločasu se hrálo nahoru a dolů. A nutno říci, že o dost znatelnější bylo ono "dolů". Do 40. minuty  jsme se stěstím přečkali asi 4 vyložené šance Drachkova, kdy míč skončil na tyči nebo Jenda Muller vykopával z prázdné branky. Těsně před koncem poločasu bohužel dalšího okénka využil výborně hrající Petr Hampl a zkompletoval hattrick. Do šaten jsme šli s výsledkem 1:3.

Borina věděl, že je potřeba do druhého poločasu něco změnit. Bylo potřeba odkopat se z deky, která nás koncem poločasu stále více dusila. Nevýrazného Jendu Mullera vystřídal proto na předstoperu Milan Škvor a Jenda se mohl přesunout na "své" místo na levém beku. Fanda Macháček si stoupl do středu zálohy a napravo nastoupil Fanda Sedlmaier. Ihned začalo být jasné, že změny to byly k lepšímu. Začali jsme dobře kombinovat ve středu hřiště a naše rozehrávka měla najednou oči. I v obranné činnosti jsme zaznamenali viditelný progres. Výsledkem bylo, že jsme ve druhém poločase byli lepším mužstvem. Již v 54. minutě se nám také podařilo vstřelit kontaktní gól. Kuba Horák se zorientoval ve skrumáži po rohu a z nulového úhlu napálil míč pod břevno branky Drachkova. Nadále jsme se drali do útoku s chutí utkání zvrátit v náš prospěch. Bohužel v 68. minutě jsme vlastní nedůsledností opět inkasovali. Milan Škvor chyboval v rozehrávce na naší půli a protiútok Drachkova byl smrtící. Další naše velká chyba v obraně nás opět poslala do dvoubrankové ztráty. V 74. minutě se nám podařilo utkání ještě zdramatizovat. Jenda Muller našel krásným centrem hlavu Kuby Horáka a ten mířil přesně. Stav 3:4 ale i přes naše velké vypětí vydržel až do konce amy jsme ztratili poprvé v letošní sezóně body.

V souboji o první místo jsme Drachkovu nestačili. Je třeba říci, že soupeř byl lepší fotbalově a celkově hrál účelnější a asi i líbivější fotbal. My jsme mu to velmi usnadnili lacinými chybami v obraně. Bohužel je stále více znát, že naše obrana nehrála jediný letošní zápas v podobném složení. Nemáme šanci se sehrát a ani hráči nemají šanci si zvyknout na nový post. Pouze znova a znova lepíme mezery v naší sestavě a vymýšlíme kompromisy. Bohužel nás kosí zranění. I pravidelná účast na zápasech je naše velká letošní bolest. Je třeba si jasně říci, že nelze odehrát jeden zápas a následující dva týdny se věnovat jiným aktivitám. Měli bychom se v rámci sezóny opravdu snažit udělat pro účast na zápasech maximum, protože sehraný tým je vždy o stupínek výše než individuální výkony jednotlivců. V příštím kole přivítáme na našem hřišti Bukovany, ideální příležitost vrátit se opět na vítěznou vlnu!

Sestava: Škvor J. - Fiala, Krejcárek, Müller, Budka - Macháček, Florián, Škvor M., Nerad - Fantys, Horák

Střídali: Procházka, Sedlmaier

 

Kamil Krejcárek


Ostředecký Votvírák 2017 vyhrál Dohnal, náš Menz skončil druhý

 

Ostředečtí stolní tenisté uspořádali v sobotu 23. září na sále ostředecké restaurace 4. ročník turnaje ve stolním tenise Ostředecký Votvírák, který je určen pro hráče OP Benešovska a neregistrované.  Konkurence se sešla i letos velká. Na sále panovala celý den velmi příjemná a přátelská atmosféra.

Ráno se v ostředecké „pinčesové aréně“ sešlo 30 hráčů, včetně jedné ženy, z 8 klubů, které nejprve čekala skupinová fáze. Osm nejvýše postavených z regionálního žebříčku Benešovska za sezónu 2016/17 bylo nasazeno do čela jednotlivých skupin. O dalším složení skupin rozhodl los.

Nejlepší dva hráči z každé skupiny postoupili do hlavního pavouka, ostatní si to rozdali v pavouku útěchy. V řadě skupin musel rozhodnout o konečném pořadí až počet získaných míčků ze všech zápasů. Oba pavouky se dohrávaly až do určení celkového pořadí.

Finále pavouka útěchy přineslo souboj mezi domácími hráči Martinem Vosátkou a Petrem Stanovským. Z výhry 2:1 na sety a malého soudku piva se radoval Vosátka. 

Mezi nejlepší osmičku hlavního pavouka se probojovalo šest nasazených – Jaroslav Dohnal (1.), Vladimír Růžička (2.), Jakub Houdek (5.), Jiří Hrazdíra (6.), Petr Jíša (7.) a Christian Kratochvíl (8.), dále nenasazení Pavel Šramota a domácí František Menz, černý kůň turnaje.

Třetí místo vybojoval Vláďa Růžička z Divišova, který přehrál 3:1 na sety benešovského Jiřího Hrazdíru.

Ve finále se utkal Jarda Dohnal s Frantou Menzem. Zápas nabídl pěkný ping-pong a často se ozýval potlesk přihlížejících. Z turnajového vítězství se podruhé v jeho krátké historii po výhře 3:1 na sety radoval Dohnal. Na našeho Frantu Menze tak zbyla stříbrná medaile, což je ale vzhledem k jeho dlouhé herní pauze, výborný výsledek.

Velmi dobrého výsledku dosáhli i další dva ostředečtí hráči – Standa Měchura (9.) a Roman Žydyk (10.).

Nejlepší trojice si z Ostředku odvezla speciální medaile a dárkové koše. Vítězný Dohnal získal do svého držení na jeden rok velký putovní pohár. Hráči na 4. až 10. místě obdrželi malou sošku stolního tenisty.

Poděkování patří p. JUDr. Tammemu, který se zhostil role zapisovatele a panu Lukešovi, nájemci ostředecké restaurace za bezplatné poskytnutí sálu pro uspořádání turnaje.     

Turnaj byl pro všechny hráče velmi dobrou přípravou na blížící se začátek nové sezóny (1.kolo se hraje již v pátek 6. října). Děkujeme všem zúčastněným za účast. 

 Přehled zápasů ve skupinách

Pavouci

Konečné pořadí turnaje 


 

Stolní tenisté znají los nové sezóny

Naši stolní tenisté znají los zápasů pro novou sezónu 2017/18.

Všechny tři týmy začnou shodně v pátek 6. října.

Áčko, nováček nejvyšší okresní soutěže OP1, zajíždí do Votic, které skončily v minulé sezóně na druhém místě.

Béčko, čeká v OP3 derby v Petroupimi s místním béčkem.

Céčko, hrající v nově vytvořené nejnižší soutěži OP5, se jako jediné představí doma, od 18:30 hostí na sále restaurace hráče SK Bystřice B.

 

Kompletní los sezóny 2017/18

Ostředecký fotbalový válec je k nezastavení

 

Sokol Heřmaničky – Sokol Ostředek  2:7  (2:3)

Ve čtvrtém kole podzimní části soutěže nás čekal výlet do dalekých Heřmaniček. Většinu minulé sezóny byl místní tým za otloukánka a až na jaře se začal mírně zvedat. Začátkem této sezóny je zřejmé, že progres zdejšího fotbalu bude nejspíše pokračovat a místní stále více budou promlouvat do pořadí ve středu tabulky. V Heřmaničkách nás čekala parta veselých hochů, kteří posekali pouze půlku hřiště a lajnovali za pomoci lidského řetězu s kelímky od piva naplněných vápnem. Na zápas také bohužel nebyl delegován rozhodčí, takže o zábavu mělo být nadcházejících 90 minut postaráno.

Tvoření naší sestavy před zápasem stále více připomíná generátor náhodných čísel. Množství omluvenek nutí Borinu vytvářet v sestavě neuvěřitelné kombinace. A tak jsme se dočkali kapitána Jendy Mullera na předstoperu a samotného trenéra na levém beku. Na pravém beku zápas od zápasu herně roste Fanda Macháček, tak zde jsme ke změně sahat nemuseli. Ve středu zálohy nám chyběl Milan Škvor. Univerzál Zdenda Měchura se tak přesunul k Petrovi Floriánovi a na pravého záložníka se postavil Kuba Horák. Útočníci Adam s Edou pomalu začínají tvořit stálou a nutno dodat velmi údernou dvojici.

Do utkání jsme doslova vletěli. Již ve třetí minutě vyhrál Adam Fantys před soupeřovým vápnem souboj o míč, posunul si ho a utaženou střelou trefil přesně k tyči. Vedli jsme 1:0. Další zásah jsme pak přidali v 16. minutě. Fanda Macháček prvním ze svých několika přesných pasů po lajně vysunul Adama Fantyse a ten předložil Edovi před prázdnou branku. Bohužel jsme záhy dovolili soupeři srovnat a Jirka Škvor neměl úplně čisté svědomí. Při dlouhé přihrávce na útočníka se rozhodl nevyběhnout a řešení to bylo špatné. Heřmanický Brzoň střílel přesně. Naštěstí hned o dvě minuty později mířil Petr Florián po rohu hlavou přesně. Opět jsme odskočili na vedení o dva góly. A opět náskok rychle ztratili. Centrovaný míč do vápna vyrazil Jirka Škvor jenom do Fandy Macháčka a soupeřův útočník dával do prázdné. Tentokrát to měl Jirka těžké, při tvrdém souboji s domácím útočníkem byl zjevně faulován. Heřmaničky tento styl hry na centry do malého vápna mají evidentně zažitý. Poločas tak dopadl 3:2 pro nás.

Druhá půle už se odehrávala plně v naší režii. Dokázali jsme v poklidu kombinovat a svým důrazem ztěžovat rozehrávku soupeři. Záhy jsme také skóre navýšili, Petr Florián střílel z vápna a domácí brankář se červenal. V 55.minutě jsme se pak radovali zase. Fanda Macháček načechral z poloviny hřiště přímý volný kop do vápna na hlavu Adama Fantyse. Adam lehce lízl míč do protipohybu brankáře a bylo to 5:2. Domácí tým v tu dobu prakticky rezignoval a do velkých akcí se už nepouštěl. My jsme však byli neúnavní a stále se tlačili před bránu soupeře. V 77. minutě po hlavičce z rohového kopu završil hattrick Petr Florián a korunoval tak svůj skvělý výkon. V 90. minutě jsme pak po faulu na Adama Fantyse dostali možnost zahrávat přímý volný kop z hranice vápna. Borina, který byl v tu dobu již na lavičce, se okamžitě vystřídal zpátky do hry a sázavskou placírkou trefil kulišácky na stranu brankáře. Utkání tedy skončilo 7:2.

Také čtvrté utkání jsme s přehledem vyhráli a po remíze Drachkova se Zaječicemi jsme jediným týmem, který neztratil ani bod. Naši soutěž vedeme o dva body. V Heřmaničkách jsme podali bojovný a velmi fotbalový výkon. Od začátku nebylo pochyb, že takové utkání jsme schopni dovést do vítězného konce. Pochvalu si zaslouží celý mančaft. Jak Ti, kteří museli alternovat na nezvyklých postech, tak i naše stálice v sestavě. Všichni zvládli utkání na výbornou. Jedinou kaňkou zápasu tak jsou zranění Edy Špalka a Adama Fantyse. Budeme doufat, že se oba dají do příštího týdne do pořádku, protože jinak bude muset mít Borina při tvoření sestavy již hodně bujnou fantazii. Příští týden přivítáme na svém hřišti Drachkov a dle dosavadního vývoje soutěže to bude zápas o 6 bodů. Přijďte nás všichni podpořit, budeme to potřebovat!!

 

Sestava: Škvor Jiří - Macháček, Krejcárek, Muller, Procházka - Horák, Měchura, Florián, Nerad - Fantys, Špalek

Střídali: Sedlmaier, Sadílek

 

Kamil Krejcárek

Dorost porazil Bystřice, vyhrála i přípravka.

Ostředecký dorost si připsal druhou výhru sezóny a upevnil si třetí příčku znamenající postup do finálové skupiny s týmy okresu Praha západ v jarní části sezóny. Výhra se nerodila snadno, početně oslabený soupeř bojoval a naši ne a ne dát gól. Ten přišel až v úvodu druhého poločasu, kdy se nádherně snad z 30 metrů trefil do šibenice Lukáš Dumský. Po druhé brance už soupeř rezignoval.

Jasnou výhru 10:1 v Křivsoudově si připsala i přípravka, za kterou nyní nastoupili jen dva ostředečtí hráči – Tomáš Chvojka a Šimon Kotil.

Žáci nestačili v derby na Teplýšovice. Potěšila hojná účast hráčů a krásná branka Tomáše Škvora.

 

Dorost:  Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava – SK Bystřice 4:0 (0:0)

branky: Dumský, Vávra, Svoboda T., Grešla

sestava: Krejcárek – Danko, Tichý, Vávra, Skála – Grešla, Krajc, Rezek, Jiřík – Dumský, Svoboda T.

střídali: Novák, Biras F., Hybel

 

Starší žáci: Sokol Ostředek – Sokol Teplýšovice  1:8  (1:3)

branka: Škvor T.

sestava: Hajný – Biras J., Chvojka, Fořt, Smrkovský, Pejša A., Svoboda, Biras F., Bareš, Novák, Moural, Škvor T., Vrána   Fotbalisté kráčí dál soutěží bez ztráty kytičky

Sokol Ostředek – Vltavan Křečovice  3:2 (2:2)

V třetím zápase podzimní sezóny jsme na našem hřišti přivítali mužstvo Křečovic. Zatím jsme v soutěži neztratili ani bod a s Drachkovem se dělíme o první příčku. Našlápnuto je tedy slušně, o to více si nemůžeme dovolit zaváhat s papírově slabšími soupeři, ke kterým je možno Křečovice přiřadit. V minulé sezóně jsme celkem bez problémů tohoto soupeře dvakrát porazili a tak bylo potřeba před tímto zápase myslet pouze na jediné. Bylo třeba myslet na tři body.

Nechám si nejdříve říct dobrou nebo špatnou zprávu, mohl v nadsázce v týdnu před utkáním řešit Borina. Špatná zpráva byla, že jsme se museli obejít bez naší brankářské jistoty Jirky Škvora. Petr Mikšátko ho však dokázal zastoupit velmi dobře. Naopak výborná zpráva přišla před zápasem, kdy Lukáš Uršic ohlásil návrat a jeho předpokládaná podzimní absence se smrskla na pouhé dva zápasy. Všichni jsme velmi rádi přivítali Lukáše opět mezi sebou. Lukáš ihned zaujal místo před Kamilem Krejcárkem na místě předstopera. Sestava dále již zůstala prakticky beze změn. Za zmínku stojí už jen návrat Jendy Mullera na levého beka, byť zde vydržel pouhý poločas.

Začátek zápasu nás zastihl ve skvělé formě. Míč jsme Křečovicím prakticky nepůjčovali a před brankou soupeře byli stále smělejší. Odměnou nám byla první branka Edy Špalka v 8.minutě. Eda skvěle využil zaváhání stopera hostí a řítil se sám na branku. Ač jasně faulován v poslední chvíli ještě dokázal dotlačit míč do branky. Penalta se tedy pískat nemusela a rozhodčí mohl rovnou ukázat na středový kruh. Dále jsme byli velmi aktivní v útoku. Především Zdenda Měchura a Adam Fantys na pravé straně se pravidelně rychlými náběhy dostávali do vápna. Druhou branku přidal Eda Špalek ve 26. minutě. Adam Fantys se na půlce rozhlédl a krásným pasem našel Edu v brankovišti Křečovic. Eda si míč zpracoval pravým bůčkem a umístil míč přesně do odkryté branky. Bohužel jsme se pak dosavadním průběhem zápasu nechali ukolébat a sami vysadili Křečovice zpátky do sedla. Nejprve jsme nechali útočníka hostí na malém vápně zpracovat míč a ten už neměl problém ho umístit k tyči. Druhou branku jsme pak dostali těsně před odchodem do kabin. Jenda Muller při rohu trestuhodně nechal hlavičkovat soupeře a ten se z malého vápna nemýlil. Poločasový výsledek 2:2 byl ostudou.

Věřili jsme si však, že v druhé půli utkání dokážeme zvrátit. Křečovicím jsme branky doslova darovali a při důslednější hře jsme měli být schopni držet soupeře daleko od svatyně Peti Mikšátka. V útoku máme také sílu a tak bylo třeba pouze trpělivě čekat na svou příležitost. Od 52. minuty jsme navíc dostali příležitost hrát přesilovku, když neustálé komentáře hostujícího hráče již nemohl vystát sudí Koczan. Naše snaha nejdříve vyznívala dost na prázdno. Ale standardní situace a rohové kopy se pomalu začaly množit. V 66. minutě se pak po jednom takovém rohovém kopu vznesl do vzduchu navrátilec Lukáš Uršic a hlavou mířil přesně. Vedli jsme 3:2 a byli si vědomi, že již nemůžeme utkání pustit. V 70.minutě nám v naší snaze pomohl psychicky nepříliš vyrovnaný záložník Křečovic, který si svými výlevy řekl o druhou žlutou kartu a hosté rázem hráli o devíti. Byla by blamáž takový zápas pustit a to už jsme naštěstí nedopustili, i když další branky jsme vstřelit měli.

V probíhající sezóně jsme zatím stoprocentní a už teď je jasné, že se nemůže myslet na nic jiného než na první místo. Kádr na tento dlouhý boj máme dostatečně zkušený a široký. Zbývá neopakovat některé chyby z minulé sezóny a být v zápasech produktivní. V příštím týdnu jedeme do dalekých Heřmaniček, které již na jaře ukázaly, že nechtějí být otloukánkem. Na domácím hřišti budou určitě těžkým soupeřem. My však opět musíme myslet jen na výhru.

 

Sestava: Mikšátko - Macháček, Krejcárek, Uršic, Muller - Měchura, Škvor Milan, Florián, Nerad - Špalek, Fantys

Střídali: Budka, Horák, Procházka, Sedlmaier, Sadílek

 

Kamil Krejcárek


 

Přípravka vyhrála v Načeradci

O uplynulém víkendu pokračovali  rovněž mládežnické soutěže. Naše společná přípravka s Divišovem se dočkala první výhry, když vyhrála v Načeradci. Dorost i žáci bez několika zraněných hráčů na své soupeře tentokráte nestačili.

 

Dorost:   Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava – Sokol Pravonín / Sokol Čechtice  2:9  (0:6)

branky: Kouřimský, vlastní

sestava: Rezek – Danko, Vávra, Matoušek, Skála – Grešla, Kouřimský, Zdvyhal, Šimek – Jiřík, Svoboda J.

střídal: Biras F.

 

Starší žáci: Sokol Ostředek – FC Křivsoudov  0:13  (0:8)

sestava: Biras F. – Biras J., Chvojka, Fořt, Smrkovský, Pejša A., Svoboda J., Bareš

střídal: Trutnovský

 

Starší přípravka:  Blaník Načeradec – JAWA Divišov / Sokol Ostředek  0:7  (0:2)

branky: Bumbálek 2, Komenda 2, Trutnovský, Pejša F., Smrkovský

ostředečtí hráči v zápase:  Chvojka, Trutnovský, Pejša F., Smrkovský   


 

Z Neveklova přivezli fotbalisté všechny body

Sokol Neveklov B - Sokol Ostředek 1:3 (0:3)

Na první venkovní zápas nové sezóny nám los přisoudil oblíbeného soupeře z Neveklova. Mohu asi mluvit za všechny spoluhráče, když řeknu, že do Neveklova jezdíme moc rádi. Místní velmi dobře připravené hřiště svědčí naší kombinační hře a zápas zde si vždy užijeme, stejně jako výborné pivo po něm. V posledních letech se nám zde povětšinou dařilo a pravidelně jsme místní borce obírali o všechny body.

Bohužel jsme před zápasem museli řešit dva pikantní problémy. Prvním byla naprosto rozpadlá obrana, z které v porovnání s minulou sezónou zbyl pouze stoper Kamil Krejcárek. Jenda Muller stále léčí zraněný kotník a Láďa Fiala nejspíše z rodinných důvodů se na zápas dostavit vůbec nemohl. Na pravém beku tak dostal příležitost po dlouhých letech Fanda Macháček, na levé straně obrany si pak pomalu zvyká Venca Budka. Díru v sestavě na předstoperu zdá se prozatím zacelil příchod staronové posily Tomáše Dytricha ze Sázavy. Tomáš za nás odehrál zatím jen jedno přátelské utkání na jaře, ale nyní se zdá, že by mohl být velmi platnou záplatou na tomto pro nás bolavém místě v sestavě. Musí však pravidelně chodit. Milan Škvor se tak mohl posunout do zálohy k Petru Floriánovi, kde ještě společně s Fandou Neradem a Zdendou Měchurou začínají tvořit ustálenou čtyřku. Druhým problémem naší sestavy pak je velký přetlak v útoku, kde se s příchodem Adama Fantyse rozrostl počet velmi kvalitních útočníků na čtyři. Bohužel v sestavě jsou pouze dvě místa a tak v tomto utkání tentokrát začal Eda Špalek právě s Adamem. Tuto situaci bude nutné řešit velmi citlivě, protože nyní disponujeme čtyřmi útočníky, kteří by v kterémkoliv jiném týmu hráli v základní sestavě. Musíme sestavu a střídání vyladit tak, aby svůj přínos pro tým mohli ukázat všichni. V Neveklově se to dařilo poměrně dobře.
 
Utkání jsme začali poměrně svižně a už v 5. minutě jsme se dočkali úvodní branky. Eda Špalek ve své první brankové příležitosti nezaváhal a vedli jsme 1:0. Domácí borci byli úvodem viditelně zaskočeni a v obraně vyráběli školácké chyby. Nám se pak dařil rychlý přechod do útoku po stranách a v následující čtvrthodině jsme si vypracovali další brankové příležitosti. Bohužel Adam Fantys i Eda Špalek své úniky po křídlech nedokázali zakončit přesnou střelou nebo přihrávkou na lépe postaveného spoluhráče. Ani chytře zahraný přímý kop, kdy Petr Florián zkušeně obloučkem vysunul Milana Škvora, brankou neskončil. Milanovi se nepodařilo přehodit domácího brankáře. Ve 24. minutě jsme pak domácím sami nabídli možnost vyrovnání. Při rohovém kopu si Fanda Nerad v souboji se soupeřem počínal humpolácky a doslova ho povalil před zraky sudího Murgače. Ten neváhal a fouknul do píšťalky. Následnou penaltou však domácí pohrdli, když míč z kopačky neveklovského útočníka skončil na břevně. Prakticky z následující akce jsme pak potvrdili nejotřepanější fotbalové klišé. Neveklov nedal a od Petra Floriána záhy dostal. Petr si skvěle našel přihrávku Edy Špalka v malém vápně a neomylně zavěsil. Když už to vypadalo, že se poločas dohraje, vypíchl Milan Škvor na vlastní polovině soupeři míč, posunul ho na Petra Floriána a ten okamžitě vyslal do úniku Kubu Horáka. Kuba Horák tentokrát ukázal svůj přehled a poslal míč k tyči. Ukázkový šatňák znamenal naše poločasové vedení 3:0.
 
Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že dále budeme trpělivě kombinovat a zlobit domácí kolmými přihrávkami za obranu. Většinu poločasu jsme tak s přehledem drželi výsledek a domácím nepovolili souvislejší tlak. Bohužel naše mnohdy hezké akce končily u vápna soupeře, kde jsme se již nedokázali prosadit. Uzdu jsme Neveklovu povolili pouze na krátkou dobu v 80. minutě a hned bylo zle. Kamil Krejcárek v našem vápně stínoval domácího útočníka, ten se o něj jemně otřel a sudí Murgač neváhal ukázat na penaltový puntík podruhé. Velmi spornou penaltu tentokrát domácí proměnili. Za dalších 5 minut jsme pak špatně zahranou ofsajdovou pastí umožnili soupeři jít do samostatného úniku. Fanda Macháček však skvěle dostihl domácího útočníka a na poslední chvíli se mu podařilo míč směřující do brány zastavit. Obětavost Fandy nás správně nabudila, věděli jsme, že už zápas nesmíme nechat ještě více zdramatizovat a to jsme již dodrželi.
 
I v druhém podzimním utkání jsme brali všechny body a společně s Drachkovem vévodíme tabulce naší skupiny. Za zápas v Neveklově si zaslouží všichni hráči pochvalu, příkladně jsme bojovali a vyhráli naprosto zaslouženě. Skvělý výkon podal Tomáš Dytrich na předstoperu, pro kterého to jistě nebylo jednoduché po delší době opět naskočit do ostrého zápasu, ale ukázal, že je natolik zkušený, aby zápas bez chyby a s přehledem zvládnul. I Fanda Macháček na pravém beku, pokud se mu podaří vyladit přihrávku, může být zajímavou alternativou na kraji obrany. Záloha a útok pracují poslední zápasy výborně, jen tak dál. V sobotu přivítáme na našem hřišti Křečovice, kterým se nevydařil loňský ročník, ale jinak bývali vždy těžkým soupeřem .Přijďte nás v hojném počtu podpořit!
 
Sestava: Škvor Jiří - Macháček, Krejcárek, Dytrich, Budka - Měchura, Florián, Škvor Milan, Nerad - Špalek, Fantys
 
Střídali: Svoboda, Procházka, Sedlmaier, Horák, Muller
 
Kamil Krejcárek

Dorostenci vyhráli v Mezně, žáci a přípravka bez bodů

Dorost: Sokol Mezno – Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava  2:5 (0:2)

Ve 2.kole se náš dorostenecký tým vydal na dlouhou cestu k nováčkovi do Mezna, který v prvním zápase doma dostal 10 gólů od Pravonína. Nevěděli jsme co nás bude čekat, ani jaký bude terén. Do Mezna jsme přijeli bez dvou hráčů základní sestavy a tak jsme si vypůjčily 2 hráče ze starších žáků Sázavy.

Zápas začal v poklidném tempu, kdy se na hru u obou týmu nedalo chvilku ani dívat. První šance zápasu měli domácí, ale naše obrana včetně gólmana Krejcárka si s útočnými pokusy dokázala poradit. První gól zápasu obstaral Jakub Kouřimský, který trefil přesně šibenici z nějakých zhruba 40 metrů. Do více střeleckých příležitostí se dostával náš tým, ale pořád né a né přidat druhou branku. Zhruba minutu před koncem první půle se nám podařilo vyslat několik střel na domácího brankáře a k jednomu z odražených míčů se dostal Lukáš Skála, jenž poslal náš tým do dvoubrankového vedení. Poločas jsme vyhráli 0:2 a v kabině mohla proběhnout klidnější atmosféra, ovšem jenom díky výsledku. Hra nijak neodpovídala, tomu co by jsme chtěli hrát a na co kluci mají.

Výborně se nám povedl vstup do druhé půle, kdy se nám podařilo vstřelit třetí branku utkání a postaral se o ní opět výborně hrající Lukáš Skála. Za nedlouho se domácí snížili na 1:3, a proto bylo ke většímu klidu potřeba přidat další branku. To se ovšem povedlo o 2 minuty později, kdy se k míči dostal Ondra Grešla a svou slabší nohou rozvlnil síť domácích počtvrté. Ondra mohl přidat i druhou branku v zápase, ale bohužel se mu nepodařilo ze dvou metrů trefit prázdnou branku svou silnější levou nohou. Zápas se poté spíše už jenom dohrával se šancemi na obou stranách. Deset minut před koncem zahrával z pravé strany Patrik Krajc standardku a ve vápně nešťastně prodloužil domácí hráč míč až za záda gólmana a náš tým vedl 1:5. Domácím se přece jenom ještě podařilo snížit na konečných 2:5.

Aby nebylo málo zraněných, tak ke konci zápasu jsme zhruba na 4 - 6 týdnu přišli o Kubu Mistolera, který odjel na vyšetření do nemocnice. Jak se ukázalo, má přetržené vazy a tak si bude muset od fotbalu odpočinout. Věříme, že bude Kuba brzo uzdravený a bude se moct opět připojit k týmu. 

Dorostenci si tedy odvezli první 3 body ale nutno podotknout, že je stále hodně co zlepšovat.

Sestava: Krejcárek - Mistoler, Vávra, Tichý, Skála - Svoboda, Kouřimský, Zdvyhal, Grešla - Jiřík (C), Krajc

Náhradnící: Matoušek, Šimek

Napsal Václav Budka, trenér

 

Starší žáci: Sokol Postupice – Sokol Ostředek 10:2 (4:0)

Nový tým starších žáků, ve kterém se představili i hráči věkem patřících do mladších žáků a dokonce i přípravky, zahájil sezónu prohrou v Postupicích. Patrně poslední zápas v ostředeckém dresu odehrála Pája Rezková, která odchází hrát žákovskou ligu do Minervy FF.

branky: Svoboda, vlastní

sestava: Hajný – Moural, Biras J., Biras F., Chvojka, Fořt, Smrkovský, Pejša A.,Svoboda (K), Rezková, Škvor T., Bareš Vít

 

Starší přípravka:  JAWA Divišov/ Sokol Ostředek – FC Sellier Bellot Vlašim B  2:19 (1:10)

V letošní sezóně hraje naše přípravka v rámci sdruženého týmu v Divišově. V prvním zápase ji čekal velmi silný soupeř.

Z ostředeckých hráčů byli v sestavě Petr Smrkovský, Tomáš Chvojka, Daniel Trutnovský, Filip Pejša a Šimon Kotil.

Starší žáci porazili dívky z Minervy

Sokol Ostředek - Minerva FF 3:2

První čtvrtina patřila domácímu týmu. Soupeřky jsme přehrávali a vytvářeli jsme si i pěkné akce. Dokázali jsme vstřelit 2 góly. Prvním se prosadil Kuba Biras a poté Martin Fořt, který se následně postaral i o vítězný gól.

V dalších čtvrtinách nám již docházeli síly a toho využívaly soupeřky, kterým se podařilo vstřelit 2 góly.

I přesto, že jsme se na trénink sešli jen jednou, mě děcka překvapili. Minulou sezónu jsme se trápili s přihrávkami a nabízení se do volného prostoru. Nyní se obrana snažila hrát s klidem a do hry zapojovala i brankáře. Překvapili i kluci (Péťa Smrkovský, Dan Trutnovský a Tom Chvojka), kteří spadají ještě do přípravky a nyní odehráli první zápas za starší žáky.

Sestava: Kouřimský - Škvor T., Biras F., Biras J., Tichý, Smrkovský, Trutnovský, Chvojka, Svoboda, Lejčková, Moural, Fořt

 

Nikola Holubková

Dorostenci na úvod sezóny prohráli s Úročnicí

Sokol Ostředek / FK Kavalier Sázava – TJ Úročnice 2:5 (1:1)

V sobotu vstoupili do nové soutěžní sezóny naši dorostenci. Doma je čekal jeden z favoritů soutěže – tým z Úročnice. Naši se soupeře nezalekli a brankou Jakuba Jiříka se dostali do vedení. Soupeř který byl mírně lepší srovnal, ale před poločasem jsme mohli opět skórovat. Kuba Jiřík však svou loženku zahodil.

Zápas rozhodl nepovedený úvod druhé půle, kdy jsme po chybách dostali dva slepené góly a soupeř odskočil na 1:3 a když pak přidal čtvrtý, nevypadalo to s naším týmem dobře. Naši ovšem nerezignovali a Patrik Krajc snížil po hezké sólové akci na 2:4. Kdyby Jakub Kouřimský využil svou šanci, mohli jsme být znovu vev hře. Hosté pečetili výhru pátým gólem v závěru utkání.

Svěřence trenérů Budky a Nováku musíme za předvedený výkon pochválit. Oproti minulé sezóně se hra zřetelně zlepšila. Stínem utkání jsou zranění Jardy Rezka, Patrika Krajce a Jakuba Kouřimského, kteří utkání nedohráli.

Sestava: Krejcárek – Danko, Vávra, Matoušek, Skála – Rezek, Šimek, Zdvyhal, Kouřimský – Kraj, Jiřík

střídali: Mistoler, Grešla, Škvor T.


Fotbalisté vkročili do nové sezóny vítězně

Sokol Ostředek - Mír Jablonná n/V  4:1  (0:1) 

V sobotu nás čekal první ostrý zápas nadcházející sezóny. Hostili jsme v Ostředku tým z Jablonné nad Vltavou, která vždy patřila k týmům s charakteristickým rukopisem a ambicemi pohybovat se v horní polovině tabulky. Těžko říci, zda úvahy o příčkách nejvyšších byly z jejich pohledu někdy reálné, vždy se ale dokázali patřičně rvát o každý bod. Los nám tedy přisoudil těžkého soupeře na rozjezd. Na jaře jsme v Jablonné svedli těžkou bitvu s výsledkem 5:5, která znamenala první ztrátu v celkové neúspěšné jarní honbě za titulem. Především v obranné hře jsme si těžko dokázali poradit s důraznými útočníky soupeře. O to větší překvapení pro nás byl momentální stav soupeře.

Sestavování našeho kádru na začátku sezóny provázejí bohužel velké porodní bolesti. Lukáš Uršic se kvůli osobnímu vytížení musel fotbalu na podzim vzdát. Jim Kapal se také zatím nezvládl dostavit. Další ranou pro náš střed hřiště pak byl odchod Ondry Vildmana na hostování do Struhařova, kde by měl patřit do kádru místního A-týmu hrajícího 1. B třídu. Nezbývá než Ondrovi poděkovat za vše, co v našem dresu odvedl a zpětně ocenit jeho skvělý přístup, kdy nám byl ochoten v sobotním utkání pomoci a naposledy nastoupil v našem dresu, ačkoliv už mohl být v týmu Struhařova. Ondra odehrál na postu předstopera výborný zápas a ukázal, že nám bude chybět možná více, než jsme si někteří dokázali připustit. To vše jsou ztráty, které vypadají jako dlouhodobé, ne-li stálé bohužel. V zápase s Jablonnou jsme se však museli obejít i bez jiných stabilních hráčů. Jenda Muller se rozhodl si ještě užít poslední letní merendu a z prvního zápasu se omluvil. Edu Špalka trápí dlouhodobě třísla a tak byl připraven pouze na střídačce. Pozitivem bylo, že se podařilo dotáhnout půlroční hostování Adama Fantyse ze Sázavy. Adam naskočil hned do prvního utkání v útoku se sázavským parťákem Standou Svobodou.

V úmorném vedru se ani jeden z týmů od začátku nikam nehnal. My jsme chtěli trpělivě kombinovat v obraně a záloze a snažit se přistupovat k rychlým náběhům po stranách. Naopak Jablonná brzy ukázala, že v útoku vůbec nebezpečná nebude a že zůstane daleko za očekáváním. Náš počáteční tlak však byl absolutně sterilní a neplodný. Dostali jsme se sice k zakončení, ale to jsme nedokázali přetavit v branku. Za zmínku stojí krásná akce, kdy Láďa Fiala dlouhým pasem po pravé straně krásně našel ve vápně Adama Fantyse, který však trefil pouze tyč branky soupeře. A když náš tým na jedné straně byl zoufale neefektivní, ukázala nám Jablonná, jak být stoprocentně efektivní. Z naprosto jediné akce prvního poločasu dokázali v 38. minutě hosté skórovat. Hostující Červ využil toho, že před ním naši obránci neustále ustupovali až do vápna a utajenou střelou mezi nohama Ondry Vildmana prostřelil Jirku Škvora. Poločas již zůstal s výsledkem 0:1, což bylo vzhledem k průběhu na trávníku opravdu neodpovídající.

V šatně jsme proto nevěšeli hlavy, ale naopak se přesvědčovali navzájem, že je v našich silách utkání v poklidu dovést k vítězství. Hned ve 47. minutě jsme tak k obratu učinili první krok, střídající Eda Špalek hlavou pohodlně dorazil do sítě míč, který se odrazil od břevna po střele Ondry Vildmana. Bylo jasno, že vše je jen otázkou času. Hosté se vůbec nikam nehnali a my mohli jen trpělivě čekat na další brankové příležitosti. V 67. minutě jsme se pak dočkali. Petr Florián se skvěle zorientoval ve vápně a poslal míč s přehledem k tyči. Pak už jsme utkání jen dohrávali. V 74. minutě se po krásné individuální akci dočkal své první branky v mistrovském utkání Adam Fantys. V 86. minutě pak pečetil na konečných 4:1 Standa Svoboda.

První mistrovské utkání jsme tedy zvládli s hlavou vztyčenou. Měli jsme více ze hry a soupeře téměř k ničemu nepustili. Na druhou stranu je třeba říci, že Jablonná přijela s velmi špatnou formou a mohli jsme jí uštědřit i větší výprask. Určitě je nezbytné ještě dohnat fyzickou kondici a určitou herní pohodu a klid v zakončení. Příští týden cestujeme na oblíbené hřiště do Neveklova. Bylo by hezké navázat na první výhru v sezóně.

Sestava: Škvor Jiří - Fiala, Krejcárek, Vildman, Budka - Měchura, Florián, Škvor Milan, Nerad - Fantys, Svoboda

Střídali: Macháček, Špalek, Sedlmaier, Procházka

 

Kamil Krejcárek


 

Dorost neuspěl v generálce v Tuchorazi

V prvním (přátelském) zápase čekal na náš nově poskládaný tým dorostu soupeř z Tuchoraze. Na hřiště soupeře jsme přijeli ve 12 lidech a domácí byli v 11 s tím, že druhý poločas budou hrát o 10 lidech.

 

Tuchoraz na nás vlétla už od samotného začátku a hned v první minutě jsme prohrávali 1:0. Soupeř byl ve všech ohledech rychlejší, důraznější a lépe kombinoval na celém svém hřišti. Naši kluci měli příležitosti, jak prověřit jejich golmana, ale většinou se nepodařilo dotáhnout akci až do konce. Poločas skončil 4:1 pro domácí.

 

Ve druhém poločase bylo znát, že se hraje proti 10 ale i přesto jsme si nechali po zbytečných chybách dát další 2 góly. Výsledné skóre 6:4 pro domácí odpovídá průběhu zápasu a i díky domácí brankáři se nám podařilo dát 4 góly.

 

Vzhledem k tomu jaké máme k dispozici hráče a jak často se trénuje, se čekala lepší hra od našich chlapců. Doufáme, že tento víkend při mistrovském zápase bude hra jiná a hlavně lepší.

 

Góly: Krajc, Kubíková, Kouřimský z pen., Zdvyhal

 

Sestava: Krejcárek - Grešla, Danko, Tichý, Skála - Krajc, Šimek, Zdvyhal, Kubíková - Kouřimský, Rezek

střídal: Matoušek

 

Václav Budka, trenér

V přípravě fotbalistů nebylo o góly nouze, bohužel i bohudík

 FK Libež - Sokol Ostředek 7:4

 

Sestava: Škvor J. - Měchura, Krejcárek, Budka, Müller - Sedlmaier, Florián, Procházka, Nerad - Horák, Špalek

Střídali: Kanchyi, Macháček

Druhý týden v srpnu jsme nastoupili do přípravy na nadcházející sezónu. Sny o administrativním postupu do III. třídy z druhého místa bohužel vzaly velmi brzy za své a tak jsme se začali soustředit opět na boje o přední příčky ve IV. třídě okresní soutěže. Borina s přihlédnutím k faktu, že má v mužstvu již jen samé zkušené borce, zvolil velmi úsporný způsob přípravy, kdy nás před prvním ostrým zápasem čekají pouze tři lehčí herní tréninky. Po prvním seznamovacím tréninku navíc hned následovalo přípravné utkání s tradičním letním soupeřem z Libže. Nutno podotknout, že vlivem nejrůznějších dovolených a jiných mimofotbalových aktivit jsme se na tento zápas sešli v dost improvizovaném složení. Vyjma Lukáše Uršice, který z pracovních i rodinných důvodů nejspíše letošní podzim v našem dresu vynechá, by však všichni hráči kádru měli být na první kolo soutěže nachystaní.

Samotný zápas byl z velké části z naší strany ovlivněn faktem, že jsme absolvovali pouze jeden trénink. Herní a fyzická nepohoda byla v některých částech utkání přímo do očí bijící. Naše obrana si především v prvním poločase počínala až naivně. Nedůrazné dostupování útočníků soupeře mělo za důsledek poměrně rychlé veení Libže 2:0. Podařilo se nám sice korigovat, ale i tak končil poločas stavem 4:2 pro Libež. V druhém poločase jsme se již před brankou soupeře prosazovali více a díky Florimu jsme se i dočkali dalších dvou gólů. Libež však v závěru našemu unavenému mužstvu zasadila další rány a dovedla utkání do vítězného konce s výsledkem 7:4.

 

Sokol Ostředek - Sokol Ondřejov 4:6 (3:4)

 

Sestava: Škvor Jirka - Fiala, Krejcárek, Škvor Milan, Budka - Měchura, Florián, Procházka, Sedlmaier - Fantys, Horák

Střídali: Luzum, Sadílek, Svoboda, Macháček

 

K druhému přípravnému zápasu jsme si pak přizvali borce z nedalekého Ondřejova. V našem dresu se poprvé představila potenciální posila Adam Fantys ze Sázavy. Adam by byl určitě velkou posilou, i vzhledem ke svému vystoupení v tomto zápase. Nezbývá než věřit, že se našemu managementu podaří dotáhnout intenzivní a tvrdá jednání o přestupu ke zdárnému konci. Jinak jsme k utkání opět nenastoupili v ideální sestavě a už od prvního pohledu na sestavu je jasné, že nám do sezóny velmi chybí jeden středový hráč. Lukáš Uršic ohlásil dlouhodobou absenci, Ondra Vildman nejpíše přestoupí o pár soutěží výše do Struhařova a Jima jsme ještě neviděli. Milan Škvor tedy musel nastoupit na post předstopera a jako blanický rytíř zatím drží střed zálohy trenér Libor Procházka. Řešení jistě elegantní, nikoliv však koncepční.

Již od úvodního hvizdu utkání bylo patrné, že nás nebude čekat nic lehkého. Někteří naši hráči jsou stále ještě v prázdninovém režimu a pohyblivý soupeř nám činil velké problémy. Nedokázali jsme zachytávat rychlé náběhy po křídlech a soupeř se poměrně brzy začal propracovávat k šancím a brankám. Poločas skončil výsledkem 4:2, když většina branek v naší síti vyústila z totálního rozložení a nekoncentrovanosti naší obrany. V druhém poločase se již obraz hry zlepšil a začala se nám i dařit kombinace. Také Standa Svoboda přinesl do útoku svou rozvahu a dokázal podržet míč. Dostali jsme sice dva góly, ale podařilo se nám dva vstřelit a měli jsme jistě více ze hry. První branky v našem dresu se dočkal i Adam Fantys.

V sobotou nás již čeká první ostré utkání. Do Ostředka přijede tým Jablonné, který je i dle posledních ročníků opět pasován na jednoho z papírových kandidátů na postup. Důležitý zápas o 6 bodů nás tedy čeká hned v prvním kole. Naše hra se ladí dost křečovitě a za pochodu, na soutěžní utkání jsme se však vždy dokázali patřičně namotivovat. Zkušenosti a podpora našich skvělých fanoušků bude na naší straně!

 

Kamil Krejcárek


 

 

Stolní tenisté sehráli přípravný zápas v Sázavě

Kombinovaný tým ostředeckých stolních tenistů (Žydyk R., Stanovský, Vosátka M. a Vosátka P.) poměřil v pondělí své síly s kombinovaným týmem Kavalier Sázava (OP1 a OP2).

 

V zajímavém měření sil byli lepší domácí, kteří vyhráli v poměru 13:5.

 

Naše body: Žydyk R. 3, Vosátka M., Stanovský.

 


Fotbalisté znají své soupeře v sezóně 2017/18

 

V pátek 28. července se konal v Benešově losovací aktiv OFS Benešov, na kterém se ostředecké fotbalové týmy dozvěděly jména svých soupeřů v nadcházející sezóně 2017/18.

 

V úvodu aktivu byla zhodnocena uplynulá sezóna a byly předány ceny nejlepším týmům.

 

Ostředecké áčko zůstává ve skupině A okresní 4.třídy. V letošním roce má o soupeře méně, ve skupině je celkem 12 týmů. Nově na naše hráče čekají Drachkov a béčko Maršovic. Sezónu zahájíme v sobotu 26. června od 17h doma proti jednomu ze spolufavoritů - celku TJ Mír Jablonná n/V.

 

Dorostenecký okresní přebor je i letos jen šestičlenný. Novými soupeři našich budou Mezno a Trhový Štěpánov. Po dvoukolovém podzimu se OP spojí se soutěží okresu Praha západ a vytvoří se pro jaro dvě skupiny. Nejlepší trojice obou OP vytvoří jednu skupinu, zbylé pak druhou. I dorost začne doma. V sobotu 26. srpna od 10.15h přivítá Úročnici.

 

Změny nastaly i u starších žáků. Okresní přebor má dvě skupiny a po jednokolovém podzimu, se na jaře vytvoří dvě nové skupiny podle výkonnosti. Naši žáci začínají v neděli 3. září v Postupicích.

 

Přípravka bude v nové sezóně působit jako sdružený tým v Divišově.

 

     

Nohejbalový turnaj opět ovládli týnečtí Šachisté

  

V sobotu 8. července uspořádala TJ Sokol Ostředek na kurtu u fotbalového hřiště již sedmý ročník nohejbalového turnaje trojic. Sportovního klání se letos zúčastnilo 9 týmů. Škoda že nevydrželo slunečné počasí. Dvakrát pěkně zapršelo, druhá přeháňka před finále si pak vynutila delší přestávku kvůli úpravě a vysušení kurtu.

 

Týmy nejprve bojovaly ve dvou základních skupinách. Utkání ve skupině se hrála na dva sety, mohlo tedy dojít i na plichtu. Pořadí ve skupinách určilo nasazení týmů do vyřazovacích bojů.

 

Pětičlennou skupinu A vyhrál nováček turnaje – trojice BHS z Benešova před favorizovanými týneckými Šachisty, kteří dvakrát ztratili body za remízu. Ve druhé skupině si prvenství zajistili domácí Absolventi.

 

V kvalifikaci o čtvrtfinále mezi posledními týmy obou skupin uspěli Dědkové – pátý tým z áčka (10:8, 10:8). Pro poražené Benešáky tím turnaj skončil.

 

Hned první čtvrtfinále přineslo překvapení. Holubárna ve třech setech přehrála Absolventy, kteří obhajovali stříbrnou příčku z minulého roku (10:6, 8:10, 6:10). Dramatický byl i souboj mezi Radioaktivními Jitrnicemi, které se po pár letech odmlky do Ostředku znovu vrátily, a Dřeváky. Z postupu se nakonec radovali Dřeváci vedené Davidem Luzumem (10:8, 8:10, 10:7). BHS a Šachisté si vcelku bez problémů poradili s Dědky, resp. Ostřeďáky. Mezi nejlepší čtyřku tedy postoupily jen týmy ze skupiny A.

 

V prvním semifinále nedali Šachisté moc šancí Holubárně (10:5, 10:3). Ani druhé semifinále nepřineslo velké drama. Trojka BHS vyklepla Dřeváky (10:5, 10:4).

 

Ostředecké týmy si to tedy rozdaly v zápase o 3. místo nejen o medaile, ale i o titul nohejbalového krále Ostředku pro rok 2017. Holubárna dokázala s mladými Dřeváky držet krok vždy jen v první půlce setů. Jejich závěry patřili mladíkům, kteří si zajistili bronz za výhru 10:6 a 10:7.

 

Již při zápase o bronz se přihnala přeháňka, která se nakonec po pár míčích finále změnila v průtrž, po které zůstaly na kurtu louže vody. Přestávka na úpravu kurtu trvala několik desítek minut, a přestože se finále nakonec dohrálo, stav kurtu určitě ovlivnil hru obou celků.

 

Týnečtí Šachisté si po výhře 10:8 a 10:2 nad BHS připsali na své konto již čtvrté celkové vítězství v sedmileté historii turnaje.

 

Nejlepší tři týmy si odvezli tradiční speciální ostředecké medaile a spolu se čtvrtým týmem i pivní odměny věnované pořadatelem. 

 

Přehled všech výsledků

 

Konečné pořadí

 


 

Šachisti Týnec

 

BHS Benešov

FK Dřeváci

FC Holubárna

Absolventi

Radioaktivní Jitrnice

Ostřeďáci

Dědci

Benešáci


 


 

 

 

 

TJ získala dotaci od MŠMT z programu VIII. na rok 2017

Naše TJ uspěla se žádostí o dotaci v rámci programu č.VIII "Organizace sportu v SK a TJ.

Od MŠMT jsme obdrželi rozhodnutí o přidělení dotace ve výši 100.000 Kč na letošní rok.

Dotace bude využita na odměnu trenéra mladých fotbalistů a stolních tenistů a na sportovní vybavení.

 

 

 

Fotbalová sezóna 2017/18 – týmy, posily, příprava

V nové sezóně budou nakonec náš klub opět reprezentovat 4 týmy jako tomu bylo v minulé sezóně.

 

Kromě obligátního týmu dospělých to budou tři mládežnické týmy.

 

1) Sdružený tým dorostu s FK Kavalier Sázava, který bude hrát domácí zápasy v Ostředku

 

2) Starší žáci

 

3) Sdružený tým starší přípravky s JAWA Divišov – domácí zápasy se budou hrát v Divišově.

 

První dořešeným přestupem je příchod Adama Vávry (r.2002) ze Sokola Ondřejov do našeho dorostu.

 

V neděli 13. srpna odpoledne sehraje naše áčko první přípravný zápas v Libži. Soupeř na víkend 19./20.8. je v jednání (Divišov B?).

 

První kolo mistrovských soutěží je naplánováno na poslední srpnový víkend (26./27.8.).

 

O dalších novinkách vás budeme na webu průběžně informovat.

TJ uspěla se svými žádostmi o dotaci

 

Naše TJ byla úspěšná se svými žádostmi o dotace.

 

Z Fondu hejtmanky Středočeského kraje jsme získali dotaci 20.000Kč na Sokolský den – 50 let fotbalu v Ostředku.

 

Od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jsme v rámci programu VIII získali dotaci ve výši 100.000Kč.

Stolní tenisté si zahrají nejvyšší okresní soutěž - OP1

V minulém týdnu byla dořešena dohoda s SKST Vlašim o přenechání místa v OP1 ve prospěch našeho klubu.

 

V nové sezóně 2017/18 bude tedy áčko hrát nejvyšší okresní třídu – OP1, béčko si hraje OP2 a céčko bude nadále hrát v OP4.

 

Soutěžní sezóna začne na přelomu září/ října.

Fotbalisté byli důstojným soupeřem bývalých reprezentantů

 

Sokol Ostředek - XI. Internacionálů ČR 3:5 (2:3)

 

Oslavy 50ti let fotbalu v Ostředku vyvrcholily v sobotu v 17:30, kdy náš současný tým nastoupil proti XI. internacionálů ČR. Toto mužstvo je složeno z bývalých reprezentantů a špičkových fotbalistů, z nichž někteří ještě poměrně nedávno běhali po ligových trávnících nebo reprezentovali Českou republiku na vrcholných akcích. Mohli jsme mít možnost na vlastní oči vidět stříbrného medailistu z ME 1996 v Anglii Jiřího Němce, bývalé vynikající hráče Slavie a Sparty Tomáče Kuchaře a Zdeňka Svobodu nebo matadora Tibora Mičince. Takové utkání je vždy velkou odměnou pro nás i pro naše fanoušky. Faktem je, že jsme si za tuto sezónu takovou odměnu všichni zasloužili.

 

K samotnému zápasu jsme přistoupili s respektem, někteří z nás se vyrazili rozcvičovat již 45 minut před začátkem utkání a nechyběla ani intenzivní společná rozcvička. Našemu soupeři naopak stačily dva dřepy a tři střely na branku. A důležitosti utkání také odpovídala i naše sestava. Borina vůbec nic nechtěl podcenit a postavil to nejsilnější, co se mu v dané chvíli nabízelo. Počítat jsme bohužel nemohli s Ondrou Vildmanem a Lukášem Uršicem, kteří pro tento víkend vyměnili fotbalové trenýrky za cyklistické elasťáky. Na místo předstopera se tak mohl vrátit do ustálené obranné čtveřice Jim Kapal. Do středu zálohy si pak k Florimu opět stoupl Milan Škvor. Kraje zálohy a útočná dvojic zůstaly beze změny.

 

Většinou k nám do učení jezdí naši soupeři, tentokrát jsme se však v roli fotbalových školáků ocitli my. Hned po úvodním hvizdu nás začali reprezentanti vyučovat v pohybu bez míče a přihrávkách na jeden dotek. Následovaly lekce z průnikových přihrávek, centrů a techniky zpracování. Než se většina z nás s probíranou látkou stačila blíže seznámit, prohrávali jsme v 10. minutě 0:2. Snad s vidinou, že nemáme co ztratit, nebo možná pokus naposledy potěšit oko náročného ostředeckého fanouška, byly hlavními atributy našeho náhlého vzepětí. Začali jsme kombinovat po zemi, v úmorném vedru jsme se snažili poctivě běhat a znepříjemňovat rozehrávku hostů. Z naší snahy rezonovali první šance a internacionálové nás ve vlastním vápně také začali cítit. V 15. minutě jsme se dočkali první branky. Po dobré kombinaci ze středu hřiště se dostal Kuba Horák do úniku po pravé straně a jeho přízemní centr uklidil Fanda Nerad na zadní tyči skluzem do branky. Krásná fotbalová akce poprvé donutila početné publikum k jásotu. Bohužel zanedlouho jsme soupeři opět dovolili poodskočit do vedení o dvě branky, když jsme trestuhodně vyklidili malé vápno a nejmladší ze slavného klanu Veselých pohodlně poslal míč hlavou k tyči. Naše mužstvo však mělo chuť rvát se dál o výsledek a Eda Špalek po samostatném úniku korigoval skóre. Po prvním poločase tedy svítil na tabuli přijatelný výsledek 2:3.

 

V druhém poločase dostal v brance příležitost Jura Žydyk, také hráči v poli se prostřídali tak, aby měli možnost všichni ochutnat atmosféru svátečního utkání. Snažili jsme se dále přistupovat k zápasu bez většího respektu. Naše kombinace po zemi měla myšlenku a vtip. Chvilkama nebylo poznat, který tým hraje na hřišti exhibici. Z našich chlapců sebevědomí v určitých momentech úplně tryskalo. V polovině druhého poločasu se na levé straně Jenda Muller zbavil ukázkovou "zidanovkou" dotírajících protihráčů, po cestě nasadil jesličky překvapenému Zdeňkovi Svobodovi a předložil míč na polovině hřiště našemu Standovi Svobodovi. Standa se vůbec nerozpakoval, všiml si, že brankář hostů stojí daleko od brány a krásným obloučkem z poloviny hřiště trefil přesně branku. Tribuny vybuchly nadšením a někteří internacionálové si jistě museli lámat hlavu, zda něco podobného někdy zažili. Vyrovnali jsme na 3:3 a hráli v euforii. Další zidanovku přidal Petr Florián, Jura Žydyk v bráně na malém vápně kličkou vykoupal dotírajícího Tibora Mičince a z tribun se stále častěji ozýval jásot. Internacionálové museli v tuto chvíli notně přidat. Je jasné, že pokud takový tým fotbalistů potřebuje, tak nám branku vstřelí. V poslední desetiminutovce jsme pak po vlastní nedůslednosti obdrželi dvě branky a utkání nakonec skončilo 5:3. Závěrečný penaltový rozstřel pak skončil 5:5, když v našem týmu penalty proměnili Kamil Krejcárek, Eda Špalek, Jenda Muller, Milan Škvor a se štěstím brankář Jirka Škvor.

 

Sestava: Škvor J. - Fiala, Krejcárek, Kapal, Müller - Měchura, Florián, Škvor M., Nerad - Horák, Špalek E.

Střídali: Procházka, Kanchyi, Sedlmaier, Budka, Žydyk, Luzum

 

Kamil Krejcárek

  

Akce byla podpořena dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof v rámci Tématického zadání „Podpora hejtmana“.

 


 

 

 

Horní řada zleva: Němec J., Svoboda Z., Štambacher F., Ondra J., Mičinec T., Hromádko R. Samek V.

Spodní řada zleva: Veselý D., Kuchař T., Macho L., Veselý F., Hunal T., Vašíček

 

 

Horní řada zleva: Škvor Marek (předseda), Budka V., Kančij V., Krejcárek K. , Škvor Milan, Müller J., Horák J., Luzum D., Fiala L., Špalek E.

Dolní řada: Škvor J., Florián P., Nerad F., Kapal M., Měchura Z., Sedlmaier F., Svoboda S., Procházka L. (hrající trenér)

 

 

Pánové sudí zleva: Novotný M., Kocan, Z., Šonský V.


 

 

Oslavy 50 let fotbalu v Ostředku se vydařily

V sobotu 24. června si ostředečtí sokolové připomněli 50 let fotbalu v Ostředku a současně 55 let existence TJ.

 

Od ranních hodin probíhaly na fotbalovém hřišti v rámci 7. ročníku Sokolského dne dva turnaje dětí – O pohár starosty obce Ostředek – JOMA CUP 2017 pro starší přípravku a O pohár SPZV Ostředek 2017 pro starší žáky.

 

Obou turnajů se zúčastnilo 5 týmů, které hrály systémem každý s každým. Při remíze se kopaly penalty o dodatečný bod do tabulky.

 

 

Momentka z utkání Ostředek vs. Teplýšovice

 

Na ostředeckém zeleném pažitu se prohánělo téměř sto fotbalových nadějí. Každé z nich věnovali pořadatelé párek v rohlíku a nápoj.

 

V každém zápase probíhaly urputné souboje o každý míč, byly vidět i pěkné fotbalové akce. Shodou okolností o celkových vítězích rozhodovaly v obou turnajích až úplně poslední zápasy.

 

 

Sokol Teplýšovice - přípravka

 

Turnaj přípravek ovládl celek z Teplýšovic, který nenašel přemožitele a zaslouženě se radoval ze zlatých medailí. Stříbrné medaile vybojovala k velké radosti diváků domácí přípravka. Třetí místo patřilo Pravonínu. Na každý tým přípravek čekala taška plná sladkostí a fotbalové časopisy PRO FOOTBALL.

 

 

Martin Škvor - nejlepší střelec turnaje přípravek

 

Nejlepším střelcem turnaje se stal domácí Martin Škvor s 11 brankami. Nejlepším brankářem byl zvolen pravonínský Radim Kozel. Titul hráč turnaje získal struhařovský Matěj Hladík.

 

 

 

Přehled výsledků

 

 

Ostředecká přípravka

Vzadu zleva: R.Kotil (trenér),Biras J., Chvojka T., Rezková P., Fořt M., Smrkovský P., Škvor M., Smrkovský O. (trenér)

Vpředu zleva: Vaněček M., Hájek T., Kotil Š., Klus J., Špalek R. + ležící Bareš V.


 

  

Starší žáci FK Kavalier Sázava

 

Pohár SPZV Ostředek putoval do nedaleké Sázavy. Druhé místo získal FK Červené Pečky a z bronzu se radovali hráči z Trhového Štěpánova.

 

Střelecky se nejvíce dařilo Samueli Kardiakovi ze Sázavy (13 branek). Jak nejlepší gólman byl oceněn štěpánovský Jakub Fotr. Hráčem turnaje se stal Erik Chaloupka z Červených Peček.

 

 

Přehled výsledků

 

Starší žáci Sokola Ostředek

vzadu stojí: N.Holubková (trenérka), Š. Matoušek, J.Rezek, F.Biras, M.Novák

vpředu zleva: J.Svoboda, M.Fořt, M.Moural, J.Škvor + ležící J.Hajný

 

Ceny pro týmy i jednotlivce věnovali obec Ostředek, Hotel Akademie Naháč, SPZV Ostředek a.s., JOMA - Sport, KFC a vydavatelství EGMONT. FK Soběhrdy zapůjčil druhou sadu branek včetně sítí. Patří jim naše velké poděkování.

 

 


 

Vrcholem dne bylo utkání mezi ostředeckými dospělými fotbalisty a XI. Internacionálů ČR, hrané na 2 x 30 minut. Zápasu přihlíželo kolem 150 diváků. Ostředečtí fotbalisté se svého soupeře nezalekli a dokázali reagovat na branky internacionálů. Nadšení na tribunách vypuklo, když v průběhu druhé půle Standa Svoboda srovnal krásnou brankou na 3:3. Soupeř však v závěrečné čtvrthodině strhnul dvěma góly na svou stranu. Penaltový rozstřel skončil remízou 5:5.

 

Utkání i zápasy turnajů dětí rozhodovali pánové Z.Kocan, V.Šonský a M.Novotný.

 

Branky: Nerad, Špalek, Svoboda – Veselý D. 3, Kuchař 2

 

 

 

Sestava XI. Internacionálů ČR: Macho L. – Štambacher F., Ondra J., Samek V., Svoboda Z., Vašíček P., Mičinec T., Němec J., Hromádko R., Hunal T., Kuchař T., Veselý F., Veselý D.

 

Bývalí reprezentanti po utkání chvíli s našimi hráči poseděli při občerstvení a debatovali o fotbale. Děti využily příležitosti a nechávaly si podepsat kartičku s fotkami hráčů KFIČR.

 

Oslavy 50 let fotbalu se vydařily. Děkujeme všem, kteří se na přípravách i průběhu podíleli. Příští sokolský den se uskuteční v sobotu 23. června 2018.

 

Akce byla podpořena dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof v rámci Tématického zadání „Podpora hejtmana“.

 

Fotbalisté zakončili sezónu výhrou nad Netvořicemi

Sokol Ostředek – Sokol Netvořice 5:1 (2:1)

 

V posledním zápase letošní velmi úspěšné sezóny vyzvali naši fotbalisté Netvořice. Hosté byli jediným týmem, který nás dokázal na podzim porazit a spolu se Zaječicemi jediný tým, který nás dokázal porazit v celém probíhajím ročníku. Měli jsme tedy Netvořicím co vracet. Navíc bylo nutné vyhrát ještě z jiného důvodu. První Václavice už jsme přeskočit nemohli, ale stále jsme mohli v případě výhry v tomto zápase docílit druhého nejvyššího bodového výsledku ze všech tří skupin IV. tříd. Při určité konstalaci jsme tedy stále hráli v tomto zápase o postup a naše naděje žila. Netvořice přicestovali k zápasu s kádrem deseti hráčů a podle jejich slov se takto schází již nekolik týdnů. O to větší bylo naše znechucení nad nejnižším patrem fotbalových soutěží a o to větší byla naše touha po postupu. V tomto ročníku se nám na domácím hřišti stalo již po čtvrté, že soupeř přijel nekompletní a nebo nedorazil vůbec. Nebojme se říci, že je to velká ostuda těchto týmů a vůbec směřování fotbalu právě na této úrovni je tristní.

 

Náš kádr byl opět našlapaný, na lavičce čekali na příležitost 4 hráči, a to jsme se museli obejít bez několika dalších opor. Milan a Jirka Škvor se z rodiných důvodů omluvili, stejně jako Jim Kapal. Standa Svoboda nestačil vyléčit natažený sval a v útoku nám také dlouhodobě chybí. Jirku Škvora v bráně tentokrát nahradil veterán Jura Žydyk a nutno dodat, že si počínal velmi zkušeně. Obrana a záloha pak zůstala prakticky beze změny. Pouze se na místo předstopera vrátil Ondra Vildman a Lukáš Uršic se mohl vysunout dopředu. V útoku opět začal Kuba Horák společně s Edou Špalkem.

 

Obraz hry zpočátku neodpovídal úplně skutečnosti, že hosté nastoupili v poli oslabeni o jednoho hráče. Nebo spíš naši hráči měli dojem, že jsou ve velké výhodě a tak nemusí se příliš zaobírat bráněním a dostupováním hráčů soupeře. Výsledkem bylo, že jsme byli všude pozdě, v každém souboji jsme byli druzí. Některých soubojů jsme se pak pro jistotu vůbec neúčastnili. Na začátku utkání byl tedy nebezpečný spíše soupeř. Nám vázla především komunikace i kombinace ve středu hřište. K ohrožení branky jsme se dostali až po čtvrthodině hry, ale Kuba Horák nedotáhl k brance svůj průnik do vápna. Největší šanci jsme pak soupeři nabídli sami. Nedostoupili jsme pravého záložníka a nechali jej odcentrovat před bránu. V jasné šanci Netvořic před prázdnou bránou se pak Kamil Krejcárek na poslední chvíli pokusil odstavit tělem hostujícího útočníka a úzkostlivá rozhodčí Stibůrková pískla penaltu. Nestárnoucí Jura Žydyk však penaltu skvěle chytil. To mělo být pro nás varováním, že zápas se sám nevyhraje. Ve 21. minutě se pak Lukášovi Uršicovi podařilo vstřelit uklidňující branku.. Lukáš se hezky dostal do vápna a z úrovně penalty se trefil k tyči. Vedení nám však nevydrželo dlouho. Ve 29. minutě jsme poprvé v obraně výrazněji zaspali. Kamil Krejcárek a Ondra Vildman už bohužel s přibývajícími léty a kily nejsou takoví rychlíci, aby si mohli dovolit na půlce pustit do úniku mladého agilního útočníka hostů. Nedofuněl ho ani jeden a Netvořice srovnali na 1:1. Ve 32. minutě se nám podařilo opět vedení dostat na naši stranu. Petr Florián se trefil poměrně šťastně z úhlu. 2:1 byl také konečný výsledek prvního poločasu.

 

Druhý poločas už byl v našem podání daleko klidnější. Vzadu jsme dobře kombinovali a následně směřovaly naše přihrávky na volné spoluhráče v záloze. Netvořice již evidentně neměly síly na nějaký účinnější presink a ani na nějaký zvrat zápasu. Spoléhaly se již jen na dlouhé nakopávané míče směřující na jediného útočníka. Překvapivě jsme s tímto stylem hry měli v obraně více problémů, než by bylo vhodné. V naší záloze a v útoku však vše směřovalo k dalším brankám v síti Netvořic a byla již jen otázka času, kdy se smůla protrhne. Nakonec po dvou brankách Edy Špalka a jedné brance Petra Floriána jsme poměrně v poklidu dovedli zápas k vítězství 5:1.

 

Sezónu jsme tedy zakončili na druhém místě s velkým náskokem na třetí místo. Utekl nám sice naší nedůsledností přímý postup, ale i tak máme být na co pyšní. Nic není ztraceno a je klidně možné, že se administrativně do třetí třídy posuneme. Spousta z nás by to asi, i s přihlédnutím k důvodům zmíněných výše, opravdu ocenila. Za týden nás a naše fanoušky čeká velká odměna za právě skončenou sezónu. U příležitosti oslav 50ti let fotbalu v Ostředku přivítáme na našem hřišti XI. internacionálů ČR. Těšit se můžeme dle předběžné nominace například na stříbrného medailistu z ME v Anglii z roku 1996 Jirku Němce, ještě nedávného trenéra pražské Sparty Petra Radu nebo bývalé slávisty Tomáše Hunala a Tomáše Kuchaře. Tímto bych také rád pozval všechny čtenáře na tento svátek ostředeckého fotbalu. Jistě to bude stát za to!!

 

Sestava: Žydyk - Fiala, Krejcárek, Vildman, Müller - Měchura, Florián, Uršic, Nerad - Horák, Špalek Eda

 

Střidali: Budka, Kanchyi, Sedlmaier, Sadílek, Procházka

 

Kamil Krejcárek